Pogotowie Ratunkowe
Dodano: Czwartek, 6 czerwca 2019 16:16

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i dzień otwarty

Dzień otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, miał miejsce czwartek, 6 czerwca przy ul. Św. Łazarza 14 w Krakowie.

Dodano: Sobota, 23 lipca 2016 11:45

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe poinformowało o kolejnym śmiertelnym wypadku na Orlej Perci. Dziś rano miała miejsce akcja ratunkowa żlebie Honoratki. TOPR zaalarmowali turyści, którzy zauważyli ciało leżące nieopodal szlaku. Turysta spadł około 70 metrów z Małego Koziego Wierchu. Po przybyciu ratowników mężczyzna już nie żył.

Dodano: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 21:26

Turyści, którzy zaginęli na Babiej Górze, zostali odnalezieni przez ratowników

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poszukiwało przez kilka godzin 25-letniej kobiety i 40-letniego mężczyzny z Katowic. Para, która wyszła na wycieczkę na najwyższy szczyt Babiej Góry, telefonicznie poinformowała ratowników o swoich problemach podczas wędrówki.

Dodano: Poniedziałek, 2 lutego 2015 15:36

Do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafi kilka tysięcy pluszaków

Akcja zbierania pluszaków dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zakończyła się ogromnym sukcesem. W krakowskiej IKEA udało się zebrać najwięcej maskotek ze wszystkich miast, w których prowadzona była akcja. Do karetek trafi ponad 2 razy więcej pluszaków niż w roku ubiegłym, a w poprzedniej edycji udało się zebrać ich prawie 2 400.

Dodano: Piątek, 16 stycznia 2015 11:37

Całodobowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Lotnicze Pogotowie Ratunkowego od czwartku pełni całodobowy dyżur w bazie w Krakowie. To druga, po Warszawie, baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego, która pracuje przez 24 godziny – poinformowała rzecznik LPR Justyna Sochacka.

Dodano: Czwartek, 18 września 2014 16:31

W Krakowie przy ul. Łepkowskiego doszło do wybuchu gazu

Dwie osoby zostały ranne. W akcji ratunkowej udział biorą trzy zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Wtorek, 16 września 2014 21:55

Krakowscy ratownicy - najlepsi

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Adrian Strojny, Maciej Szwałko i Mateusz Zgoda zajął pierwsze miejsce na Zawodach w Ratownictwie Medycznym na Litwie. Byli najlepsi wśród 30 drużyn.

Dodano: Wtorek, 19 sierpnia 2014 13:42

Szukali go toprowcy i śmigłowiec, a 25-latek był w domu

Koledzy zgłosili zaginięcie 25-latka. Poszukiwania trwały całą noc z 18 na 19 sierpnia w Tatrach. Nad ranem policjanci znaleźli go w mieszkaniu w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:47

Turysta zmarł na szczycie Babiej Góry

Mimo reanimacji podjętej przez ratowników GOPR oraz szybkiego transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - nie udało się uratować turysty, który zmarł na szczycie Babie Góry.

Dodano: Sobota, 5 lipca 2014 21:17

Pracowity dzień dla ratowników TOPR

TATRY. Ładna pogoda sprawiła, że turyści gromadnie ruszyli na szlaki. Niektórzy przecenili swoje możliwości, inni zapomnieli, że w górach wciąż leży śnieg.

Dodano: Piątek, 4 lipca 2014 11:51

NIK krytycznie o finansowaniu ratownictwa górskiego

Ratownictwo górskie działa prawidłowo i skutecznie. GOPR i TOPR wykonywały wszystkie powierzone przez Ministra Spraw Wewnętrznych zadania - konkluduje wyniki kontroli górskich służb ratunkowych Najwyższa Izba Kontroli.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 12:16

Podwójny sukces krakowskich ratowników

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach w ratownictwie medycznym w Legnicy. Drugi z zespołów, po raz pierwszy startujący w zawodach, zajął piąte miejsce na mistrzostwach w Białowieży i zakwalifikował się do Mistrzostw Polski.

Dodano: Poniedziałek, 26 maja 2014 14:50

19-latka śmiertelnie zatruła się czadem

19-letnia krakowianka śmiertelnie zatruła się tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ul. Powstańców w Krakowie. Dziewczyna straciła przytomność podczas kąpieli.

Dodano: Niedziela, 25 maja 2014 11:55

Dwie osoby porażone prądem

Dziś ok. godz. 10 dwóch mężczyzn zostało poważnie porażonych prądem w stacji transformatorowej w Krakowie. Jeden z nich jest w stanie bardzo ciężkim.

Dodano: Sobota, 24 maja 2014 22:51

Tragedia w Tatrach

W Tatrach, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich ratownicy TOPR odnaleźli ciało 29-letniego turysty. Mężczyzna był poszukiwany od wczoraj, po zgłoszeniu że nie wrócił na kwaterę.

Dodano: Czwartek, 22 maja 2014 20:27

Akcja ratunkowa w Skawinie

Przed południem 6 zespołów ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz pogotowia ze Skawiny, a także zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielały pomocy uczniom i nauczycielom gimnazjum w Skawinie, gdzie rozpylona została nieznana substancja.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 13:17

Śnieg zaskoczył turystów w Tatrach. Odnaleziono błądzącą turystkę

W niedzielę nad ranem na Kasprowym Wierchu leżała 22 centymetrowa warstwa śniegu. Ratownicy TOPR o poranku poinformowali, że udało im się odnaleźć w nocy turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu i błądziła nie mogąc odnaleźć szlaku.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 20:16

Ostry dyżur GOPR-u: trzy wypadki w Pieninach, jeden z tragicznym skutkiem

- W Gorcach i w Pieninach panuje bardzo duży ruch turystyczny. W Pieninach w godzinach popołudniowych doszło do trzech wypadków, z których jeden zakończył się tragicznie - informuje Mariusz Zaród, naczelnik Sekcji Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Środa, 30 kwietnia 2014 20:49

Uratuj życie - akcja na 3 maja

3 maja w godz. 12 do 16 na krakowskich Błoniach będzie można poznać pracę Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i nauczyć się zasad pierwszej pomocy.

Dodano: Czwartek, 23 stycznia 2014 22:25

2 400 pluszaków trafiło do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Finał akcji "Każdy pluszak to historia" (zdjęcia)

Krakowskie karetki zyskały nowe wyposażenie w postaci blisko 2 400 pluszaków zebranych w ramach akcji IKEA „Każdy pluszak to historia”. Za pośrednictwem ratowników medycznych rozdawane będą one chorym lub poszkodowanym w wypadkach dzieciom.

Dodano: Środa, 15 stycznia 2014 11:24

Zatrucia tlenkiem węgla

NOWY TARG. Minionej nocy Krakowskie Pogotowie Ratunkowe interweniowało w dwóch przypadkach zatrucia tlenkiem węgla. Wśród zaczadzonych były też małe dzieci.

Dodano: Niedziela, 12 stycznia 2014 16:46

WOŚP. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przygotowało grę miejską (zdjęcia)

Kilka drużyn wzięło udział w grze miejskiej, która odbyła się w Krakowie w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadanie przygotowane przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe okazało się trudne i nieco zaskakujące, ale wszyscy uczestnicy poradzili sobie z nim bardzo dobrze.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 00:49

Cztery nowoczesne ambulanse jeżdżą już w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

- Nowe samochody to ambulanse typu C – to najwyższa klasa wśród karetek. Wyposażono je m.in. w nosze najnowszej generacji, bardzo dobrze zabezpieczające leżącego na nich pacjenta. Karetki wyposażone są w sprzęt ratujący życie oraz defibrylatory, które mają możliwość transmisji zapisu ekg - wyjaśnia Joanna Sieradzka.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 17:43

Nagroda im. Błogosławionego Gerarda dla Sylwii Juszkiewicz z KPR

Pielęgniarka Sylwia Juszkiewicz z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego została dziś wyróżniona Nagrodą in. Błogosławionego Gerarda za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym. Ta ogólnopolska nagroda przyznawana jest przez ministra zdrowia. Statuetki wręczone zostały podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego, które odbyły się w Lublinie.

Dodano: Sobota, 7 września 2013 21:35

Załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyła tytuł wicemistrzów kraju w Ratownictwie Medycznym

Załoga Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyła wicemistrzostwo Polski na XII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym we Wrocławiu. Krakowscy ratownicy pokonali ponad 40 konkurentów.

Dodano: Wtorek, 3 września 2013 21:59

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało certyfikat ISO 9001:2008

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe po raz kolejny otrzymało certyfikat ISO 9001:2008. Dokument ten jest gwarantem wysokiej jakości usług świadczonych przez pogotowie.

Dodano: Środa, 19 czerwca 2013 17:32

Uwaga na upały

Fala upałów zaczyna być odczuwalna dla zdrowia – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zanotowało już wzrost wyjazdów do dolegliwości, które nasilają się podczas wysokich temperatur. Od soboty (15 czerwca) do dziś (19 czerwca) karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego około 300 razy wyjeżdżały do zasłabnięć, duszności czy problemów kardiologicznych – znaczna część tych dolegliwości może być związana z falą upałów.

Dodano: Niedziela, 26 maja 2013 19:23

17. Międzynarodowe Zawody Ratownicze Rallye Rejviz - ratownicy z Krakowa "na pudle"

Zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyły drugie miejsce na zawodach w ratownictwie medycznym na Ukrainie oraz trzecie miejsce na międzynarodowych mistrzostwach w Czechach.

Dodano: Czwartek, 18 kwietnia 2013 10:45

Trudna akcja ratowników KPR

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przez ponad pół godziny prowadził resuscytację w bardzo trudnych warunkach, w ciasnej piwnicy, bez światła. Udało się przywrócić funkcje życiowe chorego, ale z ciasnej ziemianki musiał być wydobywany przy pomocy lin.

Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl