Pokazy
Dodano: Sobota, 6 lipca 2019 10:30

XI Nowotarski Piknik Lotniczy

Zapraszamy na XI edycję Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2019 20:12

Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie (zdjęcia)

Na krakowskich Czyżynach w miniony weekend odbyła się 15 edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Choć pogoda w sobotę krzyżowała nieco szyki organizatorom pokazów, w niedzielę w poprawiła i można było bez przeszkód przeprowadzić pokazy lotnicze nad Krakowem.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2019 08:05

W najbliższy weekend odbędzie się XV Małopolski Piknik Lotniczy.

Jedną z atrakcji wydarzenia będzie pierwszy w Krakowie pokaz wystawy mobilnej Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Dodano: Wtorek, 3 lipca 2018 14:44

Artyści ze Wschodu wystąpią nad Sołą

Już 6 lipca odbędą się plenerowe pokazy teatralne w ramach 31. ULICA. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych – Wiatr od wschodu.

Dodano: Poniedziałek, 18 czerwca 2018 21:40

Podhalanie w finale 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”

W Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyły się pokazy amatorskich zespołów teatralnych. Sądecka publiczność obejrzała 24 spektakle najlepszych grup teatralnych Małopolski wyłonionych spośród 121 w eliminacjach powiatowych „Bajdurka”.

Dodano: Piątek, 15 czerwca 2018 11:39

Wybitni piloci akrobacyjni znów zagoszczą na nowotarskim niebie

NOWY TARG. Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego lotniczego wydarzenia na Podhalu. Organizatorzy poinformowali właśnie, że gwiazdami X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będą czołowi światowi piloci.

Dodano: Poniedziałek, 4 maja 2015 12:39

KĘTY. Taneczne pokazy

W środę, 29 kwietnia odbyły się taneczne pokazy. W Domu Kultury w 4 grupach tańca nowoczesnego trenują 73 osoby, w Klubie Tańca Towarzyskiego „Ragtime” – 84 osoby, w zespołach ludowych – 50 osób, w szkole Tanecznej „Impresja”, którą prowadzi Małgorzata Kotlarczyk-Wiewiórka – 139 osób. To daje liczbę ponad 300 tancerek i tancerzy. Kilkoro z nich zaprezentowała się na scenie DK.

Dodano: Niedziela, 5 kwietnia 2015 17:16

Pokazy lotnicze Tico Warbird Airshow – Titusville/Floryda (zdjęcia)

- Podczas wiosennego wyjazdu do USA miałem zamiar spędzić jak najwięcej czasu na fotografowaniu samolotów. Tak się złożyło, że podczas dwu tygodniowego pobytu trafiłem dwa razy na pokazy lotnicze. Jedne z nich to Tico Warbird Airshow - wyjaśnia Michał Adamowski prezentując zdjęcia i opis tego wydarzenia.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 12:22

W Małopolsce wystartowały pokazy z udzielania pierwszej pomocy (zdjęcia)

Szkoły objęte programem edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” , Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przewozy Regionalne oraz Polskie Koleje Państwowe rozpoczęły lekcje udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy odwiedzający dworce będą mogli za darmo nauczyć się, jak skutecznie pomóc drugiej osobie, zanim będą mogły to zrobić profesjonalne służby.

Dodano: Czwartek, 30 października 2014 22:56

Melbourne Air & Space Show (zdjęcia)

FLORYDA. - Podczas pobytu w USA trafiła się okazja wyjazdu na pokazy lotnicze do Melbourne na Florydzie, gdzie główną gwiazdą była grupa akrobacyjna amerykańskiej armii – U.S. Air Force Thunderbirds - tłumaczy Michał Adamowski. Nasz kolega redakcyjny przywiózł z tej wyprawy niesamowite zdjęcia oraz opis miejsc i pokazów lotniczych, w których uczestniczył.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 20:48

Skansen i pokazy rzemiosła na Jarmarku Podhalańskim

NOWY TARG. Podczas sierpniowego 14. Jarmarku Podhalańskiego organizatorzy zapraszają do skansenu na Rynku w okolice kapliczki św. Jana Kantego. Codziennie (piątek - niedziela) w godz. 12.00 - 18.00 będzie tam można obejrzeć m.in. narzędzia, jakimi posługiwali się dawniej mieszkańcy Podhala pracując w gospodarstwie i na roli.

Dodano: Poniedziałek, 2 września 2013 17:41

Relacja z SIAF (zdjęcia)

SŁOWACJA. W miejscowości Sliać (160 km od Nowego Targu) zakończyły się najbardziej oczekiwane w roku pokazy lotnicze SIAF (Slovak International Air Fest). W tegorocznej edycji imprezy zaprezentowano 85 samolotów z 14 krajów, w tym z Polski – Mig-15 oraz Su-22. Lotnisko odwiedziło 100 tys. widzów.

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 22:54

Aeroklub Nowy Targ promował się na pokazach lotniczych w Radomiu (zdjęcia)

W miniony weekend w Radomiu odbyła się największa impreza fanów lotnictwa w Polsce. W ciągu dwudniowej imprezy na lotnisku Sadków, można było zobaczyć ponad 200 statków powietrznych z 20 krajów.

Dodano: Wtorek, 6 sierpnia 2013 00:14

Repulonap 2013 - pokazy lotnicze na Węgrzech (zdjęcia)

Repulonap 2013 to największe pokazy lotnicze na Węgrzech. Ostatni raz zorganizowane były trzy lata temu. W tym roku przygotowano je z wielkim rozmachem. Działo się dużo i na na płycie lotniska, i w powietrzu.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2013 07:10

Pokazy ratownictwa na Dolnej Równi Krupowej (zdjęcia)

Trwa Zlot na Stulecie Harcerstwa w Zakopanem. Dla przebywających na Równi Krupowej harcerzy, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich był pokaz straży pożarnej i harcerskiej służby ratowniczej.

Dodano: Wtorek, 20 września 2011 23:21

Pokazy sokolnicze w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Polanie pod Wielką Krokwią organizowane są pokazy sokolnicze. Widowiska odbywają się codziennie. Organizuje je Tatrzański Park Edukacyjny. Sokolnicy namawiają, by na własne oczy zobaczyć szybkość, zwinność i precyzję pięknych drapieżników.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl