Rzeka
Dodano: Niedziela, 31 stycznia 2021 10:18

Ludzkie szczątki nad rzeką

Oświęcimscy policjanci wraz z prokuraturą rejonową w Oświęcimiu, ustalają tożsamość osoby, której szczątki zostały znalezione przez mieszkańca Oświęcimia nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzuw gminie Oświęcim

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 08:45

Turysta opisuje spływ Przełomem Dunajca: "Jeszcze mnie nerwy szarpią"

"Proszę, zamieście na swoim portalu nasze przygody ku przestrodze dla innych, którzy wybierają się na spływ" - napisał w liście do Redakcji podhale24.pl, turysta.

Dodano: Wtorek, 30 lipca 2019 10:12

Za nami XVIII Dzień Pstrąga (zdjęcia)

Białodunajecka impreza odbywająca się co roku w ramach „Tatrzańskich Wici”. W zmaganiach wędkarzy zwyciężył Stanisław Dziedzina z Nowego Targu przed Krzysztofem Ostruszką z Makowa Podhalańskiego i Andrzejem Kubalicą z Żywca, a największą rybę (48 centymetrowego pstrąga) złowił zakopiańczyk Tomasz Przeklasa.

Dodano: Środa, 18 lipca 2018 11:57

Drugi stopień zagrożenia! Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega przed spodziewanym wzrostem poziomu wody w rzekach. Z powodu intensywnych opadów deszczu, także o charakterze burzowym, może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo, szczególnie w zlewni Dunajca, może zostać przekroczony stan alarmowy.

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 16:02

Postanowili morsować w Sole, żyją dzięki policji

W nowy Rok dwójka mieszkańców Oświęcimia postanowiła się… wykąpać. w rzece Jednak zabawa w morsów pod wpływem alkoholu nie była dobrym pomysłem i nieomal nie zakończyła się tragedią.

Dodano: Niedziela, 24 września 2017 18:10

Przekazanie Fatimie Monstrancji od narodu polskiego (zdjęcia)

PORTUGALIA. Liczna grupa pielgrzymów z Archidiecezji Krakowskiej, różnych stron Polski i z zagranicy, którym towarzyszą między innymi: Prowincjał Pallotynów Ks. Zenon Hanas SAC, inicjator daru ks. Marian Mucha SAC, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz fundatorzy monstrancji, uczestniczyła w Fatimie w przekazaniu daru Polaków - Monstrancji w kształcie Matki Bożej, zwanej „Niewiastą Eucharystii.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 14:44

Deszcz i topniejący śnieg spowodują wzrost poziomu wód w rzekach

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 12 do godz. 8 w czwartek, w związku z topnieniem pokrywy śnieżnej oraz prognozowanymi opadami deszczu, w zlewni Dunajca oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły prognozowane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich.

Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2015 08:29

3 mln zł na remont dróg w powiecie gorlickim

Przebudowa ok. 10 km dróg, remont chodników i przepustów pod jezdnią – wartość wszystkich prac remontowych, które będą prowadzone w powiecie gorlickim to ok 5,7 mln zł. Ponad 3,3 mln sfinansowane zostanie z MRPO 2007-2014. Umowę na realizację prac remontowych przekazał władzom lokalnym wicemarszałek Stanisław Sorys

Dodano: Wtorek, 7 kwietnia 2015 20:58

Kolejny pijany kierowca. Rzeka piwa na autostradzie

Na autostradzie A4 w kierunku Krakowa (457 km autostrady za zjazdem na Bochnie) kierujący tirem zjechał na pobocze uderzył w bariery ochronne a następnie w ekrany dźwiękowe. Z powodu uderzenia tir zawisł na krawędzi skarpy, a z jego naczepy spadły butelki piwa.

Dodano: Wtorek, 17 lutego 2015 20:02

Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka w rozmowie z Malopolskaonline analizuje tegoroczny budżet

- Pomagamy lobbować za rzeczywistym wprowadzeniem drogi S7 do zadań drogowych finansowanych w latach 2015- 2020 z budżetu państwa z udziałem środków unijnych. W tej chwili trwają konsultacje decyzji środowiskowej. Z chwilą powstania tej trasy powstaną dwa węzły komunikacyjne na jej skrzyżowaniach z drogami powiatowymi, w Zastowie i Widomej - mówi starosta Krzyworzeka.

Dodano: Poniedziałek, 26 stycznia 2015 00:58

Szkoły ponadgimnazjalne w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

"Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z regionu będą uczestniczyć w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna, którego celem jest przekazywanie uczniom tych placówek wiedzy i osiągnięć uczelni przy wykorzystaniu internetu" - zapowiedział marszałek.

Dodano: Poniedziałek, 30 grudnia 2013 11:04

Pomoc dla poszkodowanych przez silny wiatr

"Prawie 280 tys. zł przekazano już gminom poszkodowanym przez silny wiatr, jaki wystąpił w Małopolsce 24 – 26 grudnia. Pomoc na zasiłki do 6 tys. zł trafiła do gmin Grybów, Kościelisko i Zakopane" - informuje Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 3 października 2013 21:03

Minister Obrony przekaże nieruchomości Akademii Muzycznej w Krakowie

W piątek, (4 października br.) z wizytą w Krakowie będzie przebywał minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. W obecności szefa resortu obrony będzie uroczyście podpisany akt notarialny o przekazaniu Akademii Muzycznej w Krakowie przez Wojskową Agencję Mieszkaniową, nieruchomości przy ul. Skrzatów z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby Uczelni.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:13

Historia flisactwa na Dunajcu ... po polsku i słowacku- prelekcja dla uczniów ze Sromowiec Niżnych i Spiskiej Starej Wsi

W ramach realizacji projektu „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa” odbyły się spotkania, prelekcje na temat historii flisactwa na Dunajcu widzianego oczami polskich i słowackich flisaków. Prelekcje przygotowali i wygłosili: ze strony polskiej Adam Grywalski - przedstawiciel Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i nauczyciel, ze strony słowackiej- Jan Stanko, flisak i nauczyciel.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 12:20

Działki dla lotniska

Działki położone na terenie lotniska Kraków – Balice dziś zostały przekazane przez Skarb Państwa dla województwa małopolskiego. Będą wykorzystywane na potrzeby Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Umowę przekazania ponad 249 ha podpisali marszałek Marek Sowa i płk Adam Garczyński - prezes Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie. Z Grzegorzem Stawowym, dyrektorem Oddziału Terenowego AMW w Krakowie podpisana została umowa cesji na rzecz województwa małopolskiego.

Dodano: Niedziela, 17 lutego 2013 12:25

Małopolscy strażacy podsumowali miniony rok

W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie samochodów i sprzętu pożarniczego połączone z roczną naradą kadry kierowniczej PSP woj. małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2013 18:08

ŚKODA przekazała samochody TOPR-owcom (zdjęcia)

ŠKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl