Polskie Koleje Linowe
Dodano: Wtorek, 3 lutego 2015 21:22

Co dalej z Kasprowym Wierchem? Głos zabiera TPN

Tatrzański Park Narodowy wydał oświadczenie, w którym - odnosząc się do wzbudzającej kontrowersję decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wyrażającej zgodę na przejęcie przez cudzoziemców nieruchomości Polskich Kolei Linowych w Zakopanem - informuje, że to TPN ma prawo pierwokupu nieruchomości położonych na terenie parku.

Dodano: Środa, 28 stycznia 2015 15:26

Kolejny sprzeciw przeciwko sprzedaży kolejki na Kasprowy Wierch

Klub radnych Zjednoczonej Prawicy w Sejmiku Województwa Małopolskiego sprzeciwia się sprzedaży kolejki na Kasprowy Wierch. - Dziś w wyniku nieroztropnej i nierozważnej polityki kolejka, która jest symbolem polskiej międzywojennej myśli technicznej ma przejść w ręce zagranicznej firmy - mówiła Jadwiga Emilewicz, radna PiS.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 12:36

Polskie Koleje Górskie przejmują nieruchomości Polskich Kolei Linowych

Zarząd Polskich Kolei Górskich S.A. poinformował dziś, że złożył do Ministra Spraw Wewnętrznych wniosek dotyczący przejęcia nieruchomości należących do Polskich Kolei Linowych.

Dodano: Piątek, 14 czerwca 2013 15:49

Polskie Koleje Linowe jednak nie-polskie? Wniosek o zwołanie Komisji Infrastruktury w sprawie zamieszania wokół PKL

W związku z zamieszaniem, wokół sprzedaży Polskich Kolei Linowych SA przez Polskie Koleje Górskie, skutkującej ewentualną utratą kontroli nad PKL SA przez podmioty publiczne, grupa posłów zwróciła się z wnioskiem o zwołanie posiedzenia Komisji Infrastruktury. Na posiedzenie Komisji, celu złożenia stosownych wyjaśnień, zaproszono Ministra Sławomira Nowaka oraz Prezesa Zarządu PKP SA. Do reprezentowania wnioskodawców upoważniony został Poseł PiS Andrzej Adamczyk.

Dodano: Czwartek, 13 grudnia 2012 13:01

Mimo licznych protestów, PKP wystawiła na sprzedaż akcje Polskich Kolei Linowych. Ich wartość to ok. 40 mln zł

W prasie ukazało się ogłoszenie zapraszające potencjalnych inwestorów do złożenia oferty na nabycie akcji Polskich Kolei Linowych. Właściciel 100 proc. akcji PKL - spółka PKP sa wystawiła na sprzedaż 402 tys. 224 akcje po 100 zł każda. Termin składania wstępnych ofert mija 25 stycznia 2013 r.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl