Poseł
Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2020 12:53

Czas na autobusy marszałkowskie - apeluje posłanka Daria Gosek-Popiołek

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zapaści prywatny transport zbiorowy w Małopolsce. Problem można jednak rozwiązać uruchamiając publiczne usługi transportowe. W tej właśnie sprawie posłanka Daria Gosek-Popiołek (Razem, Klub Lewicy) zwróciła się z apelem do Marszałka Województwa Witolda Kozłowskiego.

Dodano: Wtorek, 13 lutego 2018 17:12

Małopolscy posłowie przeciwni interesom Tarnowa

„Oburzeni” wzywają posłów – również tych związanych z Ziemią Tarnowską – do rezygnacji z mandatu. Wbrew interesowi Tarnowa i jego mieszkańców zagłosowali przeciwko powstaniu w mieście siedziby instytutu polsko – węgierskiego.

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 13:23

Znany podhalański poseł Andrzej Gut-Mostowy zmienił barwy polityczne. Z PO przeszedł do Porozumienia

ZAKOPANE. Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, Andrzej Gut-Mostowy, zakopiański przedsiębiorca i poseł na Sejm V, VI i VII kadencji oficjalnie poinformował o zmianie barw politycznych - po odejściu z Platformy Obywatelskiej stał się członkiem partii Porozumienie.

Dodano: Sobota, 20 stycznia 2018 15:20

Posłowie PiS mówią, iż budżet państwa na ten rok "jest dla Małopolski hojny"

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o tym podczas konferencji prasowej w Krakowie. Podawali przykłady inwestycji finansowanych lub mających zapewnione środki centralne, wśród nich budowę kolejnych odcinków zakopianki, linii kolejowej Podłęże-Piekiełko, nowych siedzib Szpitala Uniwersyteckiego i Archiwum Narodowego.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:00

Wojewoda spotkał się z sądeckimi samorządowcami (zdjęcia)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dzisiaj w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2017 06:20

Apel o chodniki przy „zakopiance”

Do resortu infrastruktury i budownictwa trafiła interpelacja trzech posłów w sprawie budowy chodników przy DK nr 7 na terenie gminy Lubień. Według przedstawicieli rządu nie wiadomo jednak, kiedy poprawi się bezpieczeństwo pieszych przy jednak z najbardziej ruchliwych tras Małopolski.

Dodano: Środa, 15 marca 2017 20:43

Spotkanie parlamentarzystów z podhalańskimi samorządowcami (zdjęcia)

Czy stacje pomiarowe, których używają podhalańskie gminy w celu określenia jakości powietrza wskazują nieprawidłowe wyniki? Takie pytanie można zadać po wypowiedzi Wiceministra Środowiska, która padła podczas spotkania parlamentarzystów z sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z podhalańskimi samorządowcami.

Dodano: Piątek, 22 maja 2015 16:07

Poseł odpowiada: "Stwierdzenie jakobym formułował "zarzuty" wobec członków Komisji jest nieprawdziwe"

"Nikt Państwu nie zarzuca żadnej próby fałszowania wyników wyborów, bo taki fakt musiałby znaleźć swój finał w Prokuraturze" - pisze poseł Edward Siarka w odpowiedzi na pismo członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Nowym Targu.

Dodano: Wtorek, 19 maja 2015 19:58

Poseł SP Edward Siarka: "Były próby fałszowania wyborów"

- Przypominam wszystkim o konieczności wzięcia w niedzielę do lokali wyborczych dowodów osobistych. Mamy relacje od członków komisji, że dochodziło do niemal awantur między nimi, a wyborcami, którzy nie mieli przy sobie dokumentów - mówi Edward Siarka. Poseł Solidarnej Polski przypomina, że nie pomaga odwoływanie się do jest "bycia sąsiadem", czy znajomym członków komisji.

Dodano: Niedziela, 6 października 2013 09:32

Poseł Mularczyk do premiera Tuska: "czy wyzbywanie się majątku Skarbu Państwa odbywa się na zasadach wolnej amerykanki?"

"Czy przygotowana została jakakolwiek strategia rozwoju turystyki na terenie Karpat, czy też wyzbywanie się majątku Skarbu Państwa pozwalającego na prowadzenie działalności turystyczno-wypoczynkowej na tym terenie odbywa się na zasadach "wolnej amerykanki" - pisze w zapytaniu poselskim Arkadiusz Mularczyk. Jego wystąpienie do Prezesa Rady Ministrów dotyczy strategii rozwoju polskiej turystyki na terenie Beskidu Sądeckiego, Tatr i Beskidu Żywieckiego.

Dodano: Sobota, 28 września 2013 20:29

Jarosław Gowin zapowiada: Najpierw ruch społeczny, potem partia polityczna

W sobotę w Krakowie Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości oraz były poseł PO, zorganizował pierwszą ze swoich konwencji regionalnych, które będą organizowane w całej Polsce. Zapowiedział najpierw utworzenie nowego ruchu społecznego, a dopiero potem powołanie nowej partii. Termin jej utworzenia związany będzie z wyborami.

Dodano: Sobota, 9 lutego 2013 21:18

Poseł Adam Kwiatkowski z mównicy sejmowej: "wyrażam nadzieję na jak najszybszy powrót krzyża na Rysy"

WARSZAWA. Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu, poseł Adam Kwiatkowski wygłosił oświadczenie w sprawie usunięcia krzyża z Rysów.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl