Rio
Dodano: Piątek, 3 maja 2019 19:18

3 Maja w Krakowie

W całej Polsce świętowano dziś rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Także w stolicy Małopolski odbyły się uroczystości patriotyczne, w których wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa oraz strony rządowej.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 09:30

Grand Prix dla Skrzypnianek na XV Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Nasze dziedzictwo - Polska"

"Jeśli będziemy pilnie strzegli tego, co się na tym przeglądzie dokonało, to możemy być spokojni o przyszłość naszych dzieci" - tymi słowami przewodniczący jury, prof. Rafał Marchewczyk podsumował XV Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej i podkreślił jego niezwykłą istotę w kształtowaniu wrażliwości patriotycznej w społeczeństwie.

Dodano: Piątek, 5 sierpnia 2016 12:17

Olimpijki z Podhala

Podhale będzie miało dwóch reprezentantów w Rio. Zaszczytu tego dostąpiły dwie kolarki - Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe) i Katarzyna Solus Miśkowicz ( MTB).

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2016 22:48

Kasia Niewiadoma wygrała klasyfikację młodzieżową

Katarzyna Niewiadoma udanie zakończyła prestiżowy wyścig Giro Rosa. Nasza kolarka zajęła w klasyfikacji generalnej siódme miejsce i wygrała klasyfikację młodzieżową, co jest z całą pewnością dobrym prognostykiem przed igrzyskami w Rio. Wyścig wygrała Megan Guarnier.

Dodano: Czwartek, 30 lipca 2015 15:41

Akcja społeczna "Tak dla Rio"!w Krakowie

Dzisiaj w restauracji „Bierhalle” przy Małym Rynku 7 odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej Tak dla Rio.

Dodano: Niedziela, 26 kwietnia 2015 14:37

"Trzeba pilnować polskiej ziemi". Podhalańscy artyści rozpoczynają kampanię społeczną: "Nie rzucim ziemi" (film)

- Z prywatyzacją PKL był skandal, ponieważ tuż przed sprywatyzowaniem wyłączono 40 hektarów lasu z Parku Krajobrazowego. Gdyby tego nie zrobiono, nie udałoby się sprywatyzować PKL-u. Widać ewidentnie, że sprawa została tak wymyślona, by oddać koleje w obce ręce - mówi Wojciech Jachymiak, zapowiadając inaugurację w sobotę 2 maja w Nowym Targu - kampanii społecznej "Nie rzucim ziemi".

Dodano: Piątek, 14 listopada 2014 20:12

Wieczór Pieśni Patriotycznych w Zubrzyckim Skansenie (zdjęcia)

Po raz 6 odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 18:59

Koncert pieśni patriotycznych w kinie Sokół w Zakopanem (zdjęcia)

W zakopiańskim Kinie Sokół odbył się wyjątkowy koncert z okazji święta 11 listopada.

Dodano: Poniedziałek, 10 listopada 2014 17:41

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczną się wspólną modlitwą w intencji Ojczyzny. Mszy św. w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Dodano: Środa, 4 czerwca 2014 21:53

Gala Finałowa Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu (film)

Uczniowie z dziesięciu województw (dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie, łódzkie, mazowieckie, pomorskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie) postanowili zmienić swoje środowisko lokalne, przeprowadzając blisko 100 projektów na rzecz miejsca w którym żyją.

Dodano: Środa, 21 maja 2014 11:38

Hejnaliści zagrali patriotyczną pieśń (posłuchaj)

KRAKÓW. W minioną niedzielę sygnaliści z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Krakowie uczcili 70-tą rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino grając z Wieży Mariackiej refren pieśni wojskowej "Czerwone maki na Monte Cassino".

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 21:12

ORAWA. II Konkurs Pieśni Patriotycznej "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie (zdjęcia)

JABŁONKA. W Orawskim Centrum Górnej Orawy zorganizowany został II Konkurs Pieśni Patriotycznej. - To dopiero druga edycja konkursu, ale widoczne jest zainteresowanie nim. Zgłosiło się dwa razy więcej uczestników, niż przed rokiem. Bardzo mnie to cieszy - komentuje posłanka Anna Paluch, organizatorka konkursu.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 11:07

Małopolskie Święta Polskie - projekt edukacji patriotyczno-obywatelskiej

Celem projektu Małopolskie Święta Polskie jest stworzenie programu edukacyjnego, który w swoich założeniach służyć ma pobudzaniu świadomości narodowej i budowaniu tożsamości młodych Polaków poprzez niecodzienne lekcje historii.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 20:21

Pokaz filmu „Alfred Schreyer z Drohobycza” i promocja płyty „Alfred Schreyer Trio”

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza w sobotę 22 czerwca o godz. 18 do Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba na jedyny w Zakopanem pokaz filmu dokumentalnego o wspaniałym skrzypku i pieśniarzu z Drohobycza, jednym z ostatnich żyjących uczniów Brunona Schulza, ambasadorze pokojowego współistnienia trzech kultur na tym skrawku ówczesnej II RP oraz na promocję płyty „Alfred Schreyer Trio”.

Dodano: Czwartek, 2 maja 2013 14:46

Krakowski "Tramwaj patriotyczny" i koncerty pieśni niepodległościowych

Podczas obchodów 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Krakowie na ulice wyruszy "Tramwaj patriotyczny". Mieszkańcy i turyści będą mogli zaśpiewać w nim polskie pieśni historyczne i niepodległościowe.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl