Sanktuarium
Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 15:40

Zakończenie Drogi Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Abp Marek Jędraszewski: Nasze życie jest pisaniem Ewangelii

- Chrystus działa w Kościele i poprzez Kościół jako ten, który wzywa innych do zmartwychwstania ze swoich słabości, grzechów, upadków - mówił podczas Drogi Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski w łagiewnickim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 20:37

13. Rocznica śmierci Jana Pawła II. w Sanktuarium JPII w Krakowie pod przewodnictwem i z homilią Kard. Stanisława Dziwisza (zdj.)

KRAKÓW. - W centrum jego życia był Bóg, którego imieniem i twarzą było i jest imię oraz twarz Jezusa Chrystusa - mówił o Janie Pawle II kard. Stanisław Dziwisz w Centrum Jana Pawła II w Krakowie w Poniedziałek Wielkanocny, który jest zarazem 13. rocznicą odejścia do Domu Ojca papieża Polaka.

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 14:40

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (zdjęcia)

Zakończyło się kolejne spotkanie Archidiecezjalne Kolędników Misyjnych. Po zeszłorocznej wizycie w Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, w tym roku grupy kolędnicze zostały zaproszone do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 21 stycznia 2018 12:30

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Giewont (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbył się kolejny już koncert w ramach Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził”.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 12:20

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce (zdjęcia)

Ponad 2500 harcerzy z całej Polski wzięło udział w uroczystości przekazania Światełka Betlejemskiego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. To już 27 edycja akcji Betlejemskie Światło Pokoju.

Dodano: Wtorek, 3 października 2017 14:43

Rozpoczęcie roku w Seminarium Duchownym w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej i ASP (zdjęcia)

- Trzeba nam wracać do Objawień Fatimskich i bardzo głęboko ustawiać swoje życie osobiste i wspólnotowe, a także to dążenie do Chrystusowego Kapłaństwa w świetle tego, co Matka Boża mówiła zwracając się do świata – mówił abp Marek Jędraszewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, podczas Mszy świętej inaugurującej rok formacyjny.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 18:23

Procesja fatimska w Zakopanem (zdjęcia)

Procesją ulicami Zakopanego z liczącą kilkadziesiąt koni góralską banderią zakończyły się tegoroczne uroczystości fatimskie w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 21:25

Premier Szydło weźmie udział w konsekracji Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie

Centrum Informacyjne Rządu potwierdza, że w niedzielę, 16 października br. prezes Rady Ministrów Beata Szydło weźmie udział w konsekracji Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:50

Zakopower w świątecznym repertuarze (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odbył się wyjątkowy koncert. Popularna grupa Zakopower zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy w tradycyjnych, nowoczesnych i góralskich aranżacjach.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 12:38

Podhale: Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Jak co roku światło odebrali polscy harcerze z rąk słowackich skautów.

Dodano: Poniedziałek, 11 listopada 2013 23:43

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości - historycznie, patriotycznie, regionalnie (zdjęcia)

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości podobnie jak w ubiegłych latach podzielone były na dwie części. Pierwsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu przy Kwaterze Legionistów, druga w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodano: Środa, 3 lipca 2013 23:00

CZT na Wielkim Odpuście Tuchowskim

Trwa Wielki Odpust Tuchowski, podczas którego Sanktuarium Matki Bożej odwiedza nawet ponad 100 tys. osób. Opieką medyczną otacza pielgrzymów Centrum Zdrowia Tuchów, którego pracownicy prowadzą punkt z pomiarem ciśnienia i pierwszą pomocą przy parkingu obok Sanktuarium.

Dodano: Sobota, 25 maja 2013 22:41

Aktorka Anna Guzik powiedziała sakramentalne "tak" w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbył się ślub Anny Guzik. Pochodząca z Katowic aktorka wyszła za górala, mieszkańca Cichego - Wojciecha Tylkę. Uroczystość miała oczywiście oprawę góralską.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2012 16:52

Zmiany w organizacji ruchu - VIII. Pielgrzymka Słowaków

W związku z VIII. Pielgrzymką Słowaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, która odbędzie się 12 maja br. nastąpią utrudnienia w ruchu. Ulica Siostry Faustyny będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Na części ul. Fredry od ul. Strumiennej w kierunku ul. Millana, ul. Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dopuszczony będzie ruch z ograniczeniami – tylko dla mieszkańców, osób uprawnionych, autokarów z pielgrzymami i inwalidów.

Dodano: Sobota, 5 maja 2012 15:28

Bazylika Mniejsza w Dębowcu: Pierwsza w powiecie, druga na świecie (zdjęcia)

Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła otrzyma tytuł Bazyliki Mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette. To druga, po Sanktuarium Matki Bożej w La Salette, świątynia z takim tytułem na świecie. Głównym uroczystościom, które odbędą się w niedzielę, 20 maja br. przewodniczyć będzie kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Akt nadania tytułu wręczy ordynariusz rzeszowski, bp Kazimierz Górny.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl