Golemo
Projekt
Dodano: Sobota, 30 stycznia 2021 11:00

„Inna rodzina” – wystawa projektu fotograficznego Evy Hajduk

Wystawą na którą warto zwrócić w NCK jest „Inna rodzina” to projekt fotograficzny Evy Hajduk.
To opowieść o osobach niepełnosprawnych, ich codziennym życiu oraz pasjach, realizowanych mimo różnego typu ograniczeń
Wernisaż odbył się także 29.01.br w Nowohuckim Centrum Kultury

Dodano: Wtorek, 29 września 2020 21:56

Już w październiku - Muzyczne podróże po literaturze

Będzie literacko i muzycznie. Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu otrzymała właśnie dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Muzyczne podróże po literaturze”.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 09:00

Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

W styczniu 2020 roku Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpocznie realizację projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu bezcenne zasoby archiwalne zostaną w pełni zdigitalizowane, opracowane i udostępnione w Internecie.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 09:50

23 stycznia ruszył projekt „Misioteka”. Jego celem jest stworzenie kącika literackiego.

Już trzeci rok z rzędu studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem wyremontują świetlicę w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 08:00

Małopolska i Świętokrzyskie rozwijają kompetencje cyfrowe

41 gmin z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego w ramach projektu e-Xtra Kompetentni – Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego

Dodano: Środa, 7 listopada 2018 15:43

Labirynt zwany Wyspiański

Dzięki uprzejmości ojców Paulinów mogliśmy zobaczyć program projektu „Labirynt zwany Wyspiański” i przedstawiono zaangażowanych w niego twórców
Była to szóstka młodych reżyserów: Magdalena Miklasz, Małgorzata Warsicka, Ewa Rucińska, Joanna Zdrada, Renata Piotrowska-Auffret oraz Radosław Stępień.
Spotkanie odbyło się na dziedzińcu kościoła na Skałce.

Dodano: Wtorek, 30 października 2018 16:55

Podróże literackie dla blisko 1300 czytelników

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zakończyła realizację projektu "Podróże literackie". Zorganizowała 32 spotkania autorskie, w których wzięło udział blisko 1300 czytelników

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2018 17:00

„Polonia Libre – droga do wolności”

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy w historii Polski jubileusz. 11 listopada będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości. Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II we współpracy z Pospolitym Ruszeniem Szlachty Ziemi Krakowskiej oraz ze Stowarzyszeniem Nowe Przestrzenie, serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z Małopolski i Podkarpacia do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu NIEPODLEGŁA.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2018 11:50

Powstanie Centrum Zdrowia Seniorów w Wierzchosławicach

Według ankiet GUS co trzecia osoba powyżej 65. roku życia ma ograniczenia związane z wykonywaniem tak prostych czynności jak wstawanie, toaleta, ubieranie się czy jedzenie. Potrzebne są działania zapewniające pomoc osobom starszym w codziennym życiu. Dlatego Centrum Zdrowia Tuchów tworzy Centrum Zdrowia Seniorów w Wierzchosławicach.

Dodano: Środa, 27 czerwca 2018 16:10

Pierwsi Niepodlegli: Jan Kicka (film)

W ramach projektu edukacyjno-badawczo-filmowego „Pierwsi Niepodlegli”, realizowanego w miastach, które już pod koniec października 1918 r. zrzuciły jarzmo zaborcze, powstaje cykl krótkometrażowych filmów biograficznych o bohaterach pierwszych chwil niepodległości.

Dodano: Środa, 30 maja 2018 19:20

Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy (zdjęcia)

Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu realizuje mikroprojekt pt.: "Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 16:54

Do 6 czerwca mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać swoje pomysły do BO

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 19:46

Innowacyjne podejście do kształcenia studentów we współpracy z sektorem usług biznesowych

Grupa 24 studentów Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uczestniczy w pilotażowym programie edukacyjnym, którego istotą jest wykorzystanie innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy światem biznesu, a uniwersytetem dla kształcenia studentów. Wśród nich są: Amadeusz Burek i Maria Wirchniańska.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 14:30

Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry 2018

Rozpoczęła się rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może za pomocą specjalnego formularza - dostępnego na stronie CzysteTatry.pl - zgłosić swój akces i posprzątać Tatry w dniach 29-30 czerwca.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 19:19

"Pierwsi Niepodlegli" - projekt ekukacyjno-badawczy (zobacz film)

Makroregionalny, dwuletni (2017-2018) projekt badawczo-edukacyjno-filmowy „Pierwsi Niepodlegli” ma na celu skuteczne przywrócenie wspólnocie narodowej pamięci o serii niesłusznie zapomnianych, zwycięskich zrywów niepodległościowych w ówczesnej Galicji i na Śląsku Cieszyńskim, dzięki którym polskie instytucje przejęły tutaj pełną władzę z rąk zaborców jako pierwsze w całym kraju, kilkanaście dni wcześniej niż w Warszawie. Projektowi patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 15:02

Ania Mrożek walczy o 50 tysięcy zł, by "pozytywnie zmienić miasto". Możesz pomóc

NOWY TARG. Projekt młodej nowotarżanki "Nowy Targ - Animowane historie" bierze udział w programie Lechstarter i walczy z 11 innymi projektami w swojej kategorii. Lechstarter to program grantowy umożliwiający realizację pomysłów na pozytywne zmiany w polskich miastach. - Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć moją inicjatywę. Razem możemy wygrać 50 tysięcy złotych dla Nowego Targu! - mówi Anna Jagoda Mrożek.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 15:59

BO Małopolska: Nie wiesz jak wypełnić wniosek? Przyjdź na warsztaty

Prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie. Co je łączy? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 23:37

Rafał Sonik: Wspólnie zostawimy czyste Tatry

Za niespełna trzy miesiące Projekt Czyste Tatry 2018 znajdzie swój finał w Zakopanem. W dniach 29-30 czerwca kilka tysięcy wolontariuszy ruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać śmieci i pokazać, że w naszych górach nie ma miejsca dla groźnych i szpecących krajobraz odpadków.

Dodano: Czwartek, 15 marca 2018 23:14

Inauguracja projektu "Wyspiański. Aneks"

KRAKÓW. Od 15 marca na ekspozycji "Wyspiański" można oglądać dwa pastelowe portrety Zofii i Marii Pareńskich – pierwowzorów sympatycznych panien z "Wesela". To inauguracja projektu "Wyspiański. Aneks", w ramach którego na monograficznej wystawie Stanisława Wyspiańskiego co kilka miesięcy będą prezentowane jego prace z kolekcji zewnętrznych.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 20:22

Wieliczka z nowym terenem rekreacyjnym

Władze miasta podpisały umowę na realizację "Zagospodarowania terenu Stok pod Baranem na cele rekreacyjne".

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 11:50

W czasie smogu bezpłatne przejazdy koleją

Od 1 marca wszyscy kierowcy, którzy w czasie dużego zanieczyszczenia powietrza przesiądą się z samochodu na pociąg, nie będą musieli płacić za bilet. Wszystko dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Jego pilotaż ruszy już jutro i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuowany także w przyszłym okresie grzewczym.

Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 19:40

Konsultacje społeczne nowego projektu budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Oświęcimiu

4 razy mniej tlenku azotu, 18 razy mniej pyłu i aż 35 razy mniej tlenku siarki niż dotychczasowe źródło energii, tj. kocioł węglowy, wzrost ruchu samochodowego tylko o 0,5%, a dodatkowo szansa na niższe koszty ciepła – wraca temat budowy spalarni w Oświęcimiu.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 12:10

Podsumowanie projektu „Ręko-czyny w Pieninach” (zdjęcia)

W Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych odbyło się uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Gorce – Pieniny pod tytułem „Ręko-czyny w Pieninach. Projekt ten obejmował tradycyjną naukę wyrobu tkanin na krosnach.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 08:25

Ruszył program profilaktyki chorób naczyń mózgowych

Kilka tysięcy osób może liczyć na bezpłatną diagnostykę chorób neurologicznych w ramach projektu profilaktycznego „Pomyśl o mózgu” realizowanego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 19:58

Projekt "Vars & Kaper - DeconstructiON" występ trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz (zdjęcia)

KRAKÓW. Koncertem laureata nagrody "Mateusze Trójki" - projektem "Vars & Kaper - DeconstructiON" rozpoczęła się tegoroczna edycja Jazz Juniors International Exchange. 3 grudnia na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków odbył się występ trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 08:40

Wybrano zwycięskie projekty budżetu obywatelskiego

Dzięki specjalnym środkom rozdzielonym przez mieszkańców naszego regionu powstaną m.in. nowe miejsca dla seniorów, całodobowe książkomaty, nowe drogi i chodniki.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 01:31

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otworzyło wystawę plenerową „KL Plaszow”

W ceremonii otwarcia udział wzięli: Andrzej Kulig Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Dawid Krupej reprezentujący Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Tadeusz Jakubowicz Przewodniczący Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Krakowie.

Dodano: Środa, 15 listopada 2017 13:16

Znamy zwycięskie projekty, które otrzymają granty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 18:20

3,7 mln zł na ekologiczne projekty w gminach Żabno i Nowy Wiśnicz

Rozbudowa kanalizacji w gminie Nowy Wiśnicz i wymiana 85 przestarzałych pieców w gminie Żabno – to kolejne inwestycje w subregionie tarnowskim, które uda się zrealizować dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 19:49

Narodowy Instytut Urbanistyki i Architektury będzie współpracował w realizacji programu Mieszkanie Plus

- Naszym celem jest zlikwidowanie deficytu mieszkaniowego. Pierwsze mieszkania z programu Mieszkanie Plus w Małopolsce będą już w przyszłym roku. Program to nie tylko budowana nowych mieszkań, ale zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków – mówił 8 listopada br. w Krakowie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Dodano: Środa, 8 listopada 2017 11:30

Projekt "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II" - zaproszenie na wydarzenia w Krakowie

Projekt Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II trwać będzie jeszcze niespełna miesiąc. Tym goręcej zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w krakowskich, listopadowych wydarzeniach Projektu.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 11:10

Ponad 117 mln zł na projekty w subregionie tarnowskim

Wymiana przestarzałych pieców, budowa i remont dróg, prace kanalizacyjne, a także ciekawe projekty turystyczne – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym w subregionie tarnowskim. Wartość podpisanych w poniedziałek przez wicemarszałka Stanisława Sorysa umów wynosi ponad 117 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 opiewa na ponad 79 mln zł. Wszystkie projekty powstaną do końca 2020 roku.

Dodano: Środa, 25 października 2017 14:24

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował projekt zagospodarowania Zakrzówka

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował ostateczną wersję projektu koncepcyjnego zagospodarowania Parku Zakrzówek w Krakowie, stworzonego w oparciu o wytyczne z konkursu na wizję tego ważnego obszaru Krakowa.

Dodano: Czwartek, 19 października 2017 20:30

Otwarcie ofert na projekt i budowę S7

Dziś nastąpiło otwarcie ofert na realizację odcinków III oraz II drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego – Kraków. Złożono w sumie na te dwa odcinki 16 ofert.

Dodano: Niedziela, 14 maja 2017 15:13

Uczniowie w pilotażowym projekcie „Małopolska Pamięta" (zdjęcia)

Klasa humanistyczna z II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu przez dwa lata uczestniczyła w pilotażowym projekcie edukacyjnym polegającym na wypracowaniu modelowej wizyty studyjnej w Oświęcimiu i Miejscu Pamięci Auschwitz. Działania były finansowane przez Powiat Nowotarski i Samorząd Województwa Małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 4 kwietnia 2017 09:54

Powiat Nowosądecki rozpoczyna realizację projektu „Małopolskie Talenty - Szkoły Ponadgimnazjalne - Powiat Nowosądecki

To program edukacyjny, którego celem jest wydobycie potencjału młodych ludzi, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki.

Dodano: Piątek, 31 marca 2017 21:06

Projekt "Muzyka bez granic"

Ruszył projekt pod hasłem "Muzyka bez granic", którego organizatorem jest Fundacja Dobra Wola, zaś pomysłodawczynią i autorką dr Justyna Cząstka-Kłapyta – etnomuzykolog i badaczka kultury muzycznej regionów w Polsce i za granicą.

Dodano: Poniedziałek, 27 marca 2017 18:38

Problem narkomanii w Małopolsce

Podczas XXXIV posiedzenia radni pochylili się także nad raportem realizacji w 2016 roku Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2014-2020, który podsumowuje wszystkie działania samorządu oraz pozostałych instytucji działających w obszarze uzależnień.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2017 18:19

Prezentacja osiągnięć projektu o Orawskim Nikiforze w Krakowie

W sali Muzeum Etnograficznego im. S. Udzieli w Krakowie odbył się wykład, na którym przedstawiono dotychczasowe sukcesy projektu HERODEK.PL, poświęconego osobie i twórczości ludowego rzeźbiarza z Lipnicy Wielkiej, Karola Wójciaka Heródka.

Dodano: Czwartek, 16 lutego 2017 20:58

Świat jest w grochy kolorowe...

Projekt Świat jest w grochy kolorowe czyli pochwała różnorodności traktuje o różnorodności kulturowej, o tym, że ludzie żyją w różnych zakątkach świata, wyglądają i odbierają świat w sposób czasem bardzo odmienny od naszego. Projekt Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie współfinansowany jest ze środków Fundacji BGK w ramach programu Na dobry początek.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 22:04

Małopolska z najlepszymi projektami kulturalnymi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru projektów kulturalnych z poszczególnych województw, które mają szansę na dofinansowanie w ramach Kontraktów Terytorialnych. Z Małopolski przeszło aż 9 projektów (z czego 5 jest realizowane przez małopolskie instytucje kultury) – to najlepszy wynik spośród wszystkich województw. W sumie zakwalifikowano 89 projektów za całego kraju. Zgłoszono aż 231.

Dodano: Piątek, 21 października 2016 08:52

Budowa odcinka drogi S7 może się opóźnić

Trwa pierwszy etap przetargu w formule „zaprojektuj i zbuduj” na trasę S7 z Krakowa do granicy woj. świętokrzyskiego. Tymczasem niewykluczone, że sprawa się opóźni, bo trzeba będzie dokonać korekty trasy. Wszystko przez wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uwzględnił skargę na decyzję środowiskową dla obecnego przebiegu. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonuje jednak, że wszelkie harmonogramy zostaną utrzymane.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 11:14

Pięć lat projektu: skorzystali uczniowie, rolnicy, producenci zdrowej żywności i turyści

Sukcesem zakończył się projekt „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego” realizowany przez pięć ostatnich lat w naszym regionie. W Ośrodku Wypoczynkowym Ryter SKI w Rytrze nastąpiło podsumowanie programu. Powiat Nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk i Danuta Krok - pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu.

Dodano: Sobota, 13 sierpnia 2016 12:14

Marszałek pożegnał Konsula Niemiec

Po czterech latach kierowania Konsulatem Generalnym w Krakowie dr Werner Köhler żegna się z Małopolską. Kolejnym przystankiem w jego dyplomatycznej karierze będzie japońska Osaka. Za dotychczasową, udaną współpracę i zacieśnianie więzi polsko-niemieckich konsulowi podziękował marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Poniedziałek, 27 czerwca 2016 10:35

Zbliża się festiwal ETNOmania

Impreza, organizowana po raz szósty przez Fundację NADwyraz, odbędzie się już 17 lipca w Nadwiślańskim Parku ETNOgraficznym w Wygiełzowie (40 km od Krakowa).

Dodano: Piątek, 24 czerwca 2016 13:40

Wyniki naboru do projektu „Myśląc… Taniec”

W dniu 21 czerwca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje uczestników do projektu „Myśląc… Taniec”. Wzięło w nich udział 70 osób, spośród których zostali wyłonieni uczestnicy projektu.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 00:41

Przebudowa sieci wodociągowej przy ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu

Wzdłuż ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu trwa przebudowa sieci wodociągowej w ramach projektu pod nazwą „Poprawa warunków gospodarki wodno-ściekowej w miejscowościach Podczerwone i Czarny Dunajec”

Dodano: Sobota, 11 kwietnia 2015 17:37

O projektach drogowych w regionie tarnowskim

Najważniejsze inwestycje drogowe z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego były tematem spotkania zorganizowanego z inicjatywy wicemarszałka Stanisława Sorysa. Omówiono głównie projekty dotyczące budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, a także budowę obwodnicy Tuchowa.

Dodano: Środa, 1 kwietnia 2015 11:47

Projekt FIO Małopolska Lokalnie - dotacje dla społeczników

Do 15 kwietnia trwa nabór do drugiej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa małopolskiego. Młodzi społecznicy mogą ubiegać się o mikro-dotację od 2-5 tys. zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji.

Dodano: Sobota, 14 marca 2015 14:16

KRAKÓW. Zbliża się Cracow Fashion Week

Gala mody Cracow Fashion Awards, która otworzy Cracow Fashion Week 2015 (21-29 marca), odbędzie się w nowym Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Środa, 11 marca 2015 12:46

Projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza - konsultacje społeczne

W Krakowie Minister Środowiska Maciej H. Grabowski przedstawił do konsultacji społecznych projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza – dokument ten zwiększy kompetencje samorządów w walce ze smogiem. Uczestnicy spotkania podpisali także Porozumienie na rzecz czystego powietrza.

Dodano: Piątek, 6 lutego 2015 12:11

Global Impact Competition 2015

Celem konkursu Global Impact Competitions (GIC) jest promowanie nowatorskich projektów, które mają pozytywny wpływ na życie lokalnych społeczności. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć poprawy jakości życia co najmniej miliona ludzi w Europie Środkowo-Wschodniej z wykorzystaniem potencjału innowacyjnych technologii.

Dodano: Poniedziałek, 26 stycznia 2015 00:58

Szkoły ponadgimnazjalne w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

"Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z regionu będą uczestniczyć w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna, którego celem jest przekazywanie uczniom tych placówek wiedzy i osiągnięć uczelni przy wykorzystaniu internetu" - zapowiedział marszałek.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 14:32

Nowatorska inicjatywa Komisji Europejskiej w Krakowie

W najbliższy piątek, 12 grudnia, ambasadorki projektu "Scientix" - opowiedzą o społeczności internetowej na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 12:20

Egzoszkielet – technologia, która pozwala znów chodzić. Wspólny projekt naukowo-badawczy CR Tukan i IKF PWSZ w Nowym Sączu

Pacjenci z Centrum Rehabilitacyjnego Tukan w Łabowej k. Nowego Sącza, jako nieliczni na Sądecczyźnie, mogą już teraz doświadczyć jak będzie wyglądała przyszłość. Technologia jeszcze niedawno zarezerwowana wyłącznie dla wojska, dziś pozwala niepełnosprawnym stanąć na własnych nogach i znów zacząć chodzić.

Dodano: Środa, 19 listopada 2014 20:24

Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem

Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem to trzydniowe wydarzenie aktywizujące krakowskie środowisko projektantów wnętrz i projektantów produktu oraz wszystkich zainteresowanych tematyką projektowana i aranżacji wnętrz. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 listopada.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 12:28

"Chatka" świętuje 25 lecie

NOWY TARG. Fundacja Dla Chatki oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Nowym Targu zapraszają na spotkanie będące podsumowaniem projektu "Integracja w Powiecie Nowotarskim w Ramach Małopolskich Dni osób niepełnosprawnych".

Dodano: Sobota, 11 października 2014 12:39

Konkurs "Małopolska Szkoła z Pasją"

Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego, konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”.

Dodano: Piątek, 10 października 2014 19:11

Głosowanie nad propozycjami do budżetu obywatelskiego w Zakopanem rozpoczęte

Rozpoczęło się głosowanie na projekty do II edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Zakopane. Potrwa ono 20 października. Na liście znalazło się 15 projektów.

Dodano: Środa, 17 września 2014 10:22

Projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

Tylko do piątku 19 września szkoły z Małopolski mogą rejestrować się do projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Nagrodą dla najlepszego projektu jest tygodniowy pobyt w Rzymie w czerwcu 2015.

Dodano: Wtorek, 9 września 2014 20:10

Wspólny Mianownik w Parafii NSPJ w Nowym Targu

W sobotę 13 września "Pokój Nauczycielski" zagości przy parafii NSPJ w Nowym Targu. "Pokój Nauczycielski'' to projekt muzyczny, który tworzą Tau, ks.Bartczak, Bęsiu oraz Dj Yonas.

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 22:37

Polskie dzieci z Ukrainy odwiedziły Ojczyznę (zdjęcia)

„Każdy Polak na obczyźnie, żyć powinien w ojców wierze. Pielęgnować swoją mowę, przekazywać ją młodzieży”- usłyszał dziś wojewoda Jerzy Miller od dziesięcioletniej Evelinki z Chmielnika.

Dodano: Sobota, 2 sierpnia 2014 22:47

Podwójny wernisaż

ZAKOPANE. W piątek 8 sierpnia o godz. 19.30 przy ul. Krupówki 4a otwarte zostaną dwie wystawy. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy, który w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga ma przypomnieć i przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naukowe tego zasłużonego etnografa, folklorysty i kompozytora. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 23:30

Projekt Electrokolor - wystawa fotografii Żywioł Technologii (zdjęcia)

W Pawilonie Wystawowym Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy otwarta została wystawa poplenerowa prac studentów kierunków artystycznych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Projekt Electrokolor to inicjatywa Koła Naukowego Fotografii Technicolor.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 20:43

Techni Color zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej projektu Electro Color 26

Koło Naukowe Fotografii Technicolor zaprasza w sobotę 26 lipca na wernisaż wystawy poplenerowej projektu Electro Color 26.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 23:01

Powstanie polsko-szwedzka książka z początkiem w Rabce-Zdroju

W ostatnim dniu „Rabka Festival - Lato z książką: twórcze wakacje dla małych i dużych” ogłoszono rozpoczęcie polsko – szwedzkiego projektu literackiego. Popularni i kochani przez dzieci pisarze: Martin Widmark, autor bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz Wojciech Widłak, twórca „Pana Kuleczki” i „Wesołego Ryjka” napiszą wspólnie książkę.

Dodano: Sobota, 12 lipca 2014 15:22

50+ nadal potrzebni! Startuje druga edycja projektu

Rusza druga edycja projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”. Na 100 uczestników pierwszej edycji, 10 ma już pracę, a 77 odbywa staż zawodowy. To projekt skierowany do mieszkańców Małopolski po 50 roku życia, którzy są bezrobotni i maja problem ze znalezieniem pracy.

Dodano: Środa, 11 czerwca 2014 22:01

KRAKÓW. Konferencja „Poszukiwanie ideałów zarządzania: etyka gospodarki i komunikacji międzyludzkiej”

W środę, 11 czerwca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ zostało zorganizowane spotkanie z cyklu „Projektowanie Ideału”. Druga Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów nosiła tytuł: „Poszukiwanie ideałów zarządzania: etyka gospodarki i komunikacji międzyludzkiej”.

Dodano: Środa, 21 maja 2014 11:02

SG w międzynarodowym projekcie Policji konnej

Dwóch funkcjonariuszy, jeźdźców konnych z Bieszczad, reprezentuje polską Straż Graniczną w prestiżowym projekcie, dotyczącym międzynarodowej wymiany wiedzy i doświadczeń polskiej i brytyjskiej Policji konnej.

Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2014 22:49

Podpisanie pre-umowy dla projektu „Green AGH Campus”

W środę, 29 stycznia br. zostanie podpisana pre-umowa, która zapewni Akademii Górniczo-Hutniczej dotację unijną dla projektu „Zintegrowane Laboratorium Projektowo-Operacyjne Inteligentnych Infrastruktur Energetycznych – Green AGH Campus”. Wartość całej inwestycji to ok. 18,4 mln zł. Dofinasowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych wyniesie ok. 14,5 mln zł.

Dodano: Wtorek, 28 stycznia 2014 15:46

Rezolucja w obronie Ukrainy

"Polacy, którzy w 1989 roku wybili się na niepodległość mają moralny obowiązek poprzeć protesty na Ukrainie. W ten sposób damy świadectwo przywiązania do najważniejszych wartości takich jak wolność i solidarność" - czytamy w projekcie rezolucji do obywateli Ukrainy, nad którą jutro Rada Miasta Krakowa będzie głosować.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2013 12:43

Niekończąca się impreza czyli - Apres Ski Zakopane

74 dni, 25 artystów muzycznych, 5 programów edukacyjnych dla najmłodszych – dzisiaj ruszyła najdłuższa impreza w historii Zakopanego, czyli projekt H&M Loves Zakopane. Gwiazdą będzie Dawid Podsiadło, który wystąpi 28 grudnia.

Dodano: Poniedziałek, 18 listopada 2013 15:29

Fabryka Schindlera dla niewidomych i niesłyszących

W Fabryce Emalia Oskara Schindlera został zrealizowany projekt udostępnienia wystawy dla osób niewidomych i niesłyszących. Dla osób niedowidzących i niewidomych zostały przygotowane audiodeskrypcje muzealnej ekspozycji nagrane w formacie mp3, które składają się z dokładnego opisu sali lub konkretnego eksponatu oraz opisu merytorycznego prezentowanego na wystawie zagadnienia oraz pomoce tyflograficzne, czyli wypukłe modele ułatwiające odtworzenie w wyobraźni wybranych elementów ekspozycji, między innymi muru i bramy prowadzącej do krakowskiego getta.

Dodano: Niedziela, 10 listopada 2013 12:28

Wystawa uczniów Kenara: "Projekty artystyczne inspirowane Tatrami" (zdjęcia)

W zakopiańskim Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się wernisaż wystawy „Projekty artystyczne inspirowane Tatrami”, podczas której zaprezentowane prace uczniów szkoły.

Dodano: Piątek, 8 listopada 2013 18:56

Ważą się losy zakazu palenia węglem

Radni sejmiku mają podjąć decyzję o zakazie stosowania węgla, drewna i ciężkich olejów opałowych. Wielu ma wątpliwości, czy projekt uchwały zarządu województwa ma szanse na akceptację większości z nich.

Dodano: Środa, 30 października 2013 11:54

"Smaki Podhala" - nowy projekt Tatrzańskiej Izby Gospodarczej

W hotelu Litwor w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa promująca najnowszy projekt Tatrzańskiej Izby Gospodarczej "Smaki Podhala", którego celem jest stworzenie szlaku kulinarnego na Podtatrzu.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2013 11:07

Małopolskie Święta Polskie - projekt edukacji patriotyczno-obywatelskiej

Celem projektu Małopolskie Święta Polskie jest stworzenie programu edukacyjnego, który w swoich założeniach służyć ma pobudzaniu świadomości narodowej i budowaniu tożsamości młodych Polaków poprzez niecodzienne lekcje historii.

Dodano: Niedziela, 5 maja 2013 12:00

Redyk Karpacki 2013 – za kilka dni rusza wielki, międzynarodowy projekt

W środę 8 maja polscy bacowie wyruszają do Rumunii, gdzie trzy dni później oficjalnie rozpocznie się międzynarodowy Redyk Karpacki. Przedsięwzięcie potrwa do 14 września. Ma ono charakter międzynarodowy, obejmuje wędrówkę pasterzy z owcami tzw. Łukiem Karpat przez Rumunię, Ukrainę, Polskę do Czech. W projekcie partnersko uczestniczyć będą również Słowacja.

Dodano: Piątek, 22 lutego 2013 12:24

Projekt PiS dotyczący prywatyzacji PKL zdobył większość w Sejmie

WARSZAWA. W porannym bloku głosowań posłowie nie zgodzili się z wnioskiem PO, by odrzucić projekt PiS o pozostawieniu Polskich Kolei Linowych w rękach publicznych. - 217 parlamentarzystów chciało projekt odrzucić, 221 - sprzeciwiło się wyprzedaży majątku narodowego - komentuje posłanka Anna Paluch.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 13:02

Projekt rozporządzenia MSW - likwidacja placówek SG nie oznacza zwolnień funkcjonaiuszy

Trwają konsultacje społeczne projektu rozporządzenia w sprawie zniesienia niektórych oddziałów Straży Granicznej oraz zmiany rozporządzenia w sprawie utworzenia oddziałów Straży Granicznej. Obecna reorganizacja obejmie głównie południową granicę kraju.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 22:08

Posłowie PO przeciwko przygotowanemu przez PiS projektowi ustawy dotyczącej PKL

WARSZAWA. W Sali Kolumnowej Sejmu RP, na posiedzeniu połączonych komisji Infrastruktury, Skarbu Państwa i Samorządu Terytorialnego odbywało się pierwsze czytanie projektu ustawy zgłoszonego w październiku ub. r. przez KP Prawo i Sprawiedliwość, umożliwiającego pozostawienie w rękach właściciela publicznego majątku Polskich Kolei Linowych.

Dodano: Wtorek, 22 maja 2012 10:30

Powstanie trzebiński skatepark

W ramach projektu "Zaprojektuj i wybuduj", na dawnym placu autobusowym powstanie trzebiński skatepark. Inwestycja zostanie zrealizowana przez firmę Altramps z Trzebini. Gmina zapłaci za nią blisko 500 tysięcy złotych. Ukończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2013r.

Dodano: Czwartek, 8 września 2011 13:53

Premier na podsumowaniu projektu DiAMEnT

Premier Donald Tusk był gościem spotkania podsumowującego rok szkolny 2010/2011 w projekcie DiAMEnT, które odbyło się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Rolę gospodarza pełnił wicemarszałek Roman Ciepiela.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl