Pies
Dodano: Środa, 27 listopada 2019 09:00

Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

W styczniu 2020 roku Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpocznie realizację projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu bezcenne zasoby archiwalne zostaną w pełni zdigitalizowane, opracowane i udostępnione w Internecie.

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 09:40

Jest chodnik i kładka dla pieszych

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Korzennej mogą już bezpiecznie korzystać z chodnika i kładki dla pieszych.

Dodano: Niedziela, 15 września 2019 23:00

Jubileuszowy 25. Marsz Jamników za nami!


W niedzielę, 15 września odbył się jubileuszowy 25. Marsz Jamników. Tradycyjnie właściciele czworonogów spotkali się o godz. 11.45 pod Barbakanem, skąd punktualnie w samo południe w jamniczym pochodzie wyruszyli ze swoimi pupilami na Rynek Główny.

Dodano: Piątek, 24 maja 2019

XVI Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2019

100 km nieprzerwanego marszu po górach Beskidu Wyspowego i okolic
i 4000 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie
nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy.
Ilu śmiałków tym razem postanowi mu sprostać?

Dodano: Piątek, 18 maja 2018 11:11

Nowe władze Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dokonano wyboru rektora i prorektorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na kadencję 2018-2020. Stolica Apostolska zatwierdziła wybór rektora UPJPII. Funkcję tę pełnić będzie obecnie urzędujący rektor, Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 14:42

Policja ujęła sprawcę śmiertelnego potrącenia

Policja ujęła 36-latka, który wczoraj śmiertelnie potrącił 65-letniego mężczyznę w Balicach na ulicy Krakowskiej. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilku godzinach. Mężczyzna miał wtedy 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodano: Sobota, 27 stycznia 2018 09:56

Odszedł Baster, pies, który "ujął” m.in. nożownika

Na wieczną służbę odszedł czworonożny funkcjonariusz krakowskiej straży miejskiej. Pomagał w chwytaniu przestępców, edukował dzieci.

Dodano: Poniedziałek, 8 stycznia 2018 08:56

Pieszy śmiertelnie potrącony na DK7

W wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Miechowie zginęła jedna osoba. Ofiarą jest pieszy, który został potrącony przez samochód osobowy.

Dodano: Wtorek, 2 stycznia 2018 08:36

Pieszy potrącony przez tramwaj - są utrudnienia w ruchu

W godzinach porannych przy ulicy Wielickiej w okolicach Cmentarzu Podgórskiego w Krakowie doszło do wypadku. Pieszy został potrącony przez tramwaj. Wstrzymano ruch tramwajowy. Linie 3,6,11,13,23 i 24 nie kursują przez ulicę Kuklińskiego. Uruchomiono autobusy za tramwaj na odcinku Kabel-Plac Bohaterów Getta.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 21:12

Samochód wjechał w pieszych. Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna

Do wypadku doszło w Nowej Wsi - na drodze krajowej 75 na odcinku między Nowym Sączem a granicą państwa. Samochód osobowy wjechał w kobietę i jej wnuczkę.

Dodano: Niedziela, 17 grudnia 2017 17:10

Choinka pod Oknem Papieskim (zdjęcia)

Po raz kolejny setkami lampek rozbłysła 18-metrowa choinka pod Oknem Papieskim. Zaświecił je metropolita krakowski lampionem przyniesionym przez dzieci obecne na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

Dodano: Piątek, 10 listopada 2017 19:30

Piesi bezpieczniejsi od Marcinkowic do granicy powiatu (zdjęcia)

Ponad trzy kilometry chodnika wybudowano przy ruchliwej drodze powiatowej na odcinku od Marcinkowic do granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego w Chomranicach. Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie oglądali wiceminister finansów Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecna też była powiatowa radna Joanna Stawiarska.

Dodano: Środa, 18 października 2017 08:38

Pieszy potrącony przez tramwaj

Wypadek przy alei Generała Andersa w Krakowie. Pieszy znajdujący się w obrębie torowiska został potrącony przez tramwaj.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 13:52

Nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim w Krakowie

Od wtorku działa nowe przejście dla pieszych na Moście Dębnickim, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Zwierzynieckiej i al. Krasińskiego.

Dodano: Czwartek, 28 września 2017 17:28

Mniej przejść dla pieszych bo… zagrażały pieszym…

W ostatnich tygodniach mieszkańcy wielu małopolskich miejscowości położonych przy drogach krajowych zauważyli, że z ulic zniknęła część przejść dla pieszych. Jak się okazuje, to sprawka drogowców z generalnej dyrekcji dróg krajowych, którzy pasy, mające zapewnić bezpieczeństwo pieszym, zlikwidowali by zwiększyć ich właśnie bezpieczeństwo.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 06:39

Sprint na „zebrach” po krakowsku

Mają zapewniać bezpieczeństwo pieszym, ale czy zawsze tak jest? Wielu mieszkańców Krakowa ma wątpliwości. Zauważają, że na miejscowych skrzyżowaniach czas „zielonego światła” jest zbyt krótki, co wcale nie sprzyja bezpieczeństwu.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2017 16:20

Solidarność z niepełnosprawnymi pod Ołtarzem Papieskim

Od spotkania pod Ołtarzem Papieskim na starosądeckich Błoniach rozpoczną się 4 maja małopolskie obchody I Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. O wydarzeniu, w którym weźmie udział 500 uczestników warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej i stowarzyszeń rozmawiali dziś w Starostwie starosta nowosądecki Marek Pławiak, dyrektor krakowskiego oddziału PFRON Marta Mordarska, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu ks. dr Marcin Kokoszka i Maciej Olchawski z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 11:43

Basia - spec od narkotyków

Basia, przyjazny foksterier, który pełni służbę w placówce straży granicznej w Zakopanem, ujawniła podczas swojej 12-letniej służby ponad 35 kilogramów narkotyków. Jest specjalistą w ich wyszukiwaniu.

Dodano: Sobota, 16 lipca 2016 13:56

Na Błoniach powstaje Ołtarz Papieski (zdjęcia)

Na krakowskich Błoniach powstaje Ołtarz Papieski. Postać Jezusa Miłosiernego będzie najważniejszym elementem ołtarza wznoszonym na czas ŚDM. Podobnie jest w Campusie Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Prace przy budowie już ruszyły. Oba ołtarze mają być gotowe na kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Dodano: Czwartek, 30 lipca 2015 13:53

Policyjny pies z Nowego Targu specjalistą w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje do XV Kynologicznych Mistrzostw Policji z udziałem psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Drugie miejsce w mistrzostwach zajął asp. Stanisław Iskrzycki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z psem, który wabi się Iden.

Dodano: Poniedziałek, 8 czerwca 2015 18:24

Pies porzucony na szczycie Rysów

Fundacja VIVA zamierza skierować do zakopiańskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osobę, która wyprowadziła w ubiegły piątek na szczyt Rysów małego psa. Animalsi szukają osoby, która do góry niosła psa na rękach, ale zapomniała go stamtąd zabrać.

Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 11:30

Poszukiwani świadkowie wypadku

Wydział Dochodzeniowo Śledczy poszukuje świadków wypadku drogowego do którego doszło 17 lutego 2015 roku. Ok. godziny 10:33 w Krakowie na al. Pokoju – Ofiar Dąbia na wyznaczonym przejściu dla pieszych – samochód osobowy potrącił pieszego.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2015 11:39

XI Papieska Msza Święta na Krowiarkach (zdjęcia)

Na polanie na przełęczy Krowiarki została odprawiona uroczysta Msza Święta dla uczczenia papieża, św. Jana Pawła II.

Dodano: Czwartek, 19 marca 2015 20:00

X Watra Papieska w Rabce-Zdroju

Związek Podhalan Oddział Gorczański w Rabce-Zdroju zaprasza 2 kwietnia na coroczną WATRĘ, w tym roku organizowaną w X rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:16

Scena Papieska zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie organizuje kolejne warsztaty dla osób zainteresowanych teatrem. W ramach projektu „Scena Papieska” warsztaty poprowadzi aktor - Jacek Milczanowski.

Dodano: Piątek, 13 lutego 2015 11:36

Oddano do użytku kładkę dla pieszych w Jaworniku

Od dziś można korzystać z kładki dla pieszych w Jaworniku. Inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo zarówno pieszych przechodzących przez zakopiankę w tym miejscu jak i kierowców dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są windy.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 11:12

Dzień Papieski w Krakowie

12 października to XIV Dzień Papieski. W tym roku towarzyszy mu hasło „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie". Wydarzenia związane z obchodem Dnia odbędą się także w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 7 października 2014 22:03

Bp Jan Zając przechodzi na emeryturę

Papież przyjął rezygnację bp. Jana Zająca z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej – ogłosiła dziś (7 października) w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. 20 czerwca br. bp Zając ukończył 75 lat i z chwilą decyzji papieskiej przechodzi na emeryturę.

Dodano: Sobota, 26 kwietnia 2014 22:29

Papieski pociąg - wspomnienie Jerzego Tomczyka

Jerzy Tomczyk na kolei pracował osiemnaście lat. Jako kierownik pociągu - papieskim składem opiekował się dziewięć lat. To był ostatni pociąg, jakim jechał - żegnając się z ukochaną pracą, gdy odchodził na zasłużoną emeryturę kolejarską.

Dodano: Środa, 23 kwietnia 2014 16:02

Dzień Papieski w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbył się Dzień Papieski, który rozpoczął się w chacie Marii Misiniec od otwarcia ekspozycji poświęconej Janowi Pawłowi II. To w tym budynku mieszkał Karol Wojtyła, gdy jako junak w Hufcach Pracy budował drogę z Zubrzycy Górnej do Zawoi przez Przełęcz Krowiarki.

Dodano: Wtorek, 22 kwietnia 2014 19:29

Pociąg Papieski jednak ruszy w dniu kanonizacji papieży

Tylko kilka dni dzieli nas od kanonizacji. Na ten szczególny dzień kolejarze z Małopolskich Przejazdów Regionalnych przygotowali aż cztery kursy pociągu papieskiego. Trasa obejmuje odcinek Kraków Gł. - Wadowice - Kraków Główny. Wcześniejsze obawy, że skład nie zostanie uruchomiony okazały się przedwczesne.

Dodano: Sobota, 5 kwietnia 2014 20:40

Pociąg Papieski wyruszy w trasę Kraków-Wadowice

W środę w Wadowicach zostanie uroczyście otwarte muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II" Specjalnie na tę okoliczność Małopolskie Przewozy Regionalne przygotowały dla swoich pasażerów niezwykłą niespodziankę. Specjalnie dla nich zostanie w tym dniu uruchomiony Pociąg Papieski relacji Kraków Gł.- Wadowice.

Dodano: Wtorek, 18 marca 2014 22:04

Pociąg papieski nie pojedzie. Powód - brak pieniędzy

Dwa tygodnie przed kanonizacją miał wyruszyć pociąg papieski. Specjalna trasa obejmowała odwiedzenie czternastu polskich metropolii. Pociąg wyjeżdżając z Wadowic - rodzinnego miasta Wojtyły - miał zabrać z Sanktuarium łagiewnickiego ogień, symbolizujący "iskrę", która miała być przechowywana w lampionie wraz z relikwiami Ojca Świętego w specjalnie przygotowanej kaplicy pociągu.

Dodano: Niedziela, 16 lutego 2014 12:20

Papieski śmigłowiec wrócił do Krakowa

Śmigłowiec Mi-8, który służył papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymek po Polsce, wrócił w sobotę do Krakowa z Wielkopolski, gdzie został odmalowany. W najbliższych tygodniach wyremontowane zostanie wnętrze maszyny. Śmigłowiec trafi do Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Dodano: Piątek, 31 stycznia 2014 08:20

20 mln zł na Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach

Za rok Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach zyska m.in. kładkę dla pieszych łączącą terminal pasażerski z wielopoziomowym garażem czy przystanek kolejowy. Wszystko dzięki środkom z MRPO. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Zarząd Kraków Airport podpisali umowę na dofinansowanie budowy wewnętrznego układu komunikacyjnego krakowskiego portu lotniczego. Dotacja wyniesie 20,72 mln złotych.

Dodano: Środa, 23 października 2013 11:19

Białodunajecki XX Festiwal papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu” - wyniki i zdjęcia

BIAŁY DUNAJEC. W auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Białym Dunajcu odbył się XX Festiwal Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu”, w którym wzięli liczny udział dzieci, młodzież i dorośli z całego niemal Podhala.

Dodano: Środa, 16 października 2013 15:53

Dzień Papieski w Nowym Targu

W rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża burmistrz Marek Fryźlewicz złożył kwiaty pod tablicą papieską wmurowaną w miejski ratusz. Obchody połączone z nieszporami na lotnisku, gdzie w 1979 r. Papież odwiedził górali po raz pierwszy miały miejsce w niedzielę, wtedy też kwiaty złożone zostały pod pomnikiem bł. Jana Pawła II upamiętniającym jego pierwszą pielgrzymkę do Polski.

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 10:48

XIII Dzień Papieski w Krakowie

W Krakowie główne obchody Dnia Papieskiego odbywają się w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Rozpoczęła je msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Dodano: Niedziela, 2 czerwca 2013 21:11

IX Strażacka pielgrzymka samochodowa Szlakiem Papieskim (zdjęcia)

Tradycją ostatniej dekady jest organizowanie na początku czerwca przejazdu samochodów pożarniczych tzw. Drogą Papieską, czyli trasą, którą w 1997 roku pokonał Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do Polski.

Dodano: Niedziela, 2 czerwca 2013 16:34

Doroczna pielgrzymka Sursum Corda (zdjęcia)

Kilka tysięcy osób wzięło udział w Pieszej Pielgrzymce "Sursum corda". Pielgrzymi przeszli tzw. Drogą Papieską, czyli trasą, którą przejechał w 1997 r. Jan Paweł II podczas wizyty na Podhalu. Pielgrzymka organizowana była po raz 16.

Dodano: Poniedziałek, 25 marca 2013 20:34

"Pamiętamy o Janie Pawle II". Spotkanie Fundacji Szlaki Papieskie z Metropolitą Krakowskim (zdjecia)

W Krakowskiej Kurii przedstawiciele Fundacji Szlaki Papieskie spotkali się z Metropolitą Krakowskim, ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. W spotkaniu wzięli udział ludzie mający wkład w działania wspierające zachowanie pamięci o Janie Pawle II.

Dodano: Piątek, 1 lutego 2013 15:36

KRAKÓW. Śmiertelne potrącenie pieszego

Wczoraj, 31 stycznia ok. godz. 9:00 samochód śmiertelnie potrącił 63-letnią kobietę. Do wypadku doszło na ul. Szwedzkiej w Krakowie.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 09:19

Akcja zima w Krakowie

Jezdnie są posypywane solanką. Chodniki, przystanki oraz ścieżki rowerowe zabezpieczane są mieszaniną soli drogowej i piasku. Ma to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz pieszym.

Dodano: Sobota, 29 grudnia 2012 19:13

Spacer w okolicach Zubrzycy Górnej na Orawie (zdjęcia)


- Mała ilość śniegu sprzyja pieszym wędrówkom. Właśnie takie polecam tym, którzy lubią górskie spacery a jednocześnie nie mają sprzętu i doświadczenia w zimowym przemierzaniu Tatr. Beskidzkie szlaki turystyczne na Orawie pozwalają nacieszyć wzrok przyrodą, bez ryzykowania własnym zdrowiem - przekonuje Łukasz Sowiński.

Dodano: Piątek, 21 grudnia 2012 22:34

Pod Oknem Papieskim nie będzie choinki z Podhala (zdjęcia)

Po raz pierwszy od 2007 roku pod Oknem Papieskim przed Domem Arcybiskupów Krakowskich nie stanie choinka z Podhala albo z którejś z górskich gmin, co było dotychczasową tradycją. W tym roku 21-metrowego świerka przekazali do Krakowa Włosi z Trydentu.

Dodano: Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 19:55

Piesza Pielgrzymka Oświęcimska jutro wyruszy do Częstochowy

Jutro z Oświęcimia wyruszy Piesza Pielgrzymka Oświęcimska do Częstochowy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, jest: "KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM - Naśladujmy świętość domu Jezusa, Maryi i Józefa." Na sobotę, 11 sierpnia planowane jest przybycie pielgrzymów do Częstochowy.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2011 17:48

Wystawa papieska na krakowskim Rynku

Na krakowskim Rynku można oglądać wystawę fotograficzną pt. Jan Paweł II – Album Rodzinny.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl