Plac
Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:55

Grupa OKNOPLAST i Szpital Uniwersytecki w Krakowie łączą siły w walce z COVID – 19

Grupa OKNOPLAST włącza się w walkę z pandemią koronawirusa i rozpoczyna współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Firma pomoże rozwinąć działalność laboratorium diagnostycznego, tak, by testy na COVID-19 mogły być wykonywane przez całą dobę co pozwoli zwiększyć ilość wykonywanych testów trzykrotnie.

Dodano: Piątek, 13 września 2019 21:23

Wirtualny Teatr Historii (zdjęcia)

Niezwykłe wydarzenie gości od dziś na Placu Niepodległości w Zakopanem. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaprasza młodzież i dorosłych na wycieczkę po wraku statu MS Piłsudski oraz przeżycie jednego dnia z życia powstańca warszawskiego.

Dodano: Poniedziałek, 17 grudnia 2018 08:58

Plac wodny zamiast kąpieliska?

Władze Oświęcimia planują budowę placu wodnego w ramach nowego parku. Wszystko jednak zależy od tego, czy samorząd dostanie dotację.

Dodano: Piątek, 4 maja 2018 10:35

Magdalena Boczarska na placu Szczepańskim w ramach 11 Netia off Camera (zdjęcia)

KRAKÓW. W ramach 11 edycji Netia off Camera na placu Szczepańskim spotkała się z publicznością Magdalena Boczarska.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 14:59

Zakopiańskie targi staroci (zdjęcia)

Wiosenne targi staroci w Zakopanem to już tradycja. Każdego roku w weekend majowy okolica Placu Niepodległości zamienia się w raj dla miłośników antyków, starych książek czy najróżniejszych bibelotów.

Dodano: Piątek, 30 marca 2018 20:17

Na placu Centralnym w Nowej Hucie zakwitły krokusy (zdjęcia)

Wiosna jest piękna. Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Krakowa podziwiając dywan krokusów na placu Centralnym w Nowej Hucie.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 13:39

Grand Press Photo 2017 w Zakopanem (zdjęcia)

Ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych fotoreporterów w Polsce można obejrzeć na wystawie plenerowej na Placu Niepodległości, a to wszystko w ramach wystawy Grand Press Photo 2017, która zawitała do Zakopanego.

Dodano: Piątek, 9 lutego 2018 21:50

Fotoplastikon na zakopiańskim Placu Niepodległości (zdjęcia)

Przedwojenne fotografie Zakopanego i Tatr autorstwa Henryka Poddębskiego można oglądać od dzisiaj do 15 marca br. w Zakopanem. Akcję zorganizowała Fundacja Koncept Kultura i Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 23:50

Są pieniądze na przebudowę placu w Kuźnicach i otoczenia dworca kolejowego

W Zakopanem szykują się wielomilionowe inwestycje. Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs na środki przyznawane Unii Europejskiej. Zakopane otrzymało 21 milionów dofinansowania dla dwóch kluczowych przedsięwzięć.

Dodano: Środa, 23 listopada 2016 11:11

Legendy polskiej muzyki koncertowały w Andrychowie

To było niesamowite wydarzenie muzyczne. Mnóstwo ludzi bawiło się w sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W ramach Festiwalu Muzyki Niezwykłej na scenie MDK zagrały zespoły – legendy.

Dodano: Czwartek, 20 października 2016 09:31

Podhalanie zasłużeni dla polskiej kultury

Pięciu podhalańskich twórców i jeden zespół regionalny uhonorowanych zostało odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Gala wręczenia nagród odbyła się w zakopiańskim Jasnym Pałacu.

Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 08:41

Dni Andrychowa już za nami

Muzycznie tegoroczny festiwal był zdominowany przez rock’n’roll i rocka. Raz po raz na scenie na Placu Mickiewicza pojawiał się zespół Bunga Band, prezentując hity Elvisa Presleya, Blues Brothers, Roya Orbisona, The Clash czy Steppenwolf. Wieczorem wystąpił młody rockowy zespół Ostatni w Raju, w którego składzie znaleźli się muzycy dobrze znani andrychowskiej publiczności.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 16:58

KRAKÓW. Remont placu Mariackiego zaplanowany dopiero po wakacjach

Remont placu Mariackiego ruszy dopiero jesienią. Okazuje się, że urzędnicy wciąż nie znaleźli odpowiedniego wapienia, z którego mogłaby powstać nowa nawierzchnia przed bazyliką Mariacką.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 14:11

Nowy Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem

Placówka Straży Granicznej w Zakopanem ma nowego komendanta. W siedzibie PSG w Zakopanem, podczas uroczystej zbiórki, Komendant Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Gartman wprowadził na stanowisko nowego Komendanta Placówki. Został nim mjr SG Jerzy Łukasik, funkcjonariusz pełniący służbę w Straży Granicznej od 1996 roku.

Dodano: Środa, 18 marca 2015 14:22

II Zakopiański Bieg Wagarowicza

ZAKOPANE. 20 marca zorganizowany zostanie II Zakopiański Bieg Wagarowicza. Start i meta biegu znajdować się będzie na Placu Niepodległości, a trasa długości 3 kilometrów poprowadzona zostanie ulicami miasta. Początek o godz. 10.00.

Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 20:48

W Nowy Targu powstaje nowy plac handlowy (zdjęcia)

NOWY TARG. Od dwóch miesięcy trwają prace przy budowie nowego placu handlowego. Prowadząca inwestycję spółka "Nowa Targowica" zapowiada, że handlujący będą mogli z niego korzystać jesienią tego roku, lub wiosną przyszłego. Termin zależy od "dobrej atmosfery" wokół inwestycji. A ta - nie jest najlepsza.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 14:13

KRAKÓW. Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy podziemnego parkingu pod pl. Inwalidów

Miejscy aktywiści oraz grupa mieszkańców protestują przeciw planom budowy parkingu podziemnego pod pl. Inwalidów. W zeszłym roku wprowadzono w tym miejscu strefę płatnego parkowania, jednak kierowcy nadal narzekają na brak wolnych miejsc do parkowania.

Dodano: Wtorek, 6 stycznia 2015 20:59

Targi Środkowoeuropejskie w Zakopanem (zdjęcia)

Przez cały tydzień na Placu Niepodległości w Zakopanem trwał Festiwal Środkowoeuropejski. Jednym z jego elementów był kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej.

Dodano: Niedziela, 28 grudnia 2014 21:45

Festiwal Środkowoeuropejski w Zakopanem

ZAKOPANE. „Festiwal Środkowoeuropejski”, czyli kiermasz jedzenia i rękodzieła z krajów Europy Środkowej zagości na pl. Niepodległości już od poniedziałku, 29 grudnia.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 18:38

KRAKÓW. Galicyjski Kiermasz Adwentowy (zdjęcia)

W niedzielę, 30 listopada na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie oficjalnie ruszył Galicyjski Kiermasz Adwentowy. Już po raz trzeci plac przed Galerią Krakowską zamienił się w świąteczną wioskę.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 14:18

"Pomóżcie nam ugościć przyjaciół" (zdjęcia)

Sabina, Dawid i Emil to trójka z piętnastki szczęśliwców, którym udało się odwiedzić swoich izraelskich rówieśników. Młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Skale pierwszy raz odwiedziła Izrael.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 20:33

Wsparcie dla krakowskich placówek wsparcia dziennego. 6 świetlic środowiskowych z nowym wyposażeniem

Dziś odbyło się uroczyste oddanie odnowionej i w pełni urządzonej świetlicy środowiskowej „DOM” przy ul. Skarbińskiego w Krakowie. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla wychowanków krakowskich placówek wsparcia dziennego.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 21:18

Zakopiańska edycja "Kultury na widoku”

Tylko do jutra na zakopiańskim Placu Niepodległości trwać będzie projekt „Kultura na widoku”, w ramach którego z rozmieszczonych tablic pobrać można z dużą zniżką legalną muzykę, książki i filmy.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 20:58

VIII Festiwal Nauki w ZSTiP (zdjęcia)

Festiwal Nauki w nowotarskim Zespole Szkół Technicznych i Placówek to już tradycja. W ramach festiwalu odbyły się eksperymenty chemiczne, konkursy matematyczne (Maraton matematyczny, Wizualizacja liczby Pi, Liczba Pi na pamięć), doświadczenia fizyczne wykonane przez studentów z koła naukowego „Bozon” przy AGH oraz wykłady studentów z Politechniki Krakowskiej dotyczące wykorzystania sieci neuronowych i modyfikacji elektroniki w silnikach benzynowych.

Dodano: Piątek, 21 lutego 2014 09:14

Oświęcimscy kupcy protestują

Kupcy w Oświęcimiu protestują przeciwko opłatom za handlowanie na placu targowym. Jak mówią - przez zbyt wysokie koszty znaleźli się na skraju bankructwa. Władze Oświęcimia płat nie zmniejszają, ale proponują rozmowy.

Dodano: Poniedziałek, 23 grudnia 2013 10:40

Kraków: Nowa kameralna placówka dla dzieci

Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Tadeusz Matusz uroczyście otworzył w Krakowie nową specjalistyczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci. Po Świętach w mieszkaniu przy ul. Działkowej zamieszka 6 dziewcząt i 6 chłopców w wieku gimnazjalnym, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinnych domach.

Dodano: Wtorek, 19 listopada 2013 22:39

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie (Karpacki OSG) rozbili grupę przestępczą, zajmującą się rozprowadzaniem nielegalnego tytoniu. Zatrzymano osiem osób.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 19:11

Konkurs barmański w Zespole Szkól Zawodowych i Placówek (zdjęcia)

KROŚCIENKO. W Restauracji „ Klasyczna” Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek odbyła się III Edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w konkurencji Barman w kategoriach: long drink oraz short drink. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” finansowanego ze środków UE.

Dodano: Środa, 25 września 2013 11:09

Zarzuty dla stręczycieli

Trzy osoby, zatrzymane przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie-Balicach za przestępstwa związane z handlem ludźmi, usłyszały zarzuty doprowadzania do uprawiania prostytucji oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

Dodano: Środa, 18 września 2013 11:28

Akcja straży granicznej: znaleziono 5 kg narkotyków

Straż graniczna zatrzymała członków grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Razem z trzema mieszkańcami Podhala i Krakowa w wieku 36-39 lat, w ręce funkcjonariuszy wpadło prawie 5 kilogramów narkotyków. W miejscach pobytu zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, marihuanę, extasy, meta amfetaminę, kokainę. Trzy osoby usłyszało zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Dodano: Czwartek, 15 sierpnia 2013 23:17

Dobiegły końca Zakopiańskie Targi Kolekcjonerskie

Po kilku latach przerwy Zakopiańskie Targi Kolekcjonerskie wróciły na swoje tradycyjne miejsce - Plac Niepodległości w Zakopanem. Imprezę, która trwała ponad tydzień - odwiedziło kilka tysięcy miłośników staroci.

Dodano: Poniedziałek, 22 lipca 2013 21:17

Powołanie na Komendanta Placówki SG w Tarnowie

W Placówce Straży Granicznej w Tarnowie odbyła się uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta tej Placówki kpt. SG Łukasza Olenicza. Nowo powołanego Komendanta PSG na stanowisko wprowadził Komendant Karpackiego OSG płk SG Andrzej Zając.

Dodano: Czwartek, 20 czerwca 2013 20:13

Od zarządzania strategicznego do jakości pracy szkoły/placówki oświatowej

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) zorganizował konferencje na temat – „Od zarządzania strategicznego do jakości pracy szkoły/placówki oświatowej”. W konferencji brał udział Bogusław Waksmundzki – urzędujący członek zarządu powiatu nowotarskiego.

Dodano: Piątek, 7 czerwca 2013 21:25

Rozpoczyna się kulinarna podróż po Małopolsce

Tradycyjne smaki i niezwykłe aromaty zawitają do Krakowa, Tarnowa, Wadowic, Oświęcimia, Miechowa, Nowego Targu i Nowego Sącza. W najbliższy weekend, 8-9 czerwca (sobota - niedziela), na Placu Wolnica w Krakowie odbędzie się pierwszy półfinał „Małopolskiego Festiwalu Smaku”. Podczas jubileuszowego, dziesiątego Święta Chleba na stołach będą królować krakowskie wypieki - precle, obwarzanki oraz chleb prądnicki.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2013 11:20

Prawo dosięgło dwóch Polaków

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z Placówki w Krakowie-Balicach.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2013 13:02

Projekt rozporządzenia MSW - likwidacja placówek SG nie oznacza zwolnień funkcjonaiuszy

Trwają konsultacje społeczne projektu rozporządzenia w sprawie zniesienia niektórych oddziałów Straży Granicznej oraz zmiany rozporządzenia w sprawie utworzenia oddziałów Straży Granicznej. Obecna reorganizacja obejmie głównie południową granicę kraju.

Dodano: Wtorek, 29 stycznia 2013 15:52

Działania promocyjne Krakowa najlepiej ocenione przez samorządowców

Kraków znalazł się w gronie trzech polskich miast, których działania promocyjne w ciągu ostatnich dwóch lat zostały najlepiej ocenione przez samorządowców. Tak wynika z drugiej edycji badania przeprowadzonego przez Fundację Best Place.

Dodano: Sobota, 15 grudnia 2012 15:56

Burmistrz Marek Fryźlewicz o rewitalizacji nowotarskiego Rynku: "kawał dobrej roboty" (zdjęcia)

NOWY TARG. Z półgodzinnym opóźnieniem rozpoczęły się na Rynku uroczystości związane z oficjalnym otwarciem wyremontowanego placu. Poświęcenia placu dokonał bp. Damian Muskus. Jak powiedział - Rynek to nie tylko miejsce handlu, ale i spotkań. Niech będzie to miejsce spotkań i rozmów służących rozwojowi miasta.

Dodano: Sobota, 14 lipca 2012 15:05

Powstają nowe place zabaw w Oświęcimiu

Powstał kolejny plac zabaw w ramach projektu "Radosna szkoła". Znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 9. Kolorowe i funkcjonalne urządzenia, huśtawki, pomosty, zjeżdżalnie, bujane koniki na bezpiecznej sztucznej nawierzchni zostały przygotowane z myślą o najmłodszych uczniach.

Dodano: Środa, 31 sierpnia 2011 11:47

Place zabaw w gminie Łapsze Niżne

Gmina Łapsze Niże w najbliższych dniach podpisze umowy na dofinansowanie budowy placów zabaw w czterech miejscowościach gminy: we Frydmanie, Trybszu, Kacwinie i Niedzicy. Place zostaną wybudowane w centrach wsi, najczęściej obok szkół i przedszkoli.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl