Golemo
Samorząd
Dodano: Środa, 26 lutego 2020 15:08

Nowa droga w Kłaju

Mieszkańcy Kłaja mogą cieszyć się nową drogą gminną. Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy.

Dodano: Środa, 10 kwietnia 2019 11:13

Społecznie odpowiedzialni – samorząd, nauka, biznes

Zakończyła się ostatnia miejska ścieżka tematyczna podczas drugiego dnia V Europejskiego Kongresu Samorządów 2019. Tematem przewodnim prowadzonych dyskusji była społeczna odpowiedzialność dotycząca samorządów, nauki oraz biznesu.

Dodano: Sobota, 10 listopada 2018 10:00

Dr Maciej Kawecki będzie gościem specjalnym spotkania Forum Informatyków Samorządowych

W związku z wejściem w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych pojawiło się sporo wątpliwości, dotyczących zapisów i ich dostosowaniem do przepisów, stosowanych w urzędach. Informatycy z Małopolski będą mogli porozmawiać z ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych podczas zbliżającego się comiesięcznego spotkania Forum Informatyków Samorządowych 28 listopada w Krakowie.

Dodano: Sobota, 5 maja 2018 20:16

Spotkania ws. Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego - w Nowym Targu i Zakopanem

Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje w tym roku trzecią już edycję Budżetu Obywatelskiego Małopolski. O szczegółach projektu mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego będą mogli dowiedzieć się na spotkaniach organizowanych 11 maja.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 23:40

W Krakowie rozpoczyna się Europejski Kongres Samorządów

Ponad 2 tys. uczestników, a wśród nich samorządowcy, politycy, przedstawiciele świata biznesu, kultury, NGO i mediów z kilkudziesięciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Dwa dni poświęcone na debatę podczas prawie 70 wydarzeń: paneli, warsztatów, wykładów i prezentacji – w stolicy Małopolski startuje Europejski Kongres Samorządów.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 11:40

Małopolskie samorządy otrzymały promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej

Województwo małopolskie wielokrotnie zmagało się ze skutkami klęsk żywiołowych. Jeszcze do tej pory w wielu miejscach pozostały do naprawienia szkody wyrządzone przez powódź z 2010 roku. Remontów wymagają też drogi czy mosty uszkodzone wskutek intensywnych opadów atmosferycznych, które miały miejsce w 2016 czy 2017 roku.

Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 10:30

"Podhalańczycy" znów pojawią się w Nowym Sączu? Samorządy poparły, teraz czas na mieszkańców

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie poświęcone staraniom ponownej lokalizacji w mieście jednostki wojskowej, odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. W spotkaniu wzięli udział starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba. Obecni też byli powiatowi radni, a także burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miast i gmin.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:00

Wojewoda spotkał się z sądeckimi samorządowcami (zdjęcia)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dzisiaj w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego.

Dodano: Piątek, 8 grudnia 2017 15:47

Laureaci Rankingu Gmin Małopolski nagrodzeni

Wczoraj na Zamku Królewskim w Niepołomicach wręczono nagrody laureatom 8. edycji Rankingu Gmin Małopolski. Zwycięskie gminy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Wyróżniono również liderów powiatowych. Nagrody wręczyli m.in. Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys

Dodano: Czwartek, 26 października 2017 18:53

Znamy już wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017

Tegoroczni zwycięzcy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Rankingowi patronował portal Malopolskaonline

Dodano: Środa, 31 maja 2017 14:48

Sekretarze z całej Polski spotkali się w Krakowie

Przeszło 250 sekretarzy gmin, powiatów i województw wzięło udział w II Krajowym Kongresie Sekretarzy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, uczelni wyższych, a także senatorowie, posłowie oraz specjaliści z urzędów miast i gmin z całej Polski.

Dodano: Wtorek, 28 marca 2017 20:48

Burmistrz Szczawnicy uhonorowany tytułem najlepszego samorządowca

Podczas pierwszego dnia obrad III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Lider Samorządu” dla najlepszych samorządowców. W gronie laureatów znalazł się burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Dodano: Środa, 15 marca 2017 20:43

Spotkanie parlamentarzystów z podhalańskimi samorządowcami (zdjęcia)

Czy stacje pomiarowe, których używają podhalańskie gminy w celu określenia jakości powietrza wskazują nieprawidłowe wyniki? Takie pytanie można zadać po wypowiedzi Wiceministra Środowiska, która padła podczas spotkania parlamentarzystów z sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z podhalańskimi samorządowcami.

Dodano: Sobota, 30 maja 2015 14:50

Samorządowcy świętowali u swojej patronki

W Starym Sączu spotkali się małopolscy samorządowcy by uczcić 25-lecie pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do rad gmin i miast. Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego już po raz drugi jest obchodzony w Starym Sączu - mieście św. Kingi, która jest patronką samorządowców. Wójtów, burmistrzów i prezydentów miast powitali marszałek Małopolski Marek Sowa i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Dodano: Piątek, 29 maja 2015 15:56

Prezydent odznaczył małopolskich samorządowców

- Samorząd to fundament wolności i rozwoju całego kraju, dzięki samorządowcom Polska nie zginie - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podkreślał, że samorządność to przede wszystkim zwiększenie roli obywateli.

Dodano: Poniedziałek, 4 maja 2015 10:56

Rozpoczyna się Europejski Kongres Samorządów

Do stolicy Małopolski zjechali samorządowcy, politycy i liderzy instytucji europejskich, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Przez dwa dni w ICE Kraków trwać będzie Europejski Kongres Samorządów. Eksperci, a wśród nich marszałek Marek Sowa, rozmawiać będą o miejscu i przyszłości regionów w Unii Europejskiej.

Dodano: Wtorek, 17 marca 2015 22:26

Razem dla Małopolski - o współpracy samorządowców i parlamentarzystów

Małopolscy samorządowcy i parlamentarzyści spotkali się w Krakowie, aby omówić najważniejsze dla województwa sprawy. Samorządowcy przedstawili realizowane i planowane w Małopolsce projekty w ramach m.in. ochrony zdrowia, infrastruktury transportowej czy rynku pracy i prosili o wsparcie tych inicjatyw w Warszawie.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 20:31

Powiat nowotarski „Samorządowym Liderem Edukacji”

W Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”,

Dodano: Wtorek, 21 października 2014 20:04

Rozdano "Samorządowowe Oskary". Wśród wyróżnionych jest samorządowiec z Podhala

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród im. Grzegorza Palki, nazywanych Samorządowymi Oskarami. Przyznaje je Liga Krajowa - organizacja skupiająca samorządowców z całego kraju - za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym i krajowym. Wśród tegorocznych wyróżnionych jest Bogusław Waksmundzki - urzędujący członek zarządu powiatu nowotarskiego, Przewodniczący Rady Euroregionu Tatry.

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 21:55

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego

Przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego - starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki odebrali wyróżnienie „EuroSymbol Polskiej Samorządności 2014” podczas zorganizowanej gali w Katowicach. To duże wyróżnienie dla samorządu powiatowego w skali kraju.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 15:20

Gdzie żyje się najlepiej w regionie? Ranking gmin

Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji zbadał, gdzie żyje się najlepiej w regionie. Na podium znalazły się gminy z powiatu krakowskiego.

Dodano: Czwartek, 4 września 2014 22:20

Forum Regionów: Co zmienić w samorządach?

Panel dyskusyjny pt. „Czego brakuje polskim samorządom w 25 lat po odzyskaniu wolności?” był bezsprzecznie jednym z bardziej popularnych wydarzeń w ramach tegorocznego Forum Regionów. Uczestniczący w nim marszałek Marek Sowa podkreślał współczesne znaczenie samorządu, odpierając zarzuty pozostałych panelistów: Jana Marii Rokity oraz Janusza Krowina-Mikke.

Dodano: Piątek, 27 czerwca 2014 12:58

Koncert uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)

JABŁONKA. Na zakończenie roku szkolnego w Orawskiej Samorządowej Szkole Muzycznej - odbył się koncert, w którym wzięli udział soliści, zespoły oraz chór szkolny.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2014 16:40

Minister Władysław Kosinak-Kamysz spotkał się ze studentami oraz samorządowcami z Podhala, Spisza i Orawy

NOWY TARG. Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkał się dziś i ze studentami i uczniami oraz z samorządowcami i przedstawicielami instytucji państwowych. Oba spotkania były ciekawe i przedstawiciela rządu "nie oszczędzano", bowiem osoby które przyszły na spotkanie z ministrem były do rozmowy przygotowane.

Dodano: Sobota, 23 listopada 2013 23:06

Michał Tyrpa: "Samorządowcy z Podhala wstydzą się rtm. Pileckiego"

PODHALE. Inicjator akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu", Michał Tyrpa w ostrych słowach łaje władze Zakopanego i Nowego Targu: "Partyjniactwo, arogancja i brak szacunku do ludzi i do faktów, święcą triumfy w Zakopanem i w Nowym Targu. Podhalańscy samorządowcy wstydzą się przed światem trwałego wpisania imienia Ochotnika do Auschwitz w topografię góralskich stolic".

Dodano: Piątek, 11 października 2013 14:04

Ranking Gmin Małopolski 2013 wygrała Krynica-Zdrój

W zorganizowanym po raz 4. przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji - Rankingu Gmin Małopolski pierwsza "piątka" to Krynica-Zdrój, Myślenice, Siepraw, Muszyna i Zakopane.

Dodano: Poniedziałek, 30 września 2013 16:00

Dzień wyborów do władz samorządów uczniowskich

Dziś odbywa się finał akcji Samorządy mają głos – jednego dnia wyborów do władz samorządów uczniowskich. W akcji bierze udział ponad 600 szkół z całej Polski, które zdecydowały się zorganizować wybory zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich.

Dodano: Wtorek, 24 września 2013 20:57

Poseł Piotr Naimski: Samorząd nowotarski będzie uwikłany w sprzedaż ZEW Niedzica sa

NOWY TARG. Posłowie PiS Anna Paluch i Piotr Naimski na zwołanej konferencji prasowej omawiali ostatnie plany dotyczące zmian własnościowych Zespołu Elektrowni Wodnych Czorsztyn – Niedzica – Sromowce Wyżne SA. Jak mówią parlamentarzyści w samej sprzedaży chodzi o rozdzielenie majątku i rozbicie tego, co dobrze działa od lat.

Dodano: Czwartek, 30 maja 2013 15:53

Samorządy właścicielami PKL? Wątpliwe, spółka PKG będzie dysponować promilową ilością akcji

Podana przed tygodniem informacja o zakupie Polskich Kolei Linowych przez spółkę Polskie Koleje Górskie, powołaną przez cztery podhalańskie samorządy nie wydaje się być dobrą informacja dla tych, którzy zabiegali, by "kolejki" pozostały w rękach polskich właścicieli. Większość akcji spółki Polskie Koleje Górskie ma kupić bowiem fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Gminom pozostaną śladowe akcje w spółce na poziomie ułamka promila.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 09:08

Samorządowa spółka Polskie Koleje Górskie właścicielem Polskich Kolei Linowych

Polskie Koleje Górskie, spółka akcyjna powołana przez cztery podhalańskie samorządy będzie nowym właścicielem Polskich Kolei Linowych. Oferta złożona przez PKG została oceniona jako najlepsza w kilkuetapowym procesie sprzedaży przeprowadzonym przez PKP. Umowa została podpisana 22 maja br, wartość transakcji to 215 mln złotych.

Dodano: Niedziela, 14 kwietnia 2013 10:57

KRAKÓW. Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli samorządowych

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli samorządowych i "zerówek". Prawie dwa i pół tysiąca dzieci nie znalazło miejsca w placówce wybranej przez swoich rodziców. W przedszkolach pierwszego wyboru w Krakowie miejsce znalazło 17,6 tys. dzieci.

Dodano: Niedziela, 31 marca 2013 22:50

Prawie 188 mln złotych otrzymały małopolskie samorządy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Część z tych środków, ponad 35 mln 879 tys. przeznaczona zostanie na stabilizację osuwisk oraz odbudowę dróg zniszczonych przez osuwiska. Na odbudowę infrastruktury komunalnej po zniszczeniach spowodowanych przez klęski żywiołowe do Małopolski trafi 152 mln zł.

Dodano: Wtorek, 5 marca 2013 20:11

Forum Rdzawka wyróżnione na gali Super Samorząd 2012

Laureatem Nagrody Super Samorząd 2012 zostało Sołectwo Sułkowice i władze samorządowe gminy Iwanowice. Wyróżnienie dostało Stowarzyszenie zwykłe Forum Rdzawka. Nagrody wręczono podczas Gali zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Dodano: Sobota, 2 lutego 2013 13:48

Samorząd zakopiański przejmuje dworzec kolejowy

ZAKOPANE. - Po wieloletnich staraniach 11 lutego samorząd przejmie na własność zabytkowy dworzec PKP wraz z ponad 4 ha gruntów wokół budynku - zapowiada burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Budynek dworca nadal będzie pełnił swoją dotychczasową funkcję, ale w okrojonej formie. Z sześciu stanowisk pozostaną cztery.

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2013 15:52

Działania promocyjne Krakowa najlepiej ocenione przez samorządowców

Kraków znalazł się w gronie trzech polskich miast, których działania promocyjne w ciągu ostatnich dwóch lat zostały najlepiej ocenione przez samorządowców. Tak wynika z drugiej edycji badania przeprowadzonego przez Fundację Best Place.

Dodano: Sobota, 6 października 2012 14:37

Samorządowy Kongres Oświatowy: "zmiany w systemie oświatowym to rzeczywista potrzeba chwili"

W Warszawie odbył się Samorządowy Kongres Oświaty zorganizowany przez ogólnopolskie korporacje samorządowe. Zgromadził około 1000 uczestników, którzy rozmawiali o propozycjach zmian w prawie oświatowym niezbędnych do skuteczniejszej realizacji zadań oświatowych. Powiat Nowotarski reprezentował Bogusław Waksmundzki urzędujący członek zarządu, odpowiedzialny za oświatę.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 11:02

PKL świętują 80-lecie. Samorządowcy się nie przyłączyli

W Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyła się uroczystość z okazji 80-lecia Polskich Kolei Linowych. Wzięło w nich udział ok. 80 osób. Wśród zaproszonych gości była m.in. Barbara Grocholska – Kurkowiak, polska narciarka i olimpijka, od lat związana z Kasprowym Wierchem. Jednym z zaproszonych gości honorowych był również Stanisław Pieron, który dla PKL pracował przez ponad 40 lat.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl