Allmedica
Protest
Dodano: Środa, 12 kwietnia 2023 08:23

Nie dla Targów Łowiectwa w Krakowie

Apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt z poparciem 2250 osób złożony został do Grażyny Grabowskiej, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Dodano: Wtorek, 28 marca 2023 17:00

Protest pielęgniarek i położnych

Zakładowa Organizacja Związkowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie informuje, że 30 marca 2023 r. o godz. 11.00 pod Nową Siedzibą Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego odbędzie się protest pielęgniarek i położnych.

Dodano: Sobota, 18 marca 2023 19:40

1,5 tysiąca osób przeszło przez Nowy Targ w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II (zdjęcia i video)

Z nowotarskiego Rynku do kierunku sanktuarium św. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej przeszedł marsz w obronie dobrego imienia Papieża-Polaka oraz wartości, które głosił. Szli w w nim mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.

Dodano: Środa, 15 marca 2023 09:00

Zakopane i Małopolska w obronie św. Jana Pawła II

Wczoraj pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbył się briefing prasowy będący wyrazem sprzeciwu wobec nasilających się prób zdyskredytowania osoby św. Jana Pawła II, którego życie i nauczanie stanowi ogromną i niepodważalną wartość dla Kościoła na całym świecie, dla Polski, a także dla naszego regionu, z którym był szczególnie związany.

Dodano: Poniedziałek, 13 lutego 2023 10:00

Mieszkańcy Raby Wyżej protestują

Pod Urzędem Gminy w Rabie Wyżnej (powiat nowotarski) odbył się protest przeciwko budowie biogazowni

Dodano: Sobota, 3 września 2022 14:40

Protesty przed wizytą Kaczyńskiego (video)

Premier Jarosław Kaczyński spotka się dziś z mieszkańcami Nowego Targu i Nowego Sączą. Przeciwnicy polityki szefa Prawa i Sprawiedliwości zebrali się przed Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. Były gwiazdy i transparenty.

Dodano: Wtorek, 8 lutego 2022 16:06

Rolnicy zablokują drogę

Na jutro (środa) zapowiadany jest protest rolników. Według informacji przekazanych nam przez GDDKiA w godzinach od 9.00 do 15.00 150 traktorów ruszy w trasę z prędkością 10 km/h.

Dodano: Środa, 19 maja 2021 07:11

Interwencja ZNP w sprawie obwodnicy pod Krakowem przy Zalewie „Kryspinów”. Wystosowano pismo do Marszałka Województwa.

ZNP wystosowało pismo do Marszałka Województwa Małopolskiego w sprawie obwodnicy Liszek. Związek dołącza do protestu przeciwko wariantowi rekomendowanemu przez lokalne władze – przez środek wsi i na terenach rekreacyjnych Zalewu „Kryspinów”.

Dodano: Środa, 28 kwietnia 2021 09:57

Protest przeciwko obwodnicy przy popularnym kąpielisku Krakowa

We wtorek w rejonie Zalewu „Kryspinów” pod Krakowem blisko 200 osób w zielonych kamizelkach spacerowało w proteście przeciwko planowaniu obwodnicy Liszek na terenach rekreacyjnych przy popularnym kąpielisku.

Dodano: Niedziela, 28 marca 2021 18:00

Zalew Kryspinów zagrożony, obwodnica przetnie wieś

Gmina Liszki planuje obwodnicę w sąsiedztwie popularnego wśród Krakowian kąpieliska „Kryspinów”. Nieinformowani o zamiarach urzędników i włodarzy mieszkańcy apelują o ochronę cennych terenów rekreacyjnych i swoich domów.

Dodano: Sobota, 25 stycznia 2020 09:10

Protest mieszkańców - zakopianka zablokowana

Zgodnie z zapowiedziami mieszkańcy Krzyszkowic o 8:00 rozpoczęli blokadę zakopianki. Protest ma potrwać do godziny 11:00

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2020 11:24

Chyżne: kierowcy ciężarówek wznowili protest, ale przejechać mogą tylko samochody osobowe

Po weekendowej przerwie, Unia Słowackich Przewoźników wznowiła protest. Ruch drogowy w miejscowości Trstena na trasie do przejścia granicznego w Chyżnem nadal jest zablokowany dla ciężarówek - w obu kierunkach. Możliwy jest jednak tylko ruch samochodów osobowych, którym protestujący udostępnili fragment jezdni.

Dodano: Środa, 12 grudnia 2018 21:45

Protest! Ratujmy KINO ARS! pod Urzędem Miasta Krakowa

Chociaż wyprowadzka ARS-u z siedziby przy ul. św. Tomasza wydaje się nieunikniona, grupa krakowian postanowiła stanąć w obronie kina. Do Rady Miasta Krakowa skierowali petycję, w której apelują o „ zaangażowanie się w obecną sytuację Krakowskiego Centrum Kinowego ARS”.
Dotychczas pod apelem podpisało się ponad 4 tys. osób. Miłośnicy kina ARS wyszli też na ulicę.

Dodano: Piątek, 30 listopada 2018 12:04

Krakowianie protestują w obronie Kina Ars

„23 lata nieprzerwanej działalności oraz miliony widzów ugoszczonych w swoich zabytkowych murach - jesteśmy świadkami końca jednego z najważniejszych punktów na mapie kinematografii w Polsce” - mówią organizatorzy protestu, który 12 grudnia odbędzie się na pl. Wszystkich Świętych.

Dodano: Poniedziałek, 19 listopada 2018 14:20

Protest przeciwko podwyżkom cen biletów w Krakowie

Klub radnych Kraków dla Mieszkańców protestuje przeciwko rozważanym przez urzędników podwyżkom cen biletów na tramwaje i autobusy. Łukasz Gibała zwraca uwagę, że w związku z planami likwidacji biletów miesięcznych na jedną i dwie linie, podwyżka może wynieść nawet 90 proc.

Dodano: Środa, 13 września 2017 10:00

Protestowali przeciw planowanym zmianom w strefie parkingowej w Krakowie

Na ulicy Krakowskiej odbył się protest mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planowanym w mieście zmianom w strefie parkingowej. Mieszkańcy wyszli na ulicę, blokując ruch samochodów i komunikacji miejskiej przez godzinę. Protestowało ok. 100-150 osób.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 11:58

Poczta Polska odpowiada na protest listonoszy: "Pracownicy są największym kapitałem firmy"

" Zarząd Poczty Polskiej podobnie jak pracownicy widzi konieczność zmiany wynagrodzeń w Spółce i podejmuje konkretne działania by to zmienić" - pisze Zbigniew Baranowski. Rzecznik prasowy spółka Poczta Polska odpowiada na dzisiejszy protest listonoszy.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 09:34

Protest podhalańskich listonoszy (zdjęcia)

Pracownicy Poczty Polskiej w Zakopanego i Nowego Targu protestowali dziś w Zakopanem przeciwko pogarszającym się warunkom pracy listonoszy. Zakopiańska manifestacja była częścią ogólnopolskiego strajku pocztowców.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 13:15

Krakowscy duchowni piszą do Warszawy

Księża z Krakowa nie kryją zaniepokojenia sztuką, która wystawiana jest na deskach Teatru Powszechnego w stolicy kraju. Kustosz Kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i Prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" ks. prałat Jan Kabziński oraz kardynał Stanisław Dziwisz wystosowali do władz Warszawy apel i oświadczenie.

Dodano: Wtorek, 25 października 2016 09:30

W Krakowie kobiety i mężczyźni znów sprzeciwili się wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego

Na Błoniach odbył się happening "Nie składamy parasolek". Kobiety i mężczyźni znów sprzeciwili się wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Na przeciwko nich protestowali zwolennicy zaostrzenia prawa do aborcji.

Dodano: Poniedziałek, 3 października 2016 12:02

Czarny protest w Krakowie: "Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność"

W poniedziałek, 3 pażdziernika odbędzie się Czarny Protest. Tego dnia, wzorem kobiet z Islandii uczestniczące w proteście kobiety mają nie pojawić się w pracy, czy na uczelni. Będą za to protestować na ulicach polskich miast. O godz. 16.30 rozpocznie się marsz milczenia.

Dodano: Czwartek, 21 lipca 2016 14:38

Protest młodzieży przeciwko dopalaczom

35-osobowa grupa młodzieży z sześciu europejskich krajów przeszła dzisiaj barwnie przebrana Krupówkami. Tańczyli, śpiewali oraz krzyczeli jedno hasło: „ Zamiast brać narkotyki i dopalacze lepiej się przytulić”. Idea europejskiego programu powstała na skutek doniesień o liczbie dzieci, które giną przede wszystkim na skutek zażywania dopalaczy.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 14:46

Bankructwo Lowcosttravelgroup w Krakowie - pracownicy protestują

Krakowski oddział Lowcosttravelgroup ogłosił upadłość, prawie 300 osób straciło pracę. Pracownicy chcą utworzyć związek zawodowy. Firma zalega z wypłatą wynagrodzeń, od kilku miesięcy nie płaciła też składek na ubezpieczenie społecznie i zdrowotne.

Dodano: Wtorek, 21 lipca 2015 13:11

W sobotę protest i blokada drogi w Tylmanowej

Organizatorzy akcji protestacyjnej poinformowali, że w sobotę o godz. 13 będą blokować przejazd drogą 969 przez Tylmanową. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem braku ścieżki rowerowej, którą mogliby bezpiecznie dojeżdżać do szkoły czy pracy.

Dodano: Sobota, 27 czerwca 2015 14:03

Protest na zakopiance. Pracownicy parków narodowych domagali się podwyżek

Przedstawiciele parków narodowych z całej Polski wzięli udział w proteście zorganizowanym dziś w południe na zakopiance w Skomielnej Białej.

Dodano: Piątek, 15 maja 2015 21:33

KRAKÓW. Pracownicy ośrodków kultury prostestują

W piątek, w południe muzealnicy stawili się pod urzędem i protestowali przeciw niskim płacom. Wśród pikietujących znaleźli się m.in. pracownicy Filharmonii Krakowskiej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Dodano: Środa, 22 kwietnia 2015 15:52

Zjazd Karpacki pod znakiem protestów o patronat prezydenta. Andrzej Skupień zapowiada oficjalną odpowiedź

PODHALE. - Decyzja o zaproszeniu urzędującego prezydenta i przyjęcia patronatu nad Zjazdem Karpackim nie została podjęta przez Zarząd Główny Związku Podhalan, ani przez prezydium, tylko przez wąskie grono osób - mówi b. prezes ZP Jan Hamerski. - Pracuję kolegialnie, wszyscy mnie z tego znają - odpiera zarzuty obecny prezes ZGZP Andrzej Skupień.

Dodano: Wtorek, 14 kwietnia 2015 12:17

KRAKÓW. Mieszkańcy Azorów protestują przeciwko rozbudowie ul. Chabrowej

Mieszkańcy Azorów protestują prowadzonej rozbudowie ul. Chabrowej. Ich zdaniem jest ona niewłaściwa. Domagają się poszerzenia powstającego chodnika. W tym przeszkadza jednak mur jednej z posesji. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zlecił ekspertyzę, która wykaże, czy ogrodzenie jest legalne.

Dodano: Piątek, 16 stycznia 2015 11:32

Radni w obronie górników kopalni Brzeszcze

KWK Brzeszcze to jeden z największych zakładów pracy w województwie. Jej likwidacja pogorszy i tak już trudną sytuację na rynku pracy w Małopolsce Zachodniej – tak brzmi fragment przyjętej przez radnych województwa rezolucji.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 14:13

KRAKÓW. Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy podziemnego parkingu pod pl. Inwalidów

Miejscy aktywiści oraz grupa mieszkańców protestują przeciw planom budowy parkingu podziemnego pod pl. Inwalidów. W zeszłym roku wprowadzono w tym miejscu strefę płatnego parkowania, jednak kierowcy nadal narzekają na brak wolnych miejsc do parkowania.

Dodano: Niedziela, 11 stycznia 2015 22:14

Małopolska kopalnia do likwidacji

Cały czas trwa protest w obronie Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze. Pod ziemią jest już kilkuset górników.

Dodano: Czwartek, 18 grudnia 2014 18:50

KRAKÓW. Protest przeciwko budowie cmentarza i spopielarni

Członkowie Stowarzyszenia Zielony Kraków protestowali dzisiaj na przejściu dla pieszych w rejonie węzła Sidzina przeciwko planom budowy cmentarza i spopielarni w Podgórkach Tynieckich.

Dodano: Środa, 26 listopada 2014 16:19

Kilkanaście protestów wyborczych w sądach

Kilkanaście protestów wyborczych wpłynęło do sądów okręgowych w województwie małopolskim. Najwięcej - sześć - do Sądu Okręgowego w Krakowie, a pięć do SO w Nowym Sączu. Zgodnie z kodeksem wyborczym protest można wnieść do właściwego sądu okręgowego w terminie 14 dni od dnia wyborów.

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 20:28

Protesty mieszkańców i samorzadowców w sprawie przejazdu kolejowego

Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa przejazdu kolejowego w Brzesku na drodze wojewódzkiej w kierunku Szczurowej. Jednak nadal brak jest porozumienia między samorządowcami i PKP w sprawie wyznaczenia objazdów. Na te planowane, nie zgadzają się mieszkańcy.

Dodano: Piątek, 21 lutego 2014 09:14

Oświęcimscy kupcy protestują

Kupcy w Oświęcimiu protestują przeciwko opłatom za handlowanie na placu targowym. Jak mówią - przez zbyt wysokie koszty znaleźli się na skraju bankructwa. Władze Oświęcimia płat nie zmniejszają, ale proponują rozmowy.

Dodano: Wtorek, 11 lutego 2014 23:14

Związkowcy z kolejarskiej Solidarności rozpoczęli akcję protestacyjną

Na głównych dworcach w Małopolsce rozdawali ulotki informacyjne, w których sprzeciwiają się zarówno ograniczaniu liczby połączeń regionalnych, jak i zwolnieniom w spółkach kolejowych. Przewozy Regionalne tłumacza, że zwolnienia pracowników są podyktowane czynnikami ekonomicznymi.

Dodano: Czwartek, 3 października 2013 21:16

Kontrolerzy ruchu lotniczego zaprotestują w obronie bezpieczeństwa w powietrzu

"NIE dla rozmieniania bezpieczeństwa na drobne! NIE dla polityki ślepych oszczędności!" - te hasła przyświecać będą ogólnoeuropejskiemu protestowi służb kontroli ruchu lotniczego, który 10 października obejmie większość krajów Europy, w tym Polskę.

Dodano: Piątek, 6 września 2013 10:59

Małopolscy związkowcy będą protestować w stolicy

Małopolskie centrale związkowe - Zarząd Regionalny NSZZ "Solidarność", Rada OPZZ i Zarząd Wojewódzki Forum ZZ - zapowiadają udział w protestach w Warszawie planowanych na 11-14 września. Akcja ma się odbyć pod hasłem: "Dość lekceważenia społeczeństwa!".

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2013 01:10

Kolejarz podpalił się w Krakowie. Protestował przeciw zwolnieniom

KRAKÓW. 42-letni mężczyzna, członek Związku Zawodowego Drużyn Konduktorskich w RP, podpalił się w siedzibie małopolskich Przewozów Regionalnych. Z poparzonymi drogami oddechowymi, klatką piersiową i szyją mężczyzna trafił do krakowskiego szpitala. Jego stan jest ciężki. Wprowadzony został w stan śpiączki farmakologicznej.

Dodano: Czwartek, 18 kwietnia 2013 10:42

Protest przedsiębiorców przeciwko budowie sklepów wielkopowierzchniowych w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Zgodnie z zapowiedzią, przedsiębiorcy i właściciele małych firm zorganizowali w centrum miasta protest. Kilkadziesiąt samochodów zablokowało centrum Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 26 marca 2013 15:28

Górale i przedstawiciele Polonii protestują przeciwko prywatyzacji PKL (zdjęcia)

ZAKOPANE. Górale ze Związku Podhalan w Ameryce Północnej (USA i Kanada) oraz Związku Podhalan Polsce a także posłowie PiS apelowali dziś w Kuźnicach, stojąc przy stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch - by kolejka została w rękach publicznych, a konkretnie w rękach samorządowców małopolskich.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2013 23:33

Protest małopolskich rolników

Rolnicy z całej Małopolski protestowali w sobotę w Nowym i Starym Sączu. Była to akcja przeciwko polityce rządu, która uderza w małe gospodarstwa. Domagano się także wstrzymania wyprzedaży ziem i utrzymania KRUS.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 19:43

Zakopane: protest podwykonawców pawilonu pod Wielką Krokwią. Żądają zapłaty za swoją pracę (zdjęcia)

ZAKOPANE. Maszyny budowlane i samochody dostawcze przejechały w piątek głównymi ulicami Zakopanego. Jechały bardzo wolno. Na wywieszonych banerach wyjaśniano powody protestu.

Dodano: Sobota, 15 grudnia 2012 16:57

Związek Podhalan protestuje w sprawie usunięcia krzyża ze szczytu Rysów oraz skandalicznej wypowiedzi aktora na temat Podhalan

LUDŹMIERZ. Podczas niedzielnego posiedzenia zarządu Związku Podhalan podjęte mają zostać dwie uchwały-rezolucje. Jedna dotyczy zdjęcia ze szczytu Rysów krzyża, druga - wypowiedzi Macieja Stuhra na temat "oszalałych ludzi, antysemitów" w kontekście mieszkańców Podhala.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl