Program
Dodano: Wtorek, 30 kwietnia 2019 21:57

Podpisanie umów dotyczących oświęcimskiego strategicznego programu rządowego

29 kwietnia 2019 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Dodano: Wtorek, 26 lutego 2019 22:00

Jazzowy program artystyczny na 2019 rok w Krakowie

Świat Wielkiej Muzyki, Festiwal Małych Form Jazzowych Solo-Duo-Trio, III Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany i Summer Jazz Festiwal Krakow – to program wydarzeń artystycznych na 2019 rok przygotowany przez Fundację My Polish Heart oraz Cracovia Music Agency.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2018 08:00

Małopolska i Świętokrzyskie rozwijają kompetencje cyfrowe

41 gmin z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego w ramach projektu e-Xtra Kompetentni – Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego

Dodano: Wtorek, 14 sierpnia 2018 22:32

Wystawa Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy (zdjęcia)

W dniach od 10 do 12 sierpnia br. w Chochołowie odbyła się "Wystawa Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy" zrealizowana w ramach mikroprojektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2018 13:16

IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych - program

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich, do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych – to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 12 lipca 2018 10:20

44. Poroniańskie Lato

Organizatorzy 44. Poroniańskiego Lata przedstawili program imprezy, która odbędzie się w dniach 20-22 lipca na terenie gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie.

Dodano: Środa, 11 lipca 2018 22:10

Bulwar(t) Sztuki 2018. Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie - zaprasza

Program Bulwar[t]u Sztuki 2018 obejmuje różne formy aktywności artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej. Teatr przygotował bogatą ofertę: duża część wydarzeń będzie się odbywać cyklicznie, co nie zmienia faktu, że każde z nich będzie wyjątkowe, jednostkowe, niepowtarzalne.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 16:35

Grupa ZUE wspiera nowatorski projekt Politechniki Krakowskiej

Grupa ZUE, która jest jednym z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej oraz miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej wesprze najnowszy projekt Politechniki Krakowskiej. Inicjatywa dotyczy specjalności Drogi Kolejowe na Wydziale Inżynierii Lądowej PK i polega na dostosowaniu tego kierunku do obecnych potrzeb rynku. Będzie to kooperacja uczelni z firmami branżowymi, która pozwoli wykształcić tak bardzo potrzebnych dla tej branż specjalistów.

Dodano: Wtorek, 6 lutego 2018 18:40

Program „Maluch+” i nowy pełnomocnik Wojewody Małopolskiego do spraw rodziny

KRAKÓW. - Dobra kondycja rodziny to dobra kondycja całego społeczeństwa. Trudno nie zauważyć, że warunkiem rozwoju naszego kraju jest właśnie stabilna sytuacja polskich rodzin. Dlatego to rodzinę i jej sprawy stawiamy w centrum naszej uwagi. Wyrazem takiego założenia są programy rządowe, które realizujemy, m.in. „Maluch +”. Nadto – by jeszcze bardziej wyeksponować rolę rodziny i lepiej koordynować politykę rodzinną w województwie małopolskim – powołałem swojego pełnomocnika ds. rodziny – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Dodano: Środa, 31 stycznia 2018 21:10

Minister Ziobro zapowiada "wielki program dla OSP"

RABKA-ZDRÓJ. - Program ukierunkowany jest na podniesienie bezpieczeństwa Polaków. A strażacy są zwykle pierwsi na miejscu wypadku. Mają znakomite wyszkolenie, ale czasami słaby sprzęt i to właśnie chcemy zmienić - powiedział Minister Sprawiedliwości, dziękując posłowi z Podhala Edwardowi Siarce, który przekonał go do wyłożenia 100 mln zł na ten program.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 14:19

Relativity rozszerza swoje centrum innowacji produktowych w Krakowie

Międzynarodowa firma technologiczna specjalizująca się w sektorze prawnym zatrudnia najbardziej utalentowanych programistów i planuje zwiększenie zatrudnienia w krakowskim biurze do 100 miejsc pracy w 2018 roku

Dodano: Sobota, 6 stycznia 2018 10:20

Podsumowanie programu "Nowa Huta Dziś"

W roku 2017 Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie realizował program „Nowa Huta Dziś”. Celem projektu była poprawa infrastruktury technicznej na obszarze pięciu dzielnic nowohuckich. Były to: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. W ramach programu remontowane były chodniki, drogi, a oświetlenie podlegało wymianie. Projekt będzie kontynuowany w tym roku.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 09:50

Wojewoda o programie Senior+ oraz zmianach w systemie pomocy społecznej

- Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, by zacząć rozwijać swoje pasje oraz realizować marzenia. Jeszcze większa część tych osób jest po prostu samotna i szuka bratniej duszy by móc wspólnie spędzać z kimś czas. Właśnie dlatego chcemy by Seniorzy mieli swoje miejsca w których mogą dzielić się pomysłami, ale przede wszystkim będą mogli czuć się jak w rodzinie – rodzinie, którą stworzyli sami - mówił wojewoda Piotr Ćwik podczas spotkania prasowego poświęconego Programowi Senior+.

Dodano: Sobota, 18 listopada 2017 16:50

Czwarty odcinek Nie wycofuj się rakiem w TVP Kraków (kadry z filmu)

Choć profilaktyka zdrowia nadal jest najważniejsza, to w tle pojawia się bardzo wiele ciekawych miejsc na Pogórzu. Jest Furmaniec, panoramy Tuchowa, wędrówka po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach i rowerowa eksploracja okolicznych leśnych duktów. Poszczególne „przystanki” to nie tylko pretekst do pokazania ciekawych miejsc, ale też podkreślenie relacji z ludźmi i form aktywnego spędzania czasu.

Dodano: Sobota, 18 listopada 2017 10:30

"Niech żyje nam kolejarski stan!” - Dzien Kolejarza 25/26.11.2017

W ostatni weekend listopada Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego, dnia w kalendarzu każdego człowieka kolei – Dnia Kolejarza.

Dodano: Środa, 15 listopada 2017 13:16

Znamy zwycięskie projekty, które otrzymają granty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

Dodano: Środa, 27 września 2017 02:39

Rozpoczął się festiwal Sacrum Profanum

Przez sześć dni Kraków opanuje muzyka współczesna, Jest to piętnasta edycja tego festiwalu.W dniu 26 września w Cricotece odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznej edycji.

Dodano: Środa, 12 kwietnia 2017 20:13

Prawie 8 milionów złotych w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego

Uporządkowanie obszaru wokół byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz--Birkenau, budowanie obrazu Polaków jako dobrych gospodarzy czy poprawa dostępności komunikacyjnej Oświęcimia – to tylko niektóre cele Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Chodzi też o to, by Oświęcim był postrzegany nie tylko przez pryzmat obozu koncentracyjnego, ale także miasta, które miało wielowiekową historię, zanim jego dzieje zostały chyba już na zawsze naznaczone tragicznym piętnem totalitaryzmu.

Dodano: Środa, 19 października 2016 12:05

„Śpiewać każdy może, ale nie każdy musi tego słuchać”. Okoliczni krytycy o programie „SFPM!”

W najbliższym odcinku programu „Szalone fabryki polskiej muzyki!” Ruda z Red Lips odwiedzi Małopolskę, aby spotkać się z kolejnym zespołem. Będą to Romowie z Maszkowic. Rozmawiając z okolicznymi mieszkańcami Maszkowic Ruda nie usłyszała zbyt wielu pochlebnych wypowiedzi. Pytając o zespół romski i zdolności muzyczne Romów usłyszała – „śpiewać każdy może, ale nie każdy musi tego słuchać”. Czy Rudej uda się nagrać piosenkę z Romami?

Dodano: Środa, 29 kwietnia 2015 11:10

100. Rocznica Bitwy pod Gorlicami - program

1 maja odbędą się obchody 100. Rocznicy Bitwy pod Gorlicami. Poniżej zamieszczono program uroczystości.

Dodano: Wtorek, 31 marca 2015 23:15

Nowy RPO szansą dla Małopolski Zachodniej

Po Nowym Sączu i Krakowie - czas na Małopolskę Zachodnią. Trwają konsultacje społeczne dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Spotkanie pod hasłem „Nowa szansa - nowe wyzwania” odbyło się w Oświęcimiu. - Kwota przeznaczona dla Małopolski, czyli 2,9 mld euro, to rzeczywistość , a nie plany czy marzenia – mówił marszałek Marek Sowa rozpoczynając konsultacje w Małopolsce Zachodniej.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 14:34

Wiceburmistrz Zakopanego przestrzega radnych: "Dziecko w pięć minut odebrane - przez dwa lata było odzyskiwane"

ZAKOPANE. - Ja kiedyś w takim Zespole Interdyscyplinarnym pracowałam i to było coś strasznego. W 5 minut odebrano dziecko rodzinie - na donos osoby, która potem była "rodziną zastępczą". W 24 godziny nią została. Dwa lata odzyskiwaliśmy to dziecko. Ale wróciło już "inne" - mówiła do radnych Agnieszka Nowak Gąsienica.

Dodano: Środa, 21 stycznia 2015 21:53

Lepszy start z Erasmusem

W czwartek 22 stycznia w holu Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ w Nowym Targu otwarta zostanie wystawa, której tematem przewodnim są doświadczenia i refleksje związane z udziałem studentów i pracowników PPWSZ w programie Erasmus.

Dodano: Wtorek, 2 grudnia 2014 21:26

Małopolska zakończyła negocjacje RPO 2014-2020

Zakończyły się decydujące rozmowy negocjacyjne z Komisją Europejską dotyczące ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2014-2020. Na realizację programu w Małopolsce zostanie przeznaczone 2 878,5 mln euro.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 20:31

Powiat nowotarski „Samorządowym Liderem Edukacji”

W Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”,

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:01

Zdążyć z pomocą

Na temat metod leczenia zawałów serca w Małopolsce, o tym jak zmieniało się to na przestrzeni lat, jak sytuacja wygląda dzisiaj oraz standardów do których dążymy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego dyskutowali wybitni małopolscy specjaliści w tej dziedzinie. Wydarzenie było również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Z rąk marszałka Marka Sowy odebrali je najlepsi kardiolodzy z regionu.

Dodano: Środa, 8 października 2014 13:58

Jesteś zdolny? Uczęszczasz do szkoły w Małopolsce?

Nie przegap szansy i aplikuj o stypendium z Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W ciągu 12 miesięcy możesz otrzymać aż 6.000 zł na rozwój swoich zainteresowań edukacyjnych.

Dodano: Środa, 10 września 2014 12:34

IV Festiwal Beskidzka Podkówecka

IV Festiwal Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka odbędzie się w niedzielę 14 września w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej początek godz. 15.00.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 13:09

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju - program

Od 9 do 16 sierpnia odbywać się będzie w Krynicy coroczny Festiwal imienia Jana Kiepury. Festiwalowi patronuje portal MalopolskaOnline.pl

Dodano: Czwartek, 31 lipca 2014 21:09

XIV Jarmark Podhalański - publikujemy program imprezy

NOWY TARG. Miejski Ośrodek Kultury ogłosił oficjalny program XIV Jarmarku Podhalańskiego, który odbędzie się na nowotarskim Rynku w dniach 22-24 sierpnia (piątek–niedziela). Gwiazdami muzycznymi imprezy będą Maciej Maleńczuk i Rudi Schuberth. Poza występami organizatorzy przygotowali dla gości wiele różnorodnych atrakcji. Imprezie patronuje portal Malopolskaonline.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 13:08

Dotacja na rewitalizację uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój otrzyma 600 tys. zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie realizowany program rewitalizacji uzdrowiska.

Dodano: Sobota, 12 lipca 2014 20:37

"Radosna szkoła" - ostatni dzwonek

Do 21 lipca można jeszcze składać wnioski na dofinansowanie realizacji szkolnych placów zabaw oraz zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach w ramach dodatkowego naboru wniosków do VI edycji programu „Radosna szkoła”.

Dodano: Wtorek, 4 marca 2014 22:10

Konferencja Regionalna dot. Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Przedstawienie przez Zarząd Województwa trzeciej wersji projektu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i dalszego harmonogramu prac nad programem – to najważniejsze punkty Konferencji Regionalnej „Fundusze Europejskie w Małopolsce 2014–2020 – szanse i możliwości!”, która odbędzie się w środę w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 2 marca 2014 15:33

Siedem prób wprowadzenia w Zakopanem przepisów dot. Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

ZAKOPANE. Z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta wycofano projekt uchwały w sprawie "uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Zakopanego na lata 2014 - 2016". Projekt wprowadzany jest przez burmistrza pod obrady od miesięcy. Za każdym razem radni mówią - "nie". Projekt odrzucono już po raz siódmy.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 13:51

Transgraniczne inwestycje drogowe

W Nowy Sączu dyskutowano na temat projektów, które mogłyby zostać zrealizowane w przygotowywanym „Programie Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014 – 2020” w ramach celu tematycznego „Promowanie zrównoważonego transportu i usuwanie niedoborów przepustowości w działaniu najważniejszych infrastruktur sieciowych”.

Dodano: Sobota, 19 października 2013 18:45

KRAKÓW. "Adapter" - bezpłatny program dla studentów

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie po raz czwarty rusza bezpłatny program „Adapter”. Projekt jest odpowiedzią uczelni na obserwowany w ostatnich latach wzrost trudności adaptacyjnych u studentów rozpoczynających naukę.

Dodano: Piątek, 11 października 2013 23:45

Będzie nowy system informatyczny w brzeskim szpitalu

Prawie 850 tys. zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do brzeskiego szpitala na rozbudowę systemu informatycznego. Wicemarszałek Roman Ciepiela oraz dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko podpisali umowę na dofinansowanie projektu.

Dodano: Poniedziałek, 7 października 2013 22:15

Dotacje na remonty maopolskich remiz

20 ochotniczych straży pożarnych z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego otrzyma od zarządu województwa pieniądze na remonty i modernizacje remiz. Członkowie zarządu Stanisław Sorys i Jacek Krupa wręczyli im w Nowym Targu umowy gwarantujące przyznanie dotacji. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2013” ponad 3,6 mln zł trafi do 130 gmin.

Dodano: Czwartek, 8 sierpnia 2013 12:53

Rozpoczęły się 47. Sabałowe Bajania (zdjęcia)

Paradnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską rozpoczął się Festiwal Folkloru Polskiego, którego głównym punktem jest Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych. Sabałowe Bajania potrwają do niedzieli.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 21:18

Rozpoczęto budowę obwodnicy Skawiny

Pod koniec przyszłego roku zostaną ukończone dwa odcinki obwodnicy Skawiny (k. Krakowa). Inwestycja, której budowa rozpoczęła się w piątek, uzyskała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dodano: Czwartek, 27 czerwca 2013 20:56

Rusza budowa II i III odcinka obwodnicy Skawiny

W piątkowej uroczystości symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę wezmą udział: marszałek Marek Sowa, Jacek Krupa z zarządu województwa i burmistrz Skawiny Adam Najder.

Dodano: Środa, 29 maja 2013 18:42

XI Dni Zakopanego

Tegoroczne, XI Dni Zakopanego rozpoczną się w poniedziałek 3 czerwca. Program jest bardzo bogaty - od uroczystego zakończenia sezonu sportowego 2012/2013, poprzez specjalną Sesję Rady Miasta Zakopane, wernisaże, projekcie filmowe, koncerty, turnieje sportowe, konferencje, wystawy.

Dodano: Środa, 29 maja 2013 18:17

Tydzień Akademii Orange - finał otwartego programu grantowego Fundacji Orange

Wkrótce rusza Tydzień Akademii Orange – coroczny finał otwartego programu grantowego Fundacji Orange. Zapraszamy na blisko 70 otwartych wydarzeń kulturalnych w całej Polsce, przygotowanych przez dzieci i młodzież pod opieką animatorów kultury. W trakcie Tygodnia Akademii Orange młodzi twórcy pochwalą się swoimi osiągnięciami – efektami 45 projektów nowoczesnej edukacji kulturalnej - przypomina Joanna Oleniak.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 22:17

37,6 mln zł na budowę obwodnicy Skawiny

Gmina Skawina otrzyma 37,6 mln zł dofinansowania do budowy obwodnicy Skawiny. Pieniądze na inwestycję zostaną zarezerwowane w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym 2007 – 2013. W piątek w UMiG Skawina umowę wstępną w tej sprawie podpiszą marszałek Małopolski Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa oraz Adam Najder – burmistrz Skawiny.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 18:56

Małopolski Program Ochrony Powietrza – nie spełnił oczekiwań

Projekt Programu Ochrony Powietrza dla Krakowa, przygotowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego okazał się zbyt ostrożny, bez żadnych nowych rozwiązań, nie uwzględniono specyfiki Krakowa.

Dodano: Środa, 30 stycznia 2013 13:44

Inauguraca Programu edukacyjnego Echa powstania styczniowego w Małopolsce

KRAKÓW. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Oświadczenie w sprawie ustanowienia roku 2013 „Rokiem Powstania Styczniowego w Małopolsce”. Inicjatorem było Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, które przed miesiącem zwróciło się z apelem w tej sprawie do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierza Barczyka.

Dodano: Środa, 30 stycznia 2013 11:46

W Małopolsce są już 42 "Cyfrowe szkoły"

Od początku tego roku 42 małopolskie szkoły korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach pilotażu rządowego programu „Cyfrowa szkoła”. W naszym województwie na realizację programu wydano 4 mln 576 tys. złotych.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl