Region
Dodano: Niedziela, 15 sierpnia 2021 11:00

Słonina w papryce, olej z orzecha laskowego, śmietanówka z Kujaw i malinowy miód. Smakowita odsłona ETPR (zdjęcia)

ZAKOPANE. Najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych było ogłoszenie wyników konkursu na “Najlepszy Produktów Spożywczy”.

Dodano: Niedziela, 15 sierpnia 2021 11:00

Trwają Europejskie Targi Produktów Regionalnych

ZAKOPANE. W sobotę - jak co dzień - w Zarembku Tradycji odbyły się niezwykłe warsztaty. Były to lekcje tkactwa z Dorotą Opitz oraz pokaz i prezentacja miodów pszczelich “Dolina Tatr”, przeprowadzony przez Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne Izabela i Jacek Sikoniów. Nie zabrakło też muzyki i tańca.

Dodano: Piątek, 13 sierpnia 2021 14:11

W Zakopanem trwają kulinarne targi (zdjęcia)

ZAKOPANE. Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych minął pod hasłem spotkań z kulturą, tradycją i smakami różnych regionów Polski. Przypomnijmy - impreza potrwa do niedzieli 15 sierpnia.

Dodano: Środa, 11 sierpnia 2021 21:15

Rozpoczęły się Europejskie Targi Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Do niedzieli na Górnej Równi Krupowej gościć będą producenci wyrobów spożywczych, rękodzieła i kosmetyków. W ramach XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych.przewidziano także kulinarne pokazy, warsztaty, prelekcje i występy zespołów regionalnych

Dodano: Piątek, 25 czerwca 2021 11:00

Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Region to coś więcej niż miejsce na mapie. Tworzą go wyjątkowi ludzie, szczególny charakter otoczenia i niepowtarzalna kultura. Kwintesencją oraz ikoną danego regionu są tradycyjne produkty i sposób ich wytwarzania. W celu wspierania regionalnych fenomenów powstały Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Dodano: Wtorek, 11 sierpnia 2020 11:39

Dziś ruszają Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem (zdjecia)

Mimo obostrzeń związanych z pandemią XI Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem odbędą się w dniach 11 – 15 sierpnia.

Dodano: Piątek, 1 maja 2020 10:00

Jarmarki Regionalne w Krynicy Zdrój

Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju serdecznie zaprasza wszystkich Wystawców, Rękodzielników i Twórców na Wakacyjne Jarmarki Regionalne

Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2020 08:48

Muzyka Zaklęta w Drewnie - kolędy w Witowie (zdjęcia)

W kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie miał miejsce piękny koncert Kuby Blokesza z przyjaciółmi. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".

Dodano: Środa, 4 grudnia 2019 12:00

Przyjdź na seminarium “Patent na dobry początek” i dowiedz się jak chronić swoją własność

Już 6 grudnia w Krakowie odbędzie się wydarzenie, poświęcone własności intelektualnej i zagadnieniom z nią związanych, tym razem głównie w kontekście nowych technologii! Zapraszamy przedsiębiorców oraz naukowców planujących komercjalizację swoich badań, a także wszystkich zainteresowanych tematyką.

Dodano: Wtorek, 6 sierpnia 2019 21:41

Mystkowianie ze Srebrnym Sercem

Zespół Regionalny Mystkowianie przywiózł z 56 Tygodnia Kultury Beskidzkiej – Srebrne Żywieckie Serce oraz tytuł Laureata.

Dodano: Piątek, 12 października 2018 12:13

Wystawa Rasta Frica w Nowym Targu

Wernisaż wystawy malarstwa Rasta Frica, laureata konkursu Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora

Dodano: Wtorek, 8 maja 2018 20:03

IX Europejskie Targi Produktu Regionalnego - zapowiedź

To unikatowa impreza, promująca Region Tatrzański, przybliża jego tradycje, historię, kulturę i … wabi kuchnią regionalną. OD 11 do 15 sierpnia w Zakopanem zagoszczą IX Europejskie Targi Produktu Regionalnego

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 10:00

Co pozyskało limanowskie Muzeum w ostatnim czasie? Obejrzyj zbiory on-line (zdjęcia)

Z każdym rokiem inwentarze Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej wzbogacają się o co raz większą liczbę zabytków, niezwykle interesujące pod tym względem było szczególnie ostatnich kilka miesięcy, kiedy to do dworu Marsów trafiły wyjątkowo ciekawe eksponaty. Ponadto pojawiła się możliwość oglądania ich on-line.

Dodano: Czwartek, 23 listopada 2017 18:40

Niezwykłe muzeum. Jest tu np. suknia ślubna z płótna spadochronu

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Piątkowej zostało otwarte Muzeum Regionalne ze stałą ekspozycją „Z domu naszych pradziadów”. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, który zawsze podkreśla, że trzeba pamiętać i kultywować naszą historię, tradycję i kulturę regionalną.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 19:55

80 lat Podegrodzia. Jubileusz najstarszego zespołu regionalnego na Sądecczyźnie (zdjęcia)

Jedno Złote i trzy Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk zasłużonym członkom Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Podegrodzie". Okazją do uhonorowania artystów były obchody jubileuszu 80-lecia istnienia tego najstarszego zespołu regionalnego, działającego na Sądecczyźnie.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 12:13

Kolejne inwestycje zmieniają region

Nowe drogi prowadzące do terenów inwestycyjnych, ale też takie, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i staną się wygodniejsze dla kierowców, a dodatkowo rozbudowa sieci kanalizacyjnych i wodociągowych – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane na terenie gminy Szczurowa i w powiecie bocheńskim.

Dodano: Czwartek, 29 czerwca 2017 22:31

Euroregion Tatry Tour - pierwszy etap za nami

W dniu niedzielę 25 czerwca odbył się pierwszy etap wspólnego polsko-słowackiego wyścigu rowerowego Euroregion Tatry Tour. W zawodach uczestniczyło 47 osób w tym 10 ze Słowacji. Zawodnicy zgromadzeni na parkingu przed Chochołowskimi Termami wystartowali o godz. 10.00.

Dodano: Sobota, 6 maja 2017 13:16

Europejskie Targi Produktów Regionalnych - zapowiedź

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach 11 – 15 sierpnia br. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 10:54

Regionalne specjały na krakowskim Rynku

W Wielką Sobotę na Rynku Głównym można było zobaczyć wystawców w regionalnych strojach, prezentujących swoje wyroby wielkanocne. Nie zabrakło pysznych serników, mazurków, makowców, babek wielkanocnych. Można było spróbować żurku, wędlin czy buraczków w chrzanem.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 16:24

Zjazd Solidarności w Zakopanem (zdjęcia)

W hotelu Hyrny w Zakopanem odbywa się I Sesja X Walnego Zebrania Delegatów Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”. Pod Giewont przyjechało 200 delegatów z całej Małopolski. Gościem specjalnym jest przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda.

Dodano: Środa, 22 czerwca 2016 10:12

Udany jubileusz rabczańskiego festiwalu (galeria)

Ogłoszeniem wyników i nominacji na 25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2017 r., zakończył się w Rabce-Zdroju, trwający dwa dni, 40. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:24

Zmiana na stanowisku przewodniczącego Euroregionu "Tatry"

W walce o to stanowisko wójt Jabłonki Antoni Karlak zmierzył się z dotychczasowym przewodniczącym ET Bogusławem Waksmundzkim i wygrał. Kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością orawski samorządowiec dostał 36 głosów, podczas gdy jego konkurent związany z Platformą Obywatelską - 22.

Dodano: Sobota, 11 kwietnia 2015 17:37

O projektach drogowych w regionie tarnowskim

Najważniejsze inwestycje drogowe z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego były tematem spotkania zorganizowanego z inicjatywy wicemarszałka Stanisława Sorysa. Omówiono głównie projekty dotyczące budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, a także budowę obwodnicy Tuchowa.

Dodano: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 13:19

Konkurs „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 450 tys. zł na wsparcie najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych w ramach kolejnej edycji konkursu „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”.

Dodano: Wtorek, 31 marca 2015 23:15

Nowy RPO szansą dla Małopolski Zachodniej

Po Nowym Sączu i Krakowie - czas na Małopolskę Zachodnią. Trwają konsultacje społeczne dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie pod hasłem „Nowa szansa - nowe wyzwania” odbyło się w Oświęcimiu. - Kwota przeznaczona dla Małopolski, czyli 2,9 mld euro, to rzeczywistość , a nie plany czy marzenia – mówił marszałek Marek Sowa rozpoczynając konsultacje w Małopolsce Zachodniej.

Dodano: Czwartek, 19 lutego 2015 20:10

Burmistrz Szczawnicy chce dowodów na twierdzenie, iż w Jaworkach występuje puchacz Bubo bubo

Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o udzielenie informacji i przedstawienia dowodów, że w Jaworkach występuje puchacz Bubo bubo. Zdaniem władz miasta, dotychczas zebrane dowody na jego istnienie są wątpliwe. Tymczasem sprawa ta przeszkadza w budowie kompleksu narciarskiego na Durbaszce.

Dodano: Piątek, 30 stycznia 2015 23:29

Zwycięzcy nowego certyfikatu Produkt Lokalny z Małopolski

Warzywa z Konar, soki tłoczone ze Żbikowic, żegociński miód spadziowy, dynie z Wawrzeńczyc, chleb z Libertowa i wędliny z Mnikowa – to pierwsze produkty wyróżnione certyfikatem Produkt Lokalny z Małopolski przyznawanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Jest to jedyny w Polsce regionalny certyfikat dedykowany produktom dobrej jakości, nierozerwalnie związanym są ze swoim miejscem pochodzenia.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 12:52

Wraca połączenie kolejowe jednej z najpiękniejszych tras

Po o blisko pięcioletniej przerwie przywrócone zostało kursowanie pociągów regionalnych pomiędzy Suchą Beskidzką a Żywcem. Pociągi kursują z Suchej Beskidzkiej do Żywca w piątkowy wieczór i niedzielne przedpołudnie, natomiast
w kierunku przeciwnym jeżdżą w sobotni poranek oraz niedzielne popołudnie.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 21:26

Małopolska zakończyła negocjacje RPO 2014-2020

Zakończyły się decydujące rozmowy negocjacyjne z Komisją Europejską dotyczące ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014-2020. Na realizację programu w Małopolsce zostanie przeznaczone 2 878,5 mln euro.

Dodano: Niedziela, 21 września 2014 12:44

Trwa jubileuszowa - 30 Babiogórska Jesień (zdjęcia)

Po raz kolejny Zawoja zaprasza pod Babią Górę na doroczne wielkie święto folkloru babiogórskiego i sztuki ludowej regionu.

Dodano: Środa, 17 września 2014 21:37

Czy Euroregion Tatry ma sens? Rozmowa z Bogusławem Waksmundzkim przewodniczącym Rady Euroregionu Tatry

"Za 20 lat Nowy Targ będzie stolicą dla Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY" - mówi przewodniczący Rady Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki. Przypomnijmy, w tym roku Euroregion Tatry świętuje jubileusz 20-lecia.

Dodano: Środa, 10 września 2014 01:43

Wystawa „Piękno Ziemi Zatorskiej i Ziemi Oświęcimskiej. Raj naszego dzieciństwa”

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze nastąpiło otwarcie wystawy malarstwa Anny Maciejewskiej – Dyba. Wyjątkowe spotkanie absolwentów liceum im. Konarskiego na gościnnej Ziemi Zatorskiej.

Dodano: Środa, 3 września 2014 13:03

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla uchodźców w Regionie Kurdystanu

"Samorząd Województwa Małopolskiego wyraża swoje głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją w Regionie Kurdystanu w Iraku, z którym od roku 2011 podejmuje współpracę w ramach Deklaracji o Współpracy pomiędzy oboma regionami" - napisali radni sejmiku w apelu skierowanym m.in. do prezydenta RP, ministra SZ, Ambasadora RP w Bagdadzie oraz samorządowców w całym województwie.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 15:54

ZAKOPANE. Trwają V. Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Jeszcze do niedzieli, 17 sierpnia będą trwały w Zakopanem Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Dla miłośników kulinarnych degustacji to doskonała okazja do poznania nowych smaków.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 18:55

Mesajah - gwiazdą trzeciego dnia V Europejskich Targów Produktów Regionalnych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Dolnej Równi Krupowej trwają V Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Prócz oferty kulinarnej jest także - muzyczna. Gwiazdą trzeciego dnia Targów był Mesajah, polski wokalista reggae, znany z przeboju "Szukając szczęścia".

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 12:07

Przegląd Instrumentalistów i Kapel Góralskich „Na Bartusiową Nutę”

W dniach 10 – 17 sierpnia na Równi Krupowej w Zakopanem odbędą się V Międzynarodowe Targi Produktów Regionalnych. Pierwszego dnia, który nazwano „Dzień Góralski”, odbędzie się po raz pierwszy Przegląd Konkursowy Instrumentalistów i Kapel Góralskich „Na Bartusiową Nutę”.

Dodano: Wtorek, 5 sierpnia 2014 23:03

Szlak kulinarny Smaki Podhala w jednym miejscu, czyli V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

ZAKOPANE. We wtorek, 12 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej rozpoczną się tradycyjne już Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 20:54

Małopolska dba o biznesmenów

W latach dziewięćdziesiątych Wojewoda Krakowski powołał do życia Agencję Rozwoju Regionalnego. Instytucja miała wspierać rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie. Instytucja przez lata rozwijała się pomagając młodym ludziom i bezrobotnym otwierać własne firmy i doradzając w innowacyjnych przedsięwzięciach.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 13:08

Dotacja na rewitalizację uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój otrzyma 600 tys. zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie realizowany program rewitalizacji uzdrowiska.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 13:54

Święto Dzieci Gór - jeszcze do niedzieli (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty drugi w Nowym Sączu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych - Święto Dzieci Gór.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 20:46

42. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej - wyniki i zdjęcia

To jedna z tych imprez na które nikogo nie trzeba zapraszać. Tłumy gości przyjechały do Łopusznej na 42. Konkurs Potraw Regionalnych "Góralskie jodełko", najpopularniejszą doroczną imprezę organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku w konkursie udział wzięło piętnaście kół gospodyń wiejskich - z Krempach, Szlembarku, Dursztyna, Harklowej, Ludźmierza, Łopusznej, Obidowej, Rogoźnika, Pyzówki, Długopola, Gronkowa, Nowej Białej, Krauszowa, Waksmunda i Dębna Podhalańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 11:57

Rozpoczęło się Święto Dzieci Gór

NOWY SĄCZ. Sygnał trąbity w wykonaniu gospodarza koncertów Józefa Brody z Koniakowa oraz tradycyjna formuła "XXII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór uznaję za otwarty”, wypowiedziana przez marszałka województwa Marka Sowę, obwieściły rozpoczęcie jednego z najbardziej znanych Festiwali w Małopolsce.

Dodano: Czwartek, 3 lipca 2014 16:59

KRAKÓW. Ekolodzy odkryli na skałkach cenny gatunek gada

Ekolodzy twierdzą, że odkryli w okolicach Zakrzówka cenny gatunek gada. Jego obecność może utrudnić właścicielom działek zabudowę terenu. Chodzi o chroniony gatunek węża - gniewosza plamistego.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 21:32

KRAKÓW. Jest szansa, że w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty RDA

Jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu zakończy się remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie. Oznaczać to będzie koniec poważnych komplikacji dla pasażerów.

Dodano: Wtorek, 3 czerwca 2014 23:17

V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury jest organizatorem V Jubileuszowych Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które odbędą się w dniach od 10 – 17 sierpnia br. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 22:10

Konferencja Regionalna dot. Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Przedstawienie przez Zarząd Województwa trzeciej wersji projektu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i dalszego harmonogramu prac nad programem – to najważniejsze punkty Konferencji Regionalnej „Fundusze Europejskie w Małopolsce 2014–2020 – szanse i możliwości!”, która odbędzie się w środę w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 23 grudnia 2013 13:44

Wały przeciwpowodziowe w Zembrzycach gotowe

Zakończyła się trwająca od września ubiegłego roku budowa wałów przeciwpowodziowych w Zembrzycach (pow. suski) w Małopolsce. Inwestycję, dzięki której powstało 3,4 km obwałowań, na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie zrealizowała Skanska.

Dodano: Poniedziałek, 9 grudnia 2013 19:36

Konferencja w ramach projektu "Forum Miast Euroregionu Tatry". Podpisano deklarację powołania stałego Forum Miast

ZAKOPANE. - Rozpoczynamy lokalną współpracę pomiędzy Polską i Słowacją w zakresie wspólnych działań, związanych m.in. z ekologią i ładem przestrzennym. Wspieramy się przy tym ekspertami z różnych dziedzin w zakresie prezentowanych zagadnień - mówił otwierając konferencje Janusz Majcher.

Dodano: Czwartek, 7 listopada 2013 20:43

Polsko-słowackie obrady w Euroregionie "Tatry"

Przez dwa dni w siedzibie Związku Euroregion “Tatry” w Nowym Targu obradowała Polsko-Słowacka Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Transgranicznej pod przewodnictwem sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Piotra Stachańczyka, jego słowackiego na tyn stanowisku Jozefa Bučka, ambasadorów Tomasza Chłonia i Vasila Grivny oraz zaproszonych gości.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:14

Konkurs kulinarny w Kościelisku (zdjęcia)

W Gminny Ośrodku Kultury Regionalnej w Kościelisku odbył się konkurs kulinarny ”Tradycyjny Smak LGD”, mający na celu promocję potraw regionalnych i aktywizację mieszkańców.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2013 19:15

XIII Konkurs Potraw Regionalnych połączony z promocją wierszy - uczta dla ciała i ducha (zdjęcia)

PORONIN. Nowe Bystre było gospodarzem tegorocznego gminnego Konkursu Potraw Regionalnych. W XIII edycji smakowitego konkursu wzięło udział 6 drużyn sołeckich: Stasikówka, Poronin, Nowe Bystre, Małe Ciche, Ząb oraz Bustryk. Komisja Konkursowa oceniała 191 potraw, 75 nalewek i rodzajów ciast.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 23:03

XIII Konkurs Potraw Regionalnych w Nowem Bystrem

NOWE BYSTRE. XIII Konkurs Potraw Regionalnych rozpocznie się w niedzielę 20 października br. o godz.16.00 w remizie OSP w Nowem Bystrem. W programie przewidziano m.in.: degustacja potraw przy stoiskach, występy zespołu regionalnego Bystrzanie. Konkurs uświetniony zostanie promocją tomiku wierszy pt. „Pod tatrzańskom strzechom” Antoniny Łacek.

Dodano: Piątek, 11 października 2013 23:45

Będzie nowy system informatyczny w brzeskim szpitalu

Prawie 850 tys. zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do brzeskiego szpitala na rozbudowę systemu informatycznego. Wicemarszałek Roman Ciepiela oraz dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko podpisali umowę na dofinansowanie projektu.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:22

W ten weekend - Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

W najbliższy weekend (24 i 25 sierpnia) na krakowskim placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

Dodano: Wtorek, 20 sierpnia 2013 20:06

Burmistrz Szczawnicy zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska

Chodzi o decyzję RDOŚ dotyczącą ustalenia strefy ochrony dla puchacza w Wąwozie Homole. Decyzja ta blokuje planowaną budowę kolejki krzesełkowej na Durbaszkę, bo w strefie ochronnej nie można nic robić.

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2013 23:27

Wybrano najlepsze produkty tegorocznych Europejskich Targów Produktu Regionalnego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podczas Europejskich Targów Produktu Regionalnego, Jury wybrało najlepszy produkt tegorocznych edycji Targów. W roku jest nią "szynka bacowska" produkowana przez firmę Lederpol Macieja Pawlikowskiego z Białego Dunajca.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 20:24

W Zakopanem trwają Europejskie Targi Produktu Regionalnego (zdjęcia)

Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem trwają IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Jeszcze do czwartku miłośnicy lokalnych wyrobów będą mogli zakupić najlepsze regionalne produkty nie tylko z Polski.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 13:56

Małopolskie produkty regionalne będą dostępne w całym kraju

Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne m.in. chleb prądnicki, oscypek podhalański, kiełbasa lisiecka i inne, od połowy września mają być dostępne w sprzedaży w 45 sklepach jednej z sieci delikatesów w całym kraju.

Dodano: Wtorek, 6 sierpnia 2013 17:42

"Anatomia kłamstwa na przykładzie nowotarskiego szpitala" - komentarz przewodniczącego regionu małopolskiego OZZL

"Prześledziłem przebieg konfliktu w nowotarskim szpitalu i to co mi się ukazało było zatrważające. Skomasowane kłamstwa, pomówienia i oczernianie lekarzy oddziałów Chorób Wewnętrznych i Internistyczno-Kardiologicznego w Nowym Targu to główna metoda prowadzenia sporu przez dyrekcję i starostwo" - pisze Piotr Watoła przewodniczący Zarząd Regionu Małopolskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Dodano: Poniedziałek, 5 sierpnia 2013 20:35

Zakopane: IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich oraz Redyk Karpacki - to dwie z wielu imprez, które zorganizowane zostaną w Zakopanem w ramach IV Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 10 sierpnia i do czwartku, 15 sierpnia. Targi odbywają się na Dolnej Równi Krupowej.

Dodano: Niedziela, 4 sierpnia 2013 09:06

Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne będą dostępne w sklepach w całym kraju

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i jedna z ogólnopolskich sieci handlowych, wspólnie będą promować najlepsze wyroby pochodzące z Małopolski. Będą to między innymi produkty znane z Festiwalu Smaku. Małopolska jest pierwszym regionem, który swoje kulinarne atrybuty i ich wytwórców będzie promować w całym kraju.

Dodano: Wtorek, 23 lipca 2013 21:02

41. Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej

Kotlety z bobu, "psie jajca", pierogi ze szczawiem i bryndzą, zając w kwaśnicy, zupa z bryndzy owczej, zupa przeciw starości, nalewka z pszczelich kolan - m.in. takich dań, smakołyków i nalewek można było spróbować w niedzielę w Łopusznej na 41. Konkursie Potraw Regionalnych.

Dodano: Czwartek, 18 lipca 2013 16:33

Rozpoczęła się kampania "Zwracamy uwagę na Małopolskę" (zdjęcia)

Dziś w Krakowie Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej osobiście zamontowali billboard reklamowy. W taki sposób zainaugurowana została kampania "Zwracamy uwagę na Małopolskę", której celem jest promocja oferty turystycznej regionu oraz Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT).

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 21:18

Rozpoczęto budowę obwodnicy Skawiny

Pod koniec przyszłego roku zostaną ukończone dwa odcinki obwodnicy Skawiny (k. Krakowa). Inwestycja, której budowa rozpoczęła się w piątek, uzyskała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 20:56

Rusza budowa II i III odcinka obwodnicy Skawiny

W piątkowej uroczystości symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę wezmą udział: marszałek Marek Sowa, Jacek Krupa z zarządu województwa i burmistrz Skawiny Adam Najder.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 22:17

37,6 mln zł na budowę obwodnicy Skawiny

Gmina Skawina otrzyma 37,6 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy Skawiny. Pieniądze na inwestycję zostaną zarezerwowane w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2007 – 2013. W piątek w UMiG Skawina umowę wstępną w tej sprawie podpiszą marszałek Małopolski Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz Adam Najder – burmistrz Skawiny.

Dodano: Poniedziałek, 20 maja 2013 00:09

V. edycja Dni Węgrzyna & CK Wino(zdjęcia)

Od czwartku, 16 maja na Małym Rynku w Krakowie odbywał się otwarty kiermasz serów, win i produktów regionalnych z terenu dawnej CK Monarchii. Była to już V. edycja imprezy, która zakończyła się w niedzielę o północy.

Dodano: Piątek, 17 maja 2013 11:01

I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej

W Warszawie odbyło się I Walne Zebranie Delegatów Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej. Na to spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich 15 stowarzyszeń tworzących Euroregiony na granicach Polski. Do Zarządu Federacji Euroregionów RP wybrany został m.in. Bogusław Waksmundzki z Euroregionu Tatry.

Dodano: Poniedziałek, 6 maja 2013 12:48

Ruszyła akcja promująca produkty regionalne "Zasmakuj w Małopolsce"

11 małopolskich produktów regionalnych chronionych certyfikatem Unii Europejskiej będzie promowanych podczas rozpoczętej właśnie kampanii "Zasmakuj w Małopolsce". Przysmaki te będzie można spróbować podczas degustacji na imprezach plenerowych w całym województwie.

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2013 20:25

Fora subregionalne w Małopolsce rozpoczynają prace

W poniedziałek 29 kwietnia w tarnowskim ratuszu odbędzie się posiedzenie Forum Subregionu Tarnowskiego. To pierwsze z cyklu spotkań, które rozpoczynają pracę forów subregionalnych dla pięciu obszarów województwa: Krakowskiego Obszaru metropolitalnego, Małopolski Zachodniej oraz subregionów tarnowskiego, sądeckiego i podhalańskiego.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2013 10:20

Regulacja rzeki Raby - mniej betonu, więcej kamieni

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zapewnia, że przy pracach nad regulacją Raby do minimum ograniczy użycie betonu. Cztery bystrza mają być wykonane z kamienia. Inwestycja ma kosztować ok. 7,5 mln zł.

Dodano: Czwartek, 4 kwietnia 2013 20:15

Bogusław Waksmundzki ponownie przewodzić będzie Radzie Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry"

JABŁONKA. W Orawskim Centrum Kultury obradował dziś XIX Kongres Związku Euroregion "Tatry". Na kolejną, dwuletnią kadencję - przewodniczącym Rady Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry" został Bogusław Waksmundzki. Nowy Targ, będący stolicą Euroregionu - stracił swojego przedstawiciela w Radzie.

Dodano: Sobota, 30 marca 2013 14:46

Pokaz wielkanocnych stołów regionalnych w Krakowie(zdjęcia)

Od godz. 10:00 na krakowskim Rynku Głównym trwał pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Stoiska oceniano pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości, np. przyśpiewkami.

Dodano: Czwartek, 21 marca 2013 00:01

KRAKÓW. Kiermasz Tour de Fromage(zdjęcia)

W czwartek, 21 marca rozpoczął się Tour de Fromage, czyli otwarty kiermasz serów, win i produktów regionalnych na Małym Rynku w Krakowie. Impreza potrwa do niedzieli, 24 marca.

Dodano: Piątek, 22 lutego 2013 10:09

Małopolskie produkty regionalne chronione przez UE

10 małopolskich wyrobów regionalnych znalazło się na liście produktów chronionych oznaczeniem Unii Europejskiej. Są to m.in. bryndza podhalańska, fasola z doliny Dunajca, jabłka łąckie, karp zatorski, kiełbasa lisiecka, krakowski obwarzanek.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 21:02

Wybrano reprezentantów na Forum Subregionu Podhalańskiego

NOWY TARG. Podczas spotkania burmistrzów i wójtów powiatu nowotarskiego wyłoniono czterech przedstawicieli samorządów gminnych do Forum Subregionu Podhalańskiego. Zostali nimi - burmistrz Nowego Targu, wójt gminy Nowy Targ, wójt Jabłonki oraz burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2012 20:11

XII Konkursu Potraw Regionalnych - 553 preteksty do degustacji (duża galeria)

MAŁE CICHE. Urząd Gminy Poronin wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz dwunasty zorganizowali Konkurs Potraw Regionalnych. W tym roku komicja oceniła 353 potraw, 126 nalewek i 74 rodzajów ciast.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2012 12:42

Europa pod Tatrami - III Europejskie Targi Produktów Regionalnych

ZAKOPANE. W czwartek 9 sierpnia rozpoczną się III Europejskie Targi Produktów Regionalnych, podczas których Komisja Europejska będzie promować 50-lecie Wspólnej Polityki Rolnej. Na Równi Krupowej stanie namiot sferyczny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Targi organizuje Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

Dodano: Sobota, 30 czerwca 2012 12:55

Utrudnienia w podróży koleją: zmiany w rozkładach jazdy, wydłużenie trasy oraz przesiadki do autobusów

Rozpoczęły się utrudnienia na kolejowej trasie z Katowic przez Kraków do Rzeszowa. Z powodu prac związanych z modernizacją i naprawą linii Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych - ograniczył swoje kursy. Pasażerowie kilku pociągów kursujących po Małopolsce będą musieli przesiadać się do autobusów.

Dodano: Środa, 17 sierpnia 2011 14:47

Wina węgierskie nagrodzone podczas Europejskich Targów Produktów Rgeionalnych

ZAKOPANE. Podczas II Europejskich Targów Produktów Regionalnych rozstrzygnięty został konkurs na „Najlepszy Produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych” . Główną nagrodę, otrzymała- Firma MAX Sp.z o.o. dystrybutor win węgierskich.

Dodano: Środa, 15 czerwca 2011 13:33

XXXV Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju już w weekend

W najbliższy weekend przez dwa dni w Rabce-Zdroju odbywał się będzie XXXV Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Wystąpi na nim dwanaście zespołów z południowej Małopolski prezentujących kulturę Pogórzan, Orawian, Podhalan, Krakowiaków Wschodnich, Lachów Limanowskich, Górali Łącko-Kamienickich, Lachów Sądeckich i Szczrzyckich oraz Górali Żywieckich.

Dodano: Wtorek, 17 maja 2011 21:14

Dni Otwarte Komitetu Regionów (zdjęcia)

Pięćdziesiąt przedstawicielstw lokalnych i regionalnych, w tym Małopolski miało okazję pochwalić się swym dziedzictwem kulturowym, a także projektami dotowanymi ze środków unijnych w ramach Dni Otwartych Komitetu Regionów.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl