Polityka
Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 13:23

Znany podhalański poseł Andrzej Gut-Mostowy zmienił barwy polityczne. Z PO przeszedł do Porozumienia

ZAKOPANE. Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, Andrzej Gut-Mostowy, zakopiański przedsiębiorca i poseł na Sejm V, VI i VII kadencji oficjalnie poinformował o zmianie barw politycznych - po odejściu z Platformy Obywatelskiej stał się członkiem partii Porozumienie.

Dodano: Środa, 5 kwietnia 2017 20:51

Konwent Marszałków: Polityka spójności zmusza do współdziałania (zdjęcia)

Debata o znaczeniu polityki spójności, roli regionów w Unii Europejskiej po 2020 roku, a także planowanie przestrzenne – te zagadnienia otworzyły kwietniowe obrady Konwentu Marszałków w Małopolsce. Do Krakowa oprócz przedstawicieli polskich województw, przyjechali również eksperci, m.in. Michael Schneider, przewodniczący EPP w Komitecie Regionów, Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, czy Olgierd Łukaszewicz, prezes ZASP.

Dodano: Niedziela, 2 kwietnia 2017 13:47

Obrady Konwentu Marszałków

Rola regionów w Unii Europejskiej po 2020 roku, polityka senioralna i srebrna gospodarka, a także dobre planowanie przestrzenne – o tym w głównej mierze będą rozmawiać marszałkowie, którzy przyjadą do Małopolski na kolejne posiedzenie Konwentu Marszałków. Główne obrady odbędą się już w najbliższą środę.

Dodano: Sobota, 25 marca 2017 09:11

Konkurs Małopolskie Wektory Współpracy

FRDL MISTiA już po raz dziesiąty zaprasza wszystkie Urzędy Miast, Gmin oraz Starostwa Powiatowe z Województwa Małopolskiego do udziału w konkursie Małopolskie Wektory Współpracy. Konkurs wyłoni najlepsze przykłady partnerskiej współpracy małopolskich jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi.

Dodano: Środa, 15 lutego 2017 23:21

Polsko-słowackie spotkanie nt. administracji rządowej i samorządowej

Wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej w Polsce i na Słowacji stanowiły główny cel dwudniowego spotkania Jakuba Skiby, Sekretarza Stanu w MSWiA, Sebastiana Chwałka, Podsekretarza Stanu w MSWiA i Rudolfa Urbanoviča, Sekretarza Stanu w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Dodano: Środa, 26 października 2016 20:18

Dotąd bezpartyjny postanowił wstąpić do Nowoczesnej

Piotr Doll, radny pełniący mandat już trzecią kadencję w gminie Mszana Dolna, dotąd bezpartyjny postanowił wstąpić do Nowoczesnej Ryszarda Petru. Decyzją Zarządu Regionu Małopolska został członkiem partii, w Kole Nowoczesnej w Limanowej.

Dodano: Czwartek, 23 kwietnia 2015 10:58

Do Nowego Targu przyjedzie kolejny kandydat w wyborach prezydenckich: Jacek Wilk

NOWY TARG. W Przyszłym tygodniu w Nowym Targu gościć będzie kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP Jacek Wilk. Otwarte spotkanie odbędzie się 6 maja w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00.

Dodano: Środa, 28 stycznia 2015 22:01

Wizyta Janusza Palikota w Nowym Targu - spotkanie z sympatykami i starcie z członkami ONR (zdjęcia)

NOWY TARG. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!", "Won z Podhala!", Wielka Polska katolicka!" - takimi okrzykami powitali Janusza Palikota w Nowym Targu - członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 13:09

Minister rolnictwa gościem na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego

Dziś XLI sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Weźmie w niej udział minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Tematem spotkania z radnymi będzie polityka wobec rolnictwa i obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej UE 2014 – 2020 z uwzględnieniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodano: Poniedziałek, 16 kwietnia 2012 23:27

Krakowskie Spotkania Europejskie - Polityka górska. Szanse i zagrożenia (zdj.)

W Instytucie Cervantesa w Krakowie odbyły się kolejne Krakowskie Spotkania Europejskie. Tematem spotkania była "Polityka górska. Szanse i zagrożenia". Wprowadzeniem do dyskusji były wystąpienia Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, Sekretarza Generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Samorządowców i Parlamentarzystów z Terenów Górskich Nicolasa Evrarda oraz Przewodniczącego Rady Związku Euroregion "Tatry" Bogusława Waksmundzkiego.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl