Golemo
Skawina
Dodano: Wtorek, 26 maja 2020 09:00

Smog sprzyja koronawirusowi

Według badań naukowców z Uniwersytetu Harvarda, mikrocząsteczki pyłów, z których złożony jest smog, mają ścisły związek z aktywnością koronawirusa. W rejonach USA o dużym stężeniu smogu zanotowano także zwiększoną liczbę śmiertelnych przypadków Covid 19. Wyniki badań podał portal RMF24.

Dodano: Środa, 22 kwietnia 2020 10:43

Światowy Dzień Ziemi - Skawina stawia na odnawialne źródła energii

“Z energią zmieńmy źródła” - to hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. Skawina wzięła sobie do serca te słowa, dlatego na terenie gminy trwają zaawansowane prace nad zainstalowaniem ponad 500 odnawialnych źródeł energii. To solary, fotowoltaika, pompy ciepła oraz kotły na biomasę.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2020 14:13

Uszyj maseczkę dla sąsiada – nietypowa akcja w Skawinie

Uszyj maseczkę dla sąsiada – zachęca Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Urzędnicy zorganizowali akcję tworzenia maseczek dla wszystkich mieszkańców gminy. Każdy chętny otrzyma materiały do szycia, a urząd zadba o to, by efekty ich pracy trafiły do każdego.

Dodano: Czwartek, 2 kwietnia 2020 20:14

Skawina rozdaje maseczki ochronne i rękawiczki lokalnym przedsiębiorcom

Skawina wspiera lokalny biznes. Urząd Miasta zakupił 17 tysięcy jednorazowych rękawiczek. Straż miejska od rana odwiedza sklepy i bezpłatnie wręcza je lokalnym przedsiębiorcom.

Dodano: Piątek, 13 marca 2020 09:00

III Gminny Festiwal Form teatralnych „Melpomena”

13 marca w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” odbędzie się III edycja Gminnego Festiwalu Form Teatralnych „MELPOMENA 2020”.

Dodano: Poniedziałek, 17 lutego 2020 15:57

Skawina ma super bohatera. 11-letni Hubert uratował życie obcej kobiecie

Nie potrzebuje maski ani peleryny, by zostać bohaterem. 11-letni Hubert Kosiński 4 lutego nieopodal lodowiska w Skawinie zauważył na chodniku leżącą kobietę. Była nieprzytomna i krwawiła jej głowa. Tego dnia padał ulewny deszcz i nikt z przechodniów nie zainteresował się kobietą, dlatego chłopak wziął sprawy w swoje ręce.

Dodano: Czwartek, 12 grudnia 2019 16:11

Skawina. Nowa stacja monitorująca jakość powietrza

Trwają prace nad zamontowaniem nowej stacji mierzącej jakość powietrza. Pojawi się ona przy ulicy Studzińskiego w Skawinie. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

Dodano: Czwartek, 22 listopada 2018 21:08

Zaatakował ratownika, usłyszał wyrok

Pięć lat w więzieniu spędzi mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego w Skawinie. Do bulwersującego zdarzenia doszło w kwietniu.

Dodano: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018 17:12

Dożynki wojewódzkie: Podziękowanie za tegoroczne zbiory (zdjęcia)

Imponujące wieńce dożynkowe, setki gości i dobra zabawa – tak w ostatnią niedzielę świętowano XX dożynki województwa.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 13:32

Dziś jazda koleją za darmo

Zanieczyszczenie powietrza w Małopolsce znów znacznie przekroczyło normy, dlatego dziś (7 marca) wszyscy kierowcy, którzy zdecydują się na pozostawienie samochodu na parkingu nie zapłacą za bilet w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Bezpłatne przejazdy są realizowane na obszarze Aglomeracji Krakowskiej.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 08:54

Na 50-letniego mieszkańca Skawiny napadł nastolatek

Na 50-letniego mieszkańca Skawiny napadł młody człowiek. 16-latek uderzał mężczyznę pięścią w twarz, a kiedy ten upadł, zaczął go kopać. Po wyładowaniu agresji napastnik pozostawił krwawiącego mężczyznę.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 19:00

Szybka Kolej Aglomeracyjna dojedzie do Skawiny

Od 10 grudnia Skawina będzie kolejnym miastem, do którego dojadą pociągi kursujące na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podróż do Krakowa zajmie pasażerom jedynie 22 minuty i choć ze względu na remonty torów trudno będzie zachować regularność odjazdów cechującą pozostałe linie SKA, w godzinach szczytu pociągi będą odjeżdżać nie rzadziej niż co 30 minut.

Dodano: Środa, 10 maja 2017 06:33

Mieszkańcy Skawiny proszą o drzewa

Miasto od lat boryka się z zanikiem zieleni. Ma to niebagatelny wpływ m.in. na jakość powietrza w Skawinie. Stąd apel o zasadzenie drzew. To i owszem, nastąpi. Przynajmniej na jednej działce.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 09:35

Podczas kontroli strzelał do policjanta

W Skawinie doszło do strzelaniny. Mężczyzna podczas kontroli drogowej oddał strzały do policjantów i zbiegł – podało rmf24.pl. Napastnik jest poszukiwany listem gończym, trwa pościg za nim.

Dodano: Piątek, 10 lipca 2015 12:23

Ormianin z krajanką tytoniową wartą blisko 19 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie - Balicach przy współdziałaniu z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe warte prawie 19 tysięcy złotych.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:56

Rusza przetarg na remont mostu w Skawinie (zdjęcia)

Prawie 80 letni most w Skawinie, na rzece Skawinka, w ciągu drogi krajowej nr 44 będzie remontowany. Jest w złym stanie technicznym i remont jest konieczny. 30 stycznia br. ogłoszony został przetarg na wykonanie robót.

Dodano: Czwartek, 22 maja 2014 20:27

Akcja ratunkowa w Skawinie

Przed południem 6 zespołów ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz pogotowia ze Skawiny, a także zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielały pomocy uczniom i nauczycielom gimnazjum w Skawinie, gdzie rozpylona została nieznana substancja.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2013 09:55

Ulewne deszcze w Skawinie i Wieliczce

Wczoraj, 11 czerwca ulewny deszcz zalał część ulic w Skawinie i Wieliczce. Zaczęło padać w okolicach południa. Ulewa spowodowała znaczne utrudnienia na drogach wokół Krakowa. Zalany został m.in., wiadukt w Wieliczce. Nieprzejezdna była także ul. Mickiewicza w Skawinie. Kierowcy byli kierowani objazdami.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl