Oświecim
Dodano: Czwartek, 10 stycznia 2019 13:38

Oświęcimskie szkolnictwo na nowo

Od nowego roku szkolnego planowane są zmiany w sieci szkół w Oświęcimiu. Likwidacja gimnazjów w wyniku przeprowadzonych dwa lata temu zmian w oświacie powoduje, że w skali całego miasta znacznie zmniejsza się liczba uczniów w szkołach podstawowych.

Dodano: Poniedziałek, 7 stycznia 2019 07:40

Zostawiła dziecko w samochodzie, na mrozie

Nie tylko w upalne dni zamkniętym w samochodzie dzieciom może grozić śmierć. To samo tyczy się również zimy. Na szczęście w tym przypadku w porę zareagowali ludzie i służby.

Dodano: Wtorek, 4 grudnia 2018 07:52

Przejechała przez rondo bo… go nie zauważyła

Przemierzając ulice Oświęcimia nie sposób nie zauważyć, jak w mieście jest wiele rond. Tym bardziej dziwi, że jedna z kierujących jednego z tych okrężnych skrzyżowań nie zauważyła..

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 11:01

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców w Oświęcimiu i Olkuszu

Śmierć trzech osób przejechanych przez pijanego 21-latka w Świdniku czy pijany kierowca wpadający w betonowy mur w Nowym Targu nie wyczerpują niestety listy wydarzeń z udziałem pijanych kierowców w ostatnich dniach w Małopolsce.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 11:10

Unia na fali wygrywa czwarty mecz z rzędu

Hokeiści Unii Oświęcim umacniają się w wyższej części tabeli Polskiej Hokej Ligi. Po wygranej z mistrzem kraju Cracovią Kraków, pokonali pretendenta do tego tytułu – JKH GKS Jastrzębie.

Dodano: Piątek, 19 maja 2017 14:45

"Album rodzinny" - spektakl muzyczny w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego

19 maja 2017 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl muzyczny, według scenariusza i w reżyserii Mirka Sikory, z muzyką Tomasza Krezymona, w wykonaniu aktora teatralnego i filmowego - Kacpra Kuszewskiego z zespołem muzycznym - pt. "Album rodzinny". Spektakl jest imprezą towarzyszącą XXV Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił...", które będą się odbywały w dniach 19-20 maja 2017 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 10:20

Prezydent Chwierut: „oświęcimski samorząd nie godzi się na bezprawne działanie państwa”

Nie milkną echa wypadku premier Beaty Szydło, do którego doszło przed miesiącem w Oświęcimiu. Tym razem jednak kontrowersje nie dotyczą samego zdarzenia, ale tego, co działo się w grodzie nad Sołą zaraz po nim.

Dodano: Sobota, 3 września 2016 09:17

Mieszkańcy Oświęcimia rozpoczęli świętowanie

Dokładnie 837 lat temu świat ponownie usłyszał o grodzie znad Soły. Z tej okazji władze miasta przygotowały szereg atrakcji. Na scenie zaśpiewa m.in. Bednarek.

Dodano: Wtorek, 15 maja 2012 13:59

Trwają rozmowy w sprawie budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu

Wczoraj przedstawiono wizualizację placówki, której fundatorem miałby być powiat oświęcimski. Projektanci z Tychów zaproponowali projekt, który spełniłaby nie tylko ministerialne wymogi, ale przede wszystkim potrzeby niepełnosprawnych dzieci. W Polsce istnieje tylko kilka ośrodków specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych m.in. w Mrągowie czy Świdnicy. Kolejny powstanie w Oświęcimiu.

Dodano: Środa, 12 stycznia 2011 20:11

Mimo powodzi i utrudnień w ruchu lotniczym po wybuchu wulkanu, Muzeum Auschwitz odwiedziło w 2010 roku 1,38 miliona osób

To rekord w 60 - letniej historii Miejsca Pamięci, które jest najczęściej odwiedzanym miejscem tego typu na świecie i najczęściej odwiedzaną placówką muzealną w Polsce. Wciąż rosnąca liczba odwiedzających świadczy o znaczeniu tego Miejsca jako symbolu dla świata.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl