Ratownicy
Dodano: Sobota, 28 grudnia 2019 19:17

Ratownicy TOPR dotarli do turystów, którzy noc spędzili w jamie wykopanej w śniegu

Wczoraj wieczorem ratownicy TOPR zostali powiadomieni, że czworo turystów potrzebuje pomocy w rejonie Suchych Czub Kondrackich. Na pomoc im ruszyło 15 ratowników i pies.

Dodano: Wtorek, 3 grudnia 2019 15:11

Pijany nastolatek w Oświęcimiu. Miał 3,7 promila

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalają okoliczności, w jakich 13 – letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol. Nieletniego upojonego alkoholem na jednej z osiedlowych ławeczek znaleźli jego koledzy.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2019 12:20

Ratownicy dotarli do ciała drugiego grotołaza

TATRY. Ratownicy potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia - w Jaskini Wielkiej Śnieżnej zginęli obaj grotołazi.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2019 16:11

Koniec akcji ratunkowej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Grotołazi nie żyją.

ZAKOPANE. Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof powiedział, podczas konferencji prasowej, że ratownicy przygotowują się do akcji przetransportowania ciał grotołazów z jaskini na powierzchnię. Może to jednak potrwać nawet kilka tygodni.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2019 16:09

Po tragedii w Tatrach marszałek Witold Kozłowski deklaruje wsparcie dla służb ratowniczych

W czwartek po południu nad Tatrami przeszła gwałtowna burza. Zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Ponad sto osób zostało poszkodowanych. W związku z tragedią marszałek Witold Kozłowski zadeklarował wsparcie dla służb biorących udział w akcji ratunkowej.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2019 11:44

Trwa akcja ratunkowa w rejonie Jaskini Śnieżnej

TATRY. - Nie ma kontaktu z grotołazami, którzy utknęli w Wielkiej Śnieżnej - informują ratownicy. Rano do jaskini ruszyła kolejna grupa ratowników TOPR.

Dodano: Sobota, 9 marca 2019 10:14

Sobotni dyżur załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (na żywo)

Nasz fotograf Michał Adamowski przyjął zaproszenie od krakowskiego LPR i przez cały dzień będzie dziś pełnił dyżur z ratownikami.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 21:10

Ratownicy górscy i wodni otrzymają dodatkowe środki

Początek długiego weekendu majowego przyniósł dobre wieści dla osób, które najbliższe dni planują spędzić na górskich szlakach lub nad wodą. Dzięki decyzji zarządu województwa małopolskiego ich pobyt w tych miejscach będzie jeszcze bezpieczniejszy. Właśnie rozstrzygnięto konkurs, w którym 15 jednostek ratownictwa górskiego i wodnego otrzymało dotacje o łącznej wartości pół miliona złotych.

Dodano: Czwartek, 22 lutego 2018 09:48

Małopolska wesprze ratowników

Wyciągają ludzi spod lawin, sprowadzają w bezpieczne miejsca zagubionych na górskich szlakach, ratują poszkodowanych narciarzy i snowboardzistów, a ich koledzy pomagają tym, którym zabrakło siły lub umiejętności pływackich – ratownicy, którzy na co dzień pracują w górach lub nad akwenami kolejny raz mogą liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Już szósty raz zarząd województwa ogłosił konkurs, w którym do podziału jest pół miliona złotych. Termin składania dokumentów mija 14 marca br.

Dodano: Sobota, 13 maja 2017 15:26

Ćwiczenia ratowników TOPR (zdjęcia)

W związku z tym, że kolejka na Kasprowy Wierch nie przewozi turystów z uwagi na odbywający się przegląd techniczny, ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili ćwiczenia na wypadek konieczności pomocy turystom uwięzionym w wagonikach.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 17:14

Akcja ratunkowa w Gorcach (zdjęcia)

Mieszkaniec Nowego Targu zasłabł na jednym z gorczańskich szlaków. Pomocy udzielali mu ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR, dyżurujący na Długiej Polanie.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:28

Ratownicy mogą liczyć na wsparcie

Ratują życie ludzi w górach i w wodzie. Szczególnie dużo pracy mają w okresie wakacji i zimą. Jednak ratownicy górscy i wodni z naszego regionu kolejny raz mogą liczyć na pomoc Województwa Małopolskiego. Właśnie wystartował konkurs, w którym do podziału jest aż 1 mln zł. Te środki ratownicy będą mogli przeznaczyć przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy. Termin składania wniosków upływa 5 maja br.

Dodano: Poniedziałek, 24 października 2016 23:36

12 nowych ratowników TOPR

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem obchodzili w niedzielę swoje święto. Tegoroczny Dzień Ratownika odbył się w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 11:13

Ratownicy nie znaleźli nikogo. Akcja ratunkowa na krakowskim Zakrzówku zakończona

Poszukiwania mężczyzny, który miał wskoczyć wczoraj po południu do wody na krakowskim Zakrzówku i nie wypłynęła - zostały zakończone. Jak informuje małopolska policja o zdarzeniu opowiedziała służbom ratunkowym jedna z odpoczywających nad zbiornikiem osób.

Dodano: Piątek, 21 listopada 2014 18:28

Ratownicy górscy z Chorwacji przyjechali na Podhale

Na Podhalu gości grupa ratowników górskich HGSS z Chorwacji. Ratownicy, którzy uczestniczą w seminarium szkoleniowym w Grupie Podhalańskiej GOPR w Rabce-Zdroju, odwiedzili też Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu.

Dodano: Poniedziałek, 27 października 2014 14:22

Nowi ratownicy TOPR

Tradycją jest, że w ostatnią sobotę października odbywa się zaprzysiężenie nowych ratowników tatrzańskich. Tym razem szeregi Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wstąpiło 15 nowych ratowników.

Dodano: Środa, 12 lutego 2014 13:45

KRAKÓW. Ratownicy medyczni dostaną detektory czadu

Dyrekcja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (KPR) zakupi detektory tlenku węgla do wszystkich ambulansów. Ratownicy będą wyposażeni w nowy sprzęt w ciągu najbliższych tygodni. O ten "luksus" musieli ostro walczyć po tym, jak w nocy z soboty na niedzielę podczas interwencji w Maciejowicach czadem zatruło się trzech ratowników. Dopiero wczoraj wyszli ze szpitala.

Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2014 15:01

KRAKÓW. Ratownicy medyczni zatruli się tlenkiem węgla podczas interwencji

Troje krakowskich ratowników medycznych zatruło się tlenkiem węgla podczas interwencji. Wszyscy są w szpitalu; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W ub. miesiącu Społeczny Komitet Ratowników Medycznych zaapelował o wyposażenie karetek w detektory tlenku węgla.

Dodano: Niedziela, 26 stycznia 2014 12:45

„Bezpieczna zima” na stokach narciarskich

Przez okres feryjny, w weekendy na siedmiu stokach narciarskich na południu Polski prowadzona będzie akcja „Bezpieczna zima”. Kolejno w ośrodkach narciarskich Kluszkowce, Jaworzyna Krynicka, Czarna Góra oraz Bania w Białce Tatrzańskiej, w Szczyrku i Zieleńcu - ratownicy GOPR uczą turystów bezpiecznych zachowań na stokach i podczas wędrówki szlakami.

Dodano: Sobota, 11 stycznia 2014 16:42

Tragedia w Tatrach. Turysta zginął w rejonie Rysów

Ratownicy TOPR wzywani byli w sobotę na pomoc kilkakrotnie. Do tragedii doszło w Tatrach Wysokich. Nie żyje turysta, który spadł z Rysów. Inny turysta uległ wypadkowi na Świnicy. Kolejne osoby były ewakuowane z Kopy Kondrackiej.

Dodano: Niedziela, 29 grudnia 2013 20:44

Wypadek w Tatrach

TATRY. Mężczyzna wspinał się w rejonie Kościelca i spadł z dużej wysokości. Pomoc wezwał towarzyszący mu inny taternik. Ratownicy TOPR prze­trans­por­to­wa­li go śmi­głow­cem do szpitala w Zakopanem. Stan rannego jest ciężki.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 23:33

Ratownicy górscy z Polski, Czech i Słowacji mają ściślej współpracować

Naczelnicy organizacji ratownictwa górskiego z Polski - TOPR i GOPR oraz ich odpowiednicy ze Słowacji i Czech podpisali w poniedziałek w Zakopanem memorandum o współpracy.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2013 16:28

300 tysięcy złotych dla ratowników GOPR i WOPR

Małopolscy ratownicy z GOPR i WOPR otrzymają 300 tys. zł na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego. Samorząd może wspierać finansowo taką działalność od dwóch lat.

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 22:33

W Tatrach znaleziono ciała dwóch osób

Ratownicy TOPR znaleźli w sobotę w Tatrach zwłoki dwóch osób. Jedno ciało znaleziono w rejonie Żółtej Turni, drugie - na Kopie Kondrackiej.

Dodano: Piątek, 22 marca 2013 21:03

Ratownicy "samarytanie"

Rafał Kot, Grzegorz Nowak i Mateusz Zieliński – zespół karetki z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego został wyróżniony w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin Roku 2012”. Ratownicy uratowali życie zatrutej tlenkiem węgla rodzinie z Krakowa, nie zapominając o udzieleniu pomocy nie tylko ludziom, ale też domowym zwierzętom. Wyróżnienia wręczone zostały podczas gali, która odbyła się w piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl