Skalni
Dodano: Poniedziałek, 20 listopada 2017 23:17

Jubileusz zespołu Skalni w Zakopanem (zdjęcia)

Sześćdziesiąt pięć lat temu piętnastu studentów z Podhala założyło w Krakowie zespół regionalny. Przyszłych lekarzy, mechaników architektów i ekonomistów połączyła miłość do kultury góralskie i tęsknota za rodzinnymi stronami. Zespół Skalni prężnie działa do dziś.

Dodano: Niedziela, 12 listopada 2017 16:01

"Skalni" tańczą i śpiewają już od 65 lat

Studencki Zespół Góralski "Skalni" świętuje swój jubileusz. W sobotę, 18 listopada o godzinie 18:00 w sali Kina Sokół przy ul. Orkana 2 w Zakopanem odbędzie się Koncert Jubileuszowy. Dodatkowo, 1 grudnia o godz. 19:00 w Klubie Akademickim „Arka” w Krakowie (Al. 29 Listopada 50) odbędzie się koncert towarzyszący Zespołu. Honorowy patronat nad obchodami Jubileuszu sprawuje JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady.

Dodano: Niedziela, 12 lutego 2012 14:58

"Skalni" z Krakowa najlepsi w tańcu zbójnickim

BUKOWINA TATRZAŃSKA. W ramach 40. Jubileuszowego Góralskiego Karnawału zorganizowany został m. in. konkurs tańca zbójnickiego. Wzięło w nim udział 7 zespołów tanecznych. Pierwsze miejsce wraz z ciupagą zbójnicką otrzymał zespół „Skalni” z Krakowa, drugie - zespół „Watra” z Czarnego Dunajca.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl