Golemo
Produkty tradycyjne
Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 12:44

Już ponad 200 produktów z Małopolski znalazło się na ministerialnej liście

Kiełbasa wiejska z Podstolic, jagnięcina jurajska z owcy olkuskiej, kukiełka podegrodzka czy jodłownicki kołacz z serem – to tylko kilka małopolskich przysmaków wpisanych na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wkrótce - okazja by skosztować tych pyszności.

Dodano: Środa, 28 września 2016 20:06

Kolejne produkty z Małopolski trafią na Listę Produktów Tradycyjnych

Placek po rytersku, kościeleckie pierogi z kurdybankiem czy boczek domowy z Kasinki – to tylko kilka z 12 produktów regionalnych, które mają szansę trafić na Listę Produktów Tradycyjnych.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 12:54

Kolejne wnioski o wpisy na listę produktów tradycyjnych

Do grona przysmaków uznanych za wyjątkowe dziedzictwo kulinarne Małopolski dołączyć może 8 kolejnych produktów. To efekt obrad Rady ds. Produktów Tradycyjnych i Dziedzictwa Kulinarnego pod przewodnictwem wicemarszałka Wojciecha Kozaka. Wnioski małopolskich producentów trafią teraz do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodano: Czwartek, 10 lipca 2014 17:23

Nowi kandydaci do miana produktów tradycyjnych

Fitka z Lelowic, Siuśbok – kasza z grochem, Peerelka – wolańska kura nadziewana, Kiełbasa podhalańska Majerczyk oraz Wiśnicki makaron domowy tradycyjny – oto przysmaki z Małopolski, które maja szansę trafić na listę produktów tradycyjnych.

Dodano: Czwartek, 13 marca 2014 21:05

Kolejni małopolscy kandydaci do Listy Produktów Tradycyjnych

Razowiec lipnicki, lipnicka lipina, mięso ze słoja z okolic Proszowic, podpłomyk lelowicki i karp osiecki – to kolejni małopolscy kandydaci do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych. Rada ds. Produktów Tradycyjnych, której przewodzi wicemarszałek Wojciech Kozak, właśnie pozytywnie zaopiniowała ich wnioski.

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl