Opłata
Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 09:39

Zakopane nadal będzie pobierać opłatę miejscową

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że opłata klimatyczna pobierana przez Zakopane od turystów jest niezgodna z prawem. Opłatę zaskarżył do sądu turysta Bogdan Achimescu i Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Chodzi o 2 złote dziennie, które turyści płacą za „szczególne korzystne właściwości klimatyczne i walory krajobrazowe”.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 08:45

W Krakowie zbierają podpisy pod projektem uchwały Rady Miasta likwidującej opłatę targową

Od czwartku w rejonie krakowskich targowisk będą zbierane podpisy pod projektem uchwały Rady Miasta likwidującej opłatę targową w Krakowie. To akcja stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa, które chce zgłosić taki projekt w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 22:09

Opłatek z wolontariuszami Caritas AK. "Miłość wyraża się przede wszystkim czynem"

O tym, że zawsze w społeczeństwie będą ludzie potrzebujący, choć ich potrzeby z czasem mogą ulec zmianie mówił abp Marek Jędraszewski do wiernych zaangażowanych w Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Czwartek, 30 listopada 2017 18:20

Zniżka dla mieszkańców Tęgoborzy

Radni podjęli dzisiaj uchwałę o zmniejszeniu wysokości opłat za wymianę prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego w związku z wprowadzeniem zmian w nazwach ulic w miejscowości Tęgoborze.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 08:24

Większa opłata za reklamy w Krakowie

Urzędnicy zmienili interpretację przepisów, a efektem jest kilkukrotny wzrost opłat za reklamy.

Dodano: Niedziela, 24 września 2017 20:20

Opłata turystyczna zamiast opłaty miejscowej

Samorządy chcą wprowadzić opłatę turystyczną, która miałaby zastąpić obecnie istniejącą opłatę miejscową. Pobieranie opłaty miejscowej, uzależnione jest od spełnienia przez gminę warunków dotyczących m. in. jakości powietrza. Przypomnijmy, w lipcu tego roku WSA orzekł, że Zakopane niesłusznie pobierało opłatę miejscową od turystów. Samorządy postanowiły zawalczyć o pieniądze turystów.

Dodano: Niedziela, 27 października 2013 18:39

W Zakopanem podniesiona została opłata klimatyczna

ZAKOPANE. Od przyszłego roku opłata miejscowa w Zakopanem wzrośnie ze 1,70 zł do 2 zł. Radni protestowali przeciwko podwyżce - mówiąc, że nie będzie to obciążenie dla turystów, ale dla mieszkańców.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl