Festiwal Kiepury
Płaszów
Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:23

Pożar drewnianych wagonów kolejowych - dwie osoby nie żyją

Do tragicznego pożaru doszło w nocy z sobotę na niedzielę. Zapaliły się stare drewniane wagony kolejowe stojące na bocznicy. W środku chowali się bezdomni. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały poparzone.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 08:34

Spłonął wagon na dworcu w Płaszowie

Wczoraj około godziny 15.20 strażacy dostali informację, że na bocznicy kolejowej w pobliżu ulicy Dworcowej płonie wagon kolejowy. Pożar udało się ugasić. Nikomu nic się nie stało. Wagon był nieużytkowany od dłuższego czasu. Strażacy nie wykluczają, że mogły tam pomieszkiwać jakieś osoby.

Dodano: Sobota, 30 września 2017 17:22

Ładunek wybuchowy w Płaszowie – ćwiczenia służb (duza galeria)

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Krakowie przeprowadziła ćwiczenie praktyczne na temat „Podłożenie ładunku wybuchowego na Dworcu Kolejowym Kraków-Płaszów”.

Dodano: Wtorek, 10 marca 2015 21:32

Ruszył dworzec tymczasowy w Krakowie-Płaszowie

Dworzec tymczasowy znajduje się w pobliżu przejścia podziemnego na perony.

Dodano: Czwartek, 19 lutego 2015 20:54

Pierwszy etap przebudowy dworca Kraków Płaszów dobiega końca

Prace na placu budowy dworca Kraków Płaszów nabierają tempa. Wyburzono już parterową część budynku, która nie była objęta modernizacją. - Aktualnie prowadzone są prace związane z demontażem instalacji wewnętrznych i prace rozbiórkowe w pomieszczeniach biurowych na piętrze budynku. Kolejnym krokiem będzie otwarcie dworca tymczasowego i remont dachu – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A.

Dodano: Wtorek, 28 maja 2013 22:53

Co dalej z Płaszowem? - MHK zaprasza

4 czerwca br. o godzinie 17.00 w Aptece pod Orłem będziemy rozmawiać o terenie dawnego obozu koncentracyjnego Płaszów oraz o najnowszym projekcie upamiętnienia ofiar obozu. Zapoznamy się z projektem i stanem realizacji prac nad nim. Porozmawiamy też szerzej o problematyce upamiętniania miejsc tragicznych zbrodni Holocaustu - przypomina w imieniu organizatorów Monika Bednarek.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl