Golemo
Pociąg
Dodano: Sobota, 4 lipca 2020 12:00

Kolej na nowy przystanek w Wadowicach i lepszą podróż do Kalwarii Zebrzydowskiej

Sprawniejsze i dostępniejsze podróże pociągiem z Krakowa do Bielska - Białej oraz dodatkowy przystanek w Wadowicach i nowe perony w Barwałdzie Średnim, Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie, Andrychowie będą efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 16:00

Nowy system sterowania zapewni sprawny przejazd pociągów w Krakowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą przygotowania do uruchomienia nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny. Zaplanowane na dwa tygodnie prace wymagają zmian w połączeniach kolejowych.

Dodano: Czwartek, 3 października 2019 15:07

Szybciej koleją z Olkusza do Krakowa dzięki nowej łącznicy

Bezpośrednie i szybkie podróże z Krakowa do Olkusza, będą efektem kolejnych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Poniżej godziny szacowany jest czas przejazdu z Olkusza do stolicy Małopolski po budowie łącznicy z Borowej Górki na linii Tunel – Sosnowiec do Pieczysk na trasie Kraków – Katowice.

Dodano: Czwartek, 25 kwietnia 2019 08:25

Sezon na pociągi retro. Pierwsze przejażdżki już w maju

XX-wieczne lokomotywy na parę oraz odremontowane wagony z drewnianymi ławkami wyjadą na tory podczas kilkudziesięciu przejazdów jakie odbędą się na trasach do Zakopanego, Nowego Sącza, Krynicy, Biecza, Tarnowa, Wadowic i Andrychowa.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 19:25

W planach jest wznowienie kursowania codziennych pociągów Oświęcim – Czechowice-Dziedzice

Województwo Małopolskie planuje wznowienie kursowania codziennych pociągów na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Projekt oferty przewozowej przewiduje dziewięć pociągów, kursujących w większości w bezpośrednich relacjach do/z Krakowa Głównego przez Trzebinię.

Dodano: Poniedziałek, 19 listopada 2018 14:51

Koleje Małopolskie zajadą do Oświęcimia

Koleje Małopolskie budują zaplecze do serwisowania pociągów na bocznicy kolejowej dzierżawionej od miasta. Latem do Oświęcimia przyjadą pierwsze składy z pasażerami.


Dodano: Piątek, 7 września 2018 10:34

Przeprowadzono eksperyment procesowy ws. śmiertelnego wypadku na torach kolejowych (zdjęcia)

Bardzo duże zainteresowanie towarzyszy eksperymentowi procesowemu, który ma dać śledczym odpowiedź na pytanie, jak doszlo do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Zaskalu. 23 sierpnia podczas egzaminu na prawo jazdy pod kolami pociągu zginęła 18-letnia kursantka.

Dodano: Piątek, 6 kwietnia 2018 15:50

Województwo Małopolskie kupi 4 nowoczesne pociągi

Ponad 88,7 mln zł – tyle będą kosztowały cztery nowoczesne pociągi, które kupi jeszcze w tym roku Województwo Małopolskie. Większość z tej kwoty – bo aż 56 mln zł pochodzić będzie z budżetu samorządu, 32,6 mln zł pokryją środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Oprócz bezpłatnego wi-fi i klimatyzacji w pojazdach znajdą się także liczne udogodnienia zaproponowane przez samych pasażerów. Zgodnie z założeniami pociągi wyjadą na tory w drugiej połowie 2019 roku.

Dodano: Czwartek, 15 marca 2018 14:57

Jak będą wyglądać nowe pociągi Województwa Małopolskiego? Sam zdecyduj

Chcesz mieć wpływ na to, jak będą wyglądać nowe pociągi Województwa Małopolskiego? Masz pomysł na dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że Twoja podróż będzie bardziej przyjemna i komfortowa? Zaproponuj wyposażenie taboru kolejowego. Na Twoje pomysły i sugestie UMWM czeka do 30 marca.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 18:20

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

Przerwa w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże w godzinach 9:30 – 14:30 oraz całkowite zamknięcie odcinka Skawina – Sucha Beskidzka od 22 marca – to najważniejsze zmiany jakie zostaną wprowadzone w nowym rozkładzie jazdy pociągów ze względu na rozszerzenie prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK.

Dodano: Czwartek, 1 marca 2018 11:50

W czasie smogu bezpłatne przejazdy koleją

Od 1 marca wszyscy kierowcy, którzy w czasie dużego zanieczyszczenia powietrza przesiądą się z samochodu na pociąg, nie będą musieli płacić za bilet. Wszystko dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Jego pilotaż ruszy już jutro i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuowany także w przyszłym okresie grzewczym.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 15:44

Kilkugodzinne opóźnienie i zimno w wagonach

Ponad trzygodzinne opóźnienie i awaria ogrzewania - dzisiejsza podróż pasażerów pociągu z Krakowa do Zakopanego do przyjemnych nie należy.

Dodano: Środa, 7 lutego 2018 12:14

Poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Swoszowice - Skawina

Jeden z pociągów zerwał 500 metrów sieci trakcyjnej. Ruch na trasie Skawina -Bonarka odbywa się po jednym torze. Pociągi są opóźnione nawet o 30 minut. Naprawa może potrwać aż do godz. 19.00.

Dodano: Środa, 7 lutego 2018 09:00

Nowe pociągi w taborze Województwa Małopolskiego

Cztery nowoczesne pociągi kupi w przyszłym roku Województwo Małopolskie. Dołączą one do 44 komfortowych pojazdów, które już teraz obsługują pasażerów na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Łącznie na zakup pociągów samorząd województwa przeznaczy ponad 88 mln zł z czego ponad 32 mln zł pokryje dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodano: Niedziela, 4 lutego 2018 12:37

Na Podhalu samochód wjechał pod pociąg (zdjęcia)

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Szaflarach, przy zjeździe z zakopianki na drogę na Maruszynę.

Dodano: Wtorek, 30 stycznia 2018 14:43

Pociągi nie przejadą z Płaszowa do centrum Krakowa

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, tory między Krakowem Płaszowem a Krakowem Głównym będą całkowicie wyłączane z ruchu. W związku z prowadzonym remontem, przez kilka godzin dziennie prawdopodobnie żaden pociąg z Rzeszowa, Wieliczki czy Tarnowa nie dojedzie do centrum stolicy Małopolski.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 11:59

O krok od tragedii - nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu

Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu.

Dodano: Niedziela, 3 grudnia 2017 14:02

Zimowy pociąg retro do Zakopanego (zdjęcia)

Sobotni przejazd zabytkowym składem do stolicy polskich gór był przedostatnią w tym roku propozycją podróży retro zorganizowaną w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej". Dziś miłośnicy kolei zabrani zostali na trasę Chabówka - Mszana Dolna - Chabówka.

Dodano: Środa, 18 października 2017 11:41

Policjanci zatrzymali złodzieja złomu, który okradał wagon pociągu towarowego

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze na gorącym uczynku zatrzymali 48 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów, podejrzanego o kradzież złomu. Funkcjonariusze zaskoczyli złodzieja w czasie, gdy z jednego z wagonów pociągu towarowego wyrzucał jadące do huty zezłomowane elementy metalowe.

Dodano: Piątek, 13 października 2017 16:26

Od 15 października zmiana rozkładu jazdy pociągów

Modernizacja infrastruktury prowadzona przez PKP PLK na terenie krakowskiego węzła kolejowego wchodzi w kolejny etap. W związku z tym, od 15 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Sprawdź co się zmieni.

Dodano: Piątek, 6 października 2017 14:10

Możliwe utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie SKA3

7 nowoczesnych pociągów województwa małopolskiego zostało chwilowo wyłączonych z eksploatacji. Choć żaden z zaplanowanych kursów nie zostanie odwołany pasażerowie powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w kursowaniu składów. Wszystko ze względu na wypadki, do których doszło na trasach kolejowych.

Dodano: Piątek, 15 września 2017 14:30

Na jednym bilecie pociągiem, autobusem i tramwajem

KRAKÓW. Od 16 do 22 września wszyscy posiadacze biletów sieciowych KMK, miesięcznych biletów kolejowych strefowych oraz biletów zintegrowanych (Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej), będą mogli bez ograniczeń podróżować wszystkimi pojazdami Krakowskiej Komunikacji Miejskiej oraz pociągami uruchamianymi przez Województwo Małopolskie.

Dodano: Środa, 10 maja 2017 11:42

26 automatów MKA w pociągach Kolei Małopolskich

To najnowocześniejsze w Polsce mobilne automaty biletowe. Od tego miesiąca podróżni mogą z nich korzystać w pociągach Kolei Małopolskich. Wśród przydatnych funkcji jest m.in. skan kodu QR, dzięki któremu można w kilka sekund kupić bilet.

Dodano: Niedziela, 7 maja 2017 11:36

Kolejne połączenia kolejowe z Zakopanem

Specjalny pociąg „Giewont” Kolei Śląskich, który został uruchomiony w długi weekend majowy na trasie Katowice – Zakopane, przewiózł łącznie 450 pasażerów. Samorządowy przewoźnik województwa śląskiego uznał ten wynik za zadowalający.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 16:54

Pociąg retro na małopolskich torach

3 maja z Nowego Sącza na małopolskie tory wyruszył pierwszy w tym roku pociąg retro. Parowóz zabrał pasażerów w podróż w czasie do Gorlic i Biecza.

Dodano: Piątek, 10 marca 2017 11:02

Pociąg retro wraca na małopolskie tory

Cieszący się dużą popularnością zabytkowy tabor kolejowy ponownie wyjedzie na kolejowe szlaki. Historyczne składy zawitają do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Żywiec, Nowy Sącz, Kraków, Wieliczka czy Zakopane.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 14:38

Pociągiem z Nowego Targu do Zakopanego?

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Nowego Targu do Zakopanego, integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji, rozbudowa infrastruktury wokół dworców i budowa parkingów typu zaparkuj i jedź – wszystko to w przyszłości ma szansę na realizację. O perspektywach i możliwościach rozwoju transportu kolejowego na Podhalu rozmawiał z samorządowcami powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 09:29

Mężczyzna potrącony przez pociąg

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem, przy al. 29 Listopada w Krakowie. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim stanie.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 21:51

Nowoczesny Impuls na trasie z Wieliczki do krakowskiego lotniska

Dobra wiadomość dla pasażerów, którzy w podróży z Wieliczki do Krakowa Głównego i dalej - do lotniska - wybierają Koleje Małopolskie. Wojewódzki przewoźnik zdecydował, że trasę, także w godzinach szczytu, będzie obsługiwać nowoczesny Impuls. Pociąg, który pomieści do 450 pasażerów wyjedzie na tę trasę już w najbliższy poniedziałek – 20 lutego.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 19:01

Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Krakowie

Pomiędzy al. 29-listopada a ul. Reduta pociąg śmiertelnie potrącił człowieka. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 12:04

"Inka", "Pilecki", "Haller". Internauci wybrali nowe nazwy pociągów PKP Intercity

„Inka”, „Pilecki”, „Haller” - to tylko niektóre z nowych nazw pociągów PKP Intercity, które wyjadą na tory wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy 2016/2017.

Dodano: Sobota, 25 czerwca 2016 20:27

Kolejowa podróż w czasie

Pełna niezapomnianych wrażeń podróż w czasie pociągiem z minionej epoki po jednej z najstarszych i najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce i Europie – na taką właśnie wyprawę może się wybrać każdy, kto w najbliższych miesiącach odwiedzi Sądecczyznę. Wszystko w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”, który wsparło Województwo Małopolskie.

Dodano: Niedziela, 19 czerwca 2016 13:50

"Pociągiem Retro z Krakowa w Beskid Wyspowy"

Forum Gmin Beskidu Wyspowego wspólnie ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce oraz z Nowosądeckim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei organizują w niedzielę 26 czerwca wydarzenie pod hasłem "Pociągiem Retro z Krakowa w Beskid Wyspowy". Wyjazd połączony jest z Galicyjskim Piknikiem Kolejowym oraz biciem rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej "Ósma dwie" Krzysztofa Krawczyka na stacji kolejowej w Dobrej.

Dodano: Środa, 22 lipca 2015 12:56

Pociągi do Balic będą mijać wahadłowo - brakuje fragmentu torów

We wrześniu ma ruszyć połączenie kolejowe łączące centrum Krakowa z lotniskiem w Balicach. Na części trasy pociągi będą korzystać tylko z jednego toru i w związku z tym mijać się wahadłowo. Na ponad 1-kilometrowym odcinku brakuje fragmentu torowiska.

Dodano: Sobota, 25 kwietnia 2015 11:43

Podhale: samochód wjechał pod pociąg

Do wypadku doszło około godz. 6.40 w Sieniawie. Na niestrzeżony przejazd kolejowy z włączoną sygnalizacją świetlną samochód osobowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia-Zakopane.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2015 20:21

KRAKÓW. Mężczyzna rzucił się pod jadący pociąg - zginął na miejscu

Około godz. 16., mniej więcej 200 metrów od stacji kolejowej Łagiewniki mężczyzna rzucił się pod jadący pociąg. Zginął na miejscu. Policjanci prowadzą działania na miejscu tragedii. Na razie nieznana jest tożsamość ofiary.

Dodano: Niedziela, 22 marca 2015 10:49

Wiosenny pociąg retro z Chabówki do Zakopanego (film)

Do Zakopanego tradycyjnie już w pierwszych dniach wiosny przyjechał pociąg retro. Zabytkowy skład wyruszył ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Trzy wagony - z drewnianymi fotelami w środku - prowadził pochodzący z 1946 roku parowóz, który powstał w fabryce im Cegielskiego w Poznaniu.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 20:49

"Zimowy pociąg retro z Chabówki do Zakopanego" (film)

Po kilku latach przerwy na tory wrócił "pociąg retro". Okazję do odbycia nostalgicznej podróży zorganizowało chętnym KF Studio, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 12:52

Wraca połączenie kolejowe jednej z najpiękniejszych tras

Po o blisko pięcioletniej przerwie przywrócone zostało kursowanie pociągów regionalnych pomiędzy Suchą Beskidzką a Żywcem. Pociągi kursują z Suchej Beskidzkiej do Żywca w piątkowy wieczór i niedzielne przedpołudnie, natomiast
w kierunku przeciwnym jeżdżą w sobotni poranek oraz niedzielne popołudnie.

Dodano: Sobota, 10 stycznia 2015 20:13

Pociąg pod "specjalnym nadzorem"

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka także na miłośników kolei i pasażerów. Jednostka ED72A-005 czyli pociąg „Odrodzenie” pokona w niedzielę 222 kilometry w Małopolsce i na Śląsku. Trasa pociągu to Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kalwaria Lanckorona – Sucha Beskidzka – Żywiec – Bielsko Biała – Wadowice – Kalwaria Lanckorona - Kraków Płaszów – Kraków Główny.

Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 19:03

Nie żyje 26-latka potrącona przez pociąg pendolino

Pociąg pendolino relacji Gdynia - Kraków potrącił 26-latkę w pobliżu stacji Mława Miasto. Kobieta zginęła na miejscu.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 20:58

Kolejowy Happening - zakopiańska akcja "Pociąg-autobus-góry" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Krupówkach odbył się happening promujący akcję "Pociąg-autobus-góry". Pomysłodawcy projektu postulują za budową nowego połączenia kolejowego z Krakowa do Zakopanego, dzięki któremu czas podróży skróciłoby się z prawie 4 godzin do 90 minut.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 08:28

Bla Bla Car, czyli alternatywa dla drogich pociągów

Jak pisaliśmy ostatnio zlikwidowano korzystny i tani dla pasażerów przejazd pociągiem Matejko z Krakowa do Warszawy. Pasażerowie mogą dostać się do stolicy Polskim Busem. Koszt wyjazdu wynosi około 56 złotych.

Dodano: Sobota, 27 grudnia 2014 22:09

Oddajcie nam "Matejkę"

Od połowy grudnia z Krakowa do Warszawy, w godzinach porannego szczytu jeżdżą już tylko drogie ekspresy , a od niedawna słynne Pendolino. Pasażer ma więc do wyboru kupić - „drogi bilet” lub „drogi bilet”, czyli wydać 135 złotych lub 150 złotych w dniu zakupu na Pendolino. Słynny „Matejko” pociąg Przewozów Regionalnych z biletami za 54 złote zniknął z trasy, bo PKP PLK nie dało mu szansy na kursowanie w najatrakcyjniejszych dla pasażerów godzinach.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 11:36

W niedzielę wracają pociągi do Zakopanego

Zakończyły się prace przy budowie linii kolejowej w Świnnej Porębie, którą prowadzi połączenie kolejowe z Zakopanem. Nieczynna obecnie trasa kolejowa pod Tatry w najbliższych dniach zostanie ponownie uruchomiona. Po nowej linii pociągi pojadą z prędkością 90 km/h o 30 km/h szybciej niż na starym odcinku.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 20:49

Następna stacja: Nowy Rok

Większość z nas spędza Nowy Rok w gronie przyjaciół. Często bawimy się w kameralnym gronie w domu, za miastem, w górach lub nad morzem. Założę się, że „mniejszość„ z was a może i nikt jeszcze nie witał Nowego Roku w niebanalny sposób, bo w pociągu.

Dodano: Czwartek, 6 listopada 2014 19:18

Szarotka, Trzy Korony, Góral i inne - 16 nazw dla zakupionych pociągów

Szarotka, Trzy Korony, Góral to tylko niektóre z 16 nazw dla pociągów zakupionych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Nazwy wymyślili czytelnicy "Gazety Krakowskiej" oraz internauci.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 16:00

Nowoczesne pociągi ruszą na małopolskie tory

Pierwsze nowoczesne pociągi pasażerskie typu Acatus Plus EN 64 już jutro (czwartek) ruszą w pierwszą podróż. Uroczysta prezentacja nowoczesnego taboru zakupionego przez Województwo Małopolskie (Acatusy) oraz w ramach wspólnego projektu czterech województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego (pociągi typu Impuls EN 63a) - rozpocznie się po godzinie 12.30.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 21:27

Pociąg do Galicji - hołd pamięci z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej

„Pociąg do Galicji” to projekt, którego celem jest uczczenie pamięci o wydarzeniach I wojny światowej. Bierze w nim udział ok. 400 osób – głównie uczniów i towarzyszących im nauczycieli – z regionów Tyrol –Trydent – Górna Adyga, które przez 6 dni podróżować będą po Polsce specjalnym pociągiem austriackich kolei.

Dodano: Czwartek, 25 września 2014 21:21

Pociąg retro na 130 lecie Kolei Transwersalnej z Chabówki do Zagórza (zdjęcia)

Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej zaprasza na niepowtarzalną jubileuszową organizowaną po raz pierwszy podróż pociągiem retro na 130 lecie Kolei Transwersalnej na trasie Chabówka - Rabka Zdrój- Mszana Dolna- Kasina Wielka - Dobra - Piekiełko-Limanowa- Męcina - Nowy Sącz - Grybów- Stróże - Biecz- Jasło- Krosno - Sanok - Zagórz w dniach 4-5 października br.

Dodano: Czwartek, 18 września 2014 08:37

Ponad 13 kilogramów marihuany w walizce

Funkcjonariusze Śląsko–Małopolskiego OSG zatrzymali w pociągu jadącym z Austrii mężczyznę, który w walizce przewoził ponad 13 kilogramów marihuany.

Dodano: Piątek, 16 maja 2014 16:33

Połączenie w dobrej cenie

Podróż pociągiem może być przyjemnością dla pasażerów nie tylko dlatego, że nie ma tłoku lub za oknem oglądamy atrakcyjne krajobrazy ale ze względu na cenę.

Dodano: Sobota, 26 kwietnia 2014 22:29

Papieski pociąg - wspomnienie Jerzego Tomczyka

Jerzy Tomczyk na kolei pracował osiemnaście lat. Jako kierownik pociągu - papieskim składem opiekował się dziewięć lat. To był ostatni pociąg, jakim jechał - żegnając się z ukochaną pracą, gdy odchodził na zasłużoną emeryturę kolejarską.

Dodano: Wtorek, 22 kwietnia 2014 19:29

Pociąg Papieski jednak ruszy w dniu kanonizacji papieży

Tylko kilka dni dzieli nas od kanonizacji. Na ten szczególny dzień kolejarze z Małopolskich Przejazdów Regionalnych przygotowali aż cztery kursy pociągu papieskiego. Trasa obejmuje odcinek Kraków Gł. - Wadowice - Kraków Główny. Wcześniejsze obawy, że skład nie zostanie uruchomiony okazały się przedwczesne.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 20:40

Pociąg Papieski wyruszy w trasę Kraków-Wadowice

W środę w Wadowicach zostanie uroczyście otwarte muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II" Specjalnie na tę okoliczność Małopolskie Przewozy Regionalne przygotowały dla swoich pasażerów niezwykłą niespodziankę. Specjalnie dla nich zostanie w tym dniu uruchomiony Pociąg Papieski relacji Kraków Gł.- Wadowice.

Dodano: Wtorek, 18 marca 2014 22:04

Pociąg papieski nie pojedzie. Powód - brak pieniędzy

Dwa tygodnie przed kanonizacją miał wyruszyć pociąg papieski. Specjalna trasa obejmowała odwiedzenie czternastu polskich metropolii. Pociąg wyjeżdżając z Wadowic - rodzinnego miasta Wojtyły - miał zabrać z Sanktuarium łagiewnickiego ogień, symbolizujący "iskrę", która miała być przechowywana w lampionie wraz z relikwiami Ojca Świętego w specjalnie przygotowanej kaplicy pociągu.

Dodano: Czwartek, 6 marca 2014 21:05

Od niedzieli - nowy rozkład jazdy pociągów

Od 9 marca br. (niedziela) będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Na realizację ustalonych w ten sposób kursów do 13 grudnia br. Województwo Małopolskie przeznaczyło 61,35 mln zł (przy wielkości pracy przewozowej 3,19 mln pociągokilometrów). W skali roku to kwota 79,7 mln zł (przy wielkości pracy przewozowej 4 mln pociągokilometrów).

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 17:30

KRAKÓW. Od soboty nie kursują pociągi do Balic

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej do Balic. Przez najbliższe 18 miesięcy nie będzie się można dostać na lotnisko pociągiem. W pierwszym etapie będą prowadzone prace związane z budową wiaduktu nad ulicą Balicką. Koszt całej inwestycji wyniesie 240 mln złotych.

Dodano: Piątek, 31 stycznia 2014 17:20

Od marca nie będą kursowały pociągi do Zakopanego

Od marca do czerwca oraz od września do grudnia linia kolejowa Sucha Beskidzka-Zakopane zostanie wyłączona z ruchu ze względu na budowę zbiornika wodnego Świnna Poręba. Oznacza to, że turyści jadący pod Tatry z Warszawy czy Poznania dojadą tylko do Krakowa.

Dodano: Wtorek, 21 stycznia 2014 21:01

Poseł interweniuje w sprawie pociągu Sucha - Zakopane

Poseł Edward Siarka chce wyjaśnień od Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w sprawie planów zawieszenia kursowania linii kolejowej Sucha Beskidzka – Zakopane.

Dodano: Piątek, 13 grudnia 2013 12:06

Specjalnymi pociągami na kanonizację Jana Pawła II

Na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu będzie można pojechać specjalnymi pociągami. Zapisy już trwają. - Na pewno 26 kwietnia 2014 r. wyruszy 5 pociągów z przedziałami kuszetkowymi i sypialnymi – mówi senator Stanisław Kogut, organizator tej pielgrzymki.

Dodano: Czwartek, 17 października 2013 21:20

Nowe pociągi dla województwa małopolskiego – podpisanie umowy z PESą

PESA wyprodukuje 10 nowych pociągów, które od przyszłego roku będą wozić pasażerów po Małopolsce. W piątek, 18 października 2013 r. zostanie podpisana umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

Dodano: Poniedziałek, 7 października 2013 11:58

W Trzebini wykoleił się pociąg towarowy. Tory na trasie Kraków - Katowice zostały zablokowane.

Jak informuje gazeta.pl - towarowy skład wypadł z torów podczas wjazdu do Trzebini od strony Krakowa. Nikomu nic się nie stało. Torowisko zostało zablokowane.

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 15:59

Na małopolskich torach pojawią się nowe pociągi

Małopolska wspólnie z województwami świętokrzyskim, śląskim i podkarpackim kupi w sumie 19 nowych pociągów, które będą jeździć miedzy innymi na trasach międzywojewódzkich. Koszt kupna pociągów to ponad 313 milionów złotych.

Dodano: Czwartek, 11 lipca 2013 23:34

Ogólnodostępne pociągi retro ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce

Podobnie jak w zeszłym roku, w wakacyjne weekendy kursować będą ogólnodostępne pociągi retro obsługiwane taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. We wszystkie weekendy do końca sierpnia i w niedzielę 1 września (z wyjątkiem 24-go sierpnia) organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.

Dodano: Wtorek, 19 marca 2013 12:14

Podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie rozkładu jazdy pociągów regionalnych 2013/2014

Od 25 lutego do pierwszej dekady marca br. trwały konsultacje społeczne dotyczące rozkładu jazdy pociągów regionalnych 2013/2014. Województwo Małopolskiego otrzymało w tym czasie 397 wypełnionych formularzy zgłoszeniowych. W swoich zgłoszeniach Małopolanie najczęściej wnioskowali o zmianę godzin odjazdu poszczególnych pociągów, uruchomienie dodatkowych składów, przywrócenie komunikacji kolejowej na odcinkach aktualnie nie obsługiwanych przez pociągi pasażerskie, jak również skrócenie czasu przejazdu na poszczególnych trasach.

Dodano: Środa, 20 lutego 2013 22:06

Superszybki pociąg

Nowosądecka firma Newag wyprodukowała pociąg pasażerski "Impuls", który - jako pierwszy skonstruowany w Polsce - przekroczył prędkość 200 km/godz. Podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej pojazd osiągnął 211,6 km/godz. Pociąg "Impuls" jest najnowszym produktem spółki.

Dodano: Sobota, 2 lutego 2013 14:21

Rada Powiatu Nowotarskiego domaga się przywrócenia pociągu relacji Sucha Beskidzka - Zakopane

NOWY TARG. "To, co jest zyskiem dla przewoźnika jest niestety stratą dla mieszkańców i gości korzystających z tego środka transportu" - napisali radni powiatowi w rezolucji w sprawie przywrócenie kursu pociągu relacji Sucha Beskidzka - Zakopane, który przewoźnik zlikwidował w połowie stycznia br.

Dodano: Piątek, 29 czerwca 2012 18:13

Wakacyjne podróże pociągiem retro ze Skansenu w Chabówce

W wakacyjne weekendy kursować będą ogólnodostępne pociągi retro obsługiwane taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. Począwszy od dziś, we wszystkie weekendy do końca sierpnia (z wyjątkiem 25-go sierpnia) organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl