Kopalnia
Polak
Dodano: Sobota, 27 stycznia 2018 19:03

Kamil Stoch pobił rekord Wielkiej Krokwi. Złoto dla Polaków (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ostatnim, decydującym skoku, w którym przypieczętował zwycięstwo reprezentacji Polski w konkursie drużynowym Pucharu Świata, Kamil Stoch wylądował na 141,5 metrze i ustanowił tym samym nowy rekord Wielkiej Krokwi.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 23:11

Z samolotu wprost do aresztu

Polak przebywający w Wielkiej Brytanii nie przypuszczał, że za nieopłacony mandat może zostać deportowany do Polski. Tymczasem wymiar sprawiedliwości RP też nie zapomniał o jego przeszłości.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 23:50

Polak wydalony z Austrii za pobicie policjanta

Straż Graniczna z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymała koleją osobę wydaloną z jednego z krajów europejskich. Tym razem był to 33 - letni mężczyzna, wydalony z Austrii za pobicie policjanta.

Dodano: Wtorek, 3 października 2017 17:02

Nigeryjczyk z Polakami wyłudzili setki tysięcy

Prokuratura Regionalna w Krakowie postawiła zarzuty obywatelowi Nigerii oraz Polakowi i Polce zarzuty w sprawie wyłudzeń z kont bankowych oraz fałszowania dokumentów. Śledztwo w tej sprawie trwało od 2014 roku.

Dodano: Piątek, 19 czerwca 2015 11:35

Polak poszukiwany 4 listami gończymi

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach zatrzymali obywatela RP, który poszukiwany był 4 listami gończymi.

Dodano: Czwartek, 11 czerwca 2015 13:56

V. Dni Świętego Jana Pawła II

Rok Jana Pawła II obfituje w liczne wydarzenia związane z Ojcem Świętym. Jednym z nich jest już piąta edycja Dni Św. Jana Pawła II w Małopolsce. Małopolskie Dni Jana Pawła II zostały zainicjowane z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Celem projektu jest przybliżenie osoby Św. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Dodano: Wtorek, 7 kwietnia 2015 13:56

Zatrzymano poszukiwanego obywatela Gruzji i 3 Polaków

W świąteczny weekend funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego obywatela Gruzji i 3 Polaków.

Dodano: Poniedziałek, 13 października 2014 11:41

Hokeiści Podhala na uroczystościach 95-lecia polskiego ruchu olimpijskiego

W Urzędzie Miasta Krakowa upamiętniony został jubileusz 95-lecia powołania do życia polskiego ruchu olimpijskiego, a także 90 rocznica debiutu Polaków w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 roku.

Dodano: Niedziela, 20 października 2013 16:34

Przedstawienie w krościeńskim kościele w rocznicę wyboru Papieża-Polaka

W tym roku mija 35 rocznica powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku pod opieką nauczycielki Iwony Rysz przygotowali montaż słowno- muzyczny.

Dodano: Niedziela, 30 grudnia 2012 14:55

Tatry: 45-letni Polak uległ wypadkowi w górach. Jest poważnie ranny

45-letni Polak podczas wyprawy na Wołowiec poślizgnął się na zlodowaciałym śniegu i spadł około 300 metrów po śnieżno-trawiastym zboczu na słowacką stronę grani. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia.

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 13:21

Mieszkaniec Podhala pierwszym Polakiem poddanym ekstradycji do USA

Mirosław Z. jest pierwszym Polakiem w historii, którego na żądanie amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości wydalono do USA. - To jedyny jak dotąd polski obywatel przekazany władzom USA - mówi Joanna Dębek z Ministerstwa Sprawiedliwości. Na jego ekstradycję zgodził się minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl