Golemo
Pieszy
Dodano: Sobota, 23 stycznia 2021 13:00

Piesi pod kołami (zdjęcia)

Warunki drogowe w ostatnich dniach są trudne, nie brakuje kolizji i wypadów. W ostatnich dniach doszło do dwóch śmiertelnych potrąceń.

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 09:40

Jest chodnik i kładka dla pieszych

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Korzennej mogą już bezpiecznie korzystać z chodnika i kładki dla pieszych.

Dodano: Piątek, 24 maja 2019

XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2019

100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i okolic
i 4000 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie
nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy.
Ilu śmiałków tym razem postanowi mu sprostać?

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 14:42

Policja ujęła sprawcę śmiertelnego potrącenia

Policja ujęła 36-latka, który wczoraj śmiertelnie potrącił 65-letniego mężczyznę w Balicach na ulicy Krakowskiej. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilku godzinach. Mężczyzna miał wtedy 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 08:56

Pieszy śmiertelnie potrącony na DK7

W wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Miechowie zginęła jedna osoba. Ofiarą jest pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy.

Dodano: Wtorek, 2 stycznia 2018 08:36

Pieszy potrącony przez tramwaj - są utrudnienia w ruchu

W godzinach porannych przy ulicy Wielickiej w okolicach Cmentarzu Podgórskiego w Krakowie doszło do wypadku. Pieszy został potrącony przez tramwaj. Wstrzymano ruch tramwajowy. Linie 3,6,11,13,23 i 24 nie kursują przez ulicę Kuklińskiego. Uruchomiono autobusy za tramwaj na odcinku Kabel-Plac Bohaterów Getta.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 21:12

Samochód wjechał w pieszych. Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna

Do wypadku doszło w Nowej Wsi - na drodze krajowej 75 na odcinku między Nowym Sączem a granicą państwa. Samochód osobowy wjechał w kobietę i jej wnuczkę.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 19:30

Piesi bezpieczniejsi od Marcinkowic do granicy powiatu (zdjęcia)

Ponad trzy kilometry chodnika wybudowano przy ruchliwej drodze powiatowej na odcinku od Marcinkowic do granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego w Chomranicach. Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie oglądali wiceminister finansów Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecna też była powiatowa radna Joanna Stawiarska.

Dodano: Środa, 18 października 2017 08:38

Pieszy potrącony przez tramwaj

Wypadek przy alei Generała Andersa w Krakowie. Pieszy znajdujący się w obrębie torowiska został potrącony przez tramwaj.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 13:52

Nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim w Krakowie

Od wtorku działa nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Zwierzynieckiej i al. Krasińskiego.

Dodano: Czwartek, 28 września 2017 17:28

Mniej przejść dla pieszych bo… zagrażały pieszym…

W ostatnich tygodniach mieszkańcy wielu małopolskich miejscowości położonych przy drogach krajowych zauważyli, że z ulic zniknęła część przejść dla pieszych. Jak się okazuje, to sprawka drogowców z generalnej dyrekcji dróg krajowych, którzy pasy, mające zapewnić bezpieczeństwo pieszym, zlikwidowali by zwiększyć ich właśnie bezpieczeństwo.

Dodano: Piątek, 13 lutego 2015 11:36

Oddano do użytku kładkę dla pieszych w Jaworniku

Od dziś można korzystać z kładki dla pieszych w Jaworniku. Inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo zarówno pieszych przechodzących przez zakopiankę w tym miejscu jak i kierowców dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są windy.

Dodano: Piątek, 31 stycznia 2014 08:20

20 mln zł na Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach

Za rok Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach zyska m.in. kładkę dla pieszych łączącą terminal pasażerski z wielopoziomowym garażem czy przystanek kolejowy. Wszystko dzięki środkom z MRPO. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Zarząd Kraków Airport podpisali umowę na dofinansowanie budowy wewnętrznego układu komunikacyjnego krakowskiego portu lotniczego. Dotacja wyniesie 20,72 mln złotych.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 09:19

Akcja zima w Krakowie

Jezdnie są posypywane solanką. Chodniki, przystanki oraz ścieżki rowerowe zabezpieczane są mieszaniną soli drogowej i piasku. Ma to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz pieszym.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl