Golemo
Niedzica
Dodano: Czwartek, 13 czerwca 2019 14:00

VI Krajoznawczy Rajd Motocyklowy SPISZ 2019

od 13.06.2019 (czwartek) godz. 14:00
do 16.06.2019 (niedziela)

Dodano: Sobota, 25 maja 2019 10:15

Mocarny Zbój

25.05.2018 r. Przystań w Czorsztynie

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2019 15:40

XXIX Spiskie Zwyki w Niedzicy (zdjęcia)

W weekend w Niedzicy odbyły się Spiskie Zwyki - wydarzenie promujące muzykę, stroje, gwarę i zwyczaje Spisza.

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2019 10:00

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków w Niedzicy (zdjęcia)

W weekend na Polanie Sosny w Niedzicy rozgrywane były VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Dodano: Czwartek, 24 stycznia 2019 10:20

Zawody o Puchar Prezesa ZEW Niedzica

W sobotę 26 stycznia na Polanie Sosny odbędą się XVIII Otwarte Zawody o Puchar Prezesa ZEW Niedzica S.A. w Narciarstwie Alpejskim.

Dodano: Środa, 8 sierpnia 2018 13:58

Rekreacyjne boisko w Niedzicy

Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łapszach Niżnych zakończyło realizację projektu pn.: „Strefa aktywności - rozwój oferty turystycznej na obszarze LGD Spisz – Podhale poprzez budowę placu rekreacyjnego w miejscowości Niedzica”.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 12:37

Zalew Czorsztyński pełny. Elektrownia zrzuca wodę

Od około północy Zespól Elektrowni Wodnych w Niedzicy robi zrzuty wody, żeby utrzymać odpowiedni poziom wody w zalewie.

Dodano: Poniedziałek, 28 maja 2018 13:04

Mocarny Zbój za nami (zdjęcia)

W sobotę w Niedzicy odbył się cross triathlon „Mocarny Zbój”. Tradycyjnie zawody rozpoczął wystrzał z armaty, który wybrzmiał kilkanaście minut po godzinie jedenastej.

Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 11:00

Puchar Prezesa ZEW Niedzica

W sobotę na malowniczych stokach Polany Sosny rozegrane zostaną zawody o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Dodano: Niedziela, 11 lutego 2018 07:53

Strażackie mistrzostwa (zdjęcia)

Na Polanie Sosny w Niedzicy trwają właśnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Narciarstwie Alpejskim I Snowboardzie

Dodano: Czwartek, 9 marca 2017 15:28

O Puchar Prezesa ZEW Niedzica walczyło 39 zawodników

W sobotnie przedpołudnie na Polanie Sosny odbyły się Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa ZEW Niedzica. Są to amatorskie zawody, które te odbywające się corocznie na zakończenie sezonu.

Dodano: Sobota, 4 marca 2017 08:32

Puchar Prezesa ZEW Niedzicy

Jeszcze do godziny 10 można zapisać się do zawodów o Puchar Prezesa ZEW Niedzica, które juz dziś odbędą się na należącej do elektrowni stacji narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy.

Dodano: Niedziela, 18 września 2016 12:39

XXX-lecie TPSP na zamku w Niedzicy

Do 30 września br. w Sali Gotyckiej Zamku Dunajec w Niedzicy prezentowana jest wystawa zbiorowa prac członków szczawnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Na wystawie znalazło się 51 prac piętnastu członków wchodzących w skład o/Szczawnica TPSP, w dziedzinie: malarstwo olejne, pastelowe, na szkle, witraż, rzeźba, grafika, haft, fotografia, ikona.

Dodano: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 12:50

Koncert poezji dedykowany chorej 30-latce z Niedzicy

W Sromowcach Niżnych odbył się recital zespołu „Duet INSIGNIS”. W ogrodach „Hotelu Nad Przełomem” zgromadzenie goście mogli posłuchać poezji śpiewanej o tematyce górskiej. Spotkanie miało charytatywny charakter.

Dodano: Niedziela, 14 sierpnia 2016 12:12

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO w sercu zapory w Niedzicy

Koncert finałowy Letniej Filharmonii AUKSO odbył się w nietypowym miejscu, bo w hali maszyn, która stanowi serce Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.

Dodano: Środa, 1 czerwca 2016 00:27

Sezon triathlonowy na Podtatrzu rozpoczęty (zdjęcia)

W Niedzicy –Zamku odbyły się pierwsze tego roku zawody triathlonowe. Była to siódma edycja Mocarnego Zbója. CROSSTRIATHLON - to extremalna wersja tej dyscypliny.

Dodano: Niedziela, 15 maja 2016 22:32

Kolejny sezon na Mocarnego Zbója

W sobotę 28 maja br. już po raz siódmy odbędą się zawody w Cross-Triathlonie - Mocarny Zbój. Triathlon to dyscyplina olimpijska w której skład wchodzi, pływanie, rower i bieg. W tym roku na te mordercze zawody zgłosiło się 58 osób- wśród nich kilka kobiet. Zawodom patronuje Malopolskaonline.

Dodano: Środa, 29 kwietnia 2015 11:00

Z Niedzicy ruszy II etap Karpackiego Wyścigu Kurierów

Karpacki Wyścig Kurierów to największy kolarski wyścig etapowy dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej. Tegoroczny start II etapu odbędzie się jutro z korony zapory elektrowni wodnej w Niedzicy.

Dodano: Czwartek, 5 marca 2015 12:13

Akademia Młodego Energetyka - zajęcia dla młodzieży szkolnej

NIEDZICA. Zespół Elektrowni Wodnych zaprasza w sobotę 7 marca do laboratorium zlokalizowanego na koronie najwyższej zapory ziemnej w Polsce na warsztaty przygotowane dla szkół podstawowych z gmin: Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko, Szczawnica i Nowy Targ, pn. „Popołudnie z Naukowcami z AGH”. Zajęcia prowadzone są w ramach "Akademii Młodego Energetyka"

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 15:54

Koncert w Jurgowie z cyklu Barok na Spiszu Niedzica 2014

W ostatnią sobotę sierpnia, w pięknym, drewnianym kościele św. Sebastiana i MB Różańcowej w Jurgowie, gdzie festiwal Barok na Spiszu gościł po raz pierwszy, mieliśmy okazję wysłuchać koncertu niezwykłego. Krakowski pianista i kompozytor Sławomir Zubrzycki wystąpił z recitalem na instrumencie, mało powiedzieć rzadkim, ale na instrumencie o istnieniu którego dosłownie mało kto słyszał.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 09:37

Żywiołowy koncert w miejscu gdzie ujarzmia się żywioły (zdjęcia)

Olbrzymia hala maszyn – serce elektrowni wodnej w Niedzicy, gdzie na co dzień głośno oddychają pracujące generatory stała się w miniony piątek miejscem niezwykłym, klimatycznym, pełnym subtelnych ale i żywiołowych dźwięków: skrzypiec, altówek, wiolonczeli i kontrabasów.

Dodano: Wtorek, 12 sierpnia 2014 22:16

Rozpoczął się III Festiwal Barok na Spiszu (zdjęcia)

Pierwszy koncert odbył się w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. Festiwalowi patronuje Malopolskaonline.pl.

Dodano: Czwartek, 31 lipca 2014 20:35

Barok na Spiszu Niedzica 2014

Festiwal Barok na Spiszu to inicjatywa kulturalna zainicjowana w roku 2012. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z lokalnymi instytucjami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łapszach Niżnych, Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i okolicy oraz spiskimi parafiami.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 23:30

Projekt Electrokolor - wystawa fotografii Żywioł Technologii (zdjęcia)

W Pawilonie Wystawowym Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy otwarta została wystawa poplenerowa prac studentów kierunków artystycznych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Projekt Electrokolor to inicjatywa Koła Naukowego Fotografii Technicolor.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 01:33

XIX Śpisko Watra (podwójna galeria)

NIEDZICA. Wczesnym popołudniem przy Gminnym Ośrodku Kultury Paweł Dziuban, wójt uroczyście zapalił watrę, inaugurującą XIX Śpisko Watre, której organizatorami były Gmina Łapsze Niżne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z/s w Niedzicy.

Dodano: Wtorek, 17 czerwca 2014 21:49

"Wakacje z Duchami" w Niedzicy

W ten weekend w Niedzicy zorganizowany zostanie cykl imprez pod hasłem "Wakacje z duchami". Na najkrótszą noc w roku - z 21 na 22 czerwca, zaplanowane są pokazy pirotechniczne. Nowa propozycja wakacyjna ZEW Niedzica skierowana jest głównie do najmłodszych odbiorców, ale nie zabraknie oferty dla całych rodzin.

Dodano: Czwartek, 29 maja 2014 20:55

Strzały i wybuchy na zaporze w Niedzicy - ćwiczenia służb mundurowych (zdjęcia)

W rejonie zapory w Niedzicy ćwiczyło dziś wojsko. Żołnierze nie informują na razie, które jednostki brały udział w ćwiczeniach, ani jaki był ich cel. Zaniepokojeni strzałami i wybuchami byli okoliczni mieszkańcy, którzy o niczym nie wiedzieli.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 20:43

Nowa Atrakcja Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy (zdjęcia)

Otwarty Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy. Jest to nowa atrakcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie, w Parku Miniatur znajdują się zabytki sakralne, zamki i wiele innych miniatur. Wszystkie zostały przygotowane w skali 1:20.

Dodano: Wtorek, 13 maja 2014 19:54

Zbiornik Czorsztyński gotowy na przyjęcie wielkiej wody

Od około tygodnia Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy przygotowuje się na przyjęcie wezbrania powodziowego. Krótkoterminowe prognozy meteorologiczne sygnalizują możliwość wystąpienia bardzo dużego deszczu na Podhalu oraz lokalnych podtopień.

Dodano: Niedziela, 2 lutego 2014 13:39

Policjanci na stoku - akcja promująca bezpieczeństwo (zdjęcia)

NIEDZICA. Na Polanie Sosny zorganizowana została kolejna edycja akcji promującej bezpieczeństwo na stokach narciarskich organizowana przez nowotarskich policjantów. W programie kilkugodzinnej imprezy znalazły się zawody dla dzieci i młodzieży, pokazy ratownictwa medycznego, rekonstrukcja historyczna oraz pokaz akcji ratowniczej na stoku w wykonaniu Policji i GOPR.

Dodano: Piątek, 20 grudnia 2013 13:40

Świąteczny akcent na zaporze w Niedzicy

Na skarpie najwyższej w Polsce ziemnej zaporze w Niedzicy, od kilku dni podziwiać można równie imponującą i z pewnością największą na Podhalu choinkę, która liczy prawie 100 metrów.

Dodano: Wtorek, 24 września 2013 20:57

Poseł Piotr Naimski: Samorząd nowotarski będzie uwikłany w sprzedaż ZEW Niedzica sa

NOWY TARG. Posłowie PiS Anna Paluch i Piotr Naimski na zwołanej konferencji prasowej omawiali ostatnie plany dotyczące zmian własnościowych Zespołu Elektrowni Wodnych Czorsztyn – Niedzica – Sromowce Wyżne SA. Jak mówią parlamentarzyści w samej sprzedaży chodzi o rozdzielenie majątku i rozbicie tego, co dobrze działa od lat.

Dodano: Środa, 21 sierpnia 2013 19:11

II Festiwal „Barok na Spiszu” (zdjęcia)

NIEDZICA-KACWIN. W kościele pw. św. Bartłomieja w Niedzicy zainaugurowany został cykl koncertów II Festiwalu „Barok na Spiszu”. Ten piękny zabytkowy kościół wypełniony został muzyką z archiwum xx. Pijarów w Podolińcu. W świat barokowych inspiracji przeniósł zgromadzoną publiczność zespół Harmonia Sacra pod dyrekcją artystyczną Marcina Szelesta.

Dodano: Sobota, 5 stycznia 2013 02:58

Zarząd Powiatu Nowotarskiego dziękuje tym, którzy przysłużyli się decyzji ministra o odstąpieniu od prywatyzacji ZEW sa (film)

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia procesu prywatyzacji Spółki ZEW Niedzica sa. W opublikowanym oświadczeniu, Zarząd Powiatu Nowotarskiego wyraża "zadowolenie z podjętej przez Ministra decyzji i wyraża za nią wdzięczność".

Dodano: Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 22:02

Pół miliona osób odwiedziło już „Moc Żywiołów” na koronie zapory w Niedzicy

NIEDZICA. Od chwili odsłonięcia w ubiegłym roku malowidła "Moc Żywiołów" skrupulatnie liczono osoby, które pojawiały się na koronie zapory by podziwiać trójwymiarowy obraz, będący artystyczną wizją wnętrza obiektu. W sobotę pojawił się pięćset tysięczny gość.

Dodano: Piątek, 28 października 2011 21:00

Ministerstwo uspokaja: prywatyzacja elektrowni w Niedzicy z korzyścią dla społeczności lokalnej

Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odpowiedział nowotarskim radnym powiatowych na ich wrześniową rezolucję, w której wyrażali zaniepokojenie trybem prywatyzacji spółki Skarbu Państwa - Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Przypomnijmy, iż ministerstwo wybrało jedną firmę - spółkę Energa Pro z Czech - i to z nią negocjuje sprzedaż elektrowni.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2011 10:33

Rozstrzygnięto plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna (Grand Prix), „Moc Żywiołów” w Niedzicy (atrakcja turystyczna), Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (wydarzenie), hotel Klimek SPA w Muszynie (baza noclegowa), Kawiarnia Tatrzańska w Tarnowie (baza gastronomiczna) oraz „Małopolska Wieś dla Dzieci” (agroturystyka) – to laureaci dwunastej edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

Dodano: Wtorek, 30 sierpnia 2011 01:31

Parada Orkiestr Dętych w Niedzicy (zdjęcia)

Na koronie zapory w Niedzicy odbyła się Parada Orkiestr Dętych z gminy Łapsze Niżne. Swój dorobek zaprezentowało pięć orkiestr. Były to: Młodzieżowa i Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina oraz orkiestry z Łapsz Niżnych, Wyżnych i Frydmana.

Dodano: Sobota, 27 sierpnia 2011 22:06

Konkurs Fotograficzny MOC Żywiołów 2011

Według zapowiedzi organizatorów - "moc nagród czeka na uczestników konkursu fotograficznego Moc Żywiołów 2011". Owe nagrody to m, in, aparaty fotograficzne, Ipody oraz vouchery na pobyt i usługi w hotelu Pieniny w Niedzicy.A konkurs organizuje Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2011 12:41

Niedzica: na Spiszu było głośno - wielki festyn rodzinny pod patronatem malopolskaonline.pl

Kilkaset osób uczestniczyło wczoraj przed niedzickim GOK-iem w wielkim festynie rodzinnym. I choć impreza została zorganizowana z okazji niedawnego Dnia Dziecka, doskonale bawili się na niej wszyscy - od najmłodszych, po najstarszych mieszkańców Spisza.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl