Ratunek
Dodano: Poniedziałek, 5 marca 2018 08:25

Strażacy uratowali mężczyznę, pod którym załamał się lód

Do wypadku doszło w sobotę 3 marca, na wysokości Klasztoru Sióstr Norbertanek na Salwatorze. Młody mężczyzna wpadł do Wisły w odległości ok. 15 m od brzegu. Na szczęście strażakom udało się wyciągnąć go z wody.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 14:20

Małopolanin nagrodzony za bohaterski czyn

Nie zastanawiał się nawet chwili, by ratować kobietę, która rzuciła się do rzeki skacząc z mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Ryzykując własne zdrowie i życie, wskoczył do lodowatej wody Dunajca, wyciągnął 52-latkę na brzeg i podjął reanimację. Ten bohaterski czyn wzbudził podziw wśród mieszkańców i zasłużył na uznanie władz regionu. W imieniu samorządu województwa, Leszek Zegzda przekazał Piotrowi Fałowskiemu czek w wysokości 5 tys. zł za jego bohaterską postawę.

Dodano: Niedziela, 19 listopada 2017 15:41

Grupa krynicka GOPR ratuje turystów od 65 lat (zdjęcia)

W Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z tej okazji starosta nowosądecki przyznał jednostce nagrodę finansową oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

Dodano: Niedziela, 8 października 2017 10:30

Abp Jędraszewski: Różaniec jedynym ratunkiem dla świata (zdjęcia)

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski spotkał się z mieszkańcami Zakopanego w ramach akcji modlitewnej "Różaniec do granic". W kościele św. Krzyża przewodniczył Mszy św.

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 11:46

Ratownicy GOPR uratowali turystę na Pilsku

Wczoraj ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, mimo fatalnej pogody, przeprowadzili udaną akcję ratunkową na Pilsku. Na skutek hipotermii u poszkodowanego aż dwukrotnie doszło do zatrzymania akcji serca.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 01:38

Numer alarmowy 112 - wiedza ratuje życie (zdjęcia)

11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji Małopolski Urząd Wojewódzki i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie we współpracy ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przygotowali specjalne wydarzenia dla uczniów krakowskich szkół oraz osób starszych.

Dodano: Środa, 19 października 2016 14:28

Policjanci uratowali desperata

Policjanci z Brzeska uratowali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. Dosłownie w ostatniej chwili jeden z funkcjonariuszy złapał desperata.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 11:39

W Górach Stołowych trwają XXII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim

"Grupę Podhalańską reprezentują ratownicy: Łukasz Giemzik, Grzegorz Kwiatek i Kamil Zaród" - informują ratownicy.

Dodano: Piątek, 31 lipca 2015 16:09

Policjanci z Klucz wynieśli dwóch mężczyzn z płonącego budynku

St. sierż. Rafał Kwaśniewski i st. post. Maciej Hat pierwsi dotarli na miejsce pożaru w Kluczach i z zadymionego pomieszczenia uratowali dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło dziś o godzinie 1.00 w nocy, w Kluczach na ulicy Olkuskiej.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl