Nagrody
Dodano: Wtorek, 10 grudnia 2019 19:31

Nagrody dla poetów i animatorów kultury

Podczas spotkania z okazji Powiatowego Dnia Działacza Sportu i Kultury starosta przyznał nagrody finansowe dla osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury i ochronę dziedzictwa narodowego na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Sobota, 31 sierpnia 2019 23:59

GRAciarnia

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz MORIGAL zapraszają do udziału w rodzinnym festiwalu gier planszowych.

Dodano: Wtorek, 9 kwietnia 2019 11:44

Wręczono nagrody V Europejskiego Kongresu Samorządów

8 kwietnia 2019, podczas Uroczystej Gali Wręczenia Nagród V Europejskiego Kongresu Samorządów, zostało rozdanych kilkanaście nagród dla lokalnych władz. Wydarzenie to zakończyło pierwszy dzień Kongresu.

Dodano: Sobota, 2 marca 2019 00:15

Wręczono Nagrody im. księdza Stanisława Musiała 2018

W piątek, 1 marca w sali obrad Rady Miasta Krakowa została wręczona Nagroda im. księdza Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzony został teolog, biblista, prymas-senior abp Henryk Muszyński (w jego imieniu nagrodę odebrał kard. Stanisław Dziwisz), a za działalność społeczną – Adam Bartosz, muzealnik, prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Dodano: Piątek, 18 stycznia 2019 00:10

Opera Krakowska -nagrody VOX OPERA za rok 2018

Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA
VOX OPERA - doroczna nagroda wyróżniająca osoby prywatne, firmy i instytucje, w szczególny sposób zasłużone dla Opery Krakowskiej.
nagrody VOX OPERA dostali je Tauron Energia dystrybucja oraz Kopalnia Soli w Wieliczce

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 12:07

Stypendia, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

19 czerwca 2018 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i dyplomów za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu zawodnikom z terenu gminy Czarny Dunajec przyznanych przez Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Dodano: Czwartek, 23 listopada 2017 20:58

Nagrody starosty nowosądeckiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury

Podczas dorocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi zdrowy styl życia, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Dodano: Środa, 26 kwietnia 2017 15:13

Nominacje do Nagrody im. W. Szymborskiej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Dodano: Czwartek, 27 października 2016 22:04

Małopolska z najlepszymi projektami kulturalnymi

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru projektów kulturalnych z poszczególnych województw, które mają szansę na dofinansowanie w ramach Kontraktów Terytorialnych. Z Małopolski przeszło aż 9 projektów (z czego 5 jest realizowane przez małopolskie instytucje kultury) – to najlepszy wynik spośród wszystkich województw. W sumie zakwalifikowano 89 projektów za całego kraju. Zgłoszono aż 231.

Dodano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 12:09

Labirynt Życia - odkryj tajemnice Totus Tuus

Labirynt Życia to zaproszenie do przeżycia niecodziennej przygody, odkrycia tego, co nieznane i niewidoczne na pierwszy rzut oka. Kryje on w sobie niezwykłą tajemnicę, której poznanie sprawi Wam na pewno wiele radości i satysfakcji. Na Odkrywców labiryntu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Dodano: Niedziela, 5 czerwca 2016 20:21

Rozdano złote, srebrne i brązowe kierpce

ZAKOPANE. Już po raz siódmy na scenie kina Sokół w Zakopanem odbył Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „o Złote Kierpce”. Podobnie, jak w latach ubiegłych stanowił on eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju.

Dodano: Środa, 13 maja 2015 18:16

Nagrody dla policjantów z Małopolski

W poniedziałek, 11 maja Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2015 00:13

Prof. Edward Boniecki laureatem Nagrody Fundacji im. Karola Szymanowskiego (zdjęcia)

Prof. Edward Boniecki, historyk literatury, eseista i krytyk literacki został laureatem Nagrody Fundacji im. Karola Szymanowskiego, która wręczona została w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem.

Dodano: Środa, 18 marca 2015 13:55

Uroczystość wręczenia Nagrody Fundacji im. Karola Szymanowskiego prof. Edwardowi Bonieckiemu

ZAKOPANE. W sobotę, 21 marca o godzinie 16-ej Fundacja im. Karola Szymanowskiego wręczy w „Atmie” swoją doroczną nagrodę profesorowi Edwardowi Bonieckiemu – za książkę Ja niegdyś Roger. Studia i szkice literackie o Karolu Szymanowskim.

Dodano: Piątek, 28 listopada 2014 15:59

Nagroda im. Władysława Orkana dla zespołu "Dolina Popradu"

Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju został laureatem nagrody im. Władysława Orkana. Nagroda została przyznana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.

Dodano: Czwartek, 13 listopada 2014 12:13

Rozdano nagrody im. Romana Reinfussa

Krystyna Kwaśniewicz i Antoni Kroh zostali laureatami tegorocznej nagrody im. Romana Reinfussa. Nagrodę od trzech lat przyznaje zarząd województwa małopolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 12 października 2014 12:00

Kolejni laureaci Nagrody Ars Quaerendi

Po raz siódmy nagrodzono wybitnych artystów, których przedsięwzięcia przyczyniają się do rozbudowania bogatej oferty kulturalnej Małopolski. Nagroda Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi to niecodzienne wyróżnienie, bowiem docenia projekty stworzone wspólnie przez mistrzów w swoim fachu oraz ich uczniów.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 12:38

Nowy Targ nominowany do "katolickiego Nobla"

Miasto Nowy Targ zostało nominowane do nagrody „Totus” za 2014 r. w kategorii „propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”. Nagrody te, zwane „katolickimi Noblami” przyznaje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 22:48

Złota Tarka dla New Market Jazz Band

Zespół New Market Jazz Band z Nowego Targu został laureatem prestiżowej nagrody „Złota Tarka” przyznanej jako główna nagroda XLIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting” w Iławie.

Dodano: Środa, 25 czerwca 2014 12:15

Nagrody starosty dla młodych artystów z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu

Uczestnicy zajęć artystycznych z pracowni Marii Mrożek i Leszka Pustówki z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zostali nagrodzeni przez Starostę Nowotarskiego Krzysztofa Fabera za osiągnięcia plastyczne, wzorową frekwencję i wielki zapał w wykonywaniu pięknych dzieł.

Dodano: Niedziela, 18 maja 2014 21:05

Wręczono Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego

Emilia Rutkowska, kustosz i były dyrektor Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski w 2014 roku

Dodano: Wtorek, 5 marca 2013 20:11

Forum Rdzawka wyróżnione na gali Super Samorząd 2012

Laureatem Nagrody Super Samorząd 2012 zostało Sołectwo Sułkowice i władze samorządowe gminy Iwanowice. Wyróżnienie dostało Stowarzyszenie zwykłe Forum Rdzawka. Nagrody wręczono podczas Gali zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Dodano: Piątek, 28 grudnia 2012 20:32

Przyznano nagrody w konkursie "Małopolski EuroLider MRPO"

KRAKÓW. W ramach konkursu EuroLider MRPO wybrano 8 najlepszych projektów w Małopolsce realizowanych z małopolskich środków unijnych w naszym województwie w latach 2007-2013. W kategorii „Turystyka” najlepszy okazał się projekt gminy Rabka-Zdrój „Budowa typowej infrastruktury uzdrowiskowej w Parku Zdrojowym w postaci pijalni, tężni solankowych, kiwajki na źródle solankowym i muszli koncertowej”.

Dodano: Piątek, 11 maja 2012 19:49

Nagrody im. Erazma i Anny Jerzmanowskich

Polska Akademia Umiejętności wyłoniła laureata Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Został nim prof. Adam Bielański, chemik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, członek Polskiej Akademii Umiejętności, przewodniczący honorowy Komitetu Chemii PAN.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl