Nowy Trag
Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 18:02

Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Dobiega końca zorganizowany na nowotarskim lotnisku przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ piknik lotniczo-historyczny z okazji wybuchu I wojny światowej.

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 12:41

Wyróżnienia dla nowotarskich uczniów-sportowców (zdjęcia)

NOWY TARG. Uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich zaszczycił obecnością mgr Maciej Jachymiak Wicestarosta Nowotarski. Wręczono liczne wyróżnienia w formie dyplomów. Uhonorowano uczniów, wychowanków klubów sportowych. Wyróżnieni zostali również reprezentanci Szkoły, w tym wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Dodano: Niedziela, 30 marca 2014 12:04

Misterium Męki Pańskiej w nowotarskim MOK (zdjęcia)

NOWY TARG. Już po raz trzynasty aktorzy-amatorzy przygotowali doroczne Misterium. Jak wyjaśniają twórcy - "tegoroczna inscenizacja wpisuje się w przygotowanie regionu do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, honorowego obywatela Nowego Targu".

Dodano: Czwartek, 2 stycznia 2014 14:35

Intershow 2014

NOWY TARG. Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 10.00 rozpoczynamy Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca „Intershow 2014”. Zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, zespoły teatralne oraz soliści z Rosji, Ukrainy, Białorusi ,Mołdawii i Polski. Wstęp wolny. Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

Dodano: Piątek, 15 listopada 2013 22:34

Rozpoczęły się doroczne Rekolekcje Góralskie (zdjęcia)

NOWY TARG. V Rekolekcje Góralskie organizowane pod patronatem Związku Podhalan potrwają do niedzieli. Tematem, tegorocznych rozważań jest rodzina jako wartość. Wśród prelegentów będzie Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Dodano: Czwartek, 31 października 2013 21:52

Konferencja inauguracyjna projektu pn. Pilotaż Sukcesem Zmian

NOWY TARG. 90 szkół i 3 przedszkola z powiatu nowotarskiego od dwóch miesięcy realizuje projekt unijny pn."Pilotaż Sukcesem Zmian". Spotkanie uczestników projektu było okazją zarówno do inauguracji działań, wymiany pierwszych refleksji, jak i zapoznania się z kolejnymi zaplanowanymi zadaniami.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013 21:00

Magda Gessler kręci w Nowym Targu program "Kuchenne rewolucje" (zdjęcia)

NOWY TARG. Metamorfozę pod okiem najsłynniejszej polskiej restauratorki i gwiazdy stacji TVN przechodzi restauracja Mauritiana przy ulicy Zachemskiego.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 21:04

Aeroklub Nowy Targ przypomina o weekendowym Pikniku Lotniczym. Otwarcie wystawy fotograficznej "Skrzydła 2" (zdjęcia)

W tym tygodniu na nowotarskim lotnisku odbędzie się doroczny Piknik Lotniczy. Dwudniowa impreza zapowiada się bardzo ciekawie, ale organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców i gości do spędzenia soboty i niedzieli na lotnisku.

Dodano: Czwartek, 11 lipca 2013 22:28

Gabriel Jędrol: "Nie o zemstę, a o pamięć wołają ofiary"

NOWY TARG. "Wśród polskiej elity państwowej obserwujemy spór o nazwanie procesu mordowania Polaków „ludobójstwem”. Główne postacie dzisiejszej Rzeczpospolitej powstrzymują się przed użyciem tego określenia" - pisze Gabriel Jędrol.

Dodano: Czwartek, 13 czerwca 2013 00:50

Powstanie styczniowe – test historyczny dla dzieci i młodzieży (zdjęcia)

NOWY TARG. W Zespole Szkół Technicznych im. St. Staszica odbył się Test Historyczny nt. powstania styczniowego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym samym zakończył się kolejny etap realizacji programu edukacyjnego pn. „Echa powstania styczniowego w Małopolsce – ludzie i miejsca” realizowanego wspólnie przez Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu wraz z partnerami.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl