Kopalnia
Polskie Koleje Górskie
Dodano: Wtorek, 21 kwietnia 2015 19:18

Samorządy chcą zmiany swojego przedstawiciela w Polskich Kolejach Górskich

Burmistrz Zakopanego, wójtowie Poronina, Bukowiny Tatrzańskiej i Kościeliska wystąpili do władz Polskich Kolei Górskich o usunięcie z zarządu tej firmy przedstawiciela samorządów Łukasza Chmielowskiego.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 16:32

MSW wydał zgodę na przejecie przez luksemburską firmę nieruchomości na Kasprowym Wierchu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uznało, że firma zarejestrowana w Luksemburgu może przejąć nieruchomości na Kasprowym Wierchu. Decyzja zapadła po ponad półrocznych konsultacjach na ten temat.

Dodano: Piątek, 11 lipca 2014 12:41

Kolejne samorządy negatywnie opiniują proces przejęcia majątku przez PKG

ZAKOPANE. "Negatywnie opiniuję nabycie na rzecz spółki Polskie Koleje Górskie SA nieruchomości" - pisze krótko do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego starosta tatrzański. Podobne stanowisko zajęły trzy inne samorządy.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 00:34

Szczawnica nie zgadza się na sprzedaż majątku Polskim Kolejom Górskim. "Zagrożenie obronności, bezpieczeństwa państwa"

"Samorząd Miasta i Gminy Szczawnica nie był zapoznawany z dalszymi działaniami zarówno dotyczącymi prywatyzacji PKL S.A jak i działaniami związanymi z utworzeniem spółki PKG S.A i mechanizmami związanymi z jej funkcjonowaniem i strukturą właścicielską" - pisze burmistrz Szczawnicy do wojewody i negatywnie opiniuje wniosek PKG o zgodę na zakup nieruchomości przez cudzoziemca.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 12:36

Polskie Koleje Górskie przejmują nieruchomości Polskich Kolei Linowych

Zarząd Polskich Kolei Górskich S.A. poinformował dziś, że złożył do Ministra Spraw Wewnętrznych wniosek dotyczący przejęcia nieruchomości należących do Polskich Kolei Linowych.

Dodano: Wtorek, 24 września 2013 11:06

PKG kupuje akcje Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka za ok. 50 mln zł

Spółka Polskie Koleje Górskie nabyła 75 procent akcji spółki Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Sprzedającym były PKO Bank Polski i Grupa PZU. Kwota transakcji to 49,7 mln zł.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 20:29

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zgodził się na sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch i pozostałych wyciągów PKL-u

Kolejka na Kasprowy Wierch zmienia właściciela. Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez samorządową spółkę Polskie Koleje Górskie kontroli nad spółką Polskie Koleje Linowe - poinformował urząd.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2013 10:29

Polskie Koleje Państwowe i Polskie Koleje Górskie: "wszystko jest zgodne z prawem"

"Działania Burmistrza Miasta Zakopane, Wójtów Gmin Kościelisko, Poronin i Bukowina Tatrzańska oraz Zarządu spółki Polskie Koleje Górskie były zgodne z przepisami regulującymi funkcjonowanie samorządu gminnego oraz z uchwałą Rady Miasta Zakopane w sprawie powołania PKG" - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez prezesa PKG Łukasza Chmielowskiego.

Dodano: Czwartek, 23 maja 2013 09:08

Samorządowa spółka Polskie Koleje Górskie właścicielem Polskich Kolei Linowych

Polskie Koleje Górskie, spółka akcyjna powołana przez cztery podhalańskie samorządy będzie nowym właścicielem Polskich Kolei Linowych. Oferta złożona przez PKG została oceniona jako najlepsza w kilkuetapowym procesie sprzedaży przeprowadzonym przez PKP. Umowa została podpisana 22 maja br, wartość transakcji to 215 mln złotych.

Dodano: Czwartek, 21 marca 2013 11:02

Leszek Dorula - co się dzieje ze spółką Polskie Koleje Górskie?

ZAKOPANE. - Ze spółki powołanej przez Zakopane wycofał się poseł Gut Mostowy, senator Hodorowicz i marszałek województwa. Kto wspiera obecnie Polskie Koleje Górskie? Czy jest tam jakiś bank zagraniczny, albo inny inwestor? - pytał podczas sesji Leszek Dorula. Zdaniem radnego wokół spółki narosło wiele tajemnic.

Partnerzy malopolskaonline.pl