Sokół
Dodano: Czwartek, 19 marca 2020 18:30

Ekranowa wystawa: Portrety ówczesnych ogrodów od Moneta do Matisse’a

Na wystawę poświęconą portretami ogórów zaprasza: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 18:20

Jubileusz zakopiańskiego „Sokoła” (zdjęcia)

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, jedna z najstarszych organizacji pod Giewontem, świętowało 125-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu wręczone zostały odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Odsłonięta także pomnik upamiętniający Franciszka Mardułę.

Dodano: Środa, 10 maja 2017 16:37

Unijne środki dla Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”

Utworzenie Ośrodka Dziedzictwa Kultury Niematerialnej w Zespole Parkowo-Dworskim w Dąbrowie oraz XIX Międzynarodowy Festiwal i XVII Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari to projekty, które uzyskały wsparcie z RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dobre informacje przekazali podczas konferencji zapowiadającej festiwal, Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Antoni Malczak, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 19:01

TG Sokół zasili jednostki Obrony Terytorialnej?

Na taki pomysł wpadł radny wojewódzki Rafał Stuglik. Władze województwa nie odpowiadają wprost.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 20:41

Finisaż wystawy "pany chłopy chłopy pany"

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na finisaż wystawy "pany chłopy chłopy pany", który odbędzie się w dniach 6-10 września br. Specjalnie na tę okazję Julita Wójcik i Leone Contini przygotowali akcje performatywne na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Dodano: Czwartek, 14 maja 2015 11:46

Nowotarski Sokół nawiązał współpracę z WSTiE w Suchej Beskidzkiej

Zostało podpisane porozumienie między Zespołem Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu, reprezentowanym przez dyrektora szkoły Grzegorza Józefczyka oraz wicedyrektor Annę Głąbińską a Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej reprezentowaną przez kanclerz Marię Grzechynkę oraz dziekana Nauk Społecznych Marka Noconia.

Dodano: Czwartek, 26 marca 2015 21:48

X Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich (zdjęcia)

Z inicjatywy Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ”, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach – Zespół Terenowy w Gorlicach, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się w GCK „X Seminarium dla Kół Gospodyń Wiejskich”.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 20:52

"Sokół" z powrotem w Zakopanem

W Zakopanem wylądował ok. godziny 16 śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna przez 9 miesięcy przechodziła gruntowny przegląd w Świdniku.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 20:23

Uczniowie nowotarskiego Sokoła jadą na „19. Mundial Zawodów” w Lyonie we Francji (zdjęcia)

W dniach 12- 15 marca br. przedstawicielki Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu będą brać udział Targach Edukacyjnych – „19. Mundial Zawodów” w Lyonie. Jako reprezentantki Województwa Małopolskiego przedstawią prace, projekty związane z naszym regionem w międzynarodowym obszarze targów.

Dodano: Środa, 25 lutego 2015 18:46

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przystąpiło do organizacji 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i przyjęło na siebie rolę gospodarza eliminacji rejonowych – dla rejonu tarnowskiego (obejmującego powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski) oraz rejonu nowosądeckiego (obejmującego powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański).

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 18:59

Koncert pieśni patriotycznych w kinie Sokół w Zakopanem (zdjęcia)

W zakopiańskim Kinie Sokół odbył się wyjątkowy koncert z okazji święta 11 listopada.

Dodano: Poniedziałek, 3 listopada 2014 10:36

Muzyczne Zaduszki (zdjęcia)

W zakopiańskim Kinie Sokół odbył się wyjątkowy koncert – Muzyczne Zaduszki. Wydarzenie zorganizowane przez Biuro Promocji Zakopanego poświęcone było pamięci zmarłych w ostatnich miesiącach wybitnych muzyków: Jarka Śmietany, Jana Jarczyka i Marka Jackowskiego.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 20:27

Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na uroczyste obchody Jubileuszu 120-lecia istnienia, które odbędą się w dniach 16 – 19 października br. Jubileuszowi towarzyszyć będzie gra miejska dla młodzieży, biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży oraz Mistrzostwa w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez TG „Sokół” wspólnie z Mistrzem Świata Janem Wegierą.

Dodano: Piątek, 18 października 2013 18:45

100-lecie zakopiańskiego Kina Sokół

W Zakopanem rozpoczęła się druga edycja festiwalu "Inspirowane Górami". Organizowany jest on z okazji jubileuszu 80-lecia otrzymania praw miejskich przez Zakopane.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 20:44

Prezydent odleciał z Nowego Targu (zdjęcia)

W poniedziałek późnym popołudniem śmigłowiec PZL W3 Sokół zabrał z nowotarskiego lotniska prezydenta Bronisława Komorowskiego, który od dwóch dni gościł na Podhalu i w Pieninach.

Dodano: Środa, 8 sierpnia 2012 18:06

IV Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

ałopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach po raz czwarty przystępuje do organizacji Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Tegoroczna - jednodniowa edycja przeglądu - odbędzie się w Marcinkowicach w dniu 23 września 2012.

Dodano: Niedziela, 5 sierpnia 2012 16:46

Wieczór kabaretowy w zakopiańskim kinie Sokół (zdjęcia)

Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe odbyły się po raz ósmy. Tym razem bohaterami wyjazdowej edycji kabaretonu byli Tomasz Jachimek oraz laureaci tegorocznej PAKI m.in. Kabaret PUK i Grupa Improwizacyjna AD HOC.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2012 17:35

Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Boccelli, Sting i Zucchero w MCK SOKÓŁ, czyli Europejskie Dni Operowe

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu od 2011 r. realizuje projekt „Młoda publiczność w operze – przystąpienie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ do organizacji OPERA EUROPA”. Od 11 do 15 maja zorganizowane będą Pierwsze Europejskie Dni Operowe (European Opera Days).

Dodano: Piątek, 16 grudnia 2011 18:30

Wierni ideałom sięgamy jutra - wystawy z okazji stulecia harcerstwa polskiego

NOWY SĄCZ. Do końca grudnia w galerii Sokół czynna będzie wystawa "Wierni ideałom sięgamy jutra - wystawy z okazji Stulecia harcerstwa polskiego".


Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 20:04

XVI Festiwal i XIV Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

NOWY SĄCZ. Trwają przygotowania do XVI Festiwalu i XIV Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, który odbywać się będzie od 29 kwietnia do 8 maja br. Jego organizatorem jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Dodano: Poniedziałek, 7 lutego 2011 18:13

Wieczory Małopolskie - luty 2011

NOWY SĄCZ. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na kolejną edycję cyklu WIECZORY MAŁOPOLSKIE. W lutym na scenie MCK zobaczymy i usłyszymy koncert musicalowy BROADWAY STREET - MOJA DROGA w wykonaniu Edyty Krzemień i Jakuba Wociala, a także operę komiczną WESELE FIGARA W.A. Mozarta.

Dodano: Środa, 8 września 2010 18:44

Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski

W dniach 11 - 19 września w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu trwać będzie Międzynarodowy Wokalny Kurs Mistrzowski, który poprowadzą wybitni profesorzy: Helena Łazarska oraz Rudolf Piernay.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl