Golemo
Rodzina
Dodano: Piątek, 16 listopada 2018 20:08

Międzynarodowy Kongres dla Małżeństwa i Rodziny

O okolicznościach ogłoszenia encykliki „Humanae vitae”, Rewolucji ’68 roku oraz współczesnych problemach antropologicznych mówił abp Marek Jędraszewski podczas otwarcia Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny „Płodność listu, który dotarł z przyszłości: 50 lat Humanae vitae” w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 10 września 2018 12:06

Rodzinny Piknik z Książką

W dniach 15-16 września w Parku Jordana zorganizowany zostanie Rodzinny Piknik z Książką. Impreza plenerowa, przygotowana przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Targi w Krakowie to świetna propozycja dla miłośników literatury, a zarazem amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu, z rodziną.

Dodano: Sobota, 17 marca 2018 21:09

Niezwykła rodzina

- Szczególne okoliczności dzisiejszego chrztu stanowią zachętę do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin. - mówił kardynał Stanisław Dziwisz w przeciszowskim Kościele św. Jana Chrzciciela. Podczas Eucharystii odbył się tam chrzest Zuzanny Marii - szesnastego dziecka Państwa Nelców. W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Dodano: Środa, 7 lutego 2018 16:11

Krynica przyjazna dużym rodzinom i seniorom

Gmina Krynica-Zdrój dołączyła do grupy miejscowości, w których funkcjonują lokalne karty zniżkowe dla dużych rodzin oraz dla seniorów. W ramach Programów: Krynicka Karta Rodziny oraz Krynicka Karta Seniora mieszkańcy Gminy mają do swojej dyspozycji pakiet ulg i rabatów na usługi i towary oferowane przez Gminę oraz lokalnych przedsiębiorców mających status Partnera Programów.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 16:10

Witamy w polskiej rodzinie. Uroczystość wręczenia aktów nabycia polskiego obywatelstwa

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył dziś akty nabycia obywatelstwa polskiego jedenastu osobom (w tym jednemu dziecku), pochodzącym m.in. z Białorusi, Francji, Mołdawii, Ukrainy. Osoby te uzyskały obywatelstwo polskie na mocy postanowienia Prezydenta RP oraz decyzji Wojewody Małopolskiego uznającej za obywatela polskiego.

Dodano: Wtorek, 19 września 2017 19:04

Znęcał się nad rodziną

Oświęcimscy stróże prawa zatrzymali 67 – letniego mieszkańca miasta podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną. Dwa dni później wprost z policyjnej celi podejrzany stanął przed obliczem prokuratora, a następnie sędziego, decyzją którego trafił do aresztu śledczego.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 12:11

Rodzina ma znaczenie. Małopolskie Dni Rodziny

Od 14 do 21 maja w całym regionie odbywają się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja zwiedzić różne muzea, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy przejechać się za darmo pociągiem Kolei Małopolskich. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Twoim mieście. Więcej szczegółów poniżej.

Dodano: Wtorek, 2 maja 2017 18:14

Rodzina i policja poszukują 14- letniej Weroniki Cieślak z Krakowa

Rodzina i policja poszukują 14- letniej Weroniki Cieślak z Krakowa. Dziewczynka 25 kwietnia 2017 roku o godz. 7:15 wyszła z domu na os. Centrum B w Krakowie i miała udać się szkoły na osiedlu Willowym. Jednak do niej nie dotarła.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 15:13

Rok programu „Rodzina 500+”

Czy ma znaczenie to, że przed wprowadzeniem programu w sytuacji skrajnego ubóstwa znajdowało się 11,9% polskich dzieci, a po jego wprowadzeniu ta grupa stanowi 0,7%? Czy zmniejszenie się o 10% liczby osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej i z pomocy w postaci dożywiania to dobra wiadomość? Czy to, że w 2016 roku urodziło się o ok. 16 tysięcy dzieci więcej niż w 2015 roku, zwiastuje poprawę sytuacji demograficznej?

Dodano: Środa, 26 marca 2014 21:28

Rodziny dla rodzin na Ukrainie

Polskie rodziny mogą wysłać paczkę rodzinom na Ukrainie. Do końca marca Poczta Polska będzie przyjmowała bezpłatnie paczki z pomocą dla rodzin na Ukrainie w ramach akcji "Rodzina Rodzinie". Paczkę do 20 kg może wysłać każda osoba fizyczna.

Dodano: Poniedziałek, 14 listopada 2011 17:38

Tarnów. Konferencja: "Rodzina- opoką, ostoją"

We środę 16 listopada w Tarnowie zorganizowana zostanie konferencja zatytułowana "Rodzina- ostoją, opoką". Spotkanie organizowane jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Początek o godz. 9.30 w Sali Lustrzanej Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Wałowej 10.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl