Festiwal Kiepury
Salon
Dodano: Wtorek, 14 stycznia 2020 14:50

Krakowski Salon Poezji w Starym Teatrze

12 stycznia uroczyście został ponownie otwarty Krakowski Salon Poezji w Narodowym Starym Teatrze!

Poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego usłyszeliśmy w wykonaniu Anny Dymnej, Ewy Kaim, Joanny Kulig, Jerzego Treli oraz Łukasza Szczepanowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2018 16:19

592 Salon Poezji "Teatr wielka to sprawa"

21 pażdziernika 1893 roku czyli 125 lat temu został otwarty Teatr Miejski, który przyjął nazwę Teatr im Juliusza Słowackiego. Z tej okazji wczoraj odbył się Krakowski Salon Poezji poświęcony temu wydarzeniu.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 09:52

Salon Marcowy w Zakopanem

Salony Marcowe określane przez krytyków mianem „awangardy zakopiańskiej” odbywały się (z przerwami) od 1958 do 2006 roku. W 2017r. zostały reaktywowane przez Zakopiańskie Centrum Kultury – Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego, wystawą rzeźby i rysunku prof. Adama Myjaka - wybitnego rzeźbiarza i Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 16:22

Dymny… Dymny.... - Krakowski Salon Poezji (zdjęcia)

KRAKÓW. W przeddzień 40 rocznicy śmierci Wiesława Dymnego która przypada 12 lutego odbył się w Teatrze Słowackiego na Scenie Miniatura Krakowski Salon Poezji pod tytułem Dymny...Dyny...

Dodano: Środa, 7 lutego 2018 12:42

95. Salon Literacko Muzyczny NCK (zdjęcia)

W Nowohuckim Centrum Kultury odbył się 95. Salon Literacko Muzyczny. Wystąpili przy stoliku literackim - Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, z wieczorem autorskim "Imponderabilia", a przy stoliku muzycznym - Bartosz Buława w recitalu "Geniusz". Przy fortepianie zasiadł Oleg Sznicar.

Dodano: Niedziela, 25 stycznia 2015 21:01

Dworek Gościnny, czyli "pieniński salon" miejscem ludzkich pasji i kultury

Szczawnicki Dworek Gościnny zwany "pienińskim salonem", bądź ,,Kursalonem’’, to miejsce ze wspaniałą historią, budynkiem i salami, w których pielęgnowano miłość do kultury a zarazem wyróżniano ludzi z pasjami twórczymi.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 21:43

Koncert Margaret w Nowym Targu (zdjęcia)

Przy okazji prezentacji nowego modelu Skody w salonie Autoremo odbył się koncert Margaret. Popularna wokalistka wystąpiła w Nowym Targu po raz pierwszy.

Dodano: Czwartek, 27 listopada 2014 22:56

Pokaz najnowszego Passata (zdjęcia)

W Nowym Targu w salonie Volkswagen odbyła się dzisiaj premiera najnowszego Passata. Wieczór uświetnił występ Anity Lipnickiej i Johna Portera, którzy dali wspaniały akustyczny koncert.

Dodano: Niedziela, 28 września 2014 19:42

Leszek Długosz gościem nowotarskiego Salonu poezji (zdjęcia)

NOWY TARG. Gościem 61 Salonu Poezji był Leszek Długosz. Śpiewający poeta przyjechał do Nowego Targu w towarzystwie żony Barbary.

Dodano: Niedziela, 11 maja 2014 18:51

59 Salon Poezji w nowotarskim ratuszu

Dziś w nowotarskim ratuszu został zorganizowany 59 Salon Poezji. Przedstawienie „Sztuka (bez) kompromisu" w brawurowym wykonaniu artystów rabczańskich: Cezarego Skrockiego i Katarzyny Pędzimąż oraz akordeonisty Rafała „Piętaszka" Nowaka było co chwilę przerywane oklaskami i salwami śmiechu.

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 17:59

Mateusz Dewera - gościem Salonu Poezji (zdjęcia)

NOWY TARG. Dziś gościem 58. edycji Salonu Poezji był Mateusz Dewera. Pochodzący z Nowego Targu aktor zajął się dylematem "poezji nienudnej i nie nudnej".

Dodano: Wtorek, 25 lutego 2014 20:51

Zakopiański Salon Marcowy - zapowiedź

ZAKOPANE. W kolejne czwartki (i jeden piątek), w Jasnym Pałacu odbywać się będą spotkania w ramach III Salonu Marcowego ph. "Nowy tatrzański dzień".

Dodano: Poniedziałek, 23 grudnia 2013 20:35

KRAKÓW. Napad w salonie gier

Policjanci ujęli mężczyznę, który napadł na pracownika salonu gier w Krakowie. .
Mężczyzna spędzał czas w salonie gier. Gdy po kilkugodzinnych zmaganiach wygrana nie nadchodziła a pieniądze zaczęły się kończyć, mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2013 00:27

Orawski salonik Poezji w Krakowie (zdjęcia)

Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Teatrze im.J.Słowackiego w Krakowie pt."Salon poezji Orawskiej" połączony był z promocją książki pt."Antologia Poezji o Orawie" autorstwa Ilony Nieciąg. Znakomita skrzypaczka zaprezentowała się w nowej roli. W wydarzeniu uczestniczyli aktorzy teatru oraz goście z Orawy.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2013 22:29

Studio Animacji Poklatkowej Barrrany na krakowskich salonach filmowych

Kolejny sukces nowotarskiego Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”. Filmy „Świat do korekty” Joanny Balickiej oraz „Świąteczna magia” Małgorzaty Sołtys i Łukasza Sołtysa zakwalifikowały się na 2. Otwarty Konkurs Filmów Amatorskich przy 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci.

Dodano: Środa, 13 czerwca 2012 18:11

Salon Poezji z Magdaleną Schejbal (zdjęcia)

NOWY TARG. W minioną niedzielę Krakowski Salon Poezji zakończył czwarty sezon w Nowym Targu. Tym razem z poezją Wisławy Szymborskiej przyjechała aktorka teatru Ateneum w Warszawie, gwiazda seriali „ Kryminalni” i „Szpilki na Giewoncie” Magdalena Schejbal.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl