Premiera
Dodano: Środa, 27 stycznia 2021 21:20

"Spóźnione odwiedziny" to najbliższa premiera w Teatrze im. Słowackiego.

Tekst cenionego młodego kanadyjskiego artysty – Jordana Tannahilla reżyseruje powracająca do Teatru Słowackiego Iwona Kempa. Wykluczenie, hejt w internecie, wreszcie samobójstwo – to problemy, które rozpaliły pospektaklowe dyskusje wśród publiczności na świecie. Na czym polega siła tego tekstu?

Dodano: Czwartek, 26 września 2019 15:39

Smok wraca do Krakowa

To inscenizacja jednej z najsłynniejszych małopolskich legend, która stanowi próbę powrotu do historii smoka wawelskiego w oparciu o przekazy kronikarskie, które opisują ją w inny sposób, niż te powszechnie znane. Zapraszamy na premierę "Smoka!" na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w piątek 4 października o godz. 18.

Dodano: Środa, 27 marca 2019 21:47

Kulturowa Rozmowa – premiera płyty. Czy tylko?

Muzyczna Owczarnia w Jaworkach gościła Królowianke, żeby nie wskazać inaczej, bo to przecież dziewczyna zawsze spiesząca do miasta (czyt. Krościenko) przez Zawodzie. Cieszy więc fakt zauważania i doceniania wokalistki przez rodzimą gminę, której, najważniejsi reprezentanci byli tego wieczoru z nami w Jaworkach.

Dodano: Środa, 27 marca 2019 14:00

Premiera książki Karol Wojtyła dzieła literackie i teatralne

26 marca 2019 r. w Domu Arcybiskupów Krakowskich z udziałem m.in. abpa Marka Jędraszewskiego, kard. Stanisława Dziwisza i Haliny Kwiatkowskiej, miała miejsce konferencja prasowa w związku z premierą książki „Karol Wojtyła – dzieła literackie i teatralne”. Tom pierwszy poezji i dramatów Karola Wojtyły obejmuje juwenilia, utwory, które powstały w okresie od 1938 do 1946 roku. Zawiera również teksty nieznane czytelnikom, do tej pory niepublikowane. Konferencję poprowadził Marek Zając, a podczas jej trwania fragmenty utworów papieża czytał Jerzy Trela.

Dodano: Środa, 6 marca 2019 23:20

„Zmowa milczenia” w Teatrze Ludowym próba medialna

Premiera przedstawienia nie bez powodu została zaplanowana na Dzień Kobiet – to kobiety są jego głównymi bohaterkami. "Tragedią kobiet w tym świecie jest to, że one same nawzajem przygotowują sobie ten świat takim, a nie innym" – powiedział w środę dziennikarzom reżyser Marcin Liber. Jak dodał, tytuł "Zmowa milczenia" wskazuje m.in. na to, że w spektaklu będzie więcej muzyki niż słów.

Dodano: Środa, 27 lutego 2019 16:30

Kultowa powieść "Wojna polsko-ruska" Masłowskiej na scenie MOS

W sobotę 2 marca odbędzie się premiera nowej inscenizacji "Wojny polsko - ruskiej pod flagą biało - czerwoną" Doroty Masłowskiej. Historię Silnego - głównego bohatera utworu, opowie publiczności pięć kobiecych postaci. Scena Małopolskiego Ogrodu Sztuki, godz. 19.

Dodano: Piątek, 14 grudnia 2018 11:45

Krakowska premiera spektaklu "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" w lutym 2019

Serdecznie zapraszamy na krakowską premierę spektaklu "Chcesz się bawić? Zadzwoń!". To absolutna premiera w Polsce! Specjalnie dla Was zagramy w Kijów.Centrum.
/to wydarzenie będzie miało miejsce już 10lutego 2019 roku, o godz. 17.00

Dodano: Sobota, 1 grudnia 2018 23:00

„Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” na scenie Kameralnej Teatru Starego

Wielki powrót duetu Strzępka/Demirski do Starego Teatru. W piątek 30.11 na Scenie Kameralnej odbyła się premiera spektaklu „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” – pierwszej premiery sezonu 2018/2019.
Spektakl był pokazany także 1 grudnia

Dodano: Piątek, 12 października 2018 10:12

„Kantata polska” w ICE Kraków 10.11.2018r

„Kantata polska” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, czyli wielka muzyczna premiera tej jesieni, to pełna miłości i wdzięku opowieść o tym, jakim jesteśmy narodem – walecznym i bohaterskim
Wielka premiera widowiska odbyła się 11 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dodano: Czwartek, 28 czerwca 2018 12:10

Spektakl "Pierwiastek z minus jeden"- ostatnia premiera tego sezonu Starego Teatru (zdjęcia)

Agnieszka Mandat, związana dotąd z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie jako aktorka, tym razem została reżyserką. Zrealizowała spektakl "Pierwiastek z minus jeden". Premiera: 29 czerwca o godz. 19.15 na Scenie Kameralnej przy ul. Starowiślnej 21.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 17:53

"Anna Bolena" Donizettiego - premiera w Operze Krakowskiej (zdjęcia_

Ostatnia w tym sezonie premiera Opery Krakowskiej. Historię angielskiej królowej Anny Boleyn, drugiej z sześciu żon Henryka VIII, przeniosła na scenę reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz. "Anna Bolena" od dzisiaj - na deskach Opery Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 20 maja 2018 21:08

"Tęsknota" - premiera w Teatrze Nowym (zdjęcia)

KRAKÓW. W Teatrze Nowym odbyła się wczoraj premiera sztuki "Tęsknota" w reżyserii Piotra Siekluckiego. Spektakl został zrealizowany ze studentami Studium Teatralnego im. Sewruka w Olsztynie z gościnnymi aktorami Teatru im. Jaracza w Olsztynie

Dodano: Wtorek, 15 maja 2018 22:10

"Ostatnie 300 metrów" na Scenie w Teatrze Bagatela (zdjęcia)

Pod koniec 2017 roku miał miejsce finał Konkursu Inicjatyw Teatralnych „Giełda Teatralna”. Dzięki temu w tym roku w krakowskich teatrach zobaczymy nowe spektakle. Jednym z nich będzie sztuka poświęcona himalaistce Wandzie Rutkiewicz – „Ostatnie 300 metrów”, którego premiera odbędzie się 18 maja.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 00:11

"Szklana menażeria" - premiera na Nowej Scenie Bagateli (zdjęcia)

Jedna z najwybitniejszych sztuk w historii teatru w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka. Jak opowiedzieć współczesnemu widzowi historię wrażliwej i kruchej Laury? Czy bohaterowie Tennesseego Williamsa wciąż są nam bliscy? Czy zmieniają się tylko kostiumy i dekoracje, a uczucia pozostają niezmienne?

Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 12:03

"W najpiękniejszym mieście świata" - premiera w Teatrze Nowym (zdjęcia)

KRAKÓW. W Teatrze Nowym odbyła się wczoraj premiera sztuki"W najpiękniejszym mieście świata" wg opowiadań Tadeusza Różewicza i reportaży wojennych. W rolach głównych występują - Jacek Strama i Janusz Marchwiński.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 18:37

Premiera książki dr Pauliny Guzik i Cecilii O’Reilly: WYD 2016 - The Largest European Event of the 21st Century.

Niecały rok przed ŚDM 2019 w Panamie i 1,5 roku po wielkim święcie młodości w Krakowie odbyła się uroczysta premiera książki dr Pauliny Guzik i Cecilii O’Reilly: WYD 2016 - The Largest European Event of the 21st Century.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 10:40

Premiera "Bajki robotów" w MOSie (zdjęcia)

KRAKÓW. W sobotę na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbyła się premiera sztuki"Bajki robotów' w reżyserii Agnieszki Olsten.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 09:34

Pierwszy polski pokaz „Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej w Krakowie (zdjęcia)

Zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia – drugiej najważniejszej nagrody konkursu głównego 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej zobaczyliśmy premierowo w Krakowie.

Dodano: Sobota, 24 marca 2018 09:38

Premiera w Operze Krakowskiej: "Pajace" i "Gianni Schicchi" (zdjęcia)

Opera Krakowska przygotowała „Pajace” Ruggera Leoncavalla i „Gianniego Schicchiego” Giacoma Pucciniego. Premiera dyptyku odbyła się w piątek 23 marca.

Dodano: Środa, 21 marca 2018 10:10

W piątek w Operze Krakowskiej premiera "Pajaców" i "Gianniego Schicchiego"

Opera Krakowska przygotowuje „Pajace” Ruggera Leoncavalla i „Gianniego Schicchiego” Giacoma Pucciniego. Premiera dyptyku odbędzie się w piątek 23 marca.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 17:20

Na scenie Teatru im Slowackiego ostatnie próby do sztuki "Kariera Artura Ui" w reż. Brzyka (zdjęcia)

Już w najbliższą sobotę 10 marca odbędzie się premiera na scenie Teatru im. Słowackiego. Remigiusz Brzyk reżyseruje legendarny tekst Bertolda Brechta pt. "Kariera Artura Ui".

Dodano: Środa, 21 lutego 2018 23:36

Premiera sztuki "Piękna i Bestia" w krakowskim Teatrze Groteska (zdjęcia)

Już od 3 marca na deskach Teatru Groteska widzowie, zarówno Ci najmłodsi, jak i Ci starsi, będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny "Piękna i Bestia" w reż. Jerzego Połońskiego.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:33

“Masara" Mariusa Ivaśkeviciusa w Narodowym Teatrze Starym reżyseruje Stanisław Mojsiejew

Na Dużej Scenie Narodowego Teatru Starego odbędzie się pierwsza duża premiera - “Masara" Mariusa Ivaškeviciusa, reżyseruje Stanisław Mojsiejew- ukraiński reżyser. Dzisiaj 14 lutego odbyła się próba medialna i pokazano fragment tego przedstawienia,

Dodano: Sobota, 3 lutego 2018 10:36

”W ogień" - premiera na scenie MOSu

Spektakl w reżyserii Wojciecha Klemma według tekstu Mateusza Pakuły miał swoją premierę w piątek.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 10:30

Spektakl "Sedziowie" - premiera w Teatrze Ludowym (zdjęcia z próby)

Na Dużej scenie krakowskiego Teatru Ludowego odbędzie się 21 stycznia premiera spektaklu "Sędziowie" Stanisława Wyspiańskiego, w reż. Małgorzaty Bogajewskiej - dyrektor Teatru Ludowego. Spektakl powstał w ramach projektu kulturalnego "Kraków - miasto Stanisława Wyspiańskiego".

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 12:00

Przygotowania do premiery "Domu Bernardy A." (zdjęcia)

KRAKÓW. 20 stycznia na Nowej Scenie odbędzie się premiera "Domu Bernardy A." Federico Garcii Lorki w reż. Alejandro Radawskiego, a 21 stycznia spotkanie towarzyszące premierze z udziałem Rubi Birden - tłumaczki najnowszego przekładu "Domu Bernardy Alba" F.G. Lorki oraz wybitnych znawców teatru i dramatu hiszpańskiego.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 22:24

"Wykluczeni" – premiera w Kijów.Centrum (zdjęcia)

KRAKÓW. „Wykluczeni” to film dokumentalny o krakowskiej grupie Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego. Premiera filmu odbyła się 22 grudnia.

Dodano: Piątek, 1 grudnia 2017 22:37

Premiera książki i płyty "Karol Wojtyła. Noc Wigilijna" (zdjęcia)

KRAKÓW. Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się książka. „Karol Wojtyła. Noc wigilijna" w której znajdują się w niej 20 nieznanych dotychczas nagrań i tekstów kard. Karola Wojtyły. Prezentacja książki i dołączonej do niej płyty odbyła się 1 grudnia w sali Okna Papieskiego Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

Dodano: Sobota, 28 października 2017 09:17

Premiera „Normy” Vincenzo Belliniego w Operze Krakowskiej (zdjęcia)

Opera Krakowska zaprosiła na premierę „Normy” Vincenzo Belliniego, której premiera odbyła się 27 października 2017. Spektakl wyreżyserował Laco Adamik, natomiast kierownictwo muzyczne sprawuje Tomasz Tokarczyk. Scenografię zaprojektowała Barbara Kędzierska, autorką kostiumów jest Maria Balcerek, za przygotowanie chóru odpowiada Jacek Mentel, a za reżyserię światła Bogumił Palewicz.

Dodano: Czwartek, 12 października 2017 09:48

Ogólnopolska premiera filmu „Ach Śpij Kochanie” (zdjęcia)

W środę w kinie Kijów.Centrum odbyła się ogólnopolska premiera filmu „Ach Śpij Kochanie”.

Dodano: Sobota, 7 października 2017 08:40

"Zahipnotyzuj mnie - piosenki Zygmunta Koniecznego" - dziś premiera (zdj. z próby medialnej)

KRAKÓW. "Zahipnotyzuj mnie - piosenki Zygmunta Koniecznego" - spektakl w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej przywoła na Dużej Scenie Teatru Ludowego piosenki wybitnego kompozytora. Premiera już 7 października.

Dodano: Czwartek, 14 września 2017 09:48

Premiera "Miasta skarbów" w kinie Kijów a dziś w TVP2 (zdjęcia)

W krakowskim Kinie Kijów Centrum z udziałem między innymi odtwórców głównych ról w serialu kryminalnym”Miasto skarbów” odbyła się prapremiera pierwszego odcinka serialu, którego premiera odbędzie się 14 września w TVP2. Akcja obrazu rozgrywa się w Krakowie, tu zdjęcia potrwają jeszcze do połowy października.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 00:47

Próba medialna do sztuki "Wesele" (zdjęcia)

Wesele" Stanisława Wyspiańskiego będzie ostatnim spektaklem wyreżyserowanym przez Jana Klatę w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Premiera odbędzie się w piątek 12 maja. Kadencja Klaty na stanowisku dyrektora tej instytucji ubiega z końcem sierpnia.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 12:41

Premiera filmu "Szatan kazał tańczyć" na 10 Netia Off Camera 2017

Już 5 maja swoją kinową premierę będzie miał nowy film Katarzyny Rosłaniec pt. Szatan kazał tańczyć. Część gwiazd miała okazję obejrzeć produkcję już teraz, bowiem była ona wyświetlana w ramach festiwalu filmowego Netia Off Camera 2017.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 00:19

Premiera: "Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie" (zdjęcia)

Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie" według Hermana Hesse to kolejna premiera na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 23:03

Beczka prochu - premiera w Teatrze Ludowym (zdjęcia)

Dzisiaj na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego odbyła się premiera sztuki "Beczka prochu" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

Dodano: Środa, 19 kwietnia 2017 17:11

Premiera filmu o przyrodzie Małopolski

W najbliższy weekend na ekranach kin pojawi się film przyrodniczy „Z nurtem życia” w reżyserii Tomasza Kotasia i Krzysztofa Sarapaty. Dokument, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, po raz pierwszy zostanie pokazany szerszemu gremium 22 kwietnia w Wadowicach. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 20:17

Premiera "Cesarza Kaliguli" w Teatrze Bagatela już w czwartek 16 marca (zdjecia z próby)

KRAKÓW. Dzisiaj na Scenie przy ul Sarego 7 Teatru Bagatela odbyła się próba medialna fragmentów sztuki "Cesarz Kaligula"w reż. Ingmara Villqista.

Dodano: Czwartek, 2 marca 2017 15:28

Premiera w Witkacym

Scena Witkacego w Zakopanem zaprasza na premierę spektaklu taneczno- teatralnego „Agma”. Tytuł spektaklu „Agma” to nazwa jednej z najstarszych mantr słowiańskich, mającej potężną moc przemiany rzeczywistości. Premiera w sobotę 4 marca o godz. 19. Uwaga: spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2017 12:28

Musical "Karol" - opowieść o życiu Jana Pawła II (zdjęcia)

Wieczorem w Tauron Arenie Kraków odbyła się premiera musicalu "Karol" o życiu Karola Wojtyły. W roli Jana Pawła II wystąpił Jacek Kawalec. Obok niego zaśpiewali także: Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy. Wydarzeniu patronowała Malopolskaonline.

Dodano: Sobota, 25 lutego 2017 11:37

Sceny z "Wyzwolenia" według Stanisława Wyspiańskiego - jubileuszowe słuchowisko Radia Kraków (zdjęcia)

Wczoraj w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbyła się premiera słuchowiska według "Wyzwolenia" Wyspiańskiego z okazji 90-lecia podwawelskiej rozgłośni.

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 10:40

Premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” (zdjęcia)

KRAKÓW. W czasach zdominowanych przez mężczyzn, genialna kobieta dokonała odkrycia, które zmieniło nasz świat na zawsze. Jej świat to pasja. Jej świat to siła. Jej świat to miłość. Jedyna kobieta na świecie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla – Maria Skłodowska-Curie. Film w reżyserii Marie Noëlle podbije serca polskich widzów. A wczoraj w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta krakowska premiera filmu.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 12:35

Maria Skłodowska-Curie – filmowa historia niezwykłej kobiety

3 marca do kin trafi film pt. „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marie Noëlle. W rolę wybitnej polskiej noblistki wcieliła się Karolina Gruszka. Międzynarodowa produkcja powstała m.in. dzięki wsparciu z Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, na którego budżet składa się też Województwo Małopolskie.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 11:58

Premiera "Karola"

25 lutego o godz. 18.00 w TAURON Arenie w Krakowie odbędzie się premiera musicalu "Karol" - pierwszego polskiego musicalu o życiu Jana Pawła II. Zapraszamy na wielkie widowisko taneczne, aktorskie i wokalne, stworzone na podstawie biografii Jana Pawła II. Wydarzeniu patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Niedziela, 12 lutego 2017 12:31

Premiera "Wyzwolenia" w Teatrze Słowackiego (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem odbyła się długo wyczekiwana premiera w Teatrze Słowackiego. Było to "Wyzwolenie" w reżyserii Radka Rychcika.

Dodano: Sobota, 11 lutego 2017 09:17

Premiera serialu „Belle Epoque” w Sukiennicach (zdjęcia)

„Belle Epoque” to zderzenie dwóch różnych światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem. W piątek, 10 lutego, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, odbyła się uroczysta premiera serialu.

Dodano: Czwartek, 9 lutego 2017 11:46

Zbliża się premiera w Grotesce: „Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach” (zdjęcia)

KRAKÓW. Już 10 i 11 lutego 2017 r. zapraszamy do Teatru Groteska na premierowe pokazy najnowszej sztuki „Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach” w reżyserii Lecha Walickiego.

Dodano: Środa, 8 lutego 2017 23:32

Próba medialna do sztuki "Wyzwolenie" - Stanisława Wyspiańskiego (zdjęcia)

KRAKÓW. Na Dużej Scenie Teatru im Juliusza Słowackiego odbyła się próba medialna do sztuki "Wyzwolenie" - Stanisława Wyspiańskiego, w reż Radosława Rychcika.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 10:14

Premiera "Czerwonego kapitana"

W kinie Kijów. Centrum odbyła się uroczysta premiera filmu „Czerwony kapitan”. Na czerwonym dywanie zobaczyliśmy twórców filmu, a wśród gwiazd kina takie postacie jak m.in.: Maciej Stuhr i Marián Geišberg.

Dodano: Poniedziałek, 13 czerwca 2016 10:44

Premiera "Napisanego życia" (zdjęcia)

Premierowy pokaz filmu Marty Węgiel „Napisane życie” odbył się w Kinie pod Baranami w ramach 5 Festiwalu Miłosza. Jest to biograficzny dokument o Wisławie Szymborskiej.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2016 19:36

Oczekiwana premiera farsy

15 czerwca krakowski Teatr Bagatela zaprasza na premierę farsy Marca Camolettiego „Pomoc domowa”.

Dodano: Wtorek, 7 czerwca 2016 09:46

Premiera "Miarki za miarkę" w Teatrze Ludowym (zdjęcia)

Na deskach Teatru Ludowego zobaczyliśmy sztukę "Miarka za miarkę" Szekspira w interpretacji Mikołaja Grabowskiego, który również odpowiada za opracowanie muzyczne oraz ruch sceniczny.

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2016 15:18

Złote Kierpce w Sokole

ZAKOPANE. W kinie Sokół odbyła się premiera musicalu góralskiego „ Hanusine Złote Kierpce” według scenariusza i reżyserii Szymona Bafii. Spektakl zaprezentował Zespół Góralski „Zornica” działający przy Tatrzańskim Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem. W rolach głównych wystąpili: Anna Zubek, Roman Obrochta, Joanna Topór-Orawiec i Daniel Strama.

Dodano: Środa, 20 maja 2015 19:36

Premiera książki „Mój wrzesień 1939” Mariana Jędo

Żołnierz Armii Krajowej i dowódca grupy osłony radiostacji „Wisła” opisał swoje wspomnienia z początków wojny. Promocja książki będzie okazją do spotkania z Autorem.

Dodano: Piątek, 8 maja 2015 09:35

Premiera fimu Wojtka Smarzowskiego (zdjęcia)

Uroczysta premiera zrekonstruowanego filmu Wojtka Smarzowskiego to jedna z atrakcji 8. edycji krakowskiego festiwalu.

Dodano: Wtorek, 7 kwietnia 2015 20:51

Seks dla opornych

Tuż przed świętami na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się premiera sztuki Michele Riml, w reżyserii Heryka Jacka Schoena o nieco przewrotnym tytule „Seks dla opornych”. W komedii romantycznej z morałem małżeńskim w tle znakomita obsada: Alina Kamińska, Katarzyna Litwin, Krzysztof Bochenek i Łukasz Żurek (gościnnie).

Dodano: Piątek, 13 marca 2015 21:54

„Odzyskany czas” w wykonaniu Grupy Teatralnej "Lalkarze" (zdjęcia)

W Gminnym Centrum Kultury w Spytkowicach miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej „Lalkarze" działającej pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 18 lutego 2015 14:44

Setne urodziny Pani Marii Bańki

Wczoraj mieszkanka Kluszkowiec, Pani Maria Bańka świętowała swoje setne urodziny. Ten wyjątkowy dzień Jubilatka spędziła w gronie najbliższych oraz przybyłych gości. Listy gratulacyjne otrzymała m. in. od premier RP.

Dodano: Niedziela, 1 lutego 2015 16:00

Ogólnopolska premiera książki Ałbeny Grabowskiej w szczawnickim Dworku Gościnnym

W szczawnickim Dworku Gościnnym, miejsca kontynuującego międzywojenne tradycje szczawnickiego "Kursalonu’’ odbyło się pierwsze z zaplanowanych w ramach działalności Dworku spotkanie z cyklu ,,Książka miesiąca’’. Była to zarazem polska premiera drugiego tomu sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych’’, wydanej nakładem wydawnictwa "Zwierciadło".

Dodano: Wtorek, 14 października 2014 20:15

Przedpremierowy pokaz filmu w Teatrze Witkacego w ramach Kina podejrzanego

ZAKOPANE. Film tureckiego reżysera Nuri Bilgego Ceylana "The Winter Sleep" (Kis Uykusu) "Zimowy sen" zdobył Złotą Palmę w Cannes - jedną z najważniejszych nagród filmowych świata. Jest Kandydatem do Oscara 2015. W zakopiańskim Teatrze Witkacego prapremiera - jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się w kinach.

Dodano: Czwartek, 9 października 2014 14:31

Premiera „Gwałtu, co się dzieje” - relacja (zdjęcia)

W Ośrodku Kultury w Brzeszczach, w uroczystej atmosferze Grupa Teatralna „Czwarta Ściana” wystawiła komedię Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje” w reżyserii księdza Mirosława Wądrzyka. Dwa przedstawienia, przedpremierowe obejrzało w sumie około 600 widzów.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 18:27

Przedstawienie „Gwałtu, co się dzieje” - zabawa z przesłaniem charytatywnym (zapowiedź)

Gwałtu, co się dzieje! Kobiety rządzą, mężczyźni słuchają, czyżby świat stanął na głowie? Jak w nowej rzeczywistości i spódnicy odnajdą się mężczyźni? Czy kobiety poradzą sobie z władzą, Tatarami, a także młodym, ale jakże podstępnym szlachcicem?

Dodano: Poniedziałek, 15 września 2014 22:24

Światowa prapremiera spektaklu „Clarissima” w Teatrze Witkacego (zdjęcia)

Wydarzeniem 6. Festiwalu Muzyka na Szczytach stała się sztuka dwukrotnej laureatki Nagrody Literackiej Gdynia i finalistki Nike - Justyny Bargielskiej. "Clarissima" to opowieść inspirowana biografią Clary Schumann, żony słynnego kompozytora, w reżyserii Tomasza Cyza. W roli głównej wystąpiła Aleksandra Justa, a towarzyszył jej pianista Marek Bracha.

Dodano: Środa, 20 listopada 2013 15:54

Maluchy zagrały w segregację (zdjęcia)

W siedzibie MPO Kraków przy ulicy Nowohuckiej 1 obyła się premiera komputerowej gry edukacyjnej dla dzieci. Grę przetestowały przedszkolaki z filii Samorządowego Przedszkola nr 110 w Krakowie, a prezentowali ją dzieciom jej twórcy - przedstawiciele portalu internetowego buliba.pl i Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Przed premierą gry komputerowej przedszkolaki zwiedziły Lamusownię, czyli punkt do którego Krakowianie mogą oddawać nietypowe odpady.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2013 18:00

"Jestem Renata". Premiera filmu o Renacie Kałuży (zdjęcia)

Owacją na stojąca zakończyła się premiera najnowszego filmu krótkometrażowego Bartka Solika "Jestem Renata". Projekcja filmu oraz spotkanie z twórcą i bohaterką odbyły się w zakopiańskim Teatrze Witkacego.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 15:54

Apel polityków, samorządowców i mieszkańców do premiera - "powstrzymać prywatyzację Polskich Kolei Linowych"

ZAKOPANE. W Kuźnicach, przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, posłowie Prawa i Sprawiedliwości, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych apelowali do Donalda Tuska o wycofanie się z planów prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A. Poseł Andrzej Adamczyk zaprezentował list, który w tej sprawie przekazany zostanie premierowi.

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2012 14:05

Posłowie Solidarnej Polski chcą, by premier po rozmowie z ministrami wyraził swoje zdanie na temat prywatyzacji PKL

Informacja o tym, że Lasy Państwowe wykazały zainteresowanie zakupieniem Polskich Kolei Linowych S.A. sprowokowała posłów SP do apelu o zobowiązanie ministrów Skarbu Państwa oraz Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej do spotkania z premierem i zajęcia wiążącego stanowiska w sprawie sprzedaży spółki.

Dodano: Niedziela, 16 grudnia 2012 15:47

Premiera filmu o Władysławie hr. Zamoyskim "Pan z Wielkopolski, władca Tatr"

W przyszłym roku mija 160. rocznica urodzin Władysława hr. Zamoyskiego. Z inicjatywy Fundacji Kórnickiej, przy wsparciu Muzeum Historii Polski zrealizowano film dokumentalny o wybitnym Polaku – Władysławie hr. Zamoyskim. Był on związany szczególnie z Wielkopolską, tj. był właścicielem zamku w Korniku i ziem okalających i Podhalem, tj. był właścicielem Kuźnic, Morskiego Oka i lasów tatrzańskich.

Dodano: Sobota, 1 grudnia 2012 14:29

Premiera filmu "Śpiew Górali Podhalańskich" (zdjęcia)

ZAKOPANE. W czwartek w Restauracji „U Wnuka” zaprezentowany został film "Śpiew Górali Podhalańskich". - Dotychczas nie nagrywano wybitnych wykonawców w formie audiowizualnej, a ten film ma tę lukę wypełnić - wyjaśnia Anna Karpiel-Semberecka. Projekt zrealizował Maciej Stasiński i jego firma Watra.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl