Nowa
Dodano: Niedziela, 21 czerwca 2020 11:26

Powiat limanowski zalany

Mocne opady minionej nocy spowodowały rozległe podtopienia na Limanowszczyźnie.

Dodano: Sobota, 9 maja 2020 09:17

Politechnika liderem projektu

Politechnika Krakowska liderem projektu badawczego w ramach prestiżowego programu UE Horyzont 2020. Udział w sukcesie mają też firmy z Limanowej i Nowego Targu

Dodano: Niedziela, 26 kwietnia 2020 08:26

Rocznica strajku w Hucie im. Lenina

26 kwietnia 1988 r., w schyłkowym okresie PRL, w ówczesnej Hucie im. Lenina rozpoczął się strajk. Poza wysunięciem postulatów płacowych protestujący zażądali m.in. przyjęcia do pracy zwolnionych działaczy „Solidarności”.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2020 13:59

SARS-CoV-2 u kolejnych dwóch osób z Małopolski

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2020 11:23

Przed nami IV edycja Capoeira Mountain Meeting w Zakopanem

Coroczne spotkanie adeptów tej brazylijskiej sztuki walki w Zakopanem, stało się już tradycją.

Dodano: Czwartek, 9 stycznia 2020 07:00

Powiedział, że zabił człowieka

W poniedziałkowy poranek do funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji pełniących służbę na Rynku Głównym w Krakowie podszedł 34-latek. Mężczyzna oznajmił stróżom prawa, że w sylwestrową noc w wynajmowanym warszawskim mieszkaniu zabił współlokatora.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2019 16:36

Projekt wodorowy studentów AGH wygrał konkurs organizowany przez PGNiG

Za pomysł na wykorzystanie wodorków metali do oczyszczania, kompresji i magazynowania wodoru Mikołaj Krupa, Maciej Kalka i Paweł Jagoda otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”. Oprócz 30 tys. złotych autorzy zwycięskiego projektu dostaną także szansę na 400 tys. zł dofinansowania jego realizacji.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 17:00

Sylwester 2019 w Krakowie: rapowe klasyki na Rynku Głównym, nowohucka potańcówka i podgórski bal

Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes oraz Ralph Kaminski w ramach projektu „Albo inaczej”, Jan-rapowanie oraz The Dumplings na Rynku Głównym. W alei Róż największa sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, wieńcząca obchody 70. urodzin Nowej Huty, a na Rynku Podgórskim wielka sala balowa rodem z minionych epok. Tegoroczny Sylwester w Krakowie to trzy lokalizacje z międzypokoleniową rozrywką.

Dodano: Sobota, 23 listopada 2019 14:44

Kolejka na Kasprowy Wierch gotowa na sezon

Zakończył się, trwający dwa miesiące, przegląd techniczny i renowacja kolejki na Kasprowy Wierch.

Dodano: Sobota, 28 września 2019 16:11

Perfekcja chwili Jana Dutki

Fotografia jest niezwykłym zjawiskiem, ukazuje zatrzymane na wieczność chwile, ale tylko perfekcyjne wyczucie i oko artysty dostrzega te momenty, które warto zatrzymać. Taki dar można dostrzec w fotografiach autorstwa Jana Dutki, który obserwuje świat przez obiektyw aparatu już od 40 lat.

Dodano: Niedziela, 22 września 2019 23:40

60.Nowa Huta. Dlaczego Nie?! koncert

Jubileuszowy, 60. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zbiegł się z obchodami 70-lecia powstania Nowej Huty.
Koncert odbył się w niedzielę 22 września 2019 r. w nowohuckiej Alei Róż.

Dodano: Poniedziałek, 2 września 2019 16:33

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej: konie w prezencie dla uczniów!

147 pierwszaków rozpocznie zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, a w sumie będzie tam uczęszczać blisko trzystu uczniów. Dzisiaj uroczyście rozpoczęto rok szkolny w tej placówce oraz wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

Dodano: Poniedziałek, 8 lipca 2019 10:38

Drugie życie przedmiotów według Edwarda Dudy

Wczorajszy wernisaż „Święto lasu czyli sztuka według natury” w limanowskim muzeum przerodził się w spontaniczną akcję artystyczną wypełnioną nastrojowymi utworami zaprezentowanymi przez Grupę Teatralną Adalex z Krakowa. A wszystko to rozgrywało się na tle nietypowych prac Edwarda Dudy, przenosząc widzów do wielobarwnego lasu fantazji.

Dodano: Piątek, 31 maja 2019 14:53

Premier odwiedził sześcioraczki z Tylmanowej. W prezencie dał rodzicom samochód

Szef rządu spotkał się ze szczęśliwą rodziną oraz personelem placówki krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Premier wręczył rodzicom sześcioraczków, państwu Marcom z Tylmanowej, kluczyki do samochodu, który jest dostosowany do potrzeb 9-osobowej rodziny.

Dodano: Wtorek, 30 kwietnia 2019 23:59

Nowa Haftująca – wernisaż wystawy Miejskich Hafciarek

Zapraszamy na, przygotowany z okazji 70-lecia Nowej Huty, wernisaż wystawy Miejskich Hafciarek, który odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz. 18.00 w ARTzonie (os. Górali 4) i będzie trwała do 30 kwietnia. Wstęp wolny!

Wystawa obejmuje prace przygotowane przez uczestniczki projektu Miejskie Hafciarki podczas spotkań i warsztatów rękodzielniczych.

Dodano: Środa, 27 marca 2019 22:11

Od 1 maja nowe ceny biletów MPK w Krakowie.

Rada Miasta Krakowa przegłosowała projekt uchwały zmieniającej taryfę biletową w komunikacji miejskiej. Od 1 maja zapłacimy zdecydowanie więcej za bilety, w niektórych przypadkach nawet o 50 procent drożej. Tylko w jednej sytuacji zapłacimy mniej - za bilet miesięczny na wszystkie linie na Karcie Krakowskiej. Ten potanieje z 72 do 69 złotych. Podrożeją natomiast bilety jednorazowe - 20-minutowy z 2,8 zł na 3,4 zł. Zlikwidowane zostaną bilety jednorazowe 40-minutowe za 3,8 zł, a w zamian pojawi się bilet 50-minutowy za 4,6 zł.

Dodano: Środa, 27 marca 2019 21:45

W Muzeum Nowej Huty można oglądać ekspozycję "Nowohucianin"

Współcześni nowohucianie są bohaterami wystawy „Nowohucianin”, której wernisaż odbył się w środę w Muzeum Nowej Huty w Krakowie. Ekspozycja wpisuje się w program obchodów 70-lecia sztandarowej dzielnicy PRL

Dodano: Czwartek, 28 lutego 2019 22:00

Otwarcie nowego schronu w Nowej Hucie

W czwartek, 28 lutego w Muzeum PRL-u odbył się wernisaż wystawy pt. „Stan zagrożenia”, który został połączony ze zwiedzaniem schronu pod budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym 37. To pierwszy schron udostępniony w ramach projektu trasy turystycznej „Podziemna Nowa Huta”.

Dodano: Wtorek, 5 lutego 2019 09:39

Wypadek na stoku w Limanowej

W sobotę na stoku Limanowa-Ski doszło do niebezpiecznego wypadku w którym ucierpiał 11-letni narciarz.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 08:07

Prokurator bada sprawę postrzelenia kierowcy przez policjanta

Do strzelaniny miało dojść w krakowskiej Nowej Hucie pod koniec stycznia. Jeden z policjantów, podczas rutynowej kontroli kierowcy, musiał użyć broni palnej.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 15:53

Sąsiedzkie naprawianie i wymienianie

Drogie nowohucianki, drodzy nowohucianie, zapraszamy Was z popsutymi suszarkami, młynkami do kawy , opiekaczami, radioodbiornikami, spodniami, które trzeba skrócić, starymi fotografiami, które można wyretuszować.
Oto, pierwsza w historii Nowej Huty kawiarenka naprawcza będzie do Waszej dyspozycji przez 5 godzin w sobotę 24 listopada w SP nr 91, os. Handlowe 4.

Dodano: Środa, 21 listopada 2018 18:25

NOWA Księgarnia na os. Zgody 7

Po uroczystej inauguracji działania nowego punktu informacji i miejsca spotkań w Nowej Hucie przyszedł czas na kolejne nowe otwarcie – tym razem NOWEJ Księgarni, która mieścić się będzie właśnie w punkcie Zgody 7. W księgarni czytelnicy znajdą szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe, jak również będą mogli wziąć udział z warsztatach czy spotkaniach autorskich. Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na otwarcie księgarni w czwartek, 22 listopada, o godzinie 13.00. Operatorami NOWEJ będą znani aktywiści z Nowej Huty Agnieszka i Jacek Dargiewiczowie – założyciele Fundacji Faktor Kultura, właściciele popularnego nowohuckiego Klubu Kombinator.

Dodano: Sobota, 20 października 2018 22:23

Nie tylko dla Vip-ów

Otwarcie wystawy jest w muzeum czymś najzupełniej normalnym, lecz takiego otwarcia jak wczorajsze jeszcze w Limanowej nie było. I choć wydawać by się mogło, że postać ministra, polityka i dyplomaty jako temat wystawy ograniczy grono zainteresowanych do osób zajmujących się tego typu zagadnieniami to pośród zebranych gości znaleźli się zarówno politycy, historycy, nauczyciele jak również młodzież czy artyści.

Dodano: Sobota, 22 września 2018 14:27

Nowa miłość i piękna zdrada – wystawy artystyczne w limanowskim muzeum

Nowa miłość i piękna zdrada - tym jednym metaforycznym zdaniem można podsumować podwójny wernisaż prac Oleksandry Krupskie i Aleksandra Majerskiego w limanowskim muzeum.

Dodano: Środa, 19 września 2018 12:00

"Wszystko o mojej matce" w Łaźni Nowej i TVP

Wczoraj wieczorem w Teatrze Łażnia Nowa odbył się pokaz sztuki "Wszystko o mojej matce". Spektakl transmitowany był na żywo w TVP Kultura. Poprzedziła go rozmowa teatrologa Jakuba Moroza z dyrektorem teatru Łaźnia Nowa Bartoszem Szydłowskim. Po przedstawieniu zaproszono na spotkanie z Borczuchem i zespołem aktorskim.

Dodano: Poniedziałek, 17 września 2018 11:00

Co kryją obrazy Oleksandry Krupskiej i Aleksandra Majerskiego?

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej serdecznie zaprasza 21 września 2018 r. w piątek na godz. 17.00 do Dworu Marsów przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej na podwójny wernisaż wystaw Oleksandry Krupskiej pt. „Akwarelowy Świat” oraz znanego w limanowskich kręgach artystycznych Aleksandra Majerskiego, który zaprezentuje wystawę pod nazwą „Malarskie Rysunkowe Impresje…”.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2018 17:50

"Sąsiedzkie śpiewanie"- z Moniką Dudek i kapela Dudek Lewicki

Jak co czwartek, wczoraj w ramach "Bulwar/t/u Sztuki" zorganizowane zostało "Sąsiedzkie śpiewanie", czyli wokalne spotkania mieszkańców Nowej Huty,

Dodano: Piątek, 27 lipca 2018 14:07

Startuje Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

114 zawodników stanie na starcie 10-tego Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Na trasie liczącej 5493 metry pojawią się zawodnicy z Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luxemburga, Szwajcarii i Chorwacji.

Dodano: Czwartek, 26 lipca 2018 13:48

Wspaniali kierowcy i ich samochody zjadą do Limanowej

114 kierowców, w tym gwiazdy Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich, 17 bolidów i kilkadziesiąt innych samochodów rajdowych na prawie 5,5-kilometrowej trudnej trasie ze Starej Wsi do szczytu Przełęcz pod Ostrą – to zapowiedź 10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów samochodowych w Małopolsce. Rajdowe emocje już w ten weekend, od 27 do 29 lipca.

Dodano: Czwartek, 12 lipca 2018 17:50

„W drodze do wolności…” – Patriotyczny Jarmark Św. Marii Magdaleny w Limanowej

W okresie letnich wakacji odbędzie się Patriotyczny Jarmark Św. Marii Magdaleny. Tegoroczna edycja imprezy plenerowej będzie zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa, 15 lipca 2018 r. (niedziela) pod nazwą „W drodze do wolności…”.

Dodano: Środa, 11 lipca 2018 22:10

Bulwar(t) Sztuki 2018. Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie - zaprasza

Program Bulwar[t]u Sztuki 2018 obejmuje różne formy aktywności artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej. Teatr przygotował bogatą ofertę: duża część wydarzeń będzie się odbywać cyklicznie, co nie zmienia faktu, że każde z nich będzie wyjątkowe, jednostkowe, niepowtarzalne.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2018 12:46

„Królestwo Baśni" w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej (zdjęcia)

Otwarcie wystawy „Królestwo Baśni” sprawiło, że Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej w ciągu jednego dnia odwiedziło 664 osób. Zarówno dzieci jak i dorośli z entuzjazmem i spontaniczną radością podeszli do spotkania z bohaterami baśni, którzy pojawili się w limanowskim muzeum dzięki współpracy z Fundacją Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza.

Dodano: Środa, 30 maja 2018 10:56

Królestwo Baśni w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Dawno, dawno temu… albo inaczej Za górami za lasami… wiele bajek zaczyna się w ten sposób, ale tym razem zaczniemy inaczej, bo nie tak dawno i nie tak daleko - już 3 czerwca 2018r. w niedzielne południe o godz. 12.00 w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej zostanie otwarta niezwykła wystawa pod tytułem „Królestwo Baśni” przygotowana przez Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej z Nowego Sącza.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 06:34

Nowohucka tężnia zostanie odbudowana

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Zalewem Nowohuckim wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęła tężnia solankowa.

Dodano: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 23:54

"Konformista 2029" w Teatrze Łażnia Nowa (zdjęcia)

Krakowski Teatr Łaźnia Nowa zaprosił 23 kwietnia na spektakl Konformista 2029 w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. Autorem adaptacji inspirowanej powieścią Alberto Moravii jest bardzo dobrze znany łaźniowej publiczności Mateusz Pakuła. W obsadzie znajdują się największe gwiazdy (nie tylko) krakowskich scen, m.in. Hanna Bieluszko, Iwona Budner, Roman Gancarczyk, czy Krzysztof Globisz. W roli głównej wystąpił Szymon Czacki.

Dodano: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 06:29

Spłonęła tężnia w Nowej Hucie

Na tę inwestycję mieszkańcy Nowej Huty czekali od dawna, a jej powstawanie śledzili niemal z zapartym tchem. Jak się okazało - nie wszyscy...

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 23:16

"Konformista 2029"w Teatrze Łaźnia Nowa (zdjęcia)

Ideologia stabilizuje obraz świata. Zgodność z rozpisanymi na paragrafy zasadami jest nośnikiem wiarygodności. Tu czarne zawsze jest czarne, a białe nieustannie pozostaje białe. Nie trzeba myśleć, należy być zgodnym z doktryną. Powinność wobec niej staje się obowiązującym modelem życia. Oto czas dyktatury normalności.

Dodano: Sobota, 7 kwietnia 2018 23:32

Żonkilowa łąka na placu Centralnym w Nowej Hucie (zdjęcia)

Pod koniec marca było tutaj fioletowo gdy kwitły krokusy, a teraz są żonkile

Dodano: Wtorek, 27 marca 2018 21:30

Limanowa otrzyma rządowe środki na odbudowę mostu w ulicy Dudka

Podczas spotkania prasowego na moście w ulicy Dudka w Limanowej, poseł Wiesław Janczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazali mieszkańcom dobrą informację. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podjął decyzję o przeznaczeniu 2 milionów złotych na odbudowę tego obiektu. Potwierdzająca ten fakt promesa została przekazana na ręce mieszkańców Limanowej.

Dodano: Środa, 14 marca 2018 13:37

Krok do renowacji Zajazdu Kazimierskiego

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozpisał przetarg na opracowanie dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na rewitalizację budynku Zajazdu Kazimierskiego. W przyszłości ma się tam mieścić główna siedziba Biblioteka Kraków.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2018 18:20

Nowa Huta z nową strefą aktywności gospodarczej (zobacz wizualizacje)

Małopolska zyska kolejne miejsce, w którym będzie mogło działać aż 50 nowych firm. Mowa konkretnie o strefie aktywności gospodarczej (SAG), która powstanie w krakowskiej Nowej Hucie na przez lata niewykorzystywanych terenach poprzemysłowych. Na ten cel przyznano właśnie unijne dofinansowanie w wysokości prawie 59 mln zł.

Dodano: Sobota, 3 marca 2018 23:08

Big Cyc, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Jary OZ, Czarno-Czarni

Takiego zestawu polskich zespołów nie można przegapić. Wystąpią 3 marca w teatrze Łaźnia Nowa

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 15:35

W Kantorowicach powstaje pasywny klub kultury

Przy ul. Zakole w Nowej Hucie powstaje klub kultury „Kantorowice”. To inwestycja realizowana przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie w ramach programu budowy osiedlowych domów kultury. Budynek wykonywany jest w tzw. technologii pasywnej i został tak zaprojektowany, by nie kolidował z rosnącymi na działce drzewami. Z oferty kulturalnej i edukacyjnej klubu kultury mieszkańcy będą mogli korzystać już w II połowie tego roku.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 22:40

Interaktywna wystawa, Punkt Informacji Historycznej i rekonstrukcja historyczna Bitwy Limanowskiej (zdjęcia)

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej uzyskało środki na realizację projektu pt. „Polsko-słowackie braterstwo broni – bitwa limanowska 1914”, wraz z partnerem słowackim: Muzeum w Kieżmarku, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion „Tatry”. Całkowita wartość mikroprojektu wynosi 69 683,42 EUR z czego 49 997,85 EUR stanowi finansowanie z Unii Europejskiej.

Dodano: Środa, 21 lutego 2018 17:00

XIII Slalom Gigant o Puchar Burmistrza Limanowej

W piątek 23 lutego na stacji Limanowa-Ski odbędą się zawody o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa.

Dodano: Poniedziałek, 19 lutego 2018 16:21

Rozpoczął się ostatni tydzień ferii

Ferie powoli dobiegają końca, z wypoczynku korzystają mieszkańcy Małopolski, Wielkopolski, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 20:39

„Kocham Nową Hutę IV” - 10 000 kalendarzy na Walentynki

W samo południe Nowohucianie i mieszkańcy Krakowa oraz inni goście wzięli udział w akcji „Kocham Nową Hutę IV” - 10 000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki.

Dodano: Środa, 31 stycznia 2018 08:41

Spłonął punkt małej gastronomii w Nowej Hucie

W poniedziałek, 29 stycznia o godz. 02:31 w Krakowie na ul.Bulwarowej w Nowej Hucie doszło do pożaru - całkowitemu spaleniu uległ punkt małej gastronomii BBQ Grill MaNHattan. Nieznane są przyczyny pożaru.

Dodano: Wtorek, 30 stycznia 2018 13:42

Chcą odbudować kultowe miejsce w Nowej Hucie

W tym miejscu nie tylko jadano, ale i pomagano innym. W nocy z dnia 27-28 stycznia spalony został lokal gastronomiczny BBQ MaNHattan Grill znajdujący się w Nowej Hucie. Nowohucianie zorganizowali zbiórkę pieniędzy na jego odbudowę.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 19:23

Zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Nowej Białej

"W obliczu wielkiej tragedii, zainicjowaliśmy internetową zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców z Nowej Białej" - informują inicjatorzy akcji zbierania pieniędzy dla osób, które minionej nocy straciły dobytek w pożarze.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 11:58

Wielki pożar na Podhalu. Spłonęło 6 budynków, maszyny i zwierzęta (zdjęcia)

Pożar który wybuchł wczoraj w nocy w Nowej Białej (powiat nowotarski) był jednym z największych w ostatnich latach na Podhalu. Ogień objął powierzchnię 1860 m.kw. Straty oszacowano wstępnie na milion złotych. Przyczyna wybuchu ognia jest nieustalona.

Dodano: Wtorek, 16 stycznia 2018 15:02

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż Nowohuckiej usprawni przejazd z Podgórza do Huty

W miejscu starego chodnika powstała asfaltowa ścieżka rowerowa oraz chodnik z kostki i betonowych płyt. Oddana do użytku ścieżka rowerowa usprawni m.in. przejazd rowerem z Podgórza do Nowej Huty i z powrotem. Prace budowlane prowadzone były od listopada do grudnia 2017 roku.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 12:57

Pożar mieszkania w Nowej Hucie - zginęła kobieta

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w piątek w Nowej Hucie. Nie żyje kobieta. Na miejscu działały 4 zastępy straży pożarnej (około 20 strażaków), policja, pogotowie gazowe. Prokurator i biegli będą wyjaśniać przyczyny i wszystkie okoliczności zdarzenia.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 16:20

W Krakowie powstanie nowa ulica

Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje budowę nowej, prawie 3 km drogi w południowo-zachodniej części Krakowa. Chodzi o ul. 8 Pułku Ułanów, która połączy ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem ul. Kapelanka – Brożka – Grota Roweckiego.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 14:49

2 mln zł przeznaczono na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”

Blisko 2 mln zł przeznaczono w 2017 r. z miejskiej kasy na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”. Część nadal czeka na odnowę.

Dodano: Sobota, 6 stycznia 2018 10:20

Podsumowanie programu "Nowa Huta Dziś"

W roku 2017 Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie realizował program „Nowa Huta Dziś”. Celem projektu była poprawa infrastruktury technicznej na obszarze pięciu dzielnic nowohuckich. Były to: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. W ramach programu remontowane były chodniki, drogi, a oświetlenie podlegało wymianie. Projekt będzie kontynuowany w tym roku.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 23:59

Pokaz sztucznych ogni w Limanowej

31 grudnia o północy Limanowa przywita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni

Dodano: Wtorek, 26 grudnia 2017 10:34

Mroźny poranek. Kolejne otwarte stacje.

Słoneczny i mroźny poranek - tak przywitał nas drugi dzień świąt. Od wczoraj można jeździć w ośrodku Henryk-Ski w Krynicy a dziś rano ruszył też Lubomierz-Ski

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 21:12

Samochód wjechał w pieszych. Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna

Do wypadku doszło w Nowej Wsi - na drodze krajowej 75 na odcinku między Nowym Sączem a granicą państwa. Samochód osobowy wjechał w kobietę i jej wnuczkę.

Dodano: Środa, 20 grudnia 2017 19:47

Startuje Witów, Harenda i Litwinka

Już w czwartek sezon zaczną Witów, Harenda i Litwinka. Dzień później, w piątek rusza Polana Sosny w Niedzicy oraz Zadział w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 20 grudnia 2017 08:20

Nowohucka Kolęda 2017

Z inicjatywy Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida nagrano nowohucką wersję kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. W sesji udział wzięło ponad 250 osób, powstał też specjalny wideoklip. Premiera odbyła się we wtorek, w ARTzonie na os. Górali 4.

Dodano: Sobota, 16 grudnia 2017 05:00

Startuje Długa Polana, Szymoszkowa i Koziniec, na dobre sezon zaczyna też Wierchomla

Warunki pogodowe nie sprzyjają w ostatnich dniach narciarzom - a mocny i ciepły wiatr obrócił w niwecz starania wielu stacji. Są jednak takie które poradziły sobie z przeciwnościami.

Dodano: Piątek, 15 grudnia 2017 18:09

Polskie Koleje Linowe w Zakopanem chcą wejść na giełdę

Właściciel m.in. kolejki na Kasprowy Wierch poinformował w komunikacie, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zdecydowało o wprowadzeniu akcji do obrotu na Giełdę Papierów Wartościowych.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 11:40

Kąpielisko w Starej Żwirowni w Nowej Hucie

Za trzy lata mieszkańcy Małopolski będą mogli odpocząć w znajdującym się w krakowskiej Nowej Hucie Przylasku Rusieckim.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:13

Ogromne zmiany w transporcie miejskim w Limanowej

Niebawem mieszkańców ziemi limanowskiej czeka prawdziwa rewolucja. Dzięki unijnym środkom zyskają oni nie tylko pięć komfortowych i ekologicznych autobusów, ale też całkowicie nowy dworzec autobusowy oraz 28 wiat przystankowych w całej okolicy.

Dodano: Wtorek, 21 listopada 2017 15:15

Wystawa „Historia w dewizce zapisana”

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej wraz ze współorganizatorami: Urzędem Miasta Limanowa, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział Limanowa serdecznie zaprasza do obejrzenia zmodernizowanej wystawy stałej pod nazwą „Historia w dewizce zapisana”, którą honorowym patronatem objął Jarosław Sellin – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 18:40

150-lecie powiatu limanowskiego

W tym roku mija 150 lat od przeprowadzenia w Galicji reformy samorządowej. W jej wyniku u podnóży Beskidu Wyspowego i Gorców powstał powiat limanowski. W imieniu samorządu regionalnego gratulacje dla mieszkańców Ziemi Limanowskiej, wraz z okolicznościowymi grawertonami, przekazali: Leszek Zegzda z zarządu województwa, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz radny Grzegorz Biedroń.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 12:57

Poświęcenie odnowionego wizerunku Salus Populi Romani (zdjęcia)

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. z poświęceniem odnowionego wizerunku Salus Populi Romani w klasztorze oo. benedyktynów w Tyńcu.

Dodano: Środa, 15 listopada 2017 12:42

Historia w dewizce zapisana (zdjęcia)

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej wraz ze współorganizatorami: Urzędem Miasta Limanowa, Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział Limanowa zaprasza 17 listopada 2017 roku (piątek) o godzinie 17.00 do Dworu Marsów na oficjalne otwarcie zmodernizowanej wystawy stałej pod nazwą „Historia w dewizce zapisana”, którą honorowym patronatem objął Jarosław Sellin – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 08:30

Nowa szkoła na osiedlu Gotyk w Krakowie

Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk.

Dodano: Wtorek, 7 listopada 2017 08:27

Od poniedziałku remont i utrudnienia na drogach w Nowej Hucie

W poniedziałek, na okres 3 tygodni, w związku z kontynuacją prac związanych z przebudową wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta, ponownie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ul. Ujastek. W tym czasie wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji.

Dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 08:56

W Rożnowej koło Wieliczki znaleziono ciało młodego mężczyzny

Jak podaje RMF24, w Rożnowej koło Wieliczki znaleziono w niedzielę wieczorem ciało młodego mężczyzny. Miał rany kłute. Prokuratura zatrzymała sześciu nieletnich.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 12:51

Bliżej do przebudowy ul. Kocmyrzowskiej

To dobra informacja przede wszystkim dla mieszkańców Nowej Huty. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej. Zamówienie dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Darwina i Poległych w Krzesławicach do granic administracyjnych Krakowa oraz fragmentu drogi wojewódzkiej nr 776 w miejscowości Prusy. Inwestycja znacznie poprawi obsługę komunikacyjną w tej części Krakowa.

Dodano: Sobota, 23 września 2017 18:39

Prokuratura ponownie zbada czy sprzedaż Polskich Kolei Linowych była zgodna z prawem

Prokuratura Okręgowa w Krakowie podjęła na nowo, umorzone w 2013 roku, śledztwo w sprawie sprzedaży Polskich Kolei Linowych w Zakopanem.

Dodano: Wtorek, 19 września 2017 08:25

Dariusz Nowak został doradcą prezydenta Jacka Majchrowskiego

Dariusz Nowak, były rzecznik małopolskiej policji oraz rzecznik krakowskiego oddziału Najwyższej Izby Kontroli, został doradcą prezydenta Jacka Majchrowskiego. Zajmie się kwestią bezpieczeństwa i monitoringu wizyjnego.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 07:38

Prezes Prawa i Sprawiedliwości chodził po górach w naszym regionie

W niedzielę Jarosław Kaczyński wszedł na szczyt Koziarz nad Tylmanową. Znajduje się tam wieża widokowa - jedna z czterech, jakie wybudowała niedawno gmina Ochotnica Dolna.

Dodano: Poniedziałek, 17 lipca 2017 10:50

9 Wyścig Górski Limanowa: Kluza wygrywa 6 Rundę GSMP

Podczas 7 Rundy FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich, w niedzielę w Limanowej rozegrano także 6 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dodano: Sobota, 15 lipca 2017 22:59

9 Wyścig Górski Limanowa: Wygrana Dubaia po jedynym podjeździe wyścigowym

Zmienne warunki pogodowe – od słonecznego poranka po popołudniową ulewę, towarzyszyły uczestnikom 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, b idącej jednocześnie treningiem dla kierowców klasyfikowanych w & Rundzie FIA EHC – FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Dodano: Wtorek, 11 lipca 2017 09:28

9 Wyścig Górski Limanowa - 103 zgłoszenia: bolidy, Lamborghini i…126p

AMK Limanowa – organizator 9 Rundy FIA EHC – FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski opublikował listę zgłoszeń do imprezy, która odbędzie się w najbliższy weekend

Dodano: Wtorek, 4 lipca 2017 19:07

100,3 Race Radio zapowiada: Faggioli znów w Limanowej!

Do 9 Wyścigu Górskiego Limanowa, będącego eliminacją Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich i 5 i 6 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wpłynęło ok. 70 zgłoszeń z całej Europy. Wśród nich - od Simone Faggioli. Wyścig rozegrany zostanie w dniach od 14 do 16 lipca br.

Dodano: Poniedziałek, 15 maja 2017 10:07

Budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wchodzi w nowy etap

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05), budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wejdzie w nowy etap. W jego ramach drogowcy zamkną południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody pojadą jednym pasem ruchu.

Dodano: Czwartek, 11 maja 2017 14:05

Pożar w bloku w Nowej Hucie

Krakowscy policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru w jednym z nowohuckich bloków. Ranne zostały dwie osoby, w tym właściciel mieszkania, który ma poparzone 60% ciała.

Dodano: Środa, 3 maja 2017 20:52

60 lat OSP w Nowej Wsi (zdjęcia)

Jubileusz 60-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi był okazją do uhonorowania przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka wyróżniających się druhów Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Otrzymali je dziś Jadwiga Kantek i Grzegorz Szczecina. Starosta wręczył też komendantowi jednostki Piotrowi Kantkowi promesę na kwotę 4 tys. zł na dofinansowanie zakupu zestawu ratownictwa medycznego PSP R-1.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2017 09:20

Chodniki dla Nowej Huty

Był to krok dobry, choć niekonieczny. Można było od razu przystępować do działania – od razu wdrażać program „Nowa Huta dziś”. Krakowscy radni zdecydowali jednak inaczej. Na wczorajszej sesji poddali pod głosowanie zmienioną uchwałę przyjmującą ten program.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 19:39

Nowa hala sportowa w Zakopanem (zdjęcia)

To już niemal ostatnie szlify. W nowoczesnej hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Uczniowie szkoły, która od trzech lat znajduje się pod skrzydłami Województwa Małopolskiego, rok szkolny 2017/2018 rozpoczną już na nowej hali. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 22:10

Kapele Serc 2017 (zdjęcia)

W Nowohuckim Centrum Kultury odbył się charytatywny koncert zatytułowany" Kapela serc". Była to już dziewiąta edycja tej ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 20:39

Nowa siedziba Archiwum Narodowego w Krakowie

W poniedziałek zostanie podpisana umowa, zgodnie z którą firma Skanska zbuduje nową siedzibę Archiwum Narodowego w Krakowie. Gmach będzie wznoszony do 2019 roku. Koszt całego przedsięwzięcia - łącznie ze specjalistycznym wyposażeniem oraz przeprowadzką Archiwum z kilku dotychczasowych lokalizacji - szacowany jest na ok. 110 mln zł. Jest to inwestycja finansowana z budżetu państwa.

Dodano: Środa, 29 marca 2017 11:50

Jest zielone światło dla rewitalizacji Nowej Huty?

Nie brak kontrowersji po tym, jak w połowie marca wojewoda małopolski wszczął postępowanie, które miało na celu sprawdzenie legalności uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia programu pn. „Nowa Huta dziś!”.

Dodano: Niedziela, 19 marca 2017 17:20

Wiosna! Zamykają się pierwsze stacje

Jak na drugą połowę marca przystało, pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, temperatura rośnie a kolejne stacje narciarskie w Małopolsce kończą sezon narciarski.

Dodano: Czwartek, 9 marca 2017 13:03

Zostań Innovatorem Małopolski

Rozpoczęła się 11. edycja konkursu na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo Małopolski. To zaproszenie dla mikro, małych, średnich firmy oraz start-upów z Małopolski! Konkurs w ramach projektu Enterprise Europe Network i przy współpracy z Województwem Małopolskim organizuje Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Dodano: Poniedziałek, 2 stycznia 2017 10:58

Końcem roku ruszyła Kasina, działają już też Limanowa-Ski i Magura

W piątek 30 grudnia otwarta została stacja narciarska w Kasinie Wielkiej. Ośrodek przeszedł w tym roku poważną modernizację i zamiast dotychczasowego krzesła oferuje teraz 6-sobowa nowoczesną kolej

Dodano: Niedziela, 27 listopada 2016 10:10

Spotkanie z piosenką w Nowej Hucie

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 10:15

MFI: Tydzień kreatywności

43 partnerów, prawie 100 wydarzeń i ponad 4 tys. uczestników - za nami szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, największego w regionie wydarzenia poświęconego innowacjom i przedsiębiorczości.

Dodano: Środa, 26 października 2016 18:54

Trzech mężczyzn zatrzymanych za kradzieże z włamaniem na terenie powiatu limanowskiego

Limanowscy policjanci zatrzymali trzy osoby: 16-latka i dwóch 18-latków. Wszyscy są mieszkańcami gminy Limanowa. Mężczyźni w okresie od 8 września do 9 października br. dokonali kilku włamań i kradzieży pieniędzy o łącznej kwocie ok 50 tys zł.

Dodano: Niedziela, 23 października 2016 13:28

Pożar w bloku na os. Kazimierzowskim w Krakowie

Do pożaru doszło na pierwszym piętrze dziesięciopiętrowego bloku na osiedlu Kazimierzowskim w Nowej Hucie. Straż Pożarna wydobyła z mieszkania nieprzytomną osobę. Z bloku zostało ewakuowanych 14 osób.

Dodano: Sobota, 22 października 2016 12:11

W Nowej Hucie, pijany mężczyzna strzelał do puszek po piwie. W efekcie, przestrzelił szybę w mieszkaniu sąsiadki.

Najprawdopodobniej zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszy 59-letni mieszkaniec jednego z osiedli w Nowej Hucie, który strzelając z broni śrutowej trafił w okno jednego z mieszkań. O zdarzeniu, policję poinformowała córka właścicielki mieszkania, które zostało ostrzelane. 22-letnia kobieta była właśnie w jednym z pokojów, gdy usłyszała dźwięk pękającej szyby. Kiedy podeszła do okna zobaczyła, że w zewnętrznej szybie jest otwór .

Dodano: Piątek, 21 października 2016 10:13

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – spektakl teatralny dla dzieci w Nowej Hucie

 Teatr Nowy z Zabrza
Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik, doskonale opisuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.

Dodano: Środa, 19 października 2016 12:51

680 lat Tylmanowej - wsi zakorzenionej w tradycji i pracowitości mieszkańców (zdjęcia)

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej, której przewodniczył ks. dr Czesław Noworolnik w asyście proboszcza parafii w Tylmanowej ks. Marka Mroczka, rezydenta ks. Jana Chlebka, wikariusza ks. Romana Hopej oraz proboszcza parafii w Ochotnicy Górnej ks. dr Stanisława Kowalika. Mszę św. uświetnił śpiew w wykonaniu Chóru Parafialnego „Misericordia”.

Dodano: Czwartek, 13 października 2016 14:03

Gimnazjum w Rytrze najlepsze w halówce

W hali sportowej Gimnazjum w Brzeznej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wystąpiły cztery najlepsze zespoły w powiecie, zwycięzcy rozgrywek międzygminnych.

Dodano: Niedziela, 2 października 2016 17:39

Potrącenie w Tylmanowej. W Tworkowej samochód wpadł do rzeki

Do wypadku doszło w Tylmanowej na przejściu dla pieszych. Motocyklista potrącił trzy osoby. Zarówno piesi jak i motocyklista wraz z pasażerem zostali ranni.

Dodano: Wtorek, 13 września 2016 20:04

Plany Nowohuckiego Centrum Kultury

Podczas konferencji prasowej Nowohuckie Centrum Kultury przedstawiło swoje plany na nowy sezon. Każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy mogą liczyć na bogatą ofertę zajęć, kursów i spotkań literackich, podczas których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, talenty i umiejętności.

Dodano: Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:06

Uwierzyć w Obłazową. To może być turystyczny hit na wielką skalę

NOWA BIAŁA. Gmina Nowy Targ ogłosi niebawem konkurs na koncepcję architektoniczną Jaskini Obłazowej. Ma tu powstać coś na kształt interaktywnego, nowoczesnego parku archeologicznego, w którym będą pokazane prehistoryczne skarby, znalezione tutaj przez prof. Pawła Valde-Nowaka: liczący 30 tys. lat bumerang, najstarsze znalezione w Polsce kości człowieka czy kości mamutów.

Dodano: Czwartek, 11 sierpnia 2016 13:01

Hospicjum dla dzieci potrzebuje pomocy

Pierwsze w Polsce centrum, którego celem jest zapewnienie kompleksowej opieki dla ciężko chorych dzieci, przy jednoczesnym, czasowym odciążeniu ich rodzin, miało w Krakowie zostać otwarte wiosną. Jednak Małopolskie Hospicjum dla Dzieci już po raz trzeci przekłada termin uruchomienia placówki.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 14:40

Nowa Huta. Od niedzieli spodziewana jest podwyższona emisja do powietrza

Krakowski magistrat podał do wiadomości informacje ArcelorMittal Poland. W związku z rozpoczęciem rozruchu wielkiego pieca w hucie przewiduje się wystąpienie widocznej emisji do powietrza. Hutnicy uspokajają – nie będzie szkodliwa dla życia.

Dodano: Czwartek, 14 lipca 2016 21:25

Nowe horyzonty Nowej Huty

Trwają intensywne prace mające na celu rewitalizację poprzemysłowych terenów Nowej Huty.

Dodano: Środa, 6 lipca 2016 20:20

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Podczas gdy na Mazurach trwa Rajd Polski także w Małopolsce fani sportów motorowych nie mają powodów do narzekań. Ścigano się w miniony weekend w Gorlicach a już za tydzień zawody odbędą się w Limanowej.

Dodano: Niedziela, 13 marca 2016 08:57

Dziś w Kasinie odbędzie się finał GrandPrix o Puchar BeskidCard

Niesprzyjające warunki pogodowe zmusiły organizatorów do skorygowania harmonogramu zawodów.

Dodano: Czwartek, 10 marca 2016 16:08

Zamykają sie kolejne stacje, odwoływane są zawody

Zima całkiem już skapitulowała. Wysokie temperatury sprawiają że śnieg szybko znika a kolejne ośrodki kończą sezon

Dodano: Niedziela, 17 stycznia 2016 14:31

Łuczak, Soons i Michalik z podwójnym zwycięstwem w Suchem

W Suchem odbyła się druga w tym sezonie impreza dla młodych alpejczyków. Najlepsi narciarze i narciarki młodego pokolenia dwukrotnie zmierzyli się na trasie slalomu.

Dodano: Piątek, 8 stycznia 2016 09:59

Zbliża się kolejne Grand Prix o Puchar BeskidCard

Już 17 stycznia odbędzie się pierwsza z ośmiu zaplanowanych na ten sezon edycji IV Grand Prix o Puchar BeskidCard

Dodano: Niedziela, 3 stycznia 2016 11:01

Otwierają się kolejne stacje w Małopolsce

Mróz trzyma, słońce świeci - jest po prostu pięknie. Otwierają się kolejne stacje a te już działające uruchamiają nowe trasy.

Dodano: Sobota, 2 stycznia 2016 08:42

Mroźna i słoneczna sobota

Prognoza na pierwszy weekend Nowego Roku przewiduje mróz i słońce - idealnie warunki do jazdy i do produkcji śniegu. Dzięki pracującym od kilku dni armatkom dziś i jutro otwierają się kolejne stoki

Dodano: Środa, 7 października 2015 16:07

Protest przeciw imigrantom w Limanowej

Piotr Sułkowski kandydujący do sejmu z list komitetu KORWiN zaprasza sobotę 10 października na Rynek w Limanowej gdzie odbędzie się protest przeciw masowej imigracji z Azji i Afryki do Polski i Europy!

Dodano: Piątek, 2 października 2015 14:10

Kandydaci do Senatu z okręgu 37

Okręg 37 obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego i nowosądeckiego

Dodano: Środa, 29 lipca 2015 20:37

Trwają poszukiwaia 17-letniego mieszkańca Tylmanowej

Policja nadal poszukuje Seweryna Adamczyka, mieszkańca Tylmanowej, który dwa lata temu, 17 marca o godzinie 14:30 opuścił miejsce zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił.

Dodano: Niedziela, 26 lipca 2015 10:54

Rowerowa masa krytyczna w Tylmanowej

W Tylmanowej odbył się przejazd protestacyjny, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest brak ścieżki rowerowej na odcinku drogi wojewódzkiej 969 Krościenko -Tylmanowa- Łącko. W akcji wzięli udział podhalańscy posłowie.

Dodano: Wtorek, 21 lipca 2015 13:11

W sobotę protest i blokada drogi w Tylmanowej

Organizatorzy akcji protestacyjnej poinformowali, że w sobotę o godz. 13 będą blokować przejazd drogą 969 przez Tylmanową. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem braku ścieżki rowerowej, którą mogliby bezpiecznie dojeżdżać do szkoły czy pracy.

Dodano: Piątek, 29 maja 2015 21:18

Małopolskie Targi Innowacji - podsumowanie

Na krakowskim Małym Rynku stanął namiot wystawienniczy, pod którym zgromadzone zostały niezwykłe wynalazki, kreatywni ludzie oraz najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne. Niemal 2700 gości odwiedziło tegoroczne Małopolskie Targi Innowacji.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2015 13:52

Małopolski Festiwal Innowacji (25-31 maja)

Małopolski Festiwal Innowacji to cykl wydarzeń, które pozwalają oswoić się z najnowszymi technologiami w regionie i zgłębić informacje na ich temat. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 25 - 31 maja. Koordynatorem i głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W tym roku inicjatywa zgromadziła czterdziestu jeden partnerów - renomowane centra badawcze i najlepsze uniwersytety w kraju, prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa i instytuty.

Dodano: Piątek, 1 maja 2015 00:38

Kolejne drogi w gminie Czarny Dunajec zostaną odbudowane

Drogi „Wierchowa Do Sośniny” w Starem Bystrem oraz „Szeligówka” w Czerwiennem o łącznej długości 3,29 km, które w 2013 r. dotknięte zostały klęską żywiołową zostaną odbudowane i pokryte nawierzchnią bitumiczną w ramach promesy przyznanej ze środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dodano: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015 09:29

KRAKÓW. Grozili nożem taksówkarzowi. Ukradli samochód i pieniądze

W sobotę, około godz. 21 dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką na ul.Szymanowskiego. Chcieli jechać do Przylasku Rusieckiego, gdzie miało odbyć się ognisko. W trakcie jazdy wyciągnęli noże i kazali wysiąść taksówkarzowi z samochodu. Był w szoku, ale nic mu się nie stało. Napastnicy odjechali.

Dodano: Czwartek, 23 kwietnia 2015 10:58

Do Nowego Targu przyjedzie kolejny kandydat w wyborach prezydenckich: Jacek Wilk

NOWY TARG. W Przyszłym tygodniu w Nowym Targu gościć będzie kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta RP Jacek Wilk. Otwarte spotkanie odbędzie się 6 maja w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 23:39

KRAKÓW. "Nie dla likwidacji części surowcowej huty" - demonstracja hutników pod kombinatem

W czwartek, 16 kwietnia ponad tysiąc osób demonstrowało przed bramą główną kombinatu w Nowej Hucie. Tutejsi hutnicy mogą stracić pracę.

Dodano: Niedziela, 12 kwietnia 2015 12:02

NOWA WIEŚ. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem

Do wypadku doszło tuż przed godz. 9 na DK 75 w miejscowości Nowa Wieś. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie droga była zablokowana.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 13:13

UMWM namawia przedsiębiorców do wzięcia udziału w Małopolskich Targach Innowacji

"Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo? Twoja firma jest z Małopolski? Opierasz jej rozwój na innowacjach i chcesz pokazać się szerszej publiczności? Jeśli tak, zgłoś swoje przedsiębiorstwo do Małopolskich Targów Innowacji 2015. Udział w Targach to świetna okazja na bezpłatną promocje firmy" - namawia organizator Targów - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Tegoroczne Targi odbędą się 27 maja.

Dodano: Niedziela, 22 lutego 2015 14:34

Wiceburmistrz Zakopanego przestrzega radnych: "Dziecko w pięć minut odebrane - przez dwa lata było odzyskiwane"

ZAKOPANE. - Ja kiedyś w takim Zespole Interdyscyplinarnym pracowałam i to było coś strasznego. W 5 minut odebrano dziecko rodzinie - na donos osoby, która potem była "rodziną zastępczą". W 24 godziny nią została. Dwa lata odzyskiwaliśmy to dziecko. Ale wróciło już "inne" - mówiła do radnych Agnieszka Nowak Gąsienica.

Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 20:48

W Nowy Targu powstaje nowy plac handlowy (zdjęcia)

NOWY TARG. Od dwóch miesięcy trwają prace przy budowie nowego placu handlowego. Prowadząca inwestycję spółka "Nowa Targowica" zapowiada, że handlujący będą mogli z niego korzystać jesienią tego roku, lub wiosną przyszłego. Termin zależy od "dobrej atmosfery" wokół inwestycji. A ta - nie jest najlepsza.

Dodano: Czwartek, 1 stycznia 2015 19:51

Troje lekarzy z Limanowej oskarżonych o śmierć bliźniąt

Akt oskarżenia przeciwko lekarce ze szpitala w Limanowej za nieumyślne spowodowanie śmierci bliźniąt oraz przeciw dwóm lekarzom, którzy narazili ciężarną na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, trafił do Sądu Rejonowego w Limanowej.

Dodano: Wtorek, 30 grudnia 2014 15:52

Lekarze z Limanowej wyrzuceni z pracy za "niedopuszczalne zachowanie”

Dwaj lekarze ze szpitala w Limanowej zostali zwolnieni z pracy. Według rodziny zmarłej pacjentki, podczas dyżuru na oddziale intensywnej opieki medycznej byli oni pijani.

Dodano: Wtorek, 23 grudnia 2014 20:03

Policja wyjaśnia sprawę śmierci kobiety w limanowskim szpitalu

Zdaniem rodziny - lekarze, którzy zajmowali się ich krewną, byli pijani. Gdy na miejsce przyjechała policja, lekarze opuścili szpital. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. O sprawie poinformował TVN 24.

Dodano: Niedziela, 21 grudnia 2014 21:25

Nowohucka kolęda (film)

Z najcieplejszymi życzeniami z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dołącza się cała Nowa Huta. W nietypowy sposób...

Dodano: Piątek, 19 grudnia 2014 11:51

Odnowiony dworzec kolejowy w Nowym Sączu

Zabytkowy dworzec kolejowy w Nowym Sączu został w czwartek oddany do użytku po gruntownej renowacji. Budynkowi przywrócono wygląd i układ z czasów jego powstania – z początku XX wieku. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 13:39

Zmiany w ratownictwie medycznym

Krótszy czas dojazdu do pacjenta – taki jest efekt zmian w godzinach stacjonowania karetek w Małopolsce. Od 1 listopada 2014 roku w 15 miejscach w naszym regionie zespoły Ratownictwa Medycznego stacjonują o cztery godziny dłużej.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 14:32

Nowatorska inicjatywa Komisji Europejskiej w Krakowie

W najbliższy piątek, 12 grudnia, ambasadorki projektu "Scientix" - opowiedzą o społeczności internetowej na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie.

Dodano: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 10:28

Nowak-Gąsienica i Łukaszczyk wiceburmistrzami Zakopanego

Agnieszka Nowak-Gąsienica i Wiktor Łukaszczyk, to dwójka nowych wiceburmistrzów Zakopanego, którzy będą pomagać Leszkowi Doruli w rządzeniu stolicą Tatr.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 18:38

KRAKÓW. Galicyjski Kiermasz Adwentowy (zdjęcia)

W niedzielę, 30 listopada na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie oficjalnie ruszył Galicyjski Kiermasz Adwentowy. Już po raz trzeci plac przed Galerią Krakowską zamienił się w świąteczną wioskę.

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 19:56

Sektor obronny na czele innowatorów

Debiut i to od razu na pozycji wicelidera krajowego rankingu. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm Rzeczpospolitej. Stało się tak dzięki ponad dwukrotnemu zwiększeniu inwestycji w zakresie badań i rozwoju. Pierwsze miejsce zajął gdyński producent radiostacji i radiotelefonów Radmor, który jako główny dostawca łączności krótkofalowej dla polskiego wojska także reprezentuje sektor przemysłu obronnego.

Dodano: Piątek, 17 października 2014 23:18

Kapliczka w Nowej Wsi została przeniesiona w nowe miejsce (zdjęcia)

Spektakularna operacja przeniesienia w nowe miejsce zabytkowej kapliczki w centrum Nowej Wsi została pozytywnie zakończona. Aby wyłoniona w przetargu firma mogła kontynuować budowę ronda, obiekt musiał został przeniesiony kilka metrów dalej.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 15:22

KRAKÓW. Bezpłatne badania dla młodzieży z Nowej Huty

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie z okazji 60-lecia powstania przygotował prezent dla najmłodszych pacjentów i zaprasza na bezpłatne badania znamion skórnych.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 12:38

Nowy Targ nominowany do "katolickiego Nobla"

Miasto Nowy Targ zostało nominowane do nagrody „Totus” za 2014 r. w kategorii „propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”. Nagrody te, zwane „katolickimi Noblami” przyznaje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dodano: Piątek, 3 października 2014 13:25

Ośrodek Medycyny Doświadczalnej i Innowacyjnej powstał w Krakowie

Ośrodek Medycyny Doświadczalnej i Innowacyjnej to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Rolniczego i Jagiellońskiego. Całkowity koszt inwestycji to 24 mln zł. 16 mln pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Dodano: Środa, 1 października 2014 14:31

Na Spiszu otwarto Centrum Kultury Słowackiej

W Nowej Białej odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Kultury Słowackiej.

Dodano: Sobota, 27 września 2014 21:53

Poronin doceniony za świetlicę

Gmina Poronin została laureatem konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Projekt pt. "Świetlica wiejska - nowa jakość, większa funkcjonalność" zajął drugie miejsce w konkursie.

Dodano: Poniedziałek, 22 września 2014 11:25

Rozbita grupa włamywaczy, która kradła paliwo z samochodów ciężarowych oraz metali kolorowych z punktów skupu złomu na terenie Małopolski

Limanowscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, członków grupy przestępczej, którzy na swoim koncie mają kilkadziesiąt różnego rodzaju naruszeń prawa - przede wszystkim kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Dodano: Środa, 17 września 2014 22:30

W Krakowie obradowała sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Na zaproszenie marszałka Marka Sowy stolica Małopolski gości posłów z sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. W czasie dwudniowej wizyty wezmą oni nie tylko udział w dyskusjach, ale obejrzą również najważniejsze inwestycje wspierające rozwój Małopolski.

Dodano: Czwartek, 11 września 2014 20:35

Wystawa prac Jana Jachymiaka - „Picassa z Tylmanowej”

W piątek, 12 września br. o godzinie 18.00 w Domu Ludowym im. J. Ćwiżewicza w Bukowinie Tatrzańskiej rozpocznie się wernisaż wystawy znanego w regionie malarza - Jana Jachymiaka.

Dodano: Środa, 10 września 2014 12:07

Tydzień Zrównoważonego Transportu 2014

Od 16 do 22 września potrwa Tydzień Zrównoważonego Transportu, a zakończy się Dniem bez Samochodu - kierowcy tradycyjnie pojadą w tym dniu komunikacją miejską za darmo.

Dodano: Piątek, 29 sierpnia 2014 12:25

„Sprzedana muzyka” czyli nowa wystawa w krakowskim Muzeum Etnograficznym (zdjęcia)

Zaczęło się od pewnej książki, potem była muzyka, a skończyło się na obrazach. To wszystko wydarzyło się za sprawą Andrzeja Bieńkowskiego etnografa i malarza, który siedem lat temu opublikował książkę o wiejskich muzykantach "Sprzedana Muzyka”. To co opisał - autor postanowił przenieść na płótno.

Dodano: Wtorek, 26 sierpnia 2014 20:08

Pocztówka zrobiona w balona...

Osobliwością pierwszych Dni Krakowa w roku 1936 była poczta balonowa. Dwa razy w tygodniu można było nadać balonem „Kraków” listy i kartki pocztowe, ostemplowane specjalnym datownikiem urzędu pocztowego nr 2 w Krakowie i stemplem z napisem „Balon Kraków”. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, we współpracy z Pocztą Polską, postanowiło wskrzesić przedwojenną tradycję poczty balonowej organizując Balonową Pocztę MHK.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 09:49

Umorzono śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Nowego Sącza

Wszczęte z doniesienia CBA i nowosądeckiego radnego śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka zostało właśnie umorzone. W toku śledztwa prokuratura nie stwierdziła znamion przestępstwa. Postanowienie o umorzeniu nie jest prawomocne.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 11:12

120-Lecie OSP w Nowej Wsi (duża galeria)

Ochotnicza Straż Pożarna Nowa Wieś obchodziła jubileusz 120 –lecia istnienia.

Dodano: Piątek, 15 sierpnia 2014 21:43

Polskie jabłka górą!

Każdy dzień Sławek Adamek z Nowej Wsi zaczyna dwadzieścia po piątej. Wypija herbatę i idzie do sadu. Żyje tak od ponad dwudziestu lat. Mówi, że jest szczęśliwy bo robi to co kocha. Jest sadownikiem i nie boi się owocowej wojny.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 20:12

Kulturalna Stolica Podhala w sierpniu

Dziewiąty już rok w Nowym Targu rozbrzmiewa latem muzyka organowa pod nazwą "Letnie Koncerty Organowe ". Koncerty organizowane przez Urząd Miasta przyciągają do kościoła św. Katarzyny miłośników muzyki, którzy mają możliwość posłuchania muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku oraz kompozytorów współczesnych.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 16:37

Polsko-węgierskie porozumienie w sprawie remontu cmentarza na Jabłońcu w Limanowej

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim zostało podpisane polsko-węgierskie porozumienie dotyczące I etapu remontu cmentarza wojennego nr 368 z I wojny światowej położonego na wzgórzu Jabłoniec w Limanowej.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 11:18

Praca sezonowa, ale nie tylko: Młodzieżowe Biuro Pracy

W Krakowie w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy działa Młodzieżowe Biuro Pracy. Zarówno osoby pełnoletnie, jak i nastolatkowe znajdą dla siebie pracę.
Oferty czekają także na bezrobotnych i niepełnosprawnych. Co ważne, zarobek otrzymują legalnie, a pracodawca jest wiarygodny.

Dodano: Poniedziałek, 14 lipca 2014 11:10

Szkło z Heratu. Nowa wystawa w krakowskim Muzeum Etnograficznym (zdjęcia)

„W Fenicji, na obszarze Syrii, niedaleko Judei, u podnóża góry Karmel i ujścia rzeki Bellus w pobliżu miasta Ptolomais znajdują się mokradła. Piasek jest tam niezwykle czysty, bo wartki strumień wymywa z niego wszelkie nieczystości. Tradycja mówi, że pewnego razu ugrzązł tam na mieliźnie statek kupiecki z natronem. Kupcy, którzy wysiedli na brzeg, chcąc przygotować sobie kolację, rozpalili ognisko. Jako podpórek pod garnek użyli brył natronu ze statku, gdyż nie było w pobliżu kamieni. Piasek nabrzeżny mieszał się z palącym się natronem i z ogniska zaczęły wypływać strumienie przezroczystej masy”- brzmi legenda o powstaniu szkła spisana przez św. Izydora już w VII wieku.

Dodano: Piątek, 11 lipca 2014 15:01

Mężczyzna zabił żonę w Nowej Hucie

W czwartek, 10 lipca doszło do tragedii w jednym z mieszkań w Nowej Hucie - mężczyzna zabił żonę, a syn trafił do szpitala. Rodzinna kłótnia przerodziła się w tragedię.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 17:51

Szlak rowerowy dookoła Tatr. 13 samorządów podpisało stosowną umowę (zdjęcia)

NOWY TARG. - Dziesięć lat temu narodziła się idea. Dziś ona się materializuje - mówił Antoni Nowak podczas podpisania Umowy Partnerskiej dotyczącej realizacji projektu "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Projekt podpisali przedstawiciele 13 samorządów z Polski i Słowacji.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 18:35

Festyn "Zobacz lato przez niebieskie okulary"

Na stadionie MKS Limanovia odbył się dziś festyn pt."Zobacz lato przez niebieskie okulary". W ramach festynu Związek Limanowian przeprowadził zbiórkę oraz licytację na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Limanowski, IPA Region Małopolska oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Policji.

Dodano: Poniedziałek, 9 czerwca 2014 16:01

Pijany mężczyzna awanturował się i biegał z mieczem

W sobotę, 7 czerwca na jednym z nowohuckich osiedli zatrzymano pijanego 38-latka, który awanturował się i wymachiwał imitacją japońskiego miecza.

Dodano: Piątek, 6 czerwca 2014 14:11

Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku (zdjęcia)

118 wydarzeń, 34 partnerów, 30 firm i 20 instytucji prezentujących się na Targach Innowacji, niezliczona ilość spotkań i całe województwo zaangażowane w wyjątkowy projekt – to najkrótsze z możliwych podsumowań zakończonego 31 maja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwalu, który od czterech edycji pokazuje jak ważne miejsce w naszym życiu zaczynają zajmować innowacyjne rozwiązania.

Dodano: Poniedziałek, 2 czerwca 2014 21:38

WLKM nagrodzony na lotniczej wystawie

Statuetkę Air Fair 2014 otrzymały Zakłady Mechaniczne Tarnów podczas VIII Międzynardowej Wystawy, odbywającej się w Bydgoszczy pod hasłem Innowacje Przyszłości. Wyróżniono jeden z flagowych produktów przedsiębiorstwa przeznaczony dla lotnictwa - wielolufowy karabin maszynowy WLKM 12,7 mm.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 20:02

Małopolski Festiwal Innowacji - przyjdź i daj się zaskoczyć!

Promując i wspierając rozwój w oparciu o nowe technologie oraz szeroko pojętą współpracę Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na szereg wydarzeń edukacyjno- informacyjnych, które w tym roku odbywać się będą na terenie całego województwa w dniach 26 do 31 maja w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Czwartek, 1 maja 2014 20:42

Nowa ustawa o cudzoziemcach

Z początkiem maja wchodzi w życie nowa ustawa o cudzoziemcach. Najważniejsze zmiany dotyczą m. nn. sposobu składania wniosku o zezwolenia na pobyt i czasu, na jaki udziela się zezwolenia na pobyt.

Dodano: Sobota, 12 kwietnia 2014 23:25

Mechaniczne w porozumieniu energetycznym

Zakłady Mechaniczne Tarnów stały się jednym z sygnatariuszy energetycznego Paktu dla Tarnowa. Inicjatorem porozumienie zawartego na rzecz zrównoważenia energetycznego w aglomeracji tarnowskiej był Zarząd Województwa Małopolskiego. W programie „Ochrona Środowiska” zaproponował on między innymi wsparcie dla działań mających na celu oszczędne i efektywne wykorzystanie energii.

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 20:13

Dzieci z województwa małopolskiego wyrzucają tony kanapek - raport z badań "Talent do niemarnowania"

Rocznie Polacy wyrzucają 9 milionów ton jedzenia, co daje nam niechlubne 5 miejsce w Europie. Aby zahamować wzrost tego problemu, należy nie tylko zmienić codzienne nawyki, ale i uczyć prawidłowej postawy już najmłodszych. Wg badań „Talent do niemarnowania”, przeprowadzonych przez instytut MillwardBrown na zlecenie programu Tesco dla Szkół, co najmniej 4 500 uczniów podstawówek i gimnazjów regularnie wyrzuca zdatne do spożycia jedzenie do szkolnego kosza. Co gorsza, bardzo niska jest świadomość problemu wśród samych nauczycieli.

Dodano: Wtorek, 25 marca 2014 20:28

Świat zza firanki, czyli - boję się Nowej Huty!

Maria Karwacka mieszka w bloku na osiedlu Szkolnym ponad dwadzieścia lat. Zgodziła się na rozmowę bo wie, że nie pokaże jej twarzy kamera, ani nie nagra głosu radiowy reporter. Chce opowiedzieć o swoim synu Maćku, który ponad rok nie wychodził z domu. Koledzy grozili, że połamią mu nogi i ręce.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2014 11:59

Wstępne wyniki sekcji noworodka z Limanowej

"Wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka, który zmarł podczas porodu w szpitalu w Limanowej w Małopolsce, wskazują, że malec był zdolny do samodzielnego życia. Biegły stwierdził, że nie miał żadnych wad genetycznych, które uniemożliwiały normalne funkcjonowanie" - donosi RMF FM.

Dodano: Piątek, 7 lutego 2014 12:06

Małopolski Festiwal Innowacji

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza instytucje oraz firmy z regionu do włączenia się w organizację Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Piątek, 24 stycznia 2014 17:46

Wypadek pijanego policjanta w Mszanie Dolnej - śledztwo przeniesiono

Decyzją prokuratora apelacyjnego w Krakowie śledztwo w sprawie policjanta, który, prowadząc samochód w stanie nietrzeźwym, spowodował wypadek w Mszanie Dolnej, zostanie przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Dodano: Wtorek, 14 stycznia 2014 16:35

Zarzuty zabójstwa po śmierci 31-letniego zakopiańczyka

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu podstawiła zarzuty udziału w zabójstwie 43-letniemu mężczyźnie i 33-letniej kobiecie, mieszkańcom Rabki-Zdroju, którzy - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - pobili na śmierć 31-letniego mieszkańca Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 7 stycznia 2014 16:34

KRAKÓW. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 stycznia) rutynowa kontrola na terenie Nowej Huty zakończyła się pościgiem. Kierujący Daewoo Nubirą, widząc patrol policji przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Odmętowej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca i pasażer byli nietrzeźwi i pod wpływem narkotyków.

Dodano: Poniedziałek, 23 grudnia 2013 10:40

Kraków: Nowa kameralna placówka dla dzieci

Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Tadeusz Matusz uroczyście otworzył w Krakowie nową specjalistyczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci. Po Świętach w mieszkaniu przy ul. Działkowej zamieszka 6 dziewcząt i 6 chłopców w wieku gimnazjalnym, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinnych domach.

Dodano: Środa, 27 listopada 2013 14:13

Zatrzymanych 19 osób podejrzanych o korupcję

19 osób podejrzanych o przyjmowanie i wręczanie łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy zatrzymali policjanci z Tarnowa. - Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. Planowane są kolejne zatrzymania.

Dodano: Sobota, 2 listopada 2013 14:25

KRAKÓW. Powstanie basen z ruchomym dnem w Nowej Hucie

W przyszłym roku rozpocznie się budowa basenu na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Nowoczesny obiekt powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1. Koszt inwestycji szacowany jest na 16 mln zł.

Dodano: Wtorek, 22 października 2013 23:59

Prezydent Tarnowa pozostanie w areszcie

Podejrzany o przyjęcie 50 tys. zł łapówki prezydent Tarnowa Ryszard Ś. pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Krakowie nie uwzględnił we wtorek zażalenia na areszt i utrzymał decyzję o jego stosowaniu.

Dodano: Środa, 16 października 2013 11:42

Nowotarska prokuratura sprawdza wydatki burmistrza Zakopanego

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wpłynęło zawiadomienie z Regionalnej Izby Obrachunkowej o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Zakopanego Janusza Majchra oraz sekretarz UM Renatę Szych. Przeznaczyli oni ok. 60 tys. zł z gminnych pieniędzy na opłacenie prawników w swoich sprawach karnych.

Dodano: Czwartek, 10 października 2013 14:45

Nowa droga z Brzeska do Koszyc - podpisanie umowy na budowę

Dziś zawarta została umowa między Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie a firmą Skanska na budowę pierwszego odcinka drogi Brzesko-Koszyce. Nowy fragment drogi wojewódzkiej będzie kosztował 27 mln zł netto (33 mln zł brutto). Powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz. Będzie to ponad 4-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego w Brzesku do Mokrzysk (ul. Zagrodzka). Inwestycja zostanie zakończona w maju 2015 roku.

Dodano: Sobota, 28 września 2013 20:38

Podejrzany o korupcję prezydent Tarnowa - został aresztowany

Przyjęcie 50 tys. zł łapówki od jednej z firm budowlanych zarzuciła w piątek krakowska prokuratura prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ś. - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. W piątek wieczorem sąd aresztował Ryszarda Ś. na trzy miesiące.

Dodano: Sobota, 17 sierpnia 2013 20:26

KRAKÓW. Kobieta staranowała samochodem ogrodzenie

W piątek, ok. godz 13:00 kobieta jadąca z dużą prędkością, samochodem terenowym, wypadła z jezdni i staranowała ogrodzenie bloku mieszkalnego. Zatrzymała się na żywopłocie, tuż przed jedną z klatek. Nikomu nic się nie stało.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 15:34

KRAKÓW. Sutener skazany

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu Wschód oskarżyła 33-letniego mieszkańca Krakowa - Stanisława Sz. o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez dwie kobiety.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 13:10

UG Czorsztyn znalazł się między młotem, a kowadłem. "Za co karać Gminę, za jej zaradność i gospodarność?"

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Czorsztyn, zamieszczona została informacja na temat segregacji odpadów w gminie i kłopotów, jakie mają samorządowcy w związku z wprowadzeniem nowej ustawy "śmieciowej", której przepisy kolidują z realizowanym projektem unijnym. Samorząd naraził się na konsekwencje finansowe z obu stron. Albo zapłaci karę, albo odda dofinansowanie unijne.

Dodano: Środa, 24 lipca 2013 20:31

Jak Małopolska radzi sobie z nową ustawą śmieciową?

- W Małopolsce sytuacja wygląda optymistycznie – mówił marszałek Marek Sowa podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji wizyty w Krakowie ministra środowiska Marcina Korolca. Minister odwiedza wszystkie województwa i spotyka się z władzami regionów i gmin, aby omówić najważniejsze sprawy związane z wprowadzeniem nowej „ustawy śmieciowej”.

Dodano: Środa, 17 lipca 2013 23:30

Budowa domu w miejscu planowanego mostu - przed sądem

ZAKOPANE. Przed sądem zakopiańskim odbyła się rozprawa rodziny D. z Białego Dunajca. Chodzi rozpoczętą budowę budynku mieszkalnego w miejscu planowanego mostu w ciągu "zakopianki". Zeznawał projektant domu i przedstawiciele starostwa tatrzańskiego.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2013 01:02

Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji złożyła dymisję

Zastępca prezydenta Krakowa do spraw edukacji Anna Okońska-Walkowicz zrezygnowała ze stanowiska. Jej odejście z pracy w Urzędzie Miasta zapadło po spotkaniu z politykami Platformy Obywatelskiej. Odejdzie ze stanowiska 31 lipca. Jej następcą będzie Tadeusz Matusz, który był wcześniej dyrektorem Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Krakowa.

Dodano: Środa, 12 czerwca 2013 21:17

Zakopiańscy radni sprzeciwiają się sposobom dysponowania akcjami PKL, które będzie działaniem na szkodę interesów mieszkańców

ZAKOPANE. Podczas sesji Rady Miasta, radni zaprotestowali przeciwko emisji i zbyciu akcji spółki Polskie Koleje Górskie S.A., w taki sposób, aby samorządy utraciły kontrolny pakiet akcji w spółce. W podjętym dziś stanowisku stwierdzają, że spółka utworzona przez cztery samorządy, czyli Polskie Koleje Górskie może działać na szkodę mieszkańców.

Dodano: Poniedziałek, 10 czerwca 2013 01:26

Turniej Szachowy Juniorów rozgrywany w ramach festiwalu gier planszowych „Nowa Gralicja” w Krakowie (zdjęcia)

W Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie rozegrany został otwarty turniej szachowy systemem szwajcarskim i Bergera na dystansie 7 rund po 15’ dla każdego zawodnika. Pierwsze miejsce w kategorii do lat 16 zajął Zygmunt Soliwoda, uczeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku.

Dodano: Sobota, 8 czerwca 2013 17:57

Strona internetowa sołectwa Nowa Wieś w gminie Kęty - najlepsza w Małopolsce. Relacja z Finału konkursu „SOŁECTW@ w sieci”

W gmachu Senatu RP w Warszawie miał miejsce Finał I Ogólnopolskiego Konkursu „SOŁECTW@ w sieci”, mającego na celu wyłonienie najlepszej w Polsce internetowej strony wiejskiej. Konkurs podzielony był na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. W województwie małopolskim strona www.nowa-wies-kety.pl zajęła pierwsze miejsce, wygrywając w rywalizacji z 31 innymi stronami zgłoszonymi z terenu Małopolski.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2013 21:36

KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości

W czwartek, 6 czerwca, w Krakowie odbędzie się konferencja "KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości" organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz KIC InnoEnergy.

Dodano: Piątek, 24 maja 2013 19:11

Konferencja „Młoda przedsiębiorczość - nowe pokolenie w biznesie” oraz panele dyskusyjne "Przy kawie o innowacjach"

KRAKÓW. Na początku czerwca zorganizowana zostanie konferencja pt. „Młoda przedsiębiorczość – nowe pokolenie w biznesie” oraz panele dyskusyjne „Przy kawie o innowacjach”. Oba wydarzenia odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Dodano: Wtorek, 14 maja 2013 23:22

Portal ’Nowa Wieś w gminie Kęty’ w finale konkursu „Sołectw@ w sieci”!

Zaprzyjaźniona z nami strona "Nowa Wieś w gminie Kęty" znalazła się wśród 16 finalistów konkursu na najlepszą stronę sołectwa w Polsce. Jury wyłoni trzy najlepsze strony spośród całej "16". Każdy mieszkaniec, czytelnik z województwa małopolskiego, może zagłosować na tę stronę w odrębnym plebiscycie - Nagroda Publiczności".

Dodano: Środa, 3 kwietnia 2013 12:45

Pogrzeb Jerzego Nowaka w Krakowie

Dzisiaj, 3 kwietnia o godz. 12:20 odbył się pogrzeb Jerzego Nowaka na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Wybitny aktor, reżyser i pedagog spoczął w Alei Zasłużonych.

Dodano: Niedziela, 31 marca 2013 19:36

Nowa Wieś w zimowej scenerii (film)

Prezentujemy krótki film z niedzielnego przejazdu po Nowej Wsi w gminie Kęty, zaśnieżonej jak chyba nigdy w Wielkanoc.

Dodano: Środa, 30 stycznia 2013 13:30

Pielęgniarska opieka długoterminowa w domu chorego - zakontraktowana

Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął konkursy na domowe świadczenia pielęgniarskie dla chorych wymagających długoterminowej opieki. Łącznie na ten cel przeznaczono 21,5 mln zł. W powiecie nowotarskim będzie to 14,5 etatu pielęgniarskiego, w tatrzańskim - 6,5. Nowe kontrakty będą obowiązywać od 1 marca.

Dodano: Środa, 23 stycznia 2013 22:08

Posłowie PO przeciwko przygotowanemu przez PiS projektowi ustawy dotyczącej PKL

WARSZAWA. W Sali Kolumnowej Sejmu RP, na posiedzeniu połączonych komisji Infrastruktury, Skarbu Państwa i Samorządu Terytorialnego odbywało się pierwsze czytanie projektu ustawy zgłoszonego w październiku ub. r. przez KP Prawo i Sprawiedliwość, umożliwiającego pozostawienie w rękach właściciela publicznego majątku Polskich Kolei Linowych.

Dodano: Wtorek, 15 stycznia 2013 13:47

Wypadek autokaru z dziećmi w Tylmanowej (zdjęcia)

Na ostrym zakręcie drogi gminnej w Tylmanowej doszło do wypadku autokaru wiozącego dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat z okolic Kielc, przebywającą na feriach zimowych w pensjonacie „Jurkowski” w Ochotnicy Dolnej. Autokar wiózł nastoletnich 47 pasażerów na wycieczkę do Szczawnicy.

Dodano: Poniedziałek, 17 grudnia 2012 21:47

Związek Podhalan wzywa do "poszanowania Krzyża jako symbolu cywilizacji europejskiej i zapewnienia należnego mu miejsca w życiu społecznym"

LUDŹMIERZ. "W związku z bezprecedensowym działaniem Tatrzańskiego Parku Narodowego i usunięciem 25 listopada br. po raz kolejny Krzyża ze szczytu Rysów wyrażamy bardzo głębokie oburzenie tym faktem" - napisali przedstawiciele Związku Podhalan w oświadczeniu przyjętym podczas posiedzenia prezesów poszczególnych oddziałów ZP w Ludźmierzu.

Dodano: Poniedziałek, 22 października 2012 18:00

Setne urodziny Katarzyny Kotlarczyk (zdjęcia)

Nowa Wieś uroczyście świętowała stulecie urodzin Katarzyny Kotlarczyk, najstarszej mieszkanki sołectwa. Pani Katarzyna jest zarazem najstarszą mieszkanką całej gminy Kęty i - jak niesie wieść gminna - czwartą stulatką w powiecie oświęcimskim.

Dodano: Sobota, 6 października 2012 13:24

W poniedziałek startuje Małopolski Festiwal Innowacji

Od 8 do 12 października w kilku miastach Małopolski odbywać się będą wydarzenia w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwal otworzy organizowana w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencja „Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej”, a zakończą Małopolskie Targi Innowacji.

Dodano: Poniedziałek, 27 sierpnia 2012 22:04

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Nowej Wsi

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanego Dworku.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2012 22:34

Wystawa w Muzeum w Limanowej - wizyty Prezydentów II RP na Podhalu

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu i Limanowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Tutaj w Tatrach czułem się najlepiej”. Wizyty Prezydentów II RP w Nowym Targu i na Podhalu.

Dodano: Niedziela, 17 czerwca 2012 22:51

Piknik Rodzinny w Nowej Wsi (zdjęcia)

Piękna pogoda i bogaty program Plenerowego Święta Szkoły sprawiły, że na terenie szkoły i orlika w Nowej Wsi już od południa gromadziła się publiczność.

Dodano: Wtorek, 29 maja 2012 14:08

XXV Ogólnopolski Festiwal "Nowa Piosenka w Starym Krakowie"

KRAKÓW. Jury w składzie: Antoni Krupa, Wacław Krupiński, Jacek Pawski i Marek Gaweł, po przesłuchaniach ponad 50 solistów i zespołów oraz 20 premierowych piosenek zdecydowało o przyznaniu 1 nagrody Zuzannie Rosie z Krakowa, która otrzymała tym samym "Złoty Ząb Smoka Wawelskiego".

Dodano: Poniedziałek, 7 maja 2012 18:28

Igrzyska Doliny Soły (duża galeria)

Na stadionach LKS Niwa Nowa Wieś oraz na terenach LOK Kęty w Nowej Wsi zorganizowane zostały Igrzyska Doliny Soły. Imprezę z ogromnym romachem przygotowały: LGD „Dolina Soły”, Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI, LKS „Niwa” Nowa Wieś oraz LOK Kęty.

Dodano: Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 19:34

Sukces koncertu Tak dla Nowaków! (zdjęcia)

305 310 złotych – taką kwotę udało się zebrać Stowarzyszeniu Tak, Kraków! na odbudowę domów rodzin Nowaków. Informacja ta została ogłoszona podczas Wielkiego Koncertu Charytatywnego, który odbył się w niedzielę.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2012 14:59

Wielki Koncert Charytatywny w Krakowie

22 kwietnia br., w ramach akcji społecznej „TAK, dla Nowaków” odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny w Teatrze Słowackiego, w Krakowie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w odbudowie dwóch domów, na które w sierpniu ubiegłego roku runęła awionetka.

Dodano: Wtorek, 8 listopada 2011 22:34

Gala Przedsiębiorczości

LIMANOWA. Ponad 70 firm i organizacji około biznesowych, przedstawiciele rządu i lokalnych samorządów pojawi się we środę na Gali Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego. Najważniejszym celem imprezy jest promocja biznesu oraz zachęcenie młodych ludzi do zakładania własnej działalności gospodarczej.

Dodano: Środa, 19 października 2011 17:16

Pamiątka FOLKnOWA - konkurs

Ogłoszono konkurs na pamiątkę regionalną z Małopolski, inspirowaną kulturą ludową - czyli Pamiątkę FOLKnOWĄ. Organizatorzy konkursu szukają ciekawych pomysłów na przedmiot, który mógłby się stać pamiątką z Małopolski, łączącą w sobie motywy ludowe oraz współczesną formę i zastosowanie. Technika wykonania pracy - dowolna. Inspiracji wzorniczych można szukać w stroju ludowym, zdobieniu wnętrz, w wiejskim ogródku.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2011 19:59

Konkurs na plakat promujący Małopolskie Targi Innowacji

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na plakat i bilbord promujący Małopolskie Targi Innowacji 2011. Organizatorzy czekają na projekty plakatów oraz ich wersje bilbordowe wykonane w grafice komputerowej - do końca kwietnia. Główną nagrodą w konkursie jest szeroka kampania promocyjna wykorzystująca zwycięski projekt sygnowana nazwiskiem jego autora.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:07

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Nowej Wsi

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanego Dworku.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:04

Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Nowej Wsi

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanego Dworku.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl