Spotkania
Dodano: Niedziela, 30 czerwca 2019 22:00

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 DIALOGI

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek” to druga odsłona ogólnokrakowskiej imprezy organizowanej przez ZPAP Okręg Krakowski.

Dodano: Piątek, 27 lipca 2018 16:20

Wiedzieć więcej. Nowy cykl spotkań w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego na nowy cykl spotkań pod hasłem "Wiedzieć więcej o...". Uczestnicy poznają wiele ciekawych historii związanych z lotnictwem, pilotami i pilotkami. Będzie to wyjątkowa okazja na poszerzenie wiedzy z dziedziny historii szeroko rozumianego lotnictwa.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 12:27

Wybrano najlepsze teatry amatorskie

W Jabłonce zakończyły się trzydniowe 6. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. Nagrodę Główną Grand Prix zdobył Regionalny Zespół Teatralny im. J. Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej za spektakl "O Kubiku z Cornego Dunajca" w reż. Bernarda Popko wraz z zespołem.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2015 13:50

3. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich w Jabłonce (zdjęcia)

W Orawskim Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce trwają Posiady Teatralne. W ciągu 2 dni teatry amatorskie z całej małopolski przedstawiają różnorodne sztuki. Spotkanie ma charakter konkursu połączonego z warsztatami.

Dodano: Wtorek, 27 stycznia 2015 20:11

Młodzi Orawianie na Małopolskich Spotkaniach Kolędowych

Dzieci chóru Arabeska w Jabłonce wzięły udział w Małopolskich Spotkaniach Kolędowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną oraz Młodzieżowy Dom Kultury im.Janusza Korczaka w Krakowie. Swoim wykonaniem kolęd polskich a cappella zdobyły drugie miejsce, pośród dwunastu małopolskich chórów dziecięcych.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 22:32

IX Spotkania Muzyk Podhalańskich "Dziadońcyne Granie"

W dniach 22-23 listopada w Bukowinie Tatrzańskiej odbędą się IX Spotkania Muzyk Podhalańskich "Dziadońcyne Granie". Tegoroczny przegląd kapel będzie połączony z obchodami 120. lecia urodzin wybitnej muzykantki Bronisławy Dziadoń-Konicznej.

Dodano: Czwartek, 17 lipca 2014 21:13

Ślub podczas Wierchowych Spotkań (zdjęcia)

ZAKOPANE. Drugi dzień festiwalu Wierchowe Spotkania organizowanego przez Fundację Pro Artis Andrzeja Brandstattera rozpoczął się bezprecedensowym wydarzeniem - na scenie w namiocie festiwalowym jedna z uczestniczek festiwalu zawarła związek małżeński.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 10:07

Koncert Charytatywny Andrzej Brandsztatter i przyjaciele (zdjęcia)

W namiocie festiwalowym na Dolnej Równi krupowej w Zakopanem rozpoczęły się koncerty jubileuszowych X Wierchowych Spotkań z Muzyką.

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 21:26

Festiwalowa parada

Ponad pół tysiąca osób – artystów w strojach ludowych, wolontariuszy, mieszkańców Myślenic i turystów z całej Polski przemaszerowało przez miasto w barwnym korowodzie podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Dodano: Niedziela, 15 czerwca 2014 17:12

Ratownictwo Po Godzinach...

Ratownictwo Po Godzinach – pod tym hasłem od ponad roku, organizowane są w Krakowie spotkania branży ratowniczej. To właśnie po godzinach ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki i pasjonaci pierwszej pomocy spotykają się, żeby wspólnie dyskutować na tematy branżowe, które niejednokrotnie na co dzień są tematem tabu.

Dodano: Poniedziałek, 26 maja 2014 23:05

IX Spotkania Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was” (wyniki i zdjęcia)

ZAKOPANE. Zakończył się dwudniowy festiwal, w którym wzięli udział młodzi ludzie z całej Polski. Uczestnicy oceniani byli w czterech dziedzinach: muzyka, plastyka, teatr i literatura. Poniżej - wyniki IX edycji Spotkań Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was”.

Dodano: Wtorek, 29 kwietnia 2014 20:46

Nowy festiwal w Małopolsce

Dziesięć zespołów folklorystycznych z różnych zakątków świata: Meksyku, Kolumbii, Tajwanu, Chin, Gruzji, Bułgarii, Turcji, Ukrainy, Polski, Czech, a nawet Ghany odwiedzi w pierwszym tygodniu lipca br. Małopolskę. Dziś marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski podpisali umowę na organizację Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Dodano: Poniedziałek, 10 marca 2014 14:18

Nowotarska Scena Teatralna MOK wśród zwycięzców Małopolskich Spotkaniach Teatralnych (zdjęcia)

JABŁONKA. Spektakl „Zabawa jak nigdy" wg Williama Saroyana, w reż. Marcina Kalisza zajął pierwsze miejsce w II Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich. Zaprezentowali go aktorzy ze Sceny Teatralnej MOK w Nowym Targu.

Dodano: Niedziela, 9 marca 2014 22:21

Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce zorganizowało drugą edycję Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą „POSIADY TEATRALNE na Orawie”.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 11:08

Prezydent RP na otwarciu spotkania komisji trójstronnej w Krakowie

KRAKÓW. Dziś wieczorem w Sukiennicach prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w uroczystym otwarciu 37. spotkania Europejskiej Grupy Komisji Trójstronnej.

Dodano: Środa, 4 września 2013 11:18

Dziś w Zakopanem ruszają 9. Spotkania z Filmem Górskim

Każdego roku na początku września do Zakopanego zjeżdżają miłośnicy gór i filmu. Spotkania z Filmem Górskim wpisały się na stałe w zakopiański krajobraz górski i kulturalny. Tym razem gwiazdą Spotkań będzie wybitny himalaista Simone Moro. Gośćmi będą również znani himalaiści polscy, w tym Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik i Krzysztof Wielicki.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 12:32

Drugi dzień muzycznego festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

Trwa Muzyczna Zohylina - VI Otwarte Spotkania Artystyczne w Schronisku na Głodówce w Bukowinie Tatrzańskiej. Drugiego dnia gwiazdą wieczoru był zespół "U Studni".

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:11

Rozpoczęły się doroczne Otwarte spotkania Artystyczne Muzyczna Zohylina (zdjęcia)

W schronisku na Głodówce w Bukowinie Tatrzańskiej, koncertem duetu Paffulon w składzie Jacek Bieleński i Włodzimierz Kiniorski, rozpoczęły się wczoraj wieczorem VI Otwarte Spotkania Artystyczne Muzyczna Zohylina. Dziś przez cały dzień w schronisku odbywają się przesłuchania konkursowe w ramach Konkursu Piosenki Różnej.

Dodano: Środa, 26 czerwca 2013 23:00

9. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Tegoroczne, 9. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 4-8 września w Zakopanem. Gościem specjalnym będzie wybitny himalaista Simone Moro - poinformowali organizatorzy.

Dodano: Piątek, 8 marca 2013 23:47

Rozpoczęły się Posiady Teatralne na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. W organizowanych po raz pierwszy Posiadach Teatralnych na Orawie, Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich bierze udział blisko dwadzieścia zespołów z całego województwa. W pierwszym dniu na scenie Orawskiego Centrum Kultury zaprezentowały się przede wszystkim grupy z powiatu nowotarskiego.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 23:27

Krakowskie Spotkania Europejskie - Polityka górska. Szanse i zagrożenia (zdj.)

W Instytucie Cervantesa w Krakowie odbyły się kolejne Krakowskie Spotkania Europejskie. Tematem spotkania była "Polityka górska. Szanse i zagrożenia". Wprowadzeniem do dyskusji były wystąpienia Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, Sekretarza Generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Samorządowców i Parlamentarzystów z Terenów Górskich Nicolasa Evrarda oraz Przewodniczącego Rady Związku Euroregion "Tatry" Bogusława Waksmundzkiego.

Dodano: Środa, 7 grudnia 2011 14:21

5. Krakowskie Spotkania Podróżników

KRAKÓW. W niedzielę w Centrum Dydaktyki AGH odbędą się 5. Krakowskie Spotkania Podróżników. Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie oficjalnym prologiem największej podróżniczej imprezy w Polsce - Kolosów.

Dodano: Poniedziałek, 12 września 2011 21:26

Podsumowanie 7. Spotkań z Filmem Górskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. Międzynarodowy Konkurs Filmowy, spotkanie z człowiekiem-pająkiem - Alainem Robertem, który wspina się po budynkach, zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power oraz otwarcie wystawy fotograficznej - to niektóre elementy tegorocznych Spotkań z Filmem Górskim.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2011 21:53

We wrześniu kolejne Spotkania z Filmem Górskim

ZAKOPANE. Zbliża się ważne i atrakcyjne wydarzenie, czyli 7. Spotkania z Filmem Górskim. Wśród gości m.in. Joe Simpson - autor światowego bestselleru "Dotknięcie Pustki" oraz Alain Robert - słynny na cały świat człowiek - pająk. Spotkania odbędą się w dniach 8 - 11 września.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2011 13:24

Letnie Spotkania Podróżników

Ponieważ gdyńskie Kolosy z roku na rok robią się coraz większe i przez to brakuje na nich czasu na integrację podróżników - zdecydowano zorganizować imprezę, która zaspokoi zapotrzebowanie na niezobowiązujące spotkanie środowiskowe: coś mniejszego, bardziej kameralnego, na większym luzie: Letnie Spotkania Podróżników w Krakowie.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl