Golemo
Smak
Dodano: Niedziela, 15 września 2019 09:55

Dziś w Krakowie Małopolski Festiwal Smaku

Czym tak naprawdę smakuje i pachnie Małopolska? Smakuje słonawym oscypkiem, starannie formowanym i wędzonym w góralskiej bacówce, kruchą jagnięciną pieczoną nad ogniskiem, delikatnym pstrągiem świeżo złowionym na Orawie czy w okolicy Ojcowa. Pachnie wonią ziół zbieranych na podgórskich łąkach, chlebem wypiekanym w piecu opalanym drewnem, apetyczną, wędzoną kiełbasą lisiecką oraz innymi wyśmienitymi, tradycyjnymi wędlinami.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 23:11

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Smaku

6 małopolskich miast, kilkadziesiąt lokalnych produktów i setki miłośników dobrej kuchni w każdym wieku – tak w pigułce zapowiada się tegoroczna odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku made in Małopolska. Kulinarna podroż po regionie rozpoczęła się w niedzielę na Placu Wolnica w Krakowie. Kolejne festiwalowe przystanki to: 8 lipca w Miechowie, 15 lipca w Nowym Targu, 5 sierpnia w Starym Sączu, 12 sierpnia w Tarnowie i 2 września w Skawinie.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 16:50

Małopolski Festiwal Smaku w Zakopanem (zdjęcia)

Niskie temperatury nie przeszkodziły odwiedzającym Małopolski Festiwal Smaku – Made in Małopolska, który w miniony weekend odbywał się w Zakopanem. Zimowa aura wręcz zaostrzała apetyty, a ciepłe dania na bazie produktów regionalnych oraz gorące napoje i grzańce cieszyły się ogromną popularnością.

Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 19:20

Małopolski Festiwal Smaku w Zakopanem

Małopolski Festiwal Smaku - Made in Małopolska odbędzie się w dniach 24-25 lutego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 12 lutego 2018 18:40

Ekspert z Toskanii pod wrażeniem smaku sądeckiego wina

- Jestem zaskoczony wysoką jakością win, powstających na Sądecczyźnie - mówi PierPaolo Lorieri, prezes Toskańskiej Federacji Wina i Smaków. Ekspert z najbardziej znanego regionu winiarskiego we Włoszech przyjechał na zaproszenie starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Dodano: Niedziela, 1 października 2017 16:40

Smakowicie w Nowym Targu (zdjęcia)

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany” w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów.

Dodano: Czwartek, 28 września 2017 21:20

Małopolski Festiwal Smaku znów w Nowym Targu

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany” w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów.

Dodano: Niedziela, 24 września 2017 23:49

Małopolski Festiwal Smaku w Krakowie (zdjęcia)

W niedzielę, każdy kto odwiedził krakowski Plac Wolnica mógł wybrać się w kulinarną podróż do czasów PRL-u, aby rozsmakować się w regionalnych daniach i produktach.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 13:30

Małopolski Fetiwal Smaku w Krakowie

Każdy, kto w najbliższą niedzielę, 24 września odwiedzi krakowski Plac Wolnica będzie mógł wybrać się w kulinarną podróż do czasów PRL-u, aby rozsmakować się w regionalnych daniach i produktach. A to wszystko za sprawą trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku – zorganizowanego pod hasłem „Smak Kontrolowany”.

Dodano: Środa, 13 września 2017 21:47

Małopolski Festiwal Smaku w Tarnowie

Bruschetta z kaszanką i jajkiem przepiórczym, żur z kiełbasą lisiecką, schab z suską sechlońską i orzechami – tych i wielu innych małopolskich przysmaków będzie można spróbować podczas trzynastej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Smak Kontrolowany”. Już w najbliższą niedzielę, 17 września pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe będą czekały na tarnowskim rynku.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 09:35

Podsumowanie Małopolskiego Festiwalu Smaku

Największe w regionie święto kulinarne – Małopolski Festiwal Smaku – w ciągu dwóch miesięcy odwiedził największe miasta regionu: Kraków, Skawinę, Miechów, Nowy Targ, Krzeszowice, Tarnów i Wadowice. Odświeżona, oparta na idei street food formuła festiwalu, któremu przyświecało hasło „Zjedz na polu” zdobyła uznanie Małopolan i turystów.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 14:28

Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem

Największe wydarzenie kulinarne w regionie, Małopolski Festiwal Smaku odbywający się w tym roku pod hasłem „Zjedz na Polu” zakończy swoją trasę w Krakowie. 15 i 16 października festiwalowe food trucki zaparkują na terenie dawnego Hotelu Forum. Finał festiwalu będzie wydarzeniem towarzyszącym „Najedzonym Fest!” i odbędzie się pod szyldem „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.

Dodano: Piątek, 5 czerwca 2015 14:24

W niedzielę w Wieliczce ruszy Małopolski Festiwal Smaku

Wieliczka będzie pierwszym przystankiem smakowitej podróży po Małopolsce, która w najbliższą niedzielę (7 czerwca) rozpocznie się w ramach 11. edycji „Małopolskiego Festiwalu Smaku”. Półfinał festiwalu w Wieliczce otworzy wicemarszałek Wojciech Kozak.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2015 12:45

11. Małopolski Festiwal Smaku - półfinał oświęcimski

14 czerwca od godziny 10:00, na Rynku Starego Miasta będzie się odbywał półfinał oświęcimski 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. O tytuł najlepszych wyrobów i udział w wielkim finale 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku rywalizować będą producenci żywności z powiatów: oświęcimskiego, chrzanowskiego i olkuskiego.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 15:12

Rozpoczął się Wielkanocny Małopolski Smak

Dzisiaj o godz. 12:00 na Rynku Głównym w Krakowie został oficjalnie otwarty Wielkanocny Małopolski Smak, czyli świąteczna edycja jednego z największych kulinarnych festiwali w Polsce.

Dodano: Środa, 25 marca 2015 19:43

Konkurs kulinarny „Smak Pstrąga w Pieninach”

Już po raz czwarty na olbrzymiej pływającej scenie zbudowanej z łodzi flisackich (jedyna, taka scena w Polsce) na Dunajcu u stóp Trzech Koron w Sromowcach Niżnych zostanie zorganizowany konkurs kulinarny „Smak Pstrąga w Pieninach”.

Dodano: Piątek, 19 grudnia 2014 22:52

Wigilijny Małopolski Smak na Rynku Głównym w Krakowie

W najbliższy weekend rusza akcja Wigilijny Małopolski Smak. Na krakowskim Rynku Głównym pojawią się wystawcy, którzy będą zachęcali do kupowania i próbowania pysznych lokalnych dań oraz produktów.

Dodano: Czwartek, 9 października 2014 21:36

Powstał kulinarny szlak "Smaki Podhala"

Na trasie szlaku znalazło się 30 restauracji i karczm, z Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Małego Cichego, Murzasichla, Poronina, Szaflar, Witowa, Zakopanego i Zębu. Każdą z nich reprezentuje certyfikowana flagowa potrawa.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:54

Wybrano najlepsze małopolskie produkty

Mięsiwo z pieca - ZPHU „ELIMEX” Jacka Pabisa z Młoszowej to zdaniem jurorów najlepszy małopolski produkt jubileuszowej 10. edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który miał swój finał w sobotę i niedzielę (23-24 sierpnia) na placu Wolnica w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 23:03

Szlak kulinarny Smaki Podhala w jednym miejscu, czyli V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

ZAKOPANE. We wtorek, 12 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej rozpoczną się tradycyjne już Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 12:30

Półfinał X Małopolskiego Festiwalu Smaku na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

Trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Dziś organizatorzy zapraszają do Nowego Targu, gdzie będzie można posmakować lodów, z których stolica Podhala słynie. Nie zabraknie też oscypka i bryndzy, miodu, pieczywa i innych smakołyków.

Dodano: Niedziela, 27 kwietnia 2014 18:17

Dziecięca Fabryka Smaku w Nowym Targu (zdjęcia)

W sobotę odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne dla najmłodszych, które prowadzone były pod okiem finalisty programu Master Chef – Macieja Koźlakowskiego z Nowego Targu.

Dodano: Czwartek, 17 kwietnia 2014 21:53

Smaki Podhala nie tylko na Wielkanoc (zdjęcia)

ZAKOPANE. Warsztaty gastronomiczne w ramach projektu Smaki Podhala z mistrzami kulinarnymi Robertem Sową i Sylwestrem Lisem pokazały, że Podhale ma powody do dumy.

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 15:31

Zasmakuj w Małopolsce

Już po raz trzeci Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza wszystkich Małopolan i przybywających do naszego regionu gości na spotkania z najlepszymi smakami Małopolski. Wszystko w ramach kolejnej edycji kampanii pt. „Zasmakuj w Małopolsce”, która w tym roku zagości na lokalnych imprezach na terenie całego województwa.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2013 20:57

"Wigilijny Małopolski Smak" - ruszają targi kulinarne w Krakowie

KRAKÓW. W w piątek, 20 grudnia o godz. 16.30 marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak otworzą targi kulinarne „Wigilijny Małopolski Smak”, promujące bożonarodzeniowe dania i produkty z całego regionu.

Dodano: Środa, 30 października 2013 11:54

"Smaki Podhala" - nowy projekt Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

W hotelu Litwor w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa promująca najnowszy projekt Tatrzańskiej Izby Gospodarczej "Smaki Podhala", którego celem jest stworzenie szlaku kulinarnego na Podtatrzu.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:22

W ten weekend - Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

W najbliższy weekend (24 i 25 sierpnia) na krakowskim placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2013 12:59

Kulinarne przysmaki z Podhala nagrodzone na 9. Półfinale Małopolskiego Festiwalu Smaku

Producenci żywności z Niedzicy, Czorsztyna, Leśnicy, gospodarstwo agroturystyczne z Witowa i restauracja z Szaflar - to główni zwycięzcy 9. Półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbył się w niedzielę na Rynku w Nowym Targu. W nagrodę wszyscy wezmą udział w finale MFS, który pod koniec sierpnia odbędzie się w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 15:55

Nowotarski półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku (zdjęcia)

NOWY TARG. 20 podhalańskich producentów bierze udział w konkursie na „Smakołyki z legendą”, „Tradycyjne specjały”, „Ekologiczne przysmaki” oraz "Jak u mamy”. Laureaci zaprezentują swoje wyroby podczas krakowskiego finału Małopolskiego Festiwalu Smaku - 24 i 25 sierpnia.

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2013 21:25

Rozpoczyna się kulinarna podróż po Małopolsce

Tradycyjne smaki i niezwykłe aromaty zawitają do Krakowa, Tarnowa, Wadowic, Oświęcimia, Miechowa, Nowego Targu i Nowego Sącza. W najbliższy weekend, 8-9 czerwca (sobota - niedziela), na Placu Wolnica w Krakowie odbędzie się pierwszy półfinał „Małopolskiego Festiwalu Smaku”. Podczas jubileuszowego, dziesiątego Święta Chleba na stołach będą królować krakowskie wypieki - precle, obwarzanki oraz chleb prądnicki.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 12:48

Ruszyła akcja promująca produkty regionalne "Zasmakuj w Małopolsce"

11 małopolskich produktów regionalnych chronionych certyfikatem Unii Europejskiej będzie promowanych podczas rozpoczętej właśnie kampanii "Zasmakuj w Małopolsce". Przysmaki te będzie można spróbować podczas degustacji na imprezach plenerowych w całym województwie.

Dodano: Wtorek, 15 maja 2012 19:00

Sobotnia Noc Tatrzańskiego Smaku (zdjęcia)

ZAKOPANE. Ciekawy pomysł zaproponowało Starostwo Tatrzańskie przy okazji Nocy Muzeów. Jest to projekt „kulinarny” zatytułowany „Noc Tatrzańskiego Smaku”. Jest to kontynuacja marcowego projektu Tatrzańska Akademia Kulinarna.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2012 21:23

Mali dziennikarze z Cichego najlepsi w Polsce

Zespół redakcyjny gazetki „Bez tytułu” wydawanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem zajął III miejsce w najstarszym, jedynym ogólnopolskim konkursie gazetek szkolnych MAM Forum Pismaków 2012.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2011 18:51

Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku w Krakowie (zdjęcia)

Polędwica faszerowana suską sechlońską przygotowana przez Stowarzyszenie na "Śliwkowym Szlaku" z Iwkowej zdobyło Grand Prix tegorocznego finału Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbył się w niedzielę na placu Wolnica w Krakowie.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2011 10:59

Wielki Finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Najbliższy weekend upłynie w Krakowie pod znakiem produktów i dań regionalnych. 27 i 28 sierpnia na placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał siódmej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 19:52

Zbliża się 7. edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku

Cykl plenerowych kiermaszów kulinarnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Po raz kolejny w największych miastach regionu małopolscy producenci żywności zaprezentują swoje znakomite wyroby. Będzie to niepowtarzalna okazja do posmakowania tradycyjnych małopolskich produktów i potraw.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl