Redyk Karpacki 2013
Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 00:29

Redyk Karpacki 2013 – W Beskidzie Niskim życie toczy się spokojniej. cz.1

Wydaje się, że znamy dużo miejsc, gdzie życie toczy się spokojnie. Ale to tylko pozory. Większość mieszkańców Polski przejęła „amerykański” styl życia – praca od rana do wieczora, posiłki „w biegu”, bez przyjaciół, bez refleksji, bez atmosfery domu rodzinnego. Jesteśmy zaganiani, znerwicowani, otumanieni przez media.

Dodano: Niedziela, 14 lipca 2013 12:12

Wędrówka przez Bieszczady - część 4 (zdjęcia)

Przypominamy, że trwa międzynarodowy projekt Redyk Karpacki 2013. Bacowie z owcami wędrują dawnym szlakiem wołoskim z Rumunii, przez Ukrainę, Polskę do Czech - tzw. Łukiem Karpat. Poniżej - kolejna relacja Adama Kitkowskiego.

Dodano: Środa, 10 lipca 2013 23:44

Redyk idzie przez Bieszczady - cz. 3 (zdjęcia)

Trwa międzynarodowy projekt Redyk Karpacki 2013. Bacowie z owcami wędrują dawnym szlakiem wołoskim z Rumunii, przez Ukrainę, Polskę do Czech - tzw. Łukiem Karpat. Poniżej - kolejna relacja Adama Kitkowskiego.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2013 09:47

Trwa Redyk Karpacki 2013. Bacowie dotarli do Ukrainy (zdjęcia)

Bacowie polscy i ukraińscy idą przez Ukrainę. Redyk dotarł na Wierchowinę (Vyrhovyna). Na polanie Zapidok nad Górnym Jasienowem u stóp Pisanego Kamienia odbyło się "Połonińskie Lato", czyli huculska impreza folklorystyczna związana z tradycją chodu połonińskiego.

Dodano: Poniedziałek, 13 maja 2013 14:38

Ruszył Redyk Karpacki 2013. Nasze życie jest drogą… wędrówką… (zdjęcia)

Z Rotbav w okolicach Braszowa z rumuńskiej Transylwanii wyruszyli w międzynarodową wędrówkę bacowie z krajów karpackich. Patronat Honorowy nad wydarzeniem na terenie Rumunii objął Ambasador RP w Rumunii – Marek Szczygieł. W wydarzeniu uczestniczyła liczna delegacja górali i samorządowców z Polski.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 12:00

Redyk Karpacki 2013 – za kilka dni rusza wielki, międzynarodowy projekt

W środę 8 maja polscy bacowie wyruszają do Rumunii, gdzie trzy dni później oficjalnie rozpocznie się międzynarodowy Redyk Karpacki. Przedsięwzięcie potrwa do 14 września. Ma ono charakter międzynarodowy, obejmuje wędrówkę pasterzy z owcami tzw. Łukiem Karpat przez Rumunię, Ukrainę, Polskę do Czech. W projekcie partnersko uczestniczyć będą również Słowacja.

Partnerzy malopolskaonline.pl