WSB
Parking
Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 09:31

Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdżających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko komunikaty w mediach społecznościowych TPN i mediach ogólnopolskich, ale także banery informacyjne umieszczone przy drogach dojazdowych.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2019 08:46

Nowy parking Park&Ride w Miechowie

W Miechowie odbyło się uroczyste otwarcie parkingu Park&Ride. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 14:34

Przy ul. Lipskiej w Krakowie powstanie parking park&ride

Trwają już prace budowlane parkingu park&ride przy ul. Lipskiej. Na razie prowadzone są roboty związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2018 20:23

Nowy parking przy Powiatowej Dwójce w Oświęcimiu

4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 14:06

Tłok w górach, tłok na drogach

Parking do Morskiego Oka jest pełny. Policja zamknęła drogę i kieruje samochody w stronę Bukowiny i Jurgowa.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:20

40 ekologicznych autobusów i 800 nowych miejsc parkingowych w Małopolsce Zachodniej

Do listopada 2020 roku w Małopolsce Zachodniej powstaną kolejne parkingi P&R, zostaną też zakupione nowe autobusy miejskie. Dawny blask odzyska również dworzec kolejowy w Brzeźnicy. Umowy na wszystkie inwestycje przekazali w poniedziałek marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Dodano: Środa, 20 września 2017 12:44

Kierowca z ponad 4,5 promila alkoholu. Przyjechał na parking komendy

NOWY TARG. Wczoraj w południe nowotarski policjant zatrzymał nietrzeźwego kierującego, 39 letniego mieszkańca Piekielnika, który jadąc ul. Konfederacji Tatrzańskiej wjeżdżał na krawężniki, a po chwili skręcił na parking przed budynkiem nowotarskiej komendy.

Dodano: Środa, 13 września 2017 10:00

Protestowali przeciw planowanym zmianom w strefie parkingowej w Krakowie

Na ulicy Krakowskiej odbył się protest mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planowanym w mieście zmianom w strefie parkingowej. Mieszkańcy wyszli na ulicę, blokując ruch samochodów i komunikacji miejskiej przez godzinę. Protestowało ok. 100-150 osób.

Dodano: Piątek, 3 marca 2017 15:46

Usługa SkyCash mobiParking dostępna w Oświęcimiu

W Oświęcimiu można już płacić za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego, korzystając z darmowej aplikacji SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa już w ponad 50 miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie za realny czas postoju. Płatności mobilne SkyCash z pewnością ułatwią życie niejednemu kierowcy.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2017 18:23

XXI wiek zawitał na miejskie parkingi

Kierowcy w Oświęcimiu mogą już korzystać z nowej formy opłat w strefie płatnego parkowania. W lutym uruchomione zostały dwa systemy płatności mobilnych: moBILET oraz mPay.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2015 18:05

Parking w Pieninach niezbędny

W Pieninach widać pełnię sezonu turystycznego. Rzesze turystów przyjechały także do Szczawnicy. Niestety parking przy przystani flisackiej jest jeszcze w trakcie budowy. Owszem, władze miasta i mieszkańcy kurortu organizują parkingi dla przyjezdnych we wszystkich możliwych miejscach, ale to nadal za mało. Długi sznur parkujących samochodów ciągnie się wzdłuż wjazdu do Szczawnicy.

Dodano: Czwartek, 28 maja 2015 14:41

KRAKÓW. Poszerzenie strefy płatnego parkowania już od poniedziałku

Od poniedziałku strefa płatnego parkowania powiększy się o część Dębnik oraz dodatkowe obszary Krowodrzy i Grzegórzek. W nowej strefie ma stanąć 76 parkomatów.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 14:13

KRAKÓW. Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy podziemnego parkingu pod pl. Inwalidów

Miejscy aktywiści oraz grupa mieszkańców protestują przeciw planom budowy parkingu podziemnego pod pl. Inwalidów. W zeszłym roku wprowadzono w tym miejscu strefę płatnego parkowania, jednak kierowcy nadal narzekają na brak wolnych miejsc do parkowania.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 11:02

Parking przy lotnisku płatny od pierwszej minuty

Za wjazd pod terminal T2 trzeba zapłacić 5 złotych, niezależnie od tego ile trwa postój. Opłata naliczana jest od pierwszej minuty. Wzbudziło to duże niezadowolenie wśród kierowców.

Dodano: Wtorek, 2 września 2014 19:49

Drugi przetarg na wyłonienie długoletniego dzierżawcy parkingu w Pieninach unieważniony

Nie ma szczęścia zaplanowana przez władze Szczawnicy inwestycja budowy parkingu piętrowego. Drugi przetarg na budowę, do którego zgłosiły się dwie firmy, został anulowany.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 11:54

Awantura o parking w centrum Bochni

Czy dojdzie do referendum w Bochni w sprawie budowy podziemnego parkingu w centrum miasta? Jego inicjatorzy - Bocheński Związek Pracodawców - zbiera podpisy, by referendum odbyło się w czasie wyborów samorządowych. Przeciwnicy - Stowarzyszenie Bochniaków - chce nie dopuścić do głosowania, ponieważ pomysł budowy parkingu uważają za zły i szkodliwy.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 10:06

Nowe zasady przyznawania karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych

Od 1 lipca br. karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność nie dłużej niż do 30 listopada br.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 14:30

KRAKÓW. W pobliżu Galerii Krakowskiej powstał parking za 3 grosze

Naprzeciwko Politechniki, przy ul. Pawiej otwarto parking. Wcześniej w tym miejscu wielu kierowców parkowało swoje samochody "na dziko". Obecnie opłata za postój wynosi 3 gr za minutę i naliczana jest po każdych 5-ciu minutach.

Dodano: Czwartek, 30 maja 2013 16:40

KRAKÓW. Powstanie podziemny parking pod al. 3 Maja

Urzędnicy podpisali umowę na budowę podziemnego parkingu pod al. 3 Maja w Krakowie, pod placem przed Muzeum Narodowym. Powstanie on do końca 2014 r. i będzie liczył 150 miejsc. Koszt inwestycji to prawie 15 mln zł.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl