NIK
Dodano: Sobota, 9 maja 2020 09:17

Politechnika liderem projektu

Politechnika Krakowska liderem projektu badawczego w ramach prestiżowego programu UE Horyzont 2020. Udział w sukcesie mają też firmy z Limanowej i Nowego Targu

Dodano: Niedziela, 3 maja 2020 10:04

Tragedia na zakopiance

Nad ranem w Jaworniku na zakopiance, na jezdni w kierunku Zakopanego doszło do wypadku w którym śmierć poniósł pieszy.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:32

Posłanka interweniuje u Prezydenta Krakowa

Z powodu epidemii koronawirusa Kraków znacząco ograniczył kursowanie autobusów i tramwajów. Co jednak z tymi, którzy wciąż muszą dojeżdżać do pracy? Mają spory problem. “Rozumiem potrzebę szukania oszczędności, ale nie możemy przerzucać ich na mieszkańców. Wielu z nich nie ma teraz jak dojechać do pracy” - mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek z Lewicy Razem.

Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 07:59

Kamery termowizyjne w małopolskich szpitalach

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej. Zmierzą temperaturę pacjentów i personelu medycznego z bezpiecznej odległości.

Dodano: Poniedziałek, 9 marca 2020 13:30

Nikifor – wystawa rysunku i malarstwa

Do 15 marca 2020 roku odbywa się wystawa ze zbiorów własnych w galerii sztuki "Siedlisko" ul. Piłsudskiego 19 w krynicy Zdrój.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2019 16:36

Projekt wodorowy studentów AGH wygrał konkurs organizowany przez PGNiG

Za pomysł na wykorzystanie wodorków metali do oczyszczania, kompresji i magazynowania wodoru Mikołaj Krupa, Maciej Kalka i Paweł Jagoda otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”. Oprócz 30 tys. złotych autorzy zwycięskiego projektu dostaną także szansę na 400 tys. zł dofinansowania jego realizacji.

Dodano: Piątek, 29 listopada 2019 17:00

Koncert Wesół i szczęśliwy!..Moniuszko da się lubić

Już 1.12 2019 r w Audytorium Maximum UJ wielkie widowisko "Wesół i szczęśliwy!..Moniuszko da się lubić"na zakończenie roku Moniuszkowskiego

Dodano: Czwartek, 28 listopada 2019 13:59

Wsparcie dla rolnictwa górskiego

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym rozmawiano o przyszłości rolnictwa na Sądecczyźnie. Jednym z prelegentów seminarium „Ekonomiczne problemy rozwoju gospodarstw z chowem zwierząt ras rodzimych (zachowawczych) i ich interakcje rynkowe w warunkach zrównoważonego rolnictwa” był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Środa, 27 listopada 2019 16:00

Coca-Cola przekazała gminom już 1300 żółtych pojemników do selektywnej zbiórki opadów

Zakończyła się druga tura przekazywania gminom żółtych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. W ramach tegorocznej odsłony akcji do gmin z całej Polski trafiło kolejne 640 koszy. Łącznie już 55 gmin z całego kraju otrzymało od Coca-Cola blisko 1300 żółtych pojemników na tworzywa sztuczne.

Dodano: Poniedziałek, 25 listopada 2019 09:40

Jest chodnik i kładka dla pieszych

Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Korzennej mogą już bezpiecznie korzystać z chodnika i kładki dla pieszych.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 18:20

Jubileusz zakopiańskiego „Sokoła” (zdjęcia)

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, jedna z najstarszych organizacji pod Giewontem, świętowało 125-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu wręczone zostały odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Odsłonięta także pomnik upamiętniający Franciszka Mardułę.

Dodano: Niedziela, 24 listopada 2019 16:00

Nowy system sterowania zapewni sprawny przejazd pociągów w Krakowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą przygotowania do uruchomienia nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny. Zaplanowane na dwa tygodnie prace wymagają zmian w połączeniach kolejowych.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 16:39

Eksperymenty w Zębie

Można się było dowiedzieć między innymi w jaki sposób nasz umysł postrzega rzeczywistość, siedząc na wirującym krześle można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki pobudziły do logicznego myślenia.

Dodano: Środa, 25 września 2019 17:58

Mural poświęcony Wincentemu Witosowi

Na budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach został odsłonięty mural „Wincenty Witos – Polonia Restituta”

Dodano: Niedziela, 15 września 2019 23:00

Jubileuszowy 25. Marsz Jamników za nami!


W niedzielę, 15 września odbył się jubileuszowy 25. Marsz Jamników. Tradycyjnie właściciele czworonogów spotkali się o godz. 11.45 pod Barbakanem, skąd punktualnie w samo południe w jamniczym pochodzie wyruszyli ze swoimi pupilami na Rynek Główny.

Dodano: Piątek, 30 sierpnia 2019 12:00

XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój"

W dniach od 20 września do 20 października 2019 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie pokonkursowa wystawa XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój", objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2019 15:43

Otwórz serce - integracyjnie w Muszynie

W minioną sobotę w Muszynie odbył się piknik rodzinno–integracyjny pod hasłem „Otwórz serce.” Impreza została zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Muszynie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów „Sposób Na Życie” w Muszynie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.

Dodano: Piątek, 26 lipca 2019 14:00

Facebook wydał przewodnik kulinarny po Krakowie

Facebook wraz z Miastem Kraków zaprezentował dziś przewodnik miejski, w którym krakowskie społeczności kulinarne rekomendują miejsca, gdzie zjemy oryginalny, tradycyjny krakowski obiad, wypijemy świetną kawę i wieczornego drinka. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym facebookowe grupy dzielą się swoją wiedzą poza platformą, a to wszystko w tradycyjnej formie książkowego przewodnika.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2019 11:00

Drugi dzień Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Pogoda dziś nie jest tak łaskawa dla widzów i organizatorów Pikniku - jak wczoraj. Jednak zachmurzone niebo nie powinno zepsuć amatorom podniebnych akrobacji - radości z obserwowania przygotowanych pokazów.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2019 09:10

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju br.

Do egzaminów w województwie małopolskim z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 25 235 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Zdało ją 84,7% osób (średnia w kraju 80,5%).

Dodano: Sobota, 6 lipca 2019 14:30

Nowotarski Piknik Lotniczy rozpoczęty (zdjęcia)

Na lotnisku w Nowym Targu odbyło się oficjalne otwarcie XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Od dziś do niedzielnego popołudnia na terenie Aeroklubu Nowy Targ można oglądać najlepszych polskich i zagranicznych pilotów, a na niebie pojawi się 40 obiektów powietrznych.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2019 18:22

F-16 nad Nowym Targiem (video)

Nad lotniskiem odbywają się loty treningowe związane z rozpoczynającym się w sobotę Nowotarskim Piknikiem Lotniczym. Największe wrażenie robi wojskowy F-16, którego było dziś widać i słychać nad miastem.

Dodano: Piątek, 28 czerwca 2019 10:00

Pochód Lajkonika ulicami Krakowa

W czwartek, tydzień po Bożym Ciele, ulicami Krakowa wędrował Lajkonik, któremu towarzyszył orszak. Zgodnie z tradycją na rynku Lajkonik odebrał symboliczny haracz od sklepikarzy i kupców, których lokale znajdują się na trasie pochodu, a także od prezydenta miasta.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2019 20:12

Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie (zdjęcia)

Na krakowskich Czyżynach w miniony weekend odbyła się 15 edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Choć pogoda w sobotę krzyżowała nieco szyki organizatorom pokazów, w niedzielę w poprawiła i można było bez przeszkód przeprowadzić pokazy lotnicze nad Krakowem.

Dodano: Sobota, 22 czerwca 2019 12:25

The Flying Bulls - kolejną gwiazdą Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Kolejną gwiazdą XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego jest zespół akrobacyjny The Flying Bulls z Czech. Będzie to druga wizyta byków w Nowym Targu. Ostatnia miała miejsce w 2013 roku. Wtedy jeszcze grupa latała na samolotach Zlin-50. Obecnie latają samolotami XtremeAir Sbach 342 które dają większe możliwości.

Dodano: Piątek, 21 czerwca 2019 08:05

W najbliższy weekend odbędzie się XV Małopolski Piknik Lotniczy.

Jedną z atrakcji wydarzenia będzie pierwszy w Krakowie pokaz wystawy mobilnej Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Dodano: Czwartek, 13 czerwca 2019 09:05

Zoltan Veres przyleci do Nowego Targu

Zoltan Veres to kolejny pilot akrobacyjny którego zobaczymy na Nowotarskim Pikniku. Będzie to druga wizyta Zoltana w Nowym Targ. Poprzednią był nieco zawiedziony...

Dodano: Środa, 12 czerwca 2019 10:00

Studenci Politechniki Krakowskiej najlepsi w konkursie „Renault Easy City. Design the Future”

Jury wybrało laureatów konkursu „Renault Easy City. Design the Future”. Zwycięzcami zostali studenci Politechniki Krakowskiej Jakub Jedynak i Radosław Domżoł, którzy zaprojektowali sieć centrów przesiadkowych wykorzystujących pojazd Renault EZ-GO do transportu ostatniej mili.

Dodano: Sobota, 8 czerwca 2019 18:52

Latające czołgi Mi-24 Hind to kolejna atrakcja XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Śmigłowce Mi-24 przylecą do nas z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, zaprezentują się publiczności w locie w oba dni pikniku. Dodatkowo z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu przylecą śmigłowce Mi-2 i W3 Sokół na wystawę statyczną.

Dodano: Środa, 5 czerwca 2019 13:00

Święto dzieci w Krakowie z Kolejowym ABC!

Blisko 13 000 osób bawiło się podczas Pikniku rodzinnego „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” w Parku Jordania w Krakowie. Impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Całe rodziny brały udział w wielu atrakcjach połączonych z edukacją dotyczącą najważniejszych zasad bezpiecznego podróżowania koleją.

Dodano: Środa, 29 maja 2019 12:22

Nowotarski Piknik Lotniczy już w lipcu

W dniach 6-7 lipca na nowotarskim lotnisku odbędzie się jedenasta edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Jest to jedna z największych w regionie imprez gromadząca co roku tysiące entuzjastów awiacji. Organizatorzy zdradzili już część tegorocznych atrakcji.

Dodano: Środa, 8 maja 2019 08:00

Piknik rodzinny dla zdrowia w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II

W sobotę 11 maja Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II przy ul. Prądnicka 80 zaprasza na rodzinny piknik dla zdrowia, który odbędzie się w salach Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym (Pawilon A-V) w godzinach od 10.00 do 13.00

Dodano: Niedziela, 28 kwietnia 2019 12:03

Zmiany w planach organizacji Pikniku Jazzowego

ZAKOPANE. Deszcz spowodował zmiany w przebiegu dzisiejszego Pikniku Jazzowego. Amatorów zabawy uspokajamy - impreza się odbędzie, ale w innym miejscu niż planowano. GuGu Park na ulicy Piłsudskiego będzie otwarty dla wszystkich miłośników jazzu, lecz atrakcje i koncerty zostaną przeniesione do środka karczmy w parku rozrywki.

Dodano: Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 17:30

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk"

Klub Małego Podróżnika "Ale Meksyk" jest to spotkanie informujące dzieci o meksyku oraz warsztaty zapoznaje je z tym miejscem i tamtejszą kulturą.

Dodano: Czwartek, 28 marca 2019 13:53

W Gminie Łabowa powstają nowe chodniki!

To informacja, która wyjątkowo ucieszy mieszkańców Gminy Łabowa. Ruszyły już prace przy przebudowie drogi krajowej Nowy Sącz – Muszynka w miejscowości Łabowa. W ramach inwestycji powstanie długo wyczekiwany chodnik na odcinku na odc. 1,1 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończyć roboty budowlane jeszcze w pierwszym półroczu.

Dodano: Środa, 27 lutego 2019 16:20

Pluszaki dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

W siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Marta Malec-Lech z zarządu województwa przekazała pluszaki, które ratownicy medyczni będą rozdawać poszkodowanym dzieciom. Około 1,5 tys. przytulanek udało się zebrać dzięki hojności klientów IKEA Kraków.

Dodano: Niedziela, 24 lutego 2019 10:00

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego przypada 21 lutego, na świecie obchodzony jest od 1990 roku (w Krakowie od roku 1997). Głównym celem imprezy organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z organizacjami zrzeszającymi przewodników jest rozwój i promocja ruchu przewodnickiego w mieście oraz podnoszenie jakości krakowskiego produktu turystycznego.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2019 10:50

World Press Photo 2018 wystawa w NCK

Na wystawie „World Press Photo 2018”, zostaly pokazane doskonałe ujęcia nagrodzone w konkursie na najlepszą fotografię prasową, organizowanym przez Fundację World Press Photo we współpracy z firmą Canon.

Dodano: Poniedziałek, 21 stycznia 2019 15:40

Dziś i jutro darmowa komunikacja miejska w Krakowie

Ze względu na przekroczenie średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w poniedziałek, 21 stycznia, a także we wtorek, 22 stycznia od godz. 00.00 do godz. 24.00, dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 15:45

20 grudnia darmowa komunikacja miejska

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w czwartek, 20 grudnia od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Dodano: Środa, 19 grudnia 2018 14:09

Rewolucja w cenach biletów komunikacji miejskiej w Krakowie

Szykują się bardzo duże zmiany w cenniku biletów komunikacji miejskiej. W środę miejscy radni poznali propozycje, jakie przygotowali urzędnicy. Przede wszystkim wycofany ma zostać bilet 20-minutowy oraz okresowe ważne na jednej lub dwóch liniach. Magistrat przekonuje, że zmiany są konieczne.

Dodano: Wtorek, 18 grudnia 2018 21:04

Przyjaciele Kasprowego Wierchu spotkali się na wigilii

Już po raz siódmy w Teatrze Witkacego odbyło się spotkanie wigilijne przyjaciół Kasprowego Wierchu organizowane przez Rafała Sonika.

Dodano: Środa, 12 grudnia 2018 11:00

Jutro 13 grudnia darmowa komunikacja miejska w Krakowie

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w czwartek, 13 grudnia od godz. 00.00 do godz. 24.00, dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 4 grudnia 2018 13:55

Ruszyły zgłoszenia do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Po raz ósmy studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zachęcają rówieśników z całej Polski do zdobycia doświadczenia w warsztacie dziennikarskim. Zgłoszenia można nadsyłać w czterech kategoriach, a pula nagród to 4000 zł.

Dodano: Czwartek, 29 listopada 2018 16:11

Zranił przechodnia w szyję, atak nożownika w Tarnowie

Dopiero co opuścił więzienną celę, wszystko wskazuje na to, że znów tam trafi, Na szczęście nie za zabójstwo – szybka reakcja służb być może uratowała życie przypadkowej ofiary napaści nożownika ze Śląska.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 18:00

Laureaci konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica

Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica. 22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja, podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć, dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac.

Dodano: Piątek, 23 listopada 2018 15:38

Krakowianin z tytułem Vergnano Best Barista 2018

Poznaliśmy zwycięzcę ogólnopolskiego finału Vergnano Best Barista 2018. Po pasjonującej walce najlepszym baristą okazał się Tomasz Łój, na co dzień pracujący w Krakowie. Drugie miejsce zajął Kuba Kalusiński z Poznania a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Ustki – Maciej Bożek. Zwycięzca otrzymał nagrodę główną w postaci tygodniowego szkolenia we Włoszech.

Dodano: Środa, 21 listopada 2018 16:30

Nowym skarbnikiem miasta Krakowa została Małgorzata Okarmus.

Po 25 latach skarbnikiem Krakowa przestaje być Lesław Fijał. Skarbnika odwołała, na prośbę samego skarbnika, na pierwszym posiedzeniu tej kadencji Rada Miasta Krakowa.
Nowym skarbnikiem została Małgorzata Okarmus, aktualna dyrektor Wydziału Budżetu Miasta.

Dodano: Poniedziałek, 19 listopada 2018 15:25

Co dalej z biletami MPK 20 minutowymi w Krakowie?

W Krakowie już niedługo zmiany w cenach biletów MPK oto jaką ciekawostkę pragniemy pokazać naszym czytelnikom Na ręce pana Prezydenta Miasta Krakowa Prof.Jacka Majchrowskiego przekazany został list petycję radni I dzielnicy Krakw w którym przekazali sprzeciw akcji likwidacji biletów

Dodano: Poniedziałek, 19 listopada 2018 14:20

Protest przeciwko podwyżkom cen biletów w Krakowie

Klub radnych Kraków dla Mieszkańców protestuje przeciwko rozważanym przez urzędników podwyżkom cen biletów na tramwaje i autobusy. Łukasz Gibała zwraca uwagę, że w związku z planami likwidacji biletów miesięcznych na jedną i dwie linie, podwyżka może wynieść nawet 90 proc.

Dodano: Piątek, 16 listopada 2018 13:08

Zasady bezpłatnej komunikacji w czasie smogu

Bezpłatna komunikacja w czasie smogu obejmuje wszystkie osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Krakowie. Informacje o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji z związku z przekroczeniem norm stężenia pyłu zawieszonego PM10 będą publikowane na stronach internetowych: krakow.pl, wymianapieca.krakow.pl, zikit.krakow.pl, mpk.krakow.pl, a także w aplikacji mobilnej Powietrze Kraków, oraz na portalach społecznościowych prowadzonych przez miasto i miejskie jednostki.

Dodano: Czwartek, 8 listopada 2018 17:31

Zbiornik w Świnnej-Porębie – nieprawdy i fakty

W związku z faktem, iż w mediach w ostatnim czasie ukazuje się szereg artykułów na temat różnych aspektów funkcjonowania zbiornika Świnna Poręba, równocześnie poddaje się analizie jego Regulamin, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie opublikowała wyjaśnienia.

Dodano: Czwartek, 11 października 2018 09:00

Szaflary Tour po raz czwarty (zdjęcia)

Czwarty piknik rowerowy Szaflary Tour, który odbył się na błoniach Szaflarskich, przyciągnął wielu miłośników dwóch kółek. Celem imprezy było rozpowszechnianie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz przeprowadzenie sprawdzianu umiejętności rowerowych

Dodano: Sobota, 22 września 2018 11:00

W Oświęcimiu odsłonięto pomnik Witolda Pileckiego

- Pan Bóg w trudnych, czasem tragicznych momentach daje takie osoby, które innych dźwigają i które ratują godność człowieczeństwa – mówił o Witoldzie Pileckim abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości odsłonięcia pomnika rotmistrza przy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Dodano: Sobota, 15 września 2018 22:13

Krakowianie pojadą 86 nowoczesnymi Mercedesami

Kilka tygodni przed terminem dostaw mieszkańcy Krakowa otrzymają 86 autobusów Mercedes-Benz Citaro o długości 12 metrów. Z myślą o wygodzie mieszkańców oraz w trosce o środowisko udało się przyspieszyć realizację dwóch kontraktów podpisanych w lutym i marcu 2018 roku z firmą EvoBus Polska Sp. z o.o.

Dodano: Środa, 12 września 2018 19:53

Jamniki przemaszerowały przez Kraków (zdjęcia)

W niedziele odbył się w Krakowie tradycyjny marsz jamników. Pochód tradycyjnie przeszedł od Barbakanu przez ulicę Floriańską aż do Rynku Głównego.

Dodano: Poniedziałek, 10 września 2018 12:06

Rodzinny Piknik z Książką

W dniach 15-16 września w Parku Jordana zorganizowany zostanie Rodzinny Piknik z Książką. Impreza plenerowa, przygotowana przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Targi w Krakowie to świetna propozycja dla miłośników literatury, a zarazem amatorów spędzania wolnego czasu na powietrzu, z rodziną.

Dodano: Piątek, 7 września 2018 10:00

Slovak International Air Festival przyciągnął wielu widzów z Polski

W miniony weekend na Słowacji w okolicy Bańskiej Bystrzycy odbyły się jak co roku o tej porze, największe pokazy lotnicze w tym kraju.

Dodano: Piątek, 24 sierpnia 2018 21:40

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy


Drugi Dzień Ratownika Górskiego zorganizowany przez Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszedł do historii. Nie milkną jednak echa tego wydarzenia. Impreza przeprowadzona w dniach 4-5 sierpnia w Krynicy-Zdroju przyciągnęła tłumy turystów.

Dodano: Piątek, 3 sierpnia 2018 13:47

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy

Już po raz drugi ratownicy zapraszają na wyjątkową imprezę mającą na celu przybliżenie pracy Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.

Dodano: Poniedziałek, 9 lipca 2018 00:21

Nowotarski Piknik Lotniczy dobiegł końca (zdjęcia)

NOWY TARG. Kolejny Nowotarski Piknik Lotniczy przeszedł do historii. Drugi dzień pokazów zdominowały pokazy w wykonaniu Polskich Sił Powietrznych.

Dodano: Niedziela, 8 lipca 2018 12:22

Trwa Nowotarski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

NOWY TARG. Pierwszy dzień pikniku lotniczego na nowotarskim lotnisku zakończyły widowiskowe, nocne pokazy akrobacji na niebie nad lotniskiem - The Flying Dragons na paralotniach i samolotowy AeroSPARX. Na widzach, którzy przyjechali po zmroku je obejrzeć, zrobiły duże wrażenie.

Dodano: Sobota, 7 lipca 2018 15:10

Nowotarski Piknik Lotniczy rozpoczęty. Dwa dni pokazów samolotowych nad Nowym Targiem

Nad lotniskiem trwają już pokazy lotnicze X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. W sobotę i niedzielę w Nowym Targu zaprezentują się najlepsi piloci z Polski i zagranicy. Na razie pogoda sprzyja organizatorom.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 22:40

Za nami kolejna akcja "Czyste Tatry"

7180 wolontariuszy, 275 kilometrów wysprzątanych tatrzańskich szlaków i 420 kilogramów śmieci – tak w liczbach można podsumować weekendową akcję Czyste Tatry, która po raz pierwszy odbyła się pod znakiem „made in Małopolska”.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2018 09:20

Już w ten weekend - jubileuszowy Piknik Nowotarski

NOWY TARG. Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu - to wszystko czeka nas już za kilka dni. 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko. Poniżej - zapowiedzi kolejnych atrakcji, szczegółowy program na poszczególne dni oraz porady jak sprawnie i szybko dotrzeć na lotnisko nowotarskie.

Dodano: Sobota, 23 czerwca 2018 21:01

Trwa XIV Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

KRAKÓW. Na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny zorganizowany został XIV Małopolski Piknik Lotniczy. W sobotę wielu pokazom przeszkodził deszcz, ale i tak piloci pokazali swój kunszt. Zaprezentowali się mistrzowie akrobacji oraz samoloty historyczne.

Dodano: Sobota, 23 czerwca 2018 19:54

Pierwsze miejsce nowotarskich funkcjonariuszy

W Krakowie odbył się II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, w którym udział wzięło 21 drużyn, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe z garnizonu małopolskiego.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 16:50

Wakacje 2018 w komunikacji zbiorowej

Okres wakacji od wielu lat wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości przejazdów autobusów i tramwajów wożących krakowian i przyjezdnych po Krakowie. Lato 2018 r. będzie jednak okresem z największą liczbą kursów w porównaniu z poprzednimi latami.

Dodano: Czwartek, 21 czerwca 2018 10:33

Grupa Akrobacyjna Firebirds ponownie w Nowym Targu

NOWY TARG. X Nowotarski Piknik Lotniczy (7-8 lipca) uświetni pokaz grupy akrobacyjnej Firebirds.

Dodano: Piątek, 15 czerwca 2018 10:35

Wybitni piloci akrobacyjni znów zagoszczą na podhalańskim niebie

NOWY TARG. Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego lotniczego wydarzenia na Podhalu. Organizatorzy poinformowali właśnie, że gwiazdami X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będą czołowi światowi piloci.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2018 15:38

Najszybszy tłokowy samolot w Polsce będzie na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Kolejną atrakcją X Nowotarskiego Pikniku będzie samolot Yak-3U "Czech Ride" pilotowany przez wychowanka nowotarskiego aeroklubu Mateusza Stramę.

Dodano: Wtorek, 29 maja 2018 10:51

Znamy pierwszą gwiazdę X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Dziesiąta edycja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego zbliża się wielkimi krokami. Już w dniach 7-8 lipca nowotarskim niebem zawładnie kilkadziesiąt maszyn latających.

Dodano: Sobota, 19 maja 2018 12:40

Eksperymenty, nauka i dużo radości. Naukobus jedzie do Białego Dunajca (zdjęcia)

Przez dwa dni - 24 i 25 maja w Białym Dunajcu gościć będzie mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik. Naukobus to 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu.

Dodano: Czwartek, 26 kwietnia 2018 12:32

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas długiego weekendu majowego

W najbliższych dniach krakowian i turystów czekają zmiany w komunikacji i utrudnienia. Spowodowane będzie to sobotnimi uroczystościami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a także remontem torowiska do Nowego Płaszowa. Będą także zmiany w rozkładach jazdy podczas długiego weekendu majowego.

Dodano: Środa, 25 kwietnia 2018 17:51

Wieliccy nożownicy w rękach stróżów prawa

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Wieliczce zaatakowali przypadkowego przechodnia.

Dodano: Sobota, 14 kwietnia 2018 20:19

Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas w Łagiewnikach

W sobotę, na zakończenie „Tygodnia Miłosierdzia", do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła 15. Ogólnopolska Pielgrzymka „Caritas". Hasłem pielgrzymki były słowa Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej pochodzące z „Rachunku sumienia pielęgniarki": „Bóg złożył w moje ręce talenty i nie wolno mi ich marnować". W spotkaniu wzięło udział kilka tysięcy członków Caritas z całej Polski.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 16:35

Grupa ZUE wspiera nowatorski projekt Politechniki Krakowskiej

Grupa ZUE, która jest jednym z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej oraz miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej wesprze najnowszy projekt Politechniki Krakowskiej. Inicjatywa dotyczy specjalności Drogi Kolejowe na Wydziale Inżynierii Lądowej PK i polega na dostosowaniu tego kierunku do obecnych potrzeb rynku. Będzie to kooperacja uczelni z firmami branżowymi, która pozwoli wykształcić tak bardzo potrzebnych dla tej branż specjalistów.

Dodano: Czwartek, 5 kwietnia 2018 09:59

Program obchodów święta Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

8 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach odbędą się obchody święta Miłosierdzia Bożego.

Dodano: Niedziela, 1 kwietnia 2018 23:37

Rafał Sonik: Wspólnie zostawimy czyste Tatry

Za niespełna trzy miesiące Projekt Czyste Tatry 2018 znajdzie swój finał w Zakopanem. W dniach 29-30 czerwca kilka tysięcy wolontariuszy ruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać śmieci i pokazać, że w naszych górach nie ma miejsca dla groźnych i szpecących krajobraz odpadków.

Dodano: Czwartek, 29 marca 2018 16:38

Msza św. Krzyżma w Łagiewnikach (zdjęcia)

Siły nasze (...) musimy czerpać z Eucharystii - mówił do kapłanów abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. Krzyżma w Wielki Czartek w Łagiewnikach.

Dodano: Wtorek, 20 marca 2018 16:40

Święto rzemieślników

Starosta nowosądecki Marek Pławiak złożył życzenia sądeckim rzemieślnikom, którzy w uroczystość św. Józefa – swojego patrona, spotkali się w siedzibie Cechu.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 15:02

Pośmiertny awans dla komendanta, stopień porucznika dla Heleny Wiktor

Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Henryk Kiełbasa awansował dziś w Starostwie Powiatowym do stopnia porucznika Helenę Wiktor ps. Konwalia". W 1948 r. należała do Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, walczącej z systemem komunistycznym. Pośmiertnie stopień kapitana przyznano komendantowi PPAN Stanisławowi Pióro ps. "Emir". Awans dla nieżyjącego stryja odebrała Maria Lebdowicz.

Dodano: Niedziela, 11 marca 2018 12:33

Budowa chodnika przy ul. Księcia Józefa (zobacz film)

KRAKÓW. Kończy się budowa chodnika przy ul. Księcia Józefa. Około 60 metrów traktu dla pieszych powstaje na odcinku od ulicy Pajęczej w kierunku przystanku autobusowego.

Dodano: Sobota, 10 marca 2018 14:15

Powiat buduje chodnik w Witowicach

Ruszyła budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów. W ubiegłym roku powstało ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku będzie to blisko 600 metrów. Termin zakończenia prac ustalono na 29 czerwca 2018 r.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 18:30

Będzie nowy asfalt w Jelnej

W Jelnej została podpisana umowa na realizację II etapu remontu drogi wraz z budową chodników i kanalizacji deszczowej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki. Przetarg wygrała firma „Fedko” i to właśnie z jej właścicielem została oficjalnie podpisana umowa.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 16:35

Glob znika z krajobrazu Oświęcimia

Przez wiele lat straszył mieszkańców i turystów odwiedzających gród znad Soły. Ruszyła rozbiórka sławnego niegdyś w Oświęcimiu hotelu Glob.

Dodano: Środa, 7 marca 2018 11:28

„Ostrzegator” - dla pasażerów Komunikacji Miejskiej

Aplikacja mobilna „Ostrzegator” została uruchomiona w 2016 r., od tego momentu służy mieszkańcom Krakowa. Obecnie ma około 49 000 użytkowników. Do tej pory z aplikacji korzystali w dużej mierze kierowcy, a teraz będzie służyła pasażerom komunikacji miejskiej.

Dodano: Sobota, 3 marca 2018 10:24

Górnicy ścigają się w Krynicy

III Mistrzostwa Świata Braci Górniczej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie odbywają się dziś się w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena Krynica Zdrój.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 16:37

Małopolscy radni nie chcą jawności majątków urzędników

Radni sejmiku województwa przyjęli apel w sprawie projektu ustawy o jawności życia publicznego.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 18:50

Tarnów wzbogaci się o większy system informacji pasażerskiej

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pojawią się już we wrześniu.

Dodano: Poniedziałek, 26 lutego 2018 11:40

Wyróżniono wyjątkowych przewodników z Małopolski

Regionalne obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika – które zostały zorganizowane w Małopolsce już po raz jedenasty – były okazją do docenienia zasłużonych przewodników oraz instytucji, które promują turystykę aktywną wśród mieszkańców oraz osób odwiedzających nasz region.

Dodano: Niedziela, 25 lutego 2018 10:12

Memoriał na starym sprzęcie (zdjęcia)

W ramach Memoriału im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego w Zakopanem odbyły się biegi narciarskie retro. Na trasie królowały drewniane narty ze skórzanymi wiązaniami i stroje z poprzedniej epoki.

Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 21:56

Odsłonięto pomnik prezydenta Juliusza Lea (zdjęcia)

Pomnik wybitnego prezydenta Krakowa stanął u zbiegu ulic Nadwiślańskiej i Józefińskiej, niedaleko kładki ojca Bernatka. Jego autorami są prof. ASP Karol Badyna i Łukasz Podczaszy.

Dodano: Poniedziałek, 12 lutego 2018 15:10

Złote Jabłko dla leśnika

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dzisiaj Złote Jabłko Sądeckie Władysławowi Samkowi - starszemu specjaliście ds. lasów niepaństwowych w Nadleśnictwie Nawojowa.

Dodano: Niedziela, 4 lutego 2018 12:17

Urzędniczki walczyły pod siatką (zdjęcia)

Dziesięć drużyn wzięło udział w rozegranym w Rytrze II Noworocznym Turnieju Samorządowym w Piłce Siatkowej Kobiet. Po zaciętej walce zwyciężyła reprezentacja Kamionki Wielkiej. Drugie miejsce zajął Chełmiec, trzecie wywalczyło Rytro. Na czwartym uplasowała się gmina Grybów. Najlepszą zawodniczką została Anita Pilawska z Kamionki. Puchary wręczył zwycięzcom wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Czwartek, 1 lutego 2018 12:00

Policjanci oraz strażnik więzienny ratowali życie kierowcy

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku oraz funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, uratowali życie 69 – letniego mieszkańca Chełmka. Kierowca podczas jazdy samochodem doznał nagłego zatrzymania krążenia, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo.

Dodano: Poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:32

Krakowscy radni proponują aby do systemu miejskiej komunikacji włączyć tramwaj wodny

Radni proponują, aby do systemu miejskiej komunikacji włączyć także tramwaj wodny. Urzędnicy przeanalizują, czy takie rozwiązanie może się cieszyć powodzeniem.

Dodano: Piątek, 26 stycznia 2018 09:30

Rusza Karta Krakowska - będą zniżki na komunikację miejską

Z rocznym opóźnieniem wystartuje Karta Krakowska, która da mieszkańcom miasta różne korzyści, m.in. tańsze bilety na komunikację miejską. Ale tylko tym, którzy płacą tu podatki.

Dodano: Czwartek, 25 stycznia 2018 22:30

Tańsze bilety na komunikację miejską dla posiadaczy Karty Krakowskiej

Od lipca mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która zapewni 20-procentową zniżkę na komunikację miejską oraz ulgi przy zakupie biletów do miejskich muzeów.

Dodano: Czwartek, 25 stycznia 2018 18:41

Puchar Leśników przeniesiony, ale już we wtorek Mały Bieg Podhalański

Niedostateczne warunki śniegowe zmusiły organizatorów Pucharu Leśników do zmiany daty zawodów, w terminie odbędzie się natomiast Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 19:20

Pracownicy Kolei Małopolskich uratowali pasażerowi życie

"To prawdziwy wzór postawy obywatelskiej i świadectwo niecodziennej odwagi" - mówił marszałek Jacek Krupa do pracowników Kolei Małopolskich. Sylwester Gajda i Kamil Biernat pod koniec zeszłego roku przeprowadzili akcję reanimacyjną w pociągu wojewódzkiego przewoźnika. Szybkie i właściwe działanie sprawiło, że uratowali pasażerowi życie.

Dodano: Środa, 24 stycznia 2018 17:02

Strażnicy turystyczni pojawią się na ulicach Krakowa?

Mogliby sprawdzać hotele oraz czy nie jest w nich zbyt głośno. Radny z Krakowa postuluje utworzenie nowatorskiej jak na polskie warunki jednostki mundurowej.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 15:49

Kolejna osoba z zarzutami po tragedii w Świdniku

Dziś prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu postawił zarzuty zatrzymanemu w niedzielę 21 stycznia bratu sprawcy wypadku, w którym w sobotnią noc w Świdniku w powiecie nowosądeckim zginęła trzyosobowa rodzina.

Dodano: Wtorek, 23 stycznia 2018 11:51

Nożownik z Brzeszcz z zarzutami (FILM)

Zatrzymany 40-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze, jest podejrzany o czynną napaść na policjantów, z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna, biegając po ulicy z nożem w ręku, stanowił poważne zagrożenie dla osób postronnych.

Dodano: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:33

(AKTUALIZACJA) Tragedia w Świdniku: zatrzymano dwie osoby

Dwóch mężczyzn zatrzymali policjanci w związku ze śmiertelnym potraceniem trzyosobowej rodziny w Świdniku. W garażu jednego z nich znaleziono ofoliowany samochów.

Dodano: Niedziela, 21 stycznia 2018 13:19

Tragedia w Świdniku koło Nowego Sącza, nie żyją trzy osoby

Wczoraj przed godziną 23-cią na drodze powiatowej nr 1553 Tęgoborze-Wronowice zginęły trzy osoby - 36 letni rodzice i 10 letnie dziecko.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 19:30

Nagroda im. Jerzego Ciesielskiego przyznana. Otrzymał ją lek. med. Czesław Sudewicz (zdjęcia)

- Chciałbym zawsze kroczyć drogą najlepszego lekarza duszy i ciała - Jezusa Chrystusa - mówił podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Jerzego Ciesielskiego tegoroczny, 22 jej laureat, dr Czesław Sudewicz z Białej Podlaskiej.

Dodano: Wtorek, 16 stycznia 2018 14:05

Leśnicy będą nadzorować lasy (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dziś z nadleśniczymi nadleśnictw Nawojowa, Gorlice, Piwniczna i Stary Sącz.

Dodano: Wtorek, 16 stycznia 2018 09:10

Zakopane wprowadziło sprzedaż biletów komunikacji miejskiej poprzez system mPay

Podróżujący miejskimi autobusami po Zakopanem nie muszą już szukać punktu ze sprzedażą biletów. Wystarczy zainstalować aplikację i kupować on – line.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 14:49

2 mln zł przeznaczono na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”

Blisko 2 mln zł przeznaczono w 2017 r. z miejskiej kasy na remonty chodników w ramach programu „Nowa Huta dziś”. Część nadal czeka na odnowę.

Dodano: Sobota, 6 stycznia 2018 18:54

Na Podhalu trwają zawody balonowe (zdjęcia)

Dwadzieścia załóg z całej Polski wystartowało w pierwszym dniu V Nowotarskich Zawodach Balonowych, które rozegrano dziś w Nowym Targu i Rogoźniku.

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 08:46

Spore zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie

Pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informują, że od 8 stycznia 2018 roku w ramach tzw. maksymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych. Dzięki wprowadzonym wzmocnieniom dodatkowo do ruchu zostanie skierowanych prawie 50 autobusów i 30 tramwajów.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 20:32

Jutro w Krakowie bezpłatna komunikacja miejska z powodu smogu

We wtorek, po raz pierwszy w tym sezonie grzewczym, zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców.

Dodano: Wtorek, 26 grudnia 2017 16:08

Kolędnicy misyjni z parafii Poronin kolędują dla dzieci w Syrii i Libanie (zdjęcia)

PORONIN. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, na uroczystej Mszy Świętej proboszcz parafii pw. Św. Marii Magdaleny, ks. Stanisław Parzygnat pobłogosławił 84 kolędników.

Dodano: Wtorek, 26 grudnia 2017 11:41

Ślady niedźwiedzia w Babiogórskim Parku Narodowym

Maciej Moskwa ratownik GOPR sfotografował pod przełęczą Brona odcisk niedźwiedziej łapy.

Dodano: Sobota, 23 grudnia 2017 17:20

"Budujcie błogosławiony krąg prawdy" - pierwsze po 12 latach spotkanie przedświąteczne Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dziennikarzami

O tym, jak ważna jest służba prawdzie i tworzenie informacji przy poszanowaniu drugiego człowieka mówił do przedstawicieli mediów abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Piątek, 22 grudnia 2017 13:20

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.

Dodano: Czwartek, 21 grudnia 2017 14:57

Sądeccy rzemieślnicy łamali się opłatkiem

Członkowie sądeckiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości spotkali się dzisiaj, aby przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem.

Dodano: Środa, 13 grudnia 2017 13:07

Pożar w budynku socjalnym w Słomnikach - nie żyją trzy osoby

Nocą z wtorku na środę doszło do pożaru budynku socjalnego w Słomnikach. Strażacy znaleźli wewnątrz ciała trzech osób - dwóch mężczyzn i kobiety.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 19:20

Kryniccy strażnicy będą sprawdzać popiół w piecach

W celu ochrony stanu powietrza i zapobiegania tzw. niskiej emisji, która jest przyczyną wielu chorób w minionym tygodniu strażnicy miejscy Krynicy-Zdroju wzięli udział w szkoleniu z zakresu ochrony środowiska, zapobiegania niskiej emisji oraz pobierania próbek popiołów z palenisk w piecach domowych. Szkolenie prowadzili pracownicy Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Jastrzębiu Zdroju.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 11:19

Oświęcim z kontrolowanym powietrzem

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakupiło trzy czujniki pomiaru zanieczyszczenia powietrza, które zaczną działać od 15 grudnia. Dzięki nim każdy mieszkaniec grodu znad Soły będzie mógł sprawdzić, czym oddycha w danej chwili.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 08:42

„Studenci dzieciom - Mikołajki 2017” - zebrano ponad 52 tys. zł

Rekordową kwotę 52 tys. 86 zł 69 gr zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Pieniądze przeznaczyli na prezenty dla podopiecznych małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Dodano: Sobota, 9 grudnia 2017 15:00

Upamiętniono ratowników tatrzańskich (zdjęcia)

Klemens "Klimek" Bachleda i Wojciech Tylka-Suleja byli bohaterami ostatniego dnia Międzynarodowego Forum Górskiego w Zakopanem. Na zakończenie tegorocznego wydarzenia w Kościelisku wmurowano tablicę im poświęconą.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 09:30

Marek Jędraszewski w nowym Laboratorium Technik Wizualnych (zdjęcia)

KRAKÓW. Wczoraj abp Marek Jędraszewski odwiedził siedzibę ACK Cyfronetu AGH, gdzie otwarto Laboratorium Technik Wizualnych.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 17:04

Świętowała małopolska górnicza brać

Nie na Śląsku, który to region najbardziej kojarzy się z górnictwem, ale właśnie w Małopolsce znajdują się najstarsze polskie kopalnie – tym samym to właśnie w tym województwie najdłużej jest obchodzone święto górników, czyli tradycyjna Barbórka.

Dodano: Poniedziałek, 4 grudnia 2017 16:30

Najmniejszy rozrusznik serca na świecie zostanie wszczepiony po raz pierwszy w Małopolsce

Już 6 grudnia br. w Nowym Sączu prof. Dariusz Dudek wraz z zespołem hybrydowym przeprowadzi pierwsze dwa supernowoczesne zabiegi wszczepienia stymulatora serca Micra - najmniejszego stymulatora serca na świecie.

Dodano: Niedziela, 3 grudnia 2017 16:21

W Krakowie odbyła się 11 gala rozdania MediaTorów 2017 (zdjęcia)

W Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbyła się gala rozdania MediaTorów, czyli Studencki Nagrórd Dziennikarskich.

Dodano: Środa, 29 listopada 2017 13:50

Dzieci są zadowolone i bezpieczne

Zakończono prace przy budowie chodnika w pobliżu lotniska w Łososinie Dolnej. Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Dodano: Wtorek, 28 listopada 2017 08:40

Chodniki będą miały po 2 metry szerokości

Trwa budowa chodników w Siołkowej w gminie Grybów. Inwestycja jest finansowana głównie z budżetu Powiatu Nowosądeckiego i będzie kosztowała ponad 855 tysięcy złotych.

Dodano: Środa, 22 listopada 2017 09:57

W Krakowie pojawi się nowe centrum rozwoju w zakresie mechaniki, optyki i elektroniki

W Krakowie pojawi się nowe centrum rozwoju w zakresie mechaniki, optyki i elektroniki. We wtorek przedstawiciele firmy Varroc, firmy CADM Automotive, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej podpisali list intencyjny o współpracy.

Dodano: Czwartek, 9 listopada 2017 15:31

Nowe fakty w sprawie nożownika spod Wieliczki

Dziewiętnastolatek usłyszał zarzuty m.in. zabójstwa szesnastoletniego chłopaka. Do dramatycznych zdarzeń doszło na początku listopada w podwielickiej miejscowości.

Dodano: Poniedziałek, 6 listopada 2017 10:48

Atak nożownika pod Wieliczką

Ciało nastolatka znaleziono na terenie jednej z podwielickich miejscowości – podaje TVN 24. Policja zatrzymała kilku nastolatków.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 18:49

TPN apeluje do narciarzy, skiturowców i snowboardzistów

Kilka dni temu w Tatrach spadło sporo śniegu, a na szlakach pojawili się pierwsi narciarze skiturowi. Aktualnie z powodu ocieplenia i opadów deszczu śniegu ubywa z każdą godziną, a warunków do jazdy na nartach już nie ma.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 17:55

Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Chrzanów - zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nerwów w dniu Święta Zmarłych w wielu miejscach na ten dzień zmieniana jest organizacja ruchu i rozkłady komunikacji publicznej. Lepiej już teraz zapoznać się ze zmianami by nie być jutro zaskoczonym.

Dodano: Wtorek, 31 października 2017 16:51

Wszystkich Świętych w Krakowie - zmiany w organizacji ruchu

Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcić krakowian i przyjezdnych odwiedzających groby bliskich do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 18:41

Kładki dla pieszych nad zakopianką oddane do użytku

W Głogoczowie i Jaworniku wybudowane zostały kładki, dzięki którym piesi mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę zakopianki.

Dodano: Niedziela, 29 października 2017 15:02

Przed tarnowskim Urzędem Wojewódzkim stanie pomnik Józefa Piłsudskiego

W Tarnowie powstanie pomnik Józefa Piłsudskiego. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą żeby był gotowy w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Dodano: Piątek, 27 października 2017 15:40

W poniedziałek kładki w Jaworniku i Głogoczowie będą oddane do użytku (zdjęcia)

Poprawi się bezpieczeństwo na „Zakopiance” w Głogoczowie i Jaworniku.

Dodano: Czwartek, 26 października 2017 20:48

Rozkopana Rówień Krupowa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Nowe chodniki, ścieżki, miejsca do wypoczynku i toalety za ponad 5 mln zł. Dolna Rówień Krupowa przechodzi rewitalizację.

Dodano: Środa, 25 października 2017 20:30

Wypadek w Rogoźniku. Auto zmiażdżone w zderzeniu z betoniarką, droga wojewódzka zablokowana

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drodze wojewódzkiej, na wysokości zjazdu na Stare Bystre, zderzyły się w sumie cztery samochody, w tym trzy osobowe i jedna betoniarka.

Dodano: Poniedziałek, 16 października 2017 10:40

Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik (zdjęcia)

- Jest i musi być w was być nieustannie pogłębiana gotowość do poświęcenia. Jest i musi być w was pewna zaprawa w znoszeniu trudności - mówił do strażaków w niedzielę 15 października Abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Niedziela, 15 października 2017 14:10

Piknik z Latawcem na Przełęczy Łapszanka (zdjęcia)

Na przełęczy nad Łapszanką odbył się Piknik z latawcem po Pętli Spiskiej.

Dodano: Niedziela, 15 października 2017 09:30

Urzędnicy skakali w dal, dźwigali ciężary, mierzyli się z belami słomy i cięli drewno na czas (zdjęcia)

Pięć reprezentacji samorządów i dwie drużyny służb mundurowych wzięły udział w II Spartakiadzie Samorządowej na stadionie sportowym w Nawojowej.

Dodano: Środa, 11 października 2017 09:00

Separatory znikną z ul. Kalwaryjskiej - będą dodatkowe miejsca parkingowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował o usunięciu części separatorów z ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie. Dzięki temu zostaną wyznaczone tam dodatkowe miejsca parkingowe.

Dodano: Poniedziałek, 9 października 2017 22:06

Komunikat WIOŚ w Krakowie dot. działań podjętych w związku z pożarem w Kluczach

Publikujemy komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie dotyczący działań podjętych w związku z wczorajszym pożarem w Kluczach.

Dodano: Wtorek, 3 października 2017 18:03

Rowerami dla komunikacji, nie dla historii

Szybko nie powstanie rowerowa historyczna trasa fortów nowohuckich. Taki pomysł podsunął jeden z krakowskich rajców. Jednak głównym zamierzeniem władz grodu Kraka jest połączenie siecią ścieżek dla dwukołowców poszczególnych dzielnic, a nie rozwój tras pozwalających na zwiedzanie ciekawych miejsc w mieście.

Dodano: Wtorek, 3 października 2017 14:43

Rozpoczęcie roku w Seminarium Duchownym w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej i ASP (zdjęcia)

- Trzeba nam wracać do Objawień Fatimskich i bardzo głęboko ustawiać swoje życie osobiste i wspólnotowe, a także to dążenie do Chrystusowego Kapłaństwa w świetle tego, co Matka Boża mówiła zwracając się do świata – mówił abp Marek Jędraszewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, podczas Mszy świętej inaugurującej rok formacyjny.

Dodano: Piątek, 29 września 2017 13:39

Wiki, czyli sztuczna inteligencja w nowotarskim starostwie. Wirtualna urzędniczka odpowiada na pytania o dokumenty i... seks

NOWY TARG. Ma na imię Wiki, jest młoda, ładna, miła, bywa zabawna, ale nie umawia się na randki, bo... nie istnieje. Jest botem, czyli inteligentnym programem komputerowym, wirtualnym urzędnikiem zatrudnionym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Można z nią swobodnie porozmawiać, a nawet dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Dodano: Środa, 27 września 2017 11:59

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę pomnika Armii Krajowej. Miasto dołoży do niego 900 tysięcy złotych.

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 14:56

W najbliższy piątek w Krakowie komunikacją miejską pojedziemy za darmo

W najbliższy piątek w Krakowie komunikacją miejską pojedziemy za darmo. A to z okazji kończącego się Tygodnia Mobilności Dnia bez Samochodu.

Dodano: Wtorek, 19 września 2017 22:20

Ratownicy medyczni będą rywalizować w Krakowie

Jutro w Krakowie rozpoczną się XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, których gospodarzem jest Krakowskie Pogotowie Ratunkowe – jednostka Województwa Małopolskiego. Przez 4 dni najlepsi ratownicy medyczni z całej Polski oraz ich koledzy z Lwowa będą rywalizować podczas wykonywania zadań symulujących rzeczywiste wypadki czy katastrofy. Zwycięzców poznamy już w sobotę 23 września podczas III Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia.

Dodano: Niedziela, 17 września 2017 10:30

Policjanci i ratownicy TOPR przeczesują Dolinę Roztoki w Tatrach

Policjanci wraz z TOPR-owcami szukają w Tatrach śladów mogących pomóc w identyfikacji znalezionych w ubiegłym tygodniu ludzkich szczątków.

Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 19:44

Podsumowanie XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego w Krakowie (zdjęcia)

Krem do opalania, duży zapas wody i parasol chroniący przed słońcem – te trzy rzeczy był chyba najchętniej używane podczas dwudniowego XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego w Krakowie.

Dodano: Niedziela, 25 czerwca 2017 15:51

Wypadek szybowca w Krakowie - zdjęcia i film z chwili upadku na ziemię

Podczas trwającego w Krakowie XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego doszło do groźnie wyglądającego incydentu.

Dodano: Sobota, 24 czerwca 2017 23:53

Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Zakończył się pierwszy dzień XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego w Krakowie, który corocznie odbywa się na terenie
Muzeum Lotnictwa Polskiego, na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny.

Dodano: Piątek, 16 czerwca 2017 09:22

Zbliża się XIII Małopolski Piknik Lotniczy

Już 24-25 czerwca 2017 roku na krakowskim niebie zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas obydwu dni pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej, oraz licznie przybyłe samoloty historyczne.

Dodano: Wtorek, 6 czerwca 2017 08:00

Dawid Kubacki i Kamil Stoch kręcili akrobacje z Breitling Jet Team w Pardubicach (zdjęcia)

W miniony weekend w Pardubicach odbywały się coroczne pokazy lotnicze – Aviaticka Pout. Impreza jak zawsze przygotowana była z rozmachem, a dobór samolotów zaspokoił niejednego fana awiacji.

Dodano: Czwartek, 18 maja 2017 22:10

Dzień Ratownika Górskiego – Rodzinny Piknik Charytatywny

W dniach 5-6 sierpnia br., w Krynicy – Zdroju odbędzie się impreza charytatywna „Dzień Ratownika Górskiego”, której organizatorem jest Fundacja GOPR.

Dodano: Piątek, 12 maja 2017 13:05

"Dzienniki Gwiazdowe" Stanisława Lema w Teatrze Groteska

KRAKÓW. 20 maja, w Teatrze Groteska odbędzie się niezwykła premiera. Zaprezentujemy sztukę "Dzienniki gwiazdowe" na podstawie opowiadań wybitnego pisarza i futurologa Stanisława Lema.

Dodano: Wtorek, 9 maja 2017 06:20

Apel o chodniki przy „zakopiance”

Do resortu infrastruktury i budownictwa trafiła interpelacja trzech posłów w sprawie budowy chodników przy DK nr 7 na terenie gminy Lubień. Według przedstawicieli rządu nie wiadomo jednak, kiedy poprawi się bezpieczeństwo pieszych przy jednak z najbardziej ruchliwych tras Małopolski.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2017 12:57

Na Kasprowym spotkali miłośnicy tej góry

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu Miłośników Kasprowego Wierchu. Było to już 10-te spotkanie, które organizuje Rafał Sonik, znany sportowiec i rajdowiec.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2017 09:20

Chodniki dla Nowej Huty

Był to krok dobry, choć niekonieczny. Można było od razu przystępować do działania – od razu wdrażać program „Nowa Huta dziś”. Krakowscy radni zdecydowali jednak inaczej. Na wczorajszej sesji poddali pod głosowanie zmienioną uchwałę przyjmującą ten program.

Dodano: Sobota, 15 kwietnia 2017 16:55

Śmiertelny wypadek motocyklowy

W Rogoźniku, na prostym odcinku drogi, kierowca motocykla typu ścigacz, z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i rozbił się w fosie. Kierowca motocykla na nowotarskich numerach rejestracyjnych, mimo prowadzonej na miejscu reanimacji, zmarł.

Dodano: Wtorek, 11 kwietnia 2017 19:44

Pierwszy rok funkcjonowania komunikacji miejskiej w Zakopanem

11 kwietnia mija rok, odkąd o godzinie 5:45 na ulice Zakopanego wyjechał pierwszy autobus komunikacji miejskiej. W ciągu roku niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 8,9 przewiozły w sumie ponad 395 tys. pasażerów. Popularność komunikacji miejskiej spowodowała, że władze Zakopanego chcą uruchomić kolejne linie, tym razem do Kuźnic i Doliny Strążyskiej.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:13

Politechnika Krakowska zaprasza na Wirtualny Dzień Otwarty

Politechnika Krakowska zaprasza jutro, tj. we wtorek 11 kwietnia 2017 r. w g. 15-17, na Wirtualny Dzień Otwarty. To szansa dla wszystkich, którzy chcą poznać uczelnię, a nie mogli jej odwiedzić osobiście podczas tradycyjnego dnia otwartego.

Dodano: Czwartek, 6 kwietnia 2017 11:26

Kandydat na strażaka okazał się podpalaczem

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 5 podpalaczy, wśród nich był także członek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dodano: Czwartek, 16 marca 2017 15:11

Konstrukcje kładek nad „zakopianką” w Głogoczowie i Jaworniku są już widoczne. W nocy zamontowano łuk w Głogoczowie

Kolejny etap prac przy budowie dwóch kładek dla pieszych nad dk 7 („Zakopianką”) został wykonany. Minionej nocy montowano łuk kładki dla pieszych w Głogoczowie. W nocy z 8.03. na 9.03.2017 r. siedem kilometrów dalej w kierunku Myślenic montowany był pomost kładki w Jaworniku i tu już wykonywane są zbrojenia schodów. Obiekty powstają w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Dodano: Poniedziałek, 13 marca 2017 17:38

W nocy utrudnienia na zakopiance

W związku z budową kładki dla pieszych w Jaworniku, w nocy z poniedziałku na wtorek, w godzinach 22.00 - 5.00 całkowicie zamknięta zostanie jezdnia w stronę Zakopanego.

Dodano: Wtorek, 28 lutego 2017 09:19

Spotkanie z cyklu "Bajka o ..." (zdjęcia)

W poniedziałek 27 lutego w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką. Gośćmi Zbigniewa Bajki byli Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek i Michał Rusinek.

Dodano: Poniedziałek, 27 lutego 2017 19:04

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego

W sobotę została oficjalnie otwarta nowa część największego krakowskiego dworca autobusowego przy ul. Bosackiej. Pasażerowie mogą z niej już korzystać. Dzięki rozbudowie liczba odjazdów ma się zwiększyć o ok. 450 dziennie.

Dodano: Niedziela, 26 lutego 2017 10:04

Red Bull Bieg Zbójników za nami

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrana dziś została IV edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Z wyjątkową, liczącą 8,2 km trasą, zmierzyła się rekordowa liczba 140 biegaczy narciarskich z całej Polski, gotowych do walki o tytuł Zbója i Zbójniczki Roku.

Dodano: Sobota, 25 lutego 2017 12:39

Andrzej Pradziad wygrał Bieg Zbójników w Białce Tatrzańskiej

Kilka minut temu Andrzej Pradziad - Góral z Murzasichla, jako pierwszy osiągnął linie mety tegorocznego Red Bull Bieg Zbójników który rozgrywany jest w Białce Tatrzańskiej.

Dodano: Sobota, 25 lutego 2017 09:21

Fatalny stan gimbusów pod Babią Górą

W miejscowości Zawoja Wilczna inspektorzy transportu drogowego z Oddziału w Nowym Targu zatrzymali do kontroli autobus szkolny, którym przewożonych było 15 dzieci do placówki oświatowej. Wielkim zaskoczeniem dla inspektorów okazał się fakt, że kierowca prowadził autobus mając prawą nogę w gipsie, a obok fotela kierowcy były oparte kule inwalidzkie.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 12:02

Już jutro IV edycja Red Bull Bieg Zbójników w Białce Tatrzańskiej

25 lutego biegacze narciarscy z całej Polski zmierzą się z wyjątkową trasą o długości 8,2 kilometra, przygotowaną w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska specjalnie na zawody Red Bull Bieg Zbójników.

Dodano: Piątek, 24 lutego 2017 09:43

Mocno wieje w całej Małopolsce. Zerwana trakcja tramwajowa w Krakowie.

Sprawdziły się prognozy meteorologów i w całym województwie bardzo mocno wieje. Wichura daje się we znaki mieszkańcom Krakowa gdzie zerwana trakcja tramwajowa powoduje spore trudności komunikacyjne.

Dodano: Czwartek, 23 lutego 2017 14:15

Uwaga! Będzie mocno wiało

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje od północy do godz. 18 w piątek wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 kilometrów na godzinę. W porywach prędkość wiatru osiągnie 90 kilometrów.

Dodano: Środa, 22 lutego 2017 12:36

5 milionów na sądeckie mosty

Promesę na blisko 5 milionów złotych otrzymał starosta nowosądecki Marek Pławiak od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pieniądze zostały przyznane na odbudowę i remont trzech mostów.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 16:45

Awaria dylatacji na węźle Tynieckim A4. Ograniczenie prędkości do 80 km/h

Na węźle Tynieckim A4, 408 km Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa doszło do awarii dylatacji. Na prawej jezdni, prawym pasie obiektu w kierunku Tarnowa urwał się kawałek profilu.

Dodano: Wtorek, 21 lutego 2017 14:38

Pociągiem z Nowego Targu do Zakopanego?

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Nowego Targu do Zakopanego, integracja transportu kolejowego z innymi środkami komunikacji, rozbudowa infrastruktury wokół dworców i budowa parkingów typu zaparkuj i jedź – wszystko to w przyszłości ma szansę na realizację. O perspektywach i możliwościach rozwoju transportu kolejowego na Podhalu rozmawiał z samorządowcami powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Niedziela, 19 lutego 2017 18:48

Ruch na zakopiance - płynny

Przejazd z Zakopanego do Krakowa trwa ok. 2 godzin. Zakopianka korkuje się jedynie na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Ten ok. 20 km odcinek kierowcy pokonują obecnie w 50 minut.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 16:33

Uwaga kierowcy - tłoczno na "zakopiance"

Powrót z Tatr do Krakowa zajmuje około 4 godzin. Dużo szybciej jedzie się do Zakopanego. Ta podróż zajmuje kierowcom około 2h i 40 min. Jazdę utrudniają kierowcom opady śniegu z deszczem.

Dodano: Piątek, 17 lutego 2017 18:45

Jak nie interpelacją to wnioskiem

Część radnych z Oświęcimia od ponad roku stara się dowiedzieć, kiedy zostaną wymienione ławki na przystankach autobusowych. Władze miasta jednak nie zamierzają nic zmieniać. Wymiana korespondencji między samorządowcami jest coraz bogatsza.

Dodano: Wtorek, 14 lutego 2017 23:02

14. 02 - zakochaj się w Teatrze

W ramach Dnia Zakochanych Teatr Ludowy przygotował specjalną propozycję - spektakl "Prywatna klinika".

Dodano: Czwartek, 2 lutego 2017 09:56

Uniwersjada: Dominika Wolska otarła się o podium (video)

Dominika Wolska zajęła czwarte miejsce w snowboardowym crossie podczas
28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach.

Dodano: Piątek, 30 grudnia 2016 09:04

Dwie Doliny połączone!

Udało się połączyć Muszynę z Wierchomlą czyli połączenie pomiędzy dwoma dolinami składającymi się na stację narciarską.

Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2016 22:15

ANDRYCHOWSKI WAGABUNDA

Gościem grudniowego popołudnia będzie himalaista PIOTR PUSTELNIK

Dodano: Wtorek, 18 października 2016 20:27

Jutro pogrzeb Andrzeja Wajdy. Będą zmiany w organizacji ruchu

W związku z odbywającymi się uroczystościami pogrzebowymi Andrzeja Wajdy w Krakowie, w tym na cmentarzu na Salwatorze, od około godziny 14 może wystąpić konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego na ulicach Dominikańskiej i Franciszkańskiej.

Dodano: Sobota, 15 października 2016 09:38

Bezpłatna komunikacja miejska dla miłośników książek

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uczestników Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu Conrada, którzy w dniach 27-30 października br. będą mieli przy sobie ważny bilet wstępu na Targi.

Dodano: Piątek, 14 października 2016 13:19

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich (zdjęcia)

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar spotkał się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w regionie. O formach wsparcia, udzielanego im przez powiatowy samorząd mówił wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 10:07

Bezpłatna komunikacja miejska w Krakowie, jeśli średnie stężenie pyłu PM10 przekroczy 150 mikrograma na metr sześć.

Teraz o tym, w jakie dni będzie można bezpłatnie korzystać z autobusów miejskich i tramwajów zadecydują odczyty z dwóch średnich stężenia pyłów PM10, a nie tylko jednej jak było w poprzednim sezonie grzewczym.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 20:13

SIAF 2016 - kolejna edycja największego Air Show na Słowacji

W ostatni weekend sierpnia, jak co roku na lotnisku w Sliać koło Bańskiej Bystrzycy odbyły największe pokazy lotnicze na Słowacji – Slovak International Air Fest 2016.

Dodano: Piątek, 2 września 2016 16:24

Zmiany organizacji ruchu na dk 79 w Zabierzowie

W związku z modernizacją linii kolejowej E30 odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb, w poniedziałek 5 września br. nastąpią zmiany organizacji ruchu na dk 79 w Zabierzowie.

Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:29

Konkurs Instrumentalistów, Kapel i Śpiewaków rozstrzygnięty (zdjęcia)

ZAKOPANE. W czwartek na plenerowej scenie festiwalowej odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Złote Zbyrkała w swoich kategoriach wygrali Podhalanie: Halina Skupień i zespół Skalni.

Dodano: Sobota, 20 sierpnia 2016 10:14

Premiera "Czerwonego kapitana"

W kinie Kijów. Centrum odbyła się uroczysta premiera filmu „Czerwony kapitan”. Na czerwonym dywanie zobaczyliśmy twórców filmu, a wśród gwiazd kina takie postacie jak m.in.: Maciej Stuhr i Marián Geišberg.

Dodano: Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 22:49

Tragiczny wypadek. Zablokowana DK 7 w rejonie Jawornika

W okolicach Jawornika doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął pieszy. Odcinek zakopianki między Krakowem, a Myślenicami został zablokowany.

Dodano: Niedziela, 31 lipca 2016 13:34

Zmiany na dworcu i w ruchu pociągów

Od niedzieli 31 lipca od godz. 14.00 do 1 sierpnia do godz. 14.00 z powodu wzmożonego ruchu zmianie ulegnie organizacja dojścia na perony Dworca Głównego. Pracownicy PKP proszą o wcześniejsze zakupienie biletu i zapoznanie się ze zmianami. Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc pracowników dworca w dojściu na perony - informuje serwis pope2016.com.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 09:56

Pielgrzymi w Krakowie - kolorowy, radosny tłum (zdjęcia)

Wczoraj papież Franciszek wziął udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach. Po zakończeniu nabożeństwa i po spotkaniu pod oknem papieskim podobnie jak dzień wcześniej - wczoraj tłumy pielgrzymów przechodziły przez miasto.

Dodano: Sobota, 30 lipca 2016 09:48

ŚDM: to dzień pojednania i czuwania (zdjęcia)

W kolejnym dniu Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek odwiedził krakowskie Łagiewniki. Spowiadał młodych pielgrzymów z całego świata. Swoje słowa skierował też do kapłanów.

Dodano: Piątek, 29 lipca 2016 01:08

Pielgrzymi wracają z Błoń (zdjęcia)

KRAKÓW. Wieczorem, po spotkaniu z papieżem na Błoniach, młodzi pielgrzymi wracali do miejsc zakwaterowania.

Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 15:12

Dojazd z A4 na lotnisko w Balicach jest możliwy

Nie jest i nie będzie zamykany dojazd na lotnisko w Balicach od autostrady A4. Można zjechać z węzła Kraków Balice na lotnisko i z powrotem tym samym węzłem na A4. Mogą wystąpić jedynie chwilowe utrudnienia w ruchu spowodowane przez przejazd pojazdów ze specjalnymi uprawnieniami.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 20:05

Specjalny bilet komunikacji miejskiej na ŚDM

Od dziś można kupić w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej, punktach sprzedaży biletów i około 300 kioskach, specjalny bilet, uprawniający do przejazdu pojazdami komunikacji miejskiej w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży (od 26 do 31 lipca). Będzie kosztował 15 złotych.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 14:24

Podczas ŚDM niektróre z ulic zamknięte - zorganizowano dedykowane parkingi dla samochodów

W trakcie Światowych Dni Młodzieży część ulic, szczególnie w Starym Mieście i w okolicach Błoń zostanie zamknięta. Samochody tam zaparkowane mają być usunięte. W związku z tym, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował dedykowane parkingi, na które będzie można przeparkować samochód.

Dodano: Wtorek, 19 lipca 2016 12:28

Utrudnienia w ruchu na czas ŚDM w Krakowie

Utrudnienia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zaczną się już 23 lipca. Zostanie zamknięta dla pieszych i pojazdów al. 3 Maja. Od 26 lipca ograniczenia dla kierowców obejmą też ulice w pobliżu Błoń i w zachodniej części Starego Miasta. Zostaną ponadto wyznaczone ulice, którymi do centrum będą szły tłumy pielgrzymów, co utrudni ruch samochodom.

Dodano: Poniedziałek, 18 lipca 2016 11:14

Tour de Pologne 2016 w Krakowie - zmiany w komunikacji

Pojawiły się pierwsze utrudnienia w ruchu w związku z ostatnim etapem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Od około godziny 9.30 na objazdy kierowane są linia tramwajowe 1, 2, 6, 8, 13, 18, 20 oraz autobusowe: 124, 292, 304, 424, 504.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 21:14

Tour de Pologne: utrudnienia w poniedziałek 18 lipca

W związku z przejazdem kolarzy należy spodziewać się utrudnień na drogach. Poniżej szczegóły dotyczące objazdów zaplanowanych na poniedziałek 18 lipca.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 14:11

Przywrócony zostaje ruch na remontowanych jezdniach

W związku z przyjazdami pielgrzymów na ŚDM, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami likwidowane zostają utrudnienia dla kierowców na drogach krajowych w Małopolsce.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 13:37

Czesi na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Czeskie Siły Powietrzne potwierdziły udział w VIII Nowotarskim Pikniku Lotniczym, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Nowym Targu.

Dodano: Piątek, 15 lipca 2016 13:20

Pomnik św. Jana Pawła II; zegar 450-lecia; koncerty - podsumowanie 5. dnia Jubileuszu Jabłonki (zdjęcia)

Odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II oraz jubileuszowego zegara na 450-lecie Jabłonki, odtworzenie "Orawskiego oratorium" skomponowanego specjalnie na ten jubileusz, a także urodzinowy koncert zespołu De Press - piąty dzień obchodów święta Jabłonki był wyjątkowo bogaty w wydarzenia.

Dodano: Środa, 13 lipca 2016 15:25

Oświęcim na ŚDM: będą utrudnienia na drogach

Oświęcim szykuje się na przyjazd młodych pątników ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z bliskością Miejsca Pamięci Auschwitz, będzie ich bardzo dużo. Kierowcy więc muszą liczyć się z utrudnieniami, które wystąpią na przełomie lipca i sierpnia.

Dodano: Poniedziałek, 4 lipca 2016 19:48

Najlepsi piloci akrobacji samolotowej spotkają się w Nowym Targu!

Odliczanie do VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego trwa, a atrakcji lotniczych wciąż przybywa. Na dzień dzisiejszy, udział w tym wielkim przedsięwzięciu zadeklarowało ponad 30 pilotów z 6 europejskich krajów!

Dodano: Środa, 15 czerwca 2016 11:09

Zmiany w organizacji ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży 2016

Wszystkie informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu (obsługi transportowej) na terenie miasta Krakowa w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016 odnaleźć można u właściwego zarządcy drogi, którym w przedmiotowej sprawie jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 14:41

Samolot z III Rzeszy w Nowym Targu - pierwsza atrakcja VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych atrakcji w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy (13-14 sierpnia). Będzie to już VIII edycja, której organizatorem jest Aeroklub Nowy Targ.

Dodano: Sobota, 4 czerwca 2016 15:19

Pod Wawelem trwa Smoczy Piknik (zdjęcia)

Piękna słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu - skorzystają z niej wszyscy którzy dziś i jutro przybędą pod Wawel gdzie odbywa się Smoczy Piknik.

Dodano: Niedziela, 29 maja 2016 18:42

Piknik jeździecki na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

NOWY TARG. Zawody w skokach przez przeszkody, wyścigi kłusaków oraz wyścigi płaskie, w których startowali zarówno jeźdźcy zawodowi jak i amatorzy - to główne atrakcje niedzielnego pikniku jeździeckiego.

Dodano: Czwartek, 7 stycznia 2016 08:37

Komunikat narciarski dla stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Poniżej prezentujemy komunikat narciarski dla stacji Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2015 12:10

Duży wypadek samochodowy w Rogoźniku. Po rannych przyleciał śmigłowiec

Do wypadku doszło na głównej drodze, w rejonie miejscowej ubojni. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zderzyły się trzy samochody. Poważnie ranne są trzy osoby. Droga jest zablokowana.

Dodano: Poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:19

Udany Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

W programie tegorocznego XIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego znalazły się symulacje walk powietrznych z II wojny światowej, pokazy akrobacji w wykonaniu pilotów z Polski i ze świata - także aktualnych mistrzów świata, skoki spadochronowe.

Dodano: Piątek, 26 czerwca 2015 22:21

Małopolski Piknik Lotniczy - zapraszamy do śledzenia relacji

XI Małopolski Piknik Lotniczy potrwa dwa dni. W tym czasie będziemy przekazywać Czytelnikom krótkie relacje z tego wydarzenia na naszym profilu - Malopolskaonline (kliknij).

Dodano: Środa, 24 czerwca 2015 20:18

Małopolski Piknik Lotniczy już w ten weekend

Już po raz jedenasty Muzeum Lotnictwa Polskiego ma przyjemność zaprosić na Małopolski Piknik Lotniczy. Wydarzenie to tradycyjnie będzie miało miejsce w ostatni weekend czerwca w siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na najstarszym lotnisku Rzeczypospolitej – Rakowice-Czyżyny, historycznej siedzibie II Pułku Lotniczego.

Dodano: Niedziela, 21 czerwca 2015 12:26

IX. Piknik Rodzinny w czarnodunajeckim Przedszkolu Samorządowym

„Mamo, tato dziś wszystkie dzieci, niosą Tobie, życzeń bukiecik ...” - to fragment jednej z piosenek, które przedszkolaki z czarnodunajeckiego Przedszkola Samorządowego zaśpiewały swoim rodzicom podczas IX. Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w miniony czwartek. Spotkały się na nim dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola.

Dodano: Środa, 17 czerwca 2015 14:45

Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na XI Małopolski Piknik Lotniczy

Wydarzenie to tradycyjnie będzie miało miejsce w ostatni weekend czerwca (27-28 czerwca) w siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na najstarszym lotnisku Rzeczypospolitej – Rakowice-Czyżyny, historycznej siedzibie II Pułku Lotniczego.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2015 11:41

Zbliża się termin VII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na VII Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia na lotnisku miejskim w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 3 czerwca 2015 12:13

ZMT z weteranami w Rybniku i Gromniku

Wyraz szacunku dla żołnierzy Wojska Polskiego. Taki był główny cel uczestniczenia Zakładów Mechanicznych Tarnów w obchodach Dnia Weterana.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2015 11:53

Wyniki Andrzeja Dudy w Małopolsce

We wszystkich trzech okręgach wyborczych w Małopolsce w II turze wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda. W okręgu krakowskim uzyskał 55,25 proc. poparcia, w tarnowskim 70,3 proc., a w nowosądeckim 71,86 proc. - wynika z danych okręgowych komisji wyborczych.

Dodano: Sobota, 23 maja 2015 11:29

Kolejna rozpawa dotycząca "obrony pomników sowiecki" (zdjęcia)

Przed Sądem Rejonowym w Nowym Sączu odbyła się kolejna rozprawa dotycząca pokojowej manifestacji jaka została zorganizowana w tym mieście 27 września ub. roku pod jednym z pomników "sowieckich".

Dodano: Niedziela, 17 maja 2015 14:55

70 lat Politechniki Krakowskiej

Politechnika Krakowska, jedna z najlepszych uczeni technicznych w Polsce, obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe, które odbyły się Teatrze im. J. Słowackiego były nie tylko okazją do przypomnienia historii szkoły wyższej i jej sukcesów, ale też uhonorowania zasłużonych profesorów i naukowców.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 16:14

KRAKÓW. Tramwaj zderzył się z autobusem

Około godziny 6:50 na ulicy Pawiej, na wysokości Politechniki Krakowskiej, doszło do zderzenia tramwaju z autobusem. W zdarzeniu rannych zostało kilka osób. Nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Nie wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 23:39

KRAKÓW. "Nie dla likwidacji części surowcowej huty" - demonstracja hutników pod kombinatem

W czwartek, 16 kwietnia ponad tysiąc osób demonstrowało przed bramą główną kombinatu w Nowej Hucie. Tutejsi hutnicy mogą stracić pracę.

Dodano: Piątek, 10 kwietnia 2015 12:05

KRAKÓW. Święto Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - będą dodatkowe kursy komunikacji miejskiej

W niedzielę, 12 kwietnia przypada Święto Bożego Miłosierdzia i uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tego dnia komunikacja miejska uruchomi dodatkowe kursy, a w mieście będą zmiany w organizacji ruchu.

Dodano: Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 21:26

Turyści, którzy zaginęli na Babiej Górze, zostali odnalezieni przez ratowników

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poszukiwało przez kilka godzin 25-letniej kobiety i 40-letniego mężczyzny z Katowic. Para, która wyszła na wycieczkę na najwyższy szczyt Babiej Góry, telefonicznie poinformowała ratowników o swoich problemach podczas wędrówki.

Dodano: Czwartek, 2 kwietnia 2015 23:11

Modlitwa pod pomnikiem na Krowiarkach w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II (zdjęcia)

W godzinę śmierci Jana Pawła II na Przełęczy Krowiarki pod pomnikiem świętego papieża Polaka zgromadzili się Orawianie na modlitwie. Mimo trudnych zimowych warunków atmosferycznych wierni dotarli na to pamiętne miejsce ostatniej górskiej wyprawy Karola Wojtyły przed rozpoczęciem pontyfikatu.

Dodano: Środa, 1 kwietnia 2015 11:47

Projekt FIO Małopolska Lokalnie - dotacje dla społeczników

Do 15 kwietnia trwa nabór do drugiej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa małopolskiego. Młodzi społecznicy mogą ubiegać się o mikro-dotację od 2-5 tys. zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji.

Dodano: Wtorek, 31 marca 2015 14:02

Nowy wskaźnik przeliczeniowy w budynkach mieszkalnych

Od 1 kwietnia 2015 roku w Małopolsce obowiązywać będzie nowy wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Dodano: Poniedziałek, 30 marca 2015 11:24

KRAKÓW. Prokuratura i policja poszukują Dominika Lutego - chłopak zaatakował maczetą mężczyznę

Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi Dominikowi Lutemu, pseudonim "Baca", który w grudniu 2014 na osiedlu Prokocim zaatakował maczetą mężczyznę tylko dlatego, że tamten miał na sobie czapkę w barwach klubowych Cracovii.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2015 23:46

Bez szacunku dla przeszłości jesteśmy nikim... niezwykła wystawa w Skale

Powiedz mi, gdzie są twoje korzenie i jaki jest twój rodowód, a powiem Ci kim jesteś. Gdyby dosłownie zacytować te słowa wiele do powiedzenia mieli by mieszkańcy Skały, którzy postanowili uchronić pamięć o swoich przodkach.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 21:04

Rozstrzygnęto gorlicki Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną

GORLICE. W konkursie wzięło udział 183 uczniów z 24 placówek oświatowych z terenu powiatu gorlickiego.

Dodano: Sobota, 28 marca 2015 19:50

XIII Finał Wielkiej Gali Poezji w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W auli POSA podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki XIII Konkursu Poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Złotą Różę Poezji otrzymali: Karolina Fedorowicz i Mieszko Iwaniec.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2015 20:23

39. Bieg Kościuszkowski

Prawie 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w 39. Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. W zawodach startują głównie studenci, ale także mieszkańcy Krakowa i okolic, osoby niepełnosprawne.

Dodano: Wtorek, 24 marca 2015 20:21

KRAKÓW. Mężczyzna rzucił się pod jadący pociąg - zginął na miejscu

Około godz. 16., mniej więcej 200 metrów od stacji kolejowej Łagiewniki mężczyzna rzucił się pod jadący pociąg. Zginął na miejscu. Policjanci prowadzą działania na miejscu tragedii. Na razie nieznana jest tożsamość ofiary.

Dodano: Piątek, 20 marca 2015 10:26

Finał konkursu na pamiątkę wielkanocną z Małopolski

Jutro (21 marca) poznamy laureatów konkursu na pamiątkę wielkanocną z Małopolski „Wielkanoc jest w Małopolsce”.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 16:02

Poważna kolizja na "zakopiance"

W Jaworniku doszło do zderzenia trzech samochodów. Cztery osoby zostały poszkodowane.

Dodano: Środa, 25 lutego 2015 13:12

Nie dodzwonisz się do Urzędu Wojewódzkiego. Trwa usuwanie awarii

- W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim ma miejsce awaria sieci telekomunikacyjnej. Obecnie trwa naprawa linii telefonicznych - informuje Monika Frenkiel z Biura Prasowego wojewody i dodaje, że numer alarmowy 112 "działa bez problemu".

Dodano: Wtorek, 24 lutego 2015 20:49

Znamy wyniki Parady Gazdowskiej w Kościelisku (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. Po rozegraniu trzech konkurencji - wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu - najwięcej punktów zdobył koń Cezar należący do Stanisława Rzadkosza Pulki. Natomiast w punktacji ogólnej obejmującej skiring i ski-skiring - I miejsce uzyskał koń Galahad pana Piotra Dudy.

Dodano: Sobota, 21 lutego 2015 12:37

Policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali groźnego przestępcę

Wszystko zaczęło się pod koniec tego tygodnia w Brzesku i Jadowniku , gdy pewien kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 18:05

Wojciech Szczepanik nowym wicewojewodą Małopolski

Wojciech Szczepanik, dotychczasowy dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie został nowym wicewojewodą.

Dodano: Sobota, 14 lutego 2015 14:04

KRAKÓW. Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

14 lutego rozpocznie się remont torowiska na alejach Andersa i Solidarności. Spowoduje to zmiany tras i rozkładu tramwajów i autobusów w Nowej Hucie.

Dodano: Piątek, 13 lutego 2015 11:36

Oddano do użytku kładkę dla pieszych w Jaworniku

Od dziś można korzystać z kładki dla pieszych w Jaworniku. Inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo zarówno pieszych przechodzących przez zakopiankę w tym miejscu jak i kierowców dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji są windy.

Dodano: Sobota, 24 stycznia 2015 20:21

Rafał Sonik godnie powitany w Zakopanem

Siedmiokrotny uczestnik rajdu Dakar i tegoroczny zwycięzca w kategorii quadów - Rafał Sonik - przyjechał dziś do Zakopanego, gdzie ma mieszkanie i wielu przyjaciół. Do tych, którzy przyszli go powitać mówił, że to jedyne miejsce na ziemi, które pokochał bezgranicznie.

Dodano: Piątek, 23 stycznia 2015 11:09

Spotkanie z Rafałem Sonikiem na krakowskim Rynku Głównym

Dzisiaj, Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar 2015 uda się prosto z lotniska na krakowski Rynek Główny, gdzie o godz. 15.30 zostanie powitany przez kibiców.

Dodano: Poniedziałek, 19 stycznia 2015 11:48

Interaktywny przewodnik po Krakowie

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krakowie postanowili sprawdzić w jakim stopniu Kraków jest miastem dostępnym dla niepełnosprawnych. Rezultaty swojej pracy zamieścili w specjalnym przewodniku „Miejskie Dynamo”

Dodano: Sobota, 17 stycznia 2015 20:23

Rafał Sonik zwycięzcą Rajdu Dakar!

Rafał Sonik to pierwszy Polak, który wygrał Rajd Dakar. Drugiego w klasyfikacji generalnej Jeremiasa Gonzaleza Ferioliego wyprzedził o prawie 3 godziny! Sukces odniósł także Krzysztof Hołowczyc, który skończył rajd na trzecim miejscu w klasyfikacji kierowców.

Dodano: Środa, 7 stycznia 2015 14:44

Nie żyje Michał Hernik - uczestnik Rajdu Dakar

Podczas Rajdu Dakar zginął Michał Hernik. Ciało 39-letniego motocyklisty z Krakowa znaleziono 300 metrów od trasy. Jak dotąd, nie ustalono przyczyn śmierci, jednak według wstępnych informacji, nie ma śladów wypadku.

Dodano: Poniedziałek, 29 grudnia 2014 18:46

NIK: za smog jest odpowiedzialny węgiel

Kraków i Nowy Sącz są w czołówce polskich miast, w których przekraczane są limity zanieczyszczeń powietrza. Naczelna Izba Kontroli opublikowała raport po kontroli dotyczącej problemu ochrony powietrza w najbardziej zanieczyszczonych miejscach w kraju.

Dodano: Czwartek, 25 grudnia 2014 12:15

System ratownictwa w Małopolsce - pozytywnie oceniony przez NIK

Najwyższa Izba Kontroli ocenia pozytywnie działania organizacyjne i nadzorcze wojewody małopolskiego dotyczące systemu ratownictwa medycznego.

Dodano: Środa, 17 grudnia 2014 22:28

„Tango z Buenos Aires” - spotkanie z podróżnikiem Jackiem Walczakiem (zdjęcia)

W Białej izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbyło się spotkanie w ramach "Posiadów w Białej Izbie". Tym razem bohaterem wieczoru była Jacek Walczak, który opowiedział o swoich podróżach po Argentynie.

Dodano: Sobota, 13 grudnia 2014 22:50

Zbiornik Wodny Świnna Poręba w budowie (zdjęcia)

Trwa inwestycja pod nazwą budowa Zbiornika Wodnego Świnna Poręba zlokalizowanego w Skawinie (województwo małopolskie w powiatach wadowickim i suskim, na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce). Inwestycja składa się z czterech podstawowych zadań.

Dodano: Sobota, 6 grudnia 2014 21:57

Uroczyste otwarcie Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu im. Św. Ojca Pio

W Szczawnicy w Solar Spa dokonano uroczystego otwarcia Pienińskiej Uzdrowiskowej Kliniki Rehabilitacji i Leczenia Bólu im. Św. Ojca Pio.
W uroczystości wziął udział prezydent RP Lech Wałęsa wraz z małżonką Danutą.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 17:38

72. Konkurs Szopek Krakowskich

W czwartek, 4 grudnia odbędzie się 72. Konkurs Szopek Krakowskich. Na Rynek Główny od rana przybywać będą szopkarze ze swoimi dziełami, aby zająć jak najlepsze miejsca na stopniach pomnika Adama Mickiewicza.

Dodano: Niedziela, 30 listopada 2014 16:17

XXXV Orawski Konkurs Literacki im. Piotra Borowego rozstrzygnięty (zdjęcia)

Na XXXV edycję konkursu nadesłano 89 utworów poetyckich oraz 35 tekstów pisanych prozą. Udział wzięło 76 autorów. Wśród nich byli uczniowie z różnych szkół, ale także osoby dorosłe z Orawy, Podhala i okolic. Nadesłane utwory pisane językiem literackim lub gwarą powinny zawierać się w tematyce orawskiej.

Dodano: Wtorek, 25 listopada 2014 20:51

Śmiertelny wypadek na torach w Słomnikach

Przejeżdżający przez stację PKP pociąg Pendolino potrącił 43-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, późnym wieczorem podczas testowej jazdy pociągu.

Dodano: Poniedziałek, 17 listopada 2014 15:31

Promocja słownika biograficznego Podhalanie (zdjęcia)

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbyła się promocja trzeciej części słownika biograficznego "Podhalanie" pod redakcją Elżbiety Chodurskiej i Zbigniewa Judyckiego.

Dodano: Wtorek, 11 listopada 2014 00:10

Szaflarzański Piknik Rowerowy (zdjęcia)

W niedzielę odbyły się zawody rowerowe w ramach „1. Pikniku Rowerowego Szaflary Tour 2014” organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Rozwoju Gminy Szaflary”. W imprezie uczestniczyło ponad 250 osób. Zawody rowerowe odbyły się w pięciu klasyfikowanych kategoriach oraz 3 kategoriach dzieci do lat 12.

Dodano: Wtorek, 4 listopada 2014 20:50

Wokół Oleandrów - przewodnik

Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski zaprasza na spotkanie promujące "Wokół Oleandrów" - 5 listopada br. o godz. 18.00 w Pałacu Krzysztofory. W rozmowie wezmą udział: Andrzej Fischer, Janusz Tadeusz Nowak, Wacław Passowicz. Spotkanie poprowadzi znany krakowski dziennikarz i poeta- Marcin Baran.

Dodano: Wtorek, 28 października 2014 21:14

Uroczystości na cmentarzu wojennym tzw. Glinniku

Zakończono tegoroczny etap prac badawczo-ekshumacyjnych na terenie tzw. „Glinnika” w Krakowie – Przegorzałach. W środę, 29 października na cmentarzu planowane jest uroczyste złożenie we wspólnej mogile szczątków 66 ofiar zbrodni okupanta niemieckiego dokonanych w latach 1939-1944.

Dodano: Wtorek, 21 października 2014 19:36

Rzepiennik Strzyżewski: upamiętnili poległych partyzantów

W przysiółku Dąbry w Rzepienniku Strzyżewskim (pow. tarnowski) uczczono w niedzielę akcję „Burza”. To tu w 1944 roku w wyniku zasadzki zginęło 18 partyzantów a 10 zostało wziętych do niewoli. Samorząd Małopolski podczas uroczystości reprezentował Stanisław Sorys z zarządu województwa.

Dodano: Sobota, 18 października 2014 21:21

Odsłonięcie pomnika Janusza Kurtyki w Morawicy koło Krakowa (zdjęcia)

W podkrakowskiej Morawicy odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Janusza Kurtyki - prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - Wielkiego Polaka, który czuł się żołnierzem, bo przez całe życie walczył o wolną Polskę.

Dodano: Poniedziałek, 6 października 2014 12:27

Zakończono prace na „Glinniku"

Zakończono tegoroczny etap prac badawczo-ekshumacyjnych na terenie tzw. „Glinnika” w Krakowie – Przegorzałach. Prace rozpoczęto na zlecenie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ubiegłym roku. Mają one być kontynuowane w roku 2015.

Dodano: Niedziela, 5 października 2014 16:14

Piknik Edukacyjny w nowotarskim Parku (zdjęcia)

NOWY TARG. Na terenie Parku Miejskiego trwa Piknik Edukacyjny pod hasłem "Jajko mądrzejsze od kokoszy". Kilkugodzinny cykl zabaw przygotowała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Dodano: Czwartek, 2 października 2014 22:15

Manifestacja pod pomnikiem Armii Czerwonej w Nowym Sączu. Intwerweniwała Policja (zdjęcia)

Organizacje kombatanckie i niepodległościowe po raz kolejny domagały się zburzenia monumentu. Poniżej - przesłana nam relacja z manifestacji.

Dodano: Piątek, 26 września 2014 13:45

Zakopiański radny wnioskuje o pomoc dla rodzin z Ukrainy

ZAKOPANE. O umieszczenie w projekcie przyszłorocznego budżetu jakieś kwoty przeznaczonej na pomoc rodzinom w partnerskim dla Zakopanego mieście Stryj apelował podczas sesji radny Jan Gąsienica-Walczak Sobuś. - To sprawa bardzo istotna i ważny jest czas - przypominał.

Dodano: Środa, 10 września 2014 02:36

Budowa chodnika w Lipnicy Wielkiej (zdjęcia)

Na drodze nr 1676 K prowadzącej przez miejscowość Lipnica Wielka trwa budowa chodnika. Inwestycja realizowana przy drodze powiatowej Lipnica Wielka – Przywarówka, została podzielona na trzy odcinki.

Dodano: Poniedziałek, 8 września 2014 15:31

Znamy laureatów konkursu "Słoneczniki 2014"

W Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie portalu CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci – Słoneczniki 2014.

Dodano: Czwartek, 4 września 2014 23:31

Piękni ponad sześćdziesięcioletni

Edward kilka razy w tygodniu jeździ tramwajem. Nie jest motorniczym, ale nie wie co zrobić z wolnym czasem. Tłumaczy, że w tramwaju jest wśród ludzi. Cierpi na chorobę zwaną „samotność”.

Dodano: Niedziela, 31 sierpnia 2014 23:01

Krakowskie propozycje dla najmłodszych

DU-Da-Di, Klub Latających Podróżników i Po-łączenia to nazwy zajęć i warsztatów dla naszych najmłodszych, które już we wrześniu rozpoczną się w krakowskim Muzeum Etnograficznym. To druga już edycja zajęć, które rok temu cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Spotkania będą prowadzić doświadczeni specjaliści.

Dodano: Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 21:25

Jan Łaba z Rogoźnika pilnie potrzebuje krwi

W niedzielę, podczas uroczystości dożynkowych w Rogoźniku, miał miejsce wypadek, w wyniku którego ucierpiał fiakier przewożący wieniec dożynkowy. Z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. W środę będzie wykonywana operacja do której potrzebna jest pilnie krew dla niego.

Dodano: Piątek, 22 sierpnia 2014 23:47

Podsumowanie Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, czyli statystyka i zdjęcia

NOWY TARG. Dwudniowy Piknik Lotniczy był bez wątpienia sukcesem organizatorów, którzy przełożył się na ogólne zadowolenie uczestników. Emocji nie sposób wymierzyć, ale inne elementy można zamknąć w suchych liczbach. Poniżej - takie właśnie podsumowanie.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:39

W Jaworniku na "zakopiance" powstaje kładka dla pieszych

Stalowa konstrukcja kładki dla pieszych budowanej w Jaworniku (gmina Myślenice) na drodze krajowej nr 7, czyli na "zakopiance" jest już gotowa. Teraz trwają roboty zbrojeniowe przed betonowaniem schodów. Kładka zostanie oddana do dyspozycji pieszych w lutym przyszłego roku.

Dodano: Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:33

Konkurs fotograficzny. Wyślij swoje zdjęcie z jamnikiem

W ramach rozgrzewki przed tegorocznym Marszem Jamników Radio Kraków zaprasza do udziału w konkursie na najlepsze zdjęcie z jamnikiem. Jubileuszowa, 20-sta edycja Marszu odbędzie się w niedzielę 7 września na Rynku Głównym w Krakowie.

Dodano: Środa, 20 sierpnia 2014 16:27

I Piknik z Filmem Górskim pod pienińskimi gwiazdami (zdjęcia)

Mimo deszczowej pogody I Piknik z Filmem Górskim, przyciągnął na Polanę Sosny liczne grono entuzjastów podróży i gór. Pierwszymi bohaterami spotkania byli zeszłoroczni zdobywcy nagrody „Kolosy” w kategorii „Wyczyn roku”, którzy opowiedzieli o swojej szalonej wyprawie polegającej na najszybszym w historii przemierzeniu Karpat biegiem i kajakiem.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 19:54

Tegoroczną Podhalańską Królową Miodu została Dorota Zatłoka z Nowego Bystrego (zdjęcia)

W Poroninie podczas XIII Dnia Misia, Miodu i Bartników 17 sierpnia 2014 r. odbyły się Wybory Podhalańskiej Królowej Miodu. Do konkursu zgłosiło się sześć dziewcząt: Wioletta Król z Poronina, Natalia Łojas z Poronina, Dorota Zatłoka z Nowego Bystrego, Bernadetta Sobczak z Zębu, Natalia Wirmańska z Bustryku i Sara Spórna z Zubrzycy Dolnej.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 22:10

"Podniebny taniec Orłów" (zdjęcia)

Tak zatytułował swoje zdjęcia p. Wojciech Orawiec, który zarejestrował popisy Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych "Orlik" podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 21:38

Dobre dwa dni zabawy w Szczawnicy (zdjęcia,film)

W piątek i sobotę Szczawnica żyła muzyką i pieśnią folkloru pienińskiego i country, a także jedynego w Polsce kabaretu góralskiego i zebrania w jednym miejscu tak wielu różnych modeli motocykli.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 18:29

Drugi dzień akrobatycznych popisów na nowotarskim niebie (zdjęcia)

NOWY TARG. Kilkanaście tysięcy osób oglądało popisy pilotów podczas pierwszego dnia Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Drugi dzień imprezy zapowiada się równie rekordowo.

Dodano: Niedziela, 17 sierpnia 2014 09:49

VI Nowotarski Piknik Lotniczy - pierwszy dzień za nami (zdjęcia)

NOWY TARG. W pierwszy dzień VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego pogoda wprawdzie nie rozpieszczała, ale organizatorom udało się przeprowadzić pokazy lotnicze, na które czekali miłośnicy lotnictwa.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 08:08

Rozpoczyna się dwudniowy Nowotarski Piknik Lotniczy

Dziś i jutro Aeroklub Nowy Targ organizuje kolejną edycję Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. W programie pokazy modelarskie, skoki spadochronowe, paralotnie, pokaz akrobacji w międzynarodowym wykonaniu, starty pięciu balonów na ogrzane powietrze oraz atrakcje dla całych rodzin. Będą koncerty i pokazy pirotechniczne. Oby tylko pogoda dopisała.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:46

Nowy Targ po raz drugi odwiedzi Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik"

Niecały tydzień pozostał do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i jest nam bardzo miło zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych „Orlik“.

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:39

Konsultacje społeczne ws. tarnowskiej komunikacji

Do 14 sierpnia mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoje uwagi i pomysły do powstającego planu miejskiej komunikacji. Dokument będzie obowiązywał przez kilka lat.

Dodano: Sobota, 9 sierpnia 2014 21:31

Viper SD-4 - kolejna atrakcja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Podczas VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego na lotnisku w Nowym Targu będziemy mogli zobaczyć nowoczesny, ultralekki samolot Viper SD-4 wyprodukowany na Słowacji. W trakcie trwania imprezy będzie możliwość oglądnięcia tej maszyny w locie, ale również porozmawiać z producentem na temat ogromnych możliwości tego samolotu.

Dodano: Piątek, 8 sierpnia 2014 12:13

I-wojenny piknik lotniczy

W najbliższą niedzielę zapraszamy na lotnisko w Nowym Targu, gdzie odbędzie się drugi z cyklu I-wojenny piknik lotniczy. Organizowany jest on wspólnie przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Aeroklub Nowotarski w ramach projektu Skrzydła Wielkiej Wojny.

Dodano: Niedziela, 3 sierpnia 2014 21:39

Tekla Klebetnica – kolejną gwiazdą pikniku „etno”

ZAKOPANE. W sobotę 30 sierpnia podczas pikniku w stylu „etno” na plenerowej scenie w wiosce festiwalowej wystąpi także zespół „Tekla Klebetnica”, znany z programu „Mam talent”. Ten folkowy akcent zakończy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, a także wakacje pod Tatrami.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 13:06

Ekologiczne autobusy (zdjęcia)

Dziś na dwanaście linii autobusowych Krakowa wyruszyły ekologiczne autobusy z silnikami Euro 6. Tego rodzaju silnik oznacza w praktyce, że autobusy mają niską emisją spalin. Jeżdżąc po mieście wręcz oczyszczają atmosferę.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 21:56

Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ zapraszają na piknik lotniczo-historyczny z okazji wybuchu I wojny światowej. Impreza odbędzie się na lotnisku miejskim w Nowym Targu 10 sierpnia w godz. od 10.00 do 18.00.

Dodano: Czwartek, 24 lipca 2014 17:45

JADOWNIKI. Na drogę wybiegły dziki - samochód zderzył się z tirem

W środę, 23 lipca przed godz. 23:00 w małopolskich Jadownikach w tragicznym wypadku zginęli rodzice z dwuletnim dzieckiem. Ich fiat zderzył się z dzikami i wpadł pod ciężarówkę.

Dodano: Środa, 23 lipca 2014 18:30

Nowotarski Piknik Lotniczy - atrakcje również na ziemi. Zagra CF-98

VI Nowotarski Piknik Lotniczy (16-17 sierpnia) to nie tylko atrakcje w powietrzu. Kilka wydarzeń odbędzie się również na ziemi. W programie między innymi teatrzyk dla dzieci, pokazy taneczne, konkursy z nagrodami oraz koncerty.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 23:38

Piknik piłkarski na nowotarskim Rynku (zdjęcia)

Na nowotarskim Rynku zorganizowany został piłkarski piknik rodzinny, podczas którego dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele konkursów.

Dodano: Niedziela, 20 lipca 2014 22:48

I Małopolski Rodzinny Piknik Ekologiczny na Bachledówce (zdjęcia)

CZERWIENNE. Fundacja Rozwoju Podhala zorganizowała na Bachledówce w Czerwiennem Piknik Ekologiczny.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 21:59

Impreza edukacyjna pn. "Spotkanie z Gorcami" piknik rodzinny (zdjęcia)

W niedzielę odbyła się cykliczna impreza pn. „Spotkanie z Gorcami” organizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej, przy współpracy z miejscowymi organizacjami społecznymi, jak również ze stowarzyszeniami spoza Ochotnicy.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 12:25

Grupa akrobacyjna z Jordanii - kolejna gwiazda Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Royal Jordanian Falcons - bo o nich mowa - będą niewątpliwie jedną z największych gwiazd dwudniowego programu Air Show w Nowym Targu (16-17 sierpnia).

Dodano: Wtorek, 8 lipca 2014 23:05

Samolot-legenda na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Trwa odliczanie dni do VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego (16-17 sierpnia). Tymczasem organizatorzy szykują kolejne atrakcje, a jedną z nich będzie legendarny samolot pochodzący z USA Boeing Stearman A75N1.

Dodano: Poniedziałek, 7 lipca 2014 00:40

Piknik Rodzinny w Zawoi (zdjęcia)

Na dobry początek tegorocznych wakacji w Zawoi odbył się wielki rodzinny piknik.

Dodano: Niedziela, 6 lipca 2014 00:33

Katastrofa samolotu: 11 osób nie żyje

Do najtragiczniejszej katastrofy samolotu cywilnego ostatnich lat doszło niedaleko Częstochowy. W samolocie, który wystartował z lotniska Rudniki, leciało 12 osób: 11 skoczków spadochronowych i pilot. Jedyna osoba, która przeżyła - jest w ciężkim stanie.

Dodano: Środa, 2 lipca 2014 11:21

Piknik Lotniczy w Popradzie (zdjęcia)

W miniony weekend odbyła się w Popradzie kolejna impreza Aero-Moto Vikend w ramach której na miejscowym lotnisku zaprezentowano samoloty, helikoptery i samochody. Nie zabrakło też inscenizacji historycznych.

Dodano: Poniedziałek, 30 czerwca 2014 21:26

X Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie (zdjęcia)

Na terenie dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny zorganizowany został doroczny Piknik Lotniczy. Główny organizator, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie deklaruje: "czerpiąc ze skarbca najlepszych lotniczych tradycji tworzymy imprezę mającą na celu nie tylko przybliżenie historii i dziedzictwa Polskich Skrzydeł szerokiej publiczności, ale również zapewniającą dobrą zabawę dla całej rodziny, spełniając najlepsze oświeceniowe wzorce: bawić ucząc, uczyć bawiąc.

Dodano: Sobota, 21 czerwca 2014 17:30

Dusan Samko - słowacki pilot akrobacyjny - kolejną gwiazdą Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Niecałe dwa miesiące pozostały do największej imprezy plenerowej w Nowym Targu, jakim jest Nowotarski Piknik Lotniczy. Tegoroczna, VI edycja na pewno nie będzie gorsza niż poprzednie, a już dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że atrakcji wciąż przybywa.

Dodano: Czwartek, 5 czerwca 2014 20:02

Wybory Strażaka Roku w Małopolsce

Konkurs "Strażak Roku Województwa Małopolskiego" został zorganizowany w tym roku po raz pierwszy. Organizuje go Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego, a partnerami przedsięwzięcia są Województwo Małopolskie oraz Małopolski Komendant Wojewódzki PSP.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 23:18

Bitwa o najlepszego naleśnika (zdjęcia)

Podczas trzydniowych Dni Skały rozstrzygnięto konkurs o najlepszego naleśnika. Walczyły ze sobą silne zespoły bo Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Skała. Wygrali gospodarze serwując zestaw klasyczny, czyli naleśnik z serem białym polewany śmietaną i ozdobiony truskawką.

Dodano: Niedziela, 1 czerwca 2014 11:30

Zakopiański Piknik z Olimpijczykami (zdjęcia)

W Parku Miejskim w Zakopanem z okazji Dnia Dziecka odbył się Piknik z Olimpijczykami zorganizowany został przez Urząd Miasta Zakopane i Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

Dodano: Piątek, 30 maja 2014 08:24

Grupa Akrobacyjna Żelazny - gwiazdą nowotarskiego Pikniku Lotniczego

NOWY TARG. Kolejny, VI już Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w tym roku w dniach 16-17 sierpnia. - Ostatnie lata pokazały, że jest to największa tego typu impreza w naszym regionie, a zainteresowanie nią z roku na rok rośnie. Tegoroczna edycja zapowiada się równie dobrze - zapewniają organizatory z ANT.

Dodano: Poniedziałek, 26 maja 2014 20:47

Walki o wzgórze Jabłoniec 1914 – piknik i inscenizacja historyczna (zdjęcia)

W niedzielę obok malowniczo położonego Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej, odbył się Klikuszowski Piknik edukacyjno, którego kulminacyjnym momentem było historyczne widowisko plenerowe.

Dodano: Sobota, 24 maja 2014 21:56

Pozytywni, czyli o dzielnym Kajtku i jego Mamie (zdjęcia)

Monika Korpak z Bolechowic urodziła osiem lat temu Kajtka, który "zawojował świat". Chłopiec mimo, że urodził się bez nóg pokazał, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Kajtek jest wielkim pasjonatem futbolu. Ma specjalne, gumowe spodnie i usztywniane rękawice. W domu w ten sposób gra w piłkę.

Dodano: Środa, 7 maja 2014 14:11

Nowe chodniki w gminie Czarny Dunajec (zdjęcia)

CZARNY DUNAJEC. Prowadzona inwestycja dotyczy odcinka drogi wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Chochołów i Koniówka.

Dodano: Czwartek, 17 kwietnia 2014 18:02

Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca Piekielnika

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 78-letniego mężczyzny prowadzone były od soboty. Policja potwierdza, że dziś po południu odnaleziono jego ciało. Natknęła się na nie przypadkowa osoba.

Dodano: Niedziela, 13 kwietnia 2014 11:38

Zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza mieszkańca Piekielnika (zdjęcia)

Od sobotniego wieczora w masywie leśnym w rejonie Piekielnika trwają poszukiwania 78-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzny szukają ratownicy GOPR, policjanci i strażacy. W akcji używany jest śmigłowiec.

Dodano: Poniedziałek, 31 marca 2014 17:52

Nowy, wyższy wskaźnik przeliczeniowy

Od 1 kwietnia w Małopolsce obowiązywać będzie nowy wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Dodano: Poniedziałek, 31 marca 2014 14:35

KRAKÓW. Czuwanie organizowane przez studentów w rocznicę śmierci Jana Pawła II

W środę, 2 kwietnia przypada dziewiąta rocznica śmierci Jana Pawła II. Studenci Politechniki Krakowskiej postanowili zorganizować uroczyste czuwanie i uczcić ten dzień w szczególny sposób.

Dodano: Środa, 26 marca 2014 17:48

Zajęcia dla licealistów w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Uczniowie II LO w Nowym Targu uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Zajęcia odbywały się w ramach programu współpracy jaki nowotarska szkoła realizuje wspólnie z krakowską uczelnią.

Dodano: Wtorek, 18 marca 2014 20:44

Z Lajkonikiem przez świat (zapowiedź wystawy) - zdjęcia

Najnowsza wystawa „Świat Lajkonika. Konik na świecie” została poświęcona jednemu z najbardziej znanych i lubianych symboli Krakowa- Lajkonikowi. Ze względu na jego lokalny- krakowski charakter jak i ogólny, symboliczny wymiar rytuału tańca człowieka na sztucznym koniku prezentowana będzie w dwóch oddziałach MHK.

Dodano: Wtorek, 18 lutego 2014 19:22

KRAKÓW. Sprawcą fałszywego alarmu bombowego okazał się robotnik

W poniedziałek, 17 lutego ok. godz. 6 dyżurny krakowskiej policji odebrał telefon od nieznanego mężczyzny, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie budowy przy ul. Kapelanka w Krakowie. Sprawcą fałszywego alarmu bombowego, okazał się pracownik firmy budowlanej, wykonującej prace przy budowie biurowca.

Dodano: Wtorek, 18 lutego 2014 16:44

Małopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika

Województwo Małopolskie już po raz siódmy organizuje Małopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika 2014. W ramach tegorocznej edycji przygotowano sporo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych, m.in. cykl bezpłatnych wycieczek po Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 10 lutego 2014 15:01

KRAKÓW. Ratownicy medyczni zatruli się tlenkiem węgla podczas interwencji

Troje krakowskich ratowników medycznych zatruło się tlenkiem węgla podczas interwencji. Wszyscy są w szpitalu; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W ub. miesiącu Społeczny Komitet Ratowników Medycznych zaapelował o wyposażenie karetek w detektory tlenku węgla.

Dodano: Czwartek, 30 stycznia 2014 21:12

Ćwiczenia ratowników TOPR w Jurgowie (zdjęcia)

Ratownicy TOPR zorganizowali dziś ćwiczenia na stoku w Jurgowie. Przeprowadzono akcję poszukiwania osoby zasypanej przez lawinę. Pozorant został szczęśliwie odnaleziony przez psa-ratownika. Wcześniej czworonóg musiał wraz z TOPR-owcami zjechać na linie z pokładu śmigłowca.

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2014 02:58

MSZANA DOLNA. Spłonęło porsche w wyniku wypadku

W niedzielę, 12 grudnia ok. godz. 6:00 na drodze krajowej nr 28 w Mszanie Dolnej doszło do wypadku. Rozpędzone porsche, jadące od strony Kasiny Wielkiej, wpadło w poślizg na ul. Piłsudskiego, uderzyło w słup energetyczny, odbiło się od niego i zaczęło się palić na jezdni.

Dodano: Piątek, 10 stycznia 2014 20:18

Mężczyzna zmarł w wyniku wychłodzenia

Nieprzytomnego mężczyznę znaleziono w śmietniku przy ul. Pachońskiego w Krakowie. Zmarł w szpitalu. Jak ustalono wstępnie, przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu.

Dodano: Środa, 8 stycznia 2014 12:32

Świnna Poręba: pierwszy z trzech mostów - gotowy (zdjęcia)

Zakończyła się budowa mostu kolejowego w Dąbrówce w powiecie wadowickim. 234-metrowy obiekt powstał w ramach przekładania linii kolejowej przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba.

Dodano: Niedziela, 5 stycznia 2014 15:55

Koncert kolęd w kościele parafialnym w Piekielniku (zdjęcia)

W kościele parafialnym w p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piekielniku, w niedzielę po mszy odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 11:25

Krakowianin Rafał Sonik weźmie udział w Dakarze

W niedzielę rozpocznie się Dakar, najtrudniejszy rajd świata. Przed 18 Polakami ponad 9 tysięcy kilometrów południowoamerykańskich wertepów. Rafał Sonik poprowadzi do boju Poland National Team.

Dodano: Piątek, 27 grudnia 2013 13:57

MSZANA DOLNA. Pijany mężczyzna napadł na kolędników i chciał odebrać im pieniądze

W drugi dzień świąt, 26 grudnia, pomiędzy godz. 18 a 18.30 w Mszanie Dolnej do idących chodnikiem nastoletnich kolędników podszedł młody mężczyzna i szarpiąc za odzież jednego z nich zażądał oddania uzbieranych przez nich pieniędzy. Szybko wezwano pomoc, dzięki czemu policyjny patrol zatrzymał napastnika. Żadnemu z kolędników nic się nie stało.

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2013 17:41

Sylwestrowy rozkład jazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie

W związku z organizowanym koncertem na Rynku Głównym w Sylwestra zostanie wzmocnione funkcjonowanie nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie w nocy 31.12.2013 r./01.01.2014 r.

Dodano: Sobota, 21 grudnia 2013 11:51

Jadowniki: autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. 14 osób jest rannych

14 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - po zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jadowniki, na drodze krajowej nr 94.

Dodano: Niedziela, 15 grudnia 2013 12:30

W Zakopanem powstać ma centrum komunikacyjne. Zajmie się tym spółka MDA

ZAKOPANE. Radni zdecydowali o przekazaniu w 30-letnią dzierżawę ponad 4 hektarów terenu przy Chramcówkach spółce komunalnej TESKO. Teren wokół dawnego dworca kolejowego ma zostać przebudowany, a zajmie się tym spółka Małopolskie Dworce Autobusowe.

Dodano: Czwartek, 28 listopada 2013 12:43

"Marki Tatrzańskie" przyznane (zdjęcia)


ZAKOPANE. W "Jasnym Pałacu", siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie lokalnych certyfikatów jakości "Marka Tatrzańska", które przyznawane są rokrocznie wyróżniającym się podhalańskim produktom, osobom i wydarzeniom, w pięciu kategoriach.

Dodano: Środa, 27 listopada 2013 14:13

Zatrzymanych 19 osób podejrzanych o korupcję

19 osób podejrzanych o przyjmowanie i wręczanie łapówek w zamian za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy zatrzymali policjanci z Tarnowa. - Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. Planowane są kolejne zatrzymania.

Dodano: Piątek, 22 listopada 2013 16:58

Spotkanie ratowników na Wiktorówkach (zdjęcia)

W kaplicy na Wiktorówkach spotkali się dziś polscy międzynarodowi przewodnicy wysokogórscy, by uczcić pamięć kolegów, którzy odeszli na niebieską grań, w tym tragicznie zmarłych w tym roku Macieja Berbekę i Władysława Cywińskiego.

Dodano: Środa, 20 listopada 2013 16:04

XIV Konkurs Młodyk Toniecników (wyniki i zdjęcia)

BIAŁY DUNAJEC. W XIV Konkursie Młodyk Toniecników wzięło udział ponad 240 młodych tancerzy z 34 miejscowości. Komisja w składzie: Maria Porębska, Wanda Szado Kudasikowa, Józef Pitoń oraz Bartłomiej Koszarek przyznała nagrody i wyróżnienia w popisie par solowych i tańca zbójnickiego.

Dodano: Wtorek, 19 listopada 2013 20:42

Dzień Otwarty Komorników Sądowych

W środę w siedzibie Izby Komorniczej w Krakowie przy ulicy Francesco Nullo 8/3 w godzinach od 11.00-18.00 oraz we wszystkich kancelariach komorniczych woj. małopolskiego w godzinach pracy tych biur odbędzie się kolejna edycja dnia otwartego w tym roku pod hasłem "Twoje alimenty - nasza wspólna sprawa". Akcja jest organizowana wspólnie z Centrum Praw Kobiet.

Dodano: Środa, 13 listopada 2013 15:50

Pieniądze z Ministerstwa Finansów dla prywatnych przewoźników - szansa na wypłatę zaległych świadczeń

Minister finansów zdecydował o przesunięciu 5 171 449 zł z rezerwy budżetowej na rekompensatę kosztów związanych ze stosowaniem ulg biletowych w środkach publicznego transportu zbiorowego. Pieniądze trafią do małopolskich przewoźników prywatnych za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Środa, 13 listopada 2013 15:15

Czesław Borowicz: "Chcemy pokazać, że hokej nie zginął". Walenty Ziętara: "Ten mecz to będzie wielkie święto"

NOWY TARG. W sobotę rozegrany zostanie w mieście mecz hokejowy pomiędzy Olimpijczykami Podhala, a Reprezentacją Polski. - Będzie to ukoronowanie i podsumowanie obchodów 80-lecia Klubu - podkreśla Jerzy Pohrebny z MMKS Podhale Nowy Targ.

Dodano: Poniedziałek, 4 listopada 2013 13:31

KRAKÓW. Ewakuacja kliniki medycznej na Mehoffera

Dzisiaj, 4 listopada przed południem podjęto decyzję o ewakuacji kliniki medycznej przy ulicy Mehoffera w Krakowie. Przyczyną był popękany strop budynku - podaje TVN24.

Dodano: Niedziela, 27 października 2013 18:28

Zderzenie busów - dwie osoby nie żyją

W miejscowości Gnojnik zderzyły się dwa busy - dwie osoby nie żyją, a 10 osób zostało rannych. Część z nich jest w stanie ciężkim. Po tragicznym wypadku zablokowana została droga krajowa nr 75 z Nowego Sącza do Krakowa - podaje TVP Info.

Dodano: Sobota, 26 października 2013 15:00

KRAKÓW. Antysmogowy marsz przeszedł ulicami miasta

W piątek, 25 października o godz. 18:00 spod pomnika Adama Mickiewicza wyruszył antysmogowy marsz, w którym wzięli udział ubrani na czarno żałobnicy, krakowscy performerzy oraz muzycy.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 16:54

Wampiriada na Politechnice Krakowskiej

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej organizuje jesienną edycję akcji honorowego krwiodawstwa "Wampiriada". Krew będzie można oddawać przez trzy dni na trzech kampusach Politechniki Krakowskiej w godz. 8-14.

Dodano: Piątek, 25 października 2013 00:41

"Spotkania przy stole - łączy nas chleb" (zdjęcia)

Przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu na czele z dyrektorem szkoły Marianem Nowakiem udali się do Zduńskiej Dąbrowy koło Łowicza na drugi piknik szkół rolniczych dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem przewodnim zjazdu były: "Spotkania przy stole - łączy nas chleb".

Dodano: Niedziela, 13 października 2013 10:56

Władysław Cywiński - wspomnienie

W Tatrach Słowackich, w rejonie Tępej, zginął w sobotę Władysław Cywiński, znawca topografii Tatr, autor Przewodników Szczegółowych po Tatrach, ratownik TOPR.

Dodano: Sobota, 12 października 2013 20:02

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Zginął ratownik TOPR

W sobotę słowaccy ratownicy górscy zostali powiadomieni, że w Dolinie Złomisk doszło do wypadku. Polski turysta był świadkiem jak wspinacz odpadł od ściany. O zdarzeniu powiadomiona została także centrala TOPR. Potwierdzono, iż zginął ratownik TOPR, Władysław Cywiński.

Dodano: Czwartek, 10 października 2013 21:48

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz z dwudniową wizytą w Krakowie

Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zorganizowała debatę akademicką pt. „O równości bez skrajności”.

Dodano: Środa, 9 października 2013 06:04

Ponad milion zł dla ratowników TOPR i GOPR

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada przekazanie z rezerwy budżetowej 1,2 mln zł dla Tatrzańskiego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego ekwipunku. GOPR otrzyma ok. 990 tys. zł, a TOPR ponad 200 tys. zł.

Dodano: Wtorek, 8 października 2013 21:29

Nowy most i droga przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba

Przy zbiorniku wodnym Świnna Poręba rozpoczęła się budowa ponad 230-metrowego mostu drogowego oraz nowej drogi ze Stryszowa do Zembrzyc. Inwestycja jest realizowana przez Skanska na zlecenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zarówno most, jak i droga będą gotowe w grudniu 2014 roku. Ich budowa jest konieczna, ponieważ dotychczasowe drogi dojazdowe do przysiółków Zembrzyc i Dąbrówki zostaną zalane przez wody zbiornika.

Dodano: Czwartek, 3 października 2013 20:44

Turystyka religijna – międzynarodowa konferencja w Łagiewnikach

W ostatnich latach w Małopolsce obserwujemy stały wzrost zainteresowania turystyką religijną. Jak żaden inny region możemy się poszczycić dużą liczbą miejsc związanych z postacią Jana Pawła II.

Dodano: Środa, 2 października 2013 15:00

KRAKÓW. Nie będzie podwyżek cen biletów tramwajowych i autobusowych

Toczące się od kilku dni dyskusje na temat podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej są bezpodstawne. W przyszłym roku podwyżki nie będzie - napisał prezydent Majchrowski na Facebooku.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 21:32

Wypadek Andrzeja Bargiela. Narciarska wyprawa na ośmiotysięcznik atakuje szczyt

Wybity bark, tragiczna historia Alex’a Lowe i wyjście na 7500 m.n.p.m - ten tydzień był kluczowy dla narciarskiej wyprawy Shishapanga Ski Challenge. Teraz zakopiańczykom pozostał atak na szczyt. Przez ostatnie dni członkowie eskapady aklimatyzowali się. Obecnie są gotowi do ataku na szczyt co prawdopodobnie nastąpi w poniedziałek wieczorem lub wtorek rano.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 10:26

Wmurowano kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej

- Przez to dzieło, usytuowane u stóp Wawelu, chcemy utrwalić pamięć o żołnierzach AK i o ich bohaterstwie - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej w Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim.

Dodano: Piątek, 27 września 2013 11:36

Odnaleziono zaginionego grzybiarza (zdjęcia)

Około godz. 2 w nocy przerwano poszukiwano 63-letniego grzybiarza, który zaginął w lasach koło Piekielnika (gmina Czarny Dunajec). Rano ratownicy wznowili poszukiwania. Odnaleziony mieszkaniec Cichego jest cały i zdrowy, jedynie trochę zmęczony i wycieńczony.

Dodano: Czwartek, 26 września 2013 21:18

Wyprawa Andrzeja Bargiela dociera na 6400 m.n.p.m

Zakopiańczycy - Andrzej i Grzegorz Bargielowie, Darek Załuski oraz Marcin Kin kontynuują swoją narciarską wyprawę na ośmiotysięcznik Shishapangma. Po wycieńczającym podejściu dotarli do kluczowej bazy numer jeden.

Dodano: Niedziela, 22 września 2013 14:40

Zawirowania wokół zakopiańskiego dworca PKP

ZAKOPANE. W trakcie zwołanej na czwartek 26 września sesji, radni mają zdecydować o wniesieniu w formie aportu do spółki TESKO, nieruchomości gminnej zlokalizowanej przy ul. Chramcówki. Chodzi o teren dworca kolejowego. Jednak wciąż teren ten nie został przekazany miastu, a PKP walczy o tytuł wieczystego użytkownika zabytkowego dworca.

Dodano: Czwartek, 29 sierpnia 2013 01:05

Piknik Rodzinny w Spytkowicach (zdjęcia)

Było rodzinnie i to bardzo. Taki cel mieli organizatorzy Pikniku Rodzinnego w Spytkowicach pod honorowym patronatem wójta gminy Spytkowice Franciszka Sidełko.

Dodano: Piątek, 23 sierpnia 2013 12:22

W ten weekend - Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku

W najbliższy weekend (24 i 25 sierpnia) na krakowskim placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 12:01

Piknik Country z Alą Boncol i Cezarym Makiewiczem (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Sobota długiego sierpniowego weekendu należała do muzyki country, bowiem odbyła się kolejna edycja Pikniku Country zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Koncert zorganizowany został na scenie plenerowej przy dolnej stacji Kolei Linowej Palenica w ramach 600 lat Szczawnicy i Dni Powiatu Nowotarskiego. Imprezę prowadził Piotr Gąsienica, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dodano: Niedziela, 18 sierpnia 2013 10:43

V Piknik Lotniczy - zdjęcia z pierwszego dnia imprezy

NOWY TARG. Prezentujemy zdjęcia wykonane podczas sobotniej części dorocznego Pikniku Lotniczego organizowanego na nowotarskim lotnisku.

Dodano: Sobota, 17 sierpnia 2013 20:18

Trwa V Nowotarski Piknik Lotniczy

NOWY TARG. Na lotnisku odbywa się doroczny Piknik Lotniczy. Pierwszy dzień nie zawiódł oczekiwań. Setki osób odwiedziło teren, na którym organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Co ważne - dopisała także pogoda.

Dodano: Środa, 14 sierpnia 2013 21:32

Paweł Kos: "Jesteśmy pierwszym Aeroklubem w Polsce posiadającym komplet certyfikatów AOC"

Aeroklub Nowy Targ otrzymał kolejny certyfikat. Tym razem jest to potwierdzenie posiadania kompetencji przewoźnika lotniczego (AOC) w zakresie wykonywania przewozów pasażerskich samolotami. Oznacza to uprawnienia do komercyjnego przewozu pasażerów.

Dodano: Wtorek, 13 sierpnia 2013 08:31

Kąpiel w tatrzańskim stawie skończyła się interwencją ratowników

Dwoje funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Zakopanem udzieliło pomocy poszkodowanemu turyście, który kąpiąc się wbrew zakazowi w Czarnym Stawie w Tatrach - wybił sobie bark i z powodu silnego bólu nie był w stanie zejść z gór o własnych siłach.

Dodano: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 21:04

Aeroklub Nowy Targ przypomina o weekendowym Pikniku Lotniczym. Otwarcie wystawy fotograficznej "Skrzydła 2" (zdjęcia)

W tym tygodniu na nowotarskim lotnisku odbędzie się doroczny Piknik Lotniczy. Dwudniowa impreza zapowiada się bardzo ciekawie, ale organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców i gości do spędzenia soboty i niedzieli na lotnisku.

Dodano: Piątek, 9 sierpnia 2013 23:33

Stroje, biżuteria, sztuka wizualna, obrazy - prace Moniki Błażusiak w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

Na otwartej w nowotarskiej galerii wystawie "Kontrasty" prezentowane są przede wszystkim stroje. Ale są także zaznaczone inne dziedziny twórczości - druk na tkaninie, malarstwo oraz sztuka wizualna.

Dodano: Poniedziałek, 29 lipca 2013 19:35

Jerzy Zacharko: "prawnik MEP stosował bezprawne groźby wobec mnie". Mid Europa Partners: "bronimy swojego dobrego imienia"

Przewodniczący zakopiańskiej Rady Miasta Jerzy Zacharko powiadomił Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zarówno przez burmistrza Janusza Majchra, jak i przez prawnika reprezentanta Mid Europa Partners, który "stara się wywrzeć bezprawny nacisk na działania radnego zastraszając go wielomilionową odpowiedzialnością w razie wypowiadania się lub głosowania w sposób niekorzystny dla Funduszu".

Dodano: Poniedziałek, 15 lipca 2013 18:10

Zagrali dla Bartka - udany koncert charytatywny na rzecz chorego chłopca (zdjęcia)

II Wielki Koncert Charytatywny już za nami. Mimo niesprzyjającej aury, ludzie wielkiego serca przybyli 13 lipca na stadion Górnika Brzeszcze, by wspólnie się bawiąc pomóc choremu na porażenie mózgowe sześcioletniemu Bartkowi Łęckiemu.

Dodano: Czwartek, 4 lipca 2013 13:34

Chorwacki Piknik z Europą (zdjęcia)

Na krakowskim Rynku Głównym odbywa się Chorwacki Piknik z Europą. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Schumana oraz Ambasada Chorwacji w Polsce, w związku z przystąpieniem Chorwacji do UE organizują serię imprez.

Dodano: Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:41

IX Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Kilkadziesiąt samolotów różnego typu można było podziwiać na niebie nad Krakowem w miniony weekend - podczas IX Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi piloci i zespoły akrobacyjne. W pierwszym dniu doszło do awarii samolotu - nikt nie odniósł obrażeń.

Dodano: Sobota, 29 czerwca 2013 21:23

Doszło do awarii samolotu podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego

W sobotę, 29 czerwca po godz. 14:00 doszło do awarii samolotu, podczas Małopolskiego Pikniku Lotniczego na krakowskich Czyżynach. Nikomu nic się nie stało, ale podczas awaryjnego lądowania doszło do uszkodzenia skrzydła.

Dodano: Poniedziałek, 24 czerwca 2013 00:27

Orawski salonik Poezji w Krakowie (zdjęcia)

Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Teatrze im.J.Słowackiego w Krakowie pt."Salon poezji Orawskiej" połączony był z promocją książki pt."Antologia Poezji o Orawie" autorstwa Ilony Nieciąg. Znakomita skrzypaczka zaprezentowała się w nowej roli. W wydarzeniu uczestniczyli aktorzy teatru oraz goście z Orawy.

Dodano: Poniedziałek, 10 czerwca 2013 20:42

w Tarnowie opracowano granatnik rewolwerowy RPG-40 (zdjęcia)

Ponad 30 mln złotych przeznaczą na badania i rozwój w tym roku tarnowskie Zakłady Mechaniczne, wchodzące w skład Polskiego Holdingu Obronnego. Nakłady są związane np. z planowanym udziałem firmy w wyposażeniu żołnierza przyszłości. Projekt pod hasłem Tytan ma oznaczać nowoczesny system uzbrojenia oraz rozpoznawania wroga.

Dodano: Niedziela, 9 czerwca 2013 14:29

Rodzinny Piknik na 20-lecie WFOŚiGW w Krakowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie obchodzi swoje 20-lecie. Na co dzień zajmuje się dofinansowaniem inwestycji i projektów prośrodowiskowych, tym razem działaniu na rzecz ekologii towarzyszyła zabawa i atmosfera rodzinnego pikniku.

Dodano: Środa, 5 czerwca 2013 22:54

The Flying Bulls gwiazdą V Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

V Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia br. na lotnisku miejskim w Nowym Targu. To największa impreza tego typu na Podhalu, która odbywała się już czterokrotnie, gromadząc dużą publiczność. Gwiazdą piątej edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie czeska grupa akrobacyjna The Flying Bulls.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2013 23:34

„Akademia żartu” Piotra Pustelnika – prelekcja z charytatywnym finałem w sklepie MOKO

W sklepie MOKO w Krakowie odbyło się spotkanie z himalaistą Piotrem Pustelnikiem. Pretekstem były pierwsze urodziny MOKO, który na wiosnę ubiegłego roku rozpoczął działalność przy ul. Zyblikiewicza 2.

Dodano: Wtorek, 28 maja 2013 22:34

Wielki Rodzinny Piknik na 20-lecie WFOŚiGW w Krakowie

Od dwudziestu lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie finansuje ochronę środowiska w Małopolsce. Z tej okazji, 8 czerwca, na krakowskich Błoniach, zorganizuje piknik dla wszystkich miłośników przyrody. Odbędzie się on w ramach 11. Festiwalu Recyklingu.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 13:02

Wypadek w Słomnikach - 5 osób poszkodowanych

Do poważnego wypadku doszło dziś około godz. 10 w Słomnikach (pow. krakowski) przy ul. Kościuszki. W zderzeniu trzech samochodów poszkodowanych zostało pięć osób, w tym dwoje dzieci.

Dodano: Środa, 15 maja 2013 07:12

VI. pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski

Wczoraj, 14 maja odbyła się VI. pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Tegoroczne hasło Pielgrzymki to: "Panie, przymnóż nam wiary".

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 22:51

Kilkudniowe ćwiczenia strażaków, policjantów, ratowników WOPR i TOPR nad Dunajcem (zdjęcia)

NOWY TARG. Scenariusz zorganizowanych ćwiczeń przewidywał między innymi akcję ratunkową osoby, walczącej z nurtem górskiej rzeki.

Dodano: Piątek, 3 maja 2013 12:59

Trwa 51 "Estradowy" Rajd Politechniki Krakowskiej

Na nowotarskim lotnisku trwa cykl imprez w ramach 51. "Estradowego" Rajdu Politechniki Krakowskiej. W programie zabawy, która potrwa do niedzieli przewidziano liczne koncerty. Dziś gwiazdą wieczoru będzie zespół "Koniec Świata", a supportować mu będzie "Par Excellence".

Dodano: Środa, 24 kwietnia 2013 22:54

51 "Estradowy" Rajd Politechniki Krakowskiej (2-5 maja)

NOWY TARG. Od czwartku do niedzieli na lotnisku trwać będzie cykl imprez w ramach 51 "Estradowego" Rajdu Politechniki Krakowskiej. Imprezie patronuje Małopolskaonline.

Dodano: Wtorek, 23 kwietnia 2013 23:09

IV Charytatywny Sale​zjański Piknik Rodzi​nny "Rodzina Najwięk​szą Wartością"

Rada Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, Stowarzyszenie Byłych Wychowanków Salezjańskich oraz cała społeczność salezjańska - księża, nauczyciele, samorząd szkolny i uczniowie zapraszają na IV Salezjański Pikniki Rodzinny pod hasłem „Rodzina największą wartością”.

Dodano: Środa, 10 kwietnia 2013 21:40

Zakopiańskie uroczystości pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej (zdjęcia)

ZAKOPANE. W środę wieczorem obok pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy samolotu pod Smoleńskiem - odbyła się krótka uroczystość. Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, ufundowany przez parafian i pielgrzymów z całej Polski, stanął obok olczańskiego sanktuarium w ubiegłym roku.

Dodano: Niedziela, 7 kwietnia 2013 11:36

Apel leśników i myśliwych

Leśnicy z Nadleśnictwa Nowy Targ i Myśliwi z Kół Łowieckich położonych w zasięgu nowotarskiego nadleśnictwa zwracają się z wielką prośbą do właścicieli psów o nie wypuszczanie ich luzem. Dotyczy to szczególnie mieszkańców posesji położonych w sąsiedztwie terenów leśnych i rolnych.

Dodano: Czwartek, 28 marca 2013 14:38

Malowanie pisanek na krakowskim Rynku Głównym

W Wielki Czwartek na krakowskim Rynku Głównym wszyscy chętni mieli okazję malować pisanki. W namiocie przygotowanym przez "Dziennik Polski" czekały jajka (prawdziwe i drewniane), farby, pisaki i kolorowa bibuła do oklejania.

Dodano: Sobota, 23 marca 2013 12:25

"Czas Burzy..." Antonio Socciego - konkurs dla Czytelników (rozstrzygnięty)

Ukazała się nowa książka Antonio Socciego "Czas burzy. Dramat czasu konklawe". To oparta na faktach i autentycznych watykańskich dokumentach powieść znanego watykanisty, który m.in. dwa lata temu opisał rezygnację Benedykta XVI z Tronu Piotrowego.

Dodano: Czwartek, 14 marca 2013 17:11

KRAKÓW. Cennik opłat za śmieci został przyjęty

W czasie środowej sesji Rady Miasta został przyjęty ostatecznie cennik opłat za zagospodarowanie śmieci. Mieszkańcy Krakowa (i każdej polskiej gminy) muszą teraz pamiętać, że przed 1 lipca 2013 r. muszą wypowiedzieć swoje dotychczasowe umowy z firmami śmieciarskimi. W przeciwnym razie będą płacili dwa razy za to samo.

Dodano: Niedziela, 17 lutego 2013 15:58

12 tys. zł za wskazanie sprawców dewastacji pomnika "Inki"

W nocy z piątku na sobotę "nieznani sprawcy" zniszczyli pomnik sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Danuty Siedzikówny Inki. Poseł Stanisław Pięta (PiS) zaoferował 1000 zł nagrody za informacje pozwalające na ujęcie sprawców. Kwota cały czas rośnie.

Dodano: Sobota, 16 lutego 2013 23:33

Protest małopolskich rolników

Rolnicy z całej Małopolski protestowali w sobotę w Nowym i Starym Sączu. Była to akcja przeciwko polityce rządu, która uderza w małe gospodarstwa. Domagano się także wstrzymania wyprzedaży ziem i utrzymania KRUS.

Dodano: Środa, 13 lutego 2013 12:33

Kongres brytyjskich dziennikarzy w Zakopanem. Goście odwiedzą Małopolskę (zdjęcia)

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej w Zakopanem goszczą brytyjscy dziennikarze. Spotkanie odbywa się w ramach dorocznego kongresu Brytyjskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych (British Guild of Travel Writers). W Kongresie bierze udział około 85 osób.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 15:17

KRAKÓW. Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

W wyniku interwencji pasażerów nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie. Zmiany obejmą autobusy linii 113, 123, 153, 120, 121, 163, 193 i 257 oraz tramwajów 13, 3 i 8 i będą aktualne od soboty, 12 stycznia.

Dodano: Niedziela, 6 stycznia 2013 23:23

Koncert kolęd i pastorałek w Piekielniku (zdjęcia)

W kościele parafialnym w p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piekielniku, odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Dodano: Poniedziałek, 29 października 2012 11:51

Finał "Stabat Mater" oraz koncert Moniki Kuszyńskiej (zdjęcia)

JABLONKA. W Orawskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy na zakończenie XVI Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie Stabat Mater. Gwiazdą wieczoru była Monika Kuszyńska z zespołem. Ich występ był promocją płyty "Ocalona".

Dodano: Piątek, 26 października 2012 10:26

Bacówka Pod Bereśnikiem otrzymała tytuł najlepszego schroniska Małopolski

Zakończono głosowanie w plebiscycie na najlepsze schronisko Małopolski. Zwycięski tytuł otrzymała Bacówka Pod Bereśnikiem. Do plebiscytu zakwalifikowanych zostało 31 schronisk.

Dodano: Wtorek, 16 października 2012 14:49

Kopia całunu turyńskiego trafi do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach

Kopia całunu turyńskiego trafi do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w krakowskich Łagiewnikach. Podczas odpustu, w dniach: 20- 22 października będzie można zobaczyć całun, na którym widnieje odbita twarz Chrystusa.

Dodano: Środa, 22 sierpnia 2012 17:42

Zbliża się VIII Małopolski Piknik Lotniczy

W dniach 1 -2 września już po raz ósmy na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice – Czyżyny w Krakowie odbędzie się Małopolski Piknik Lotniczy.

Dodano: Wtorek, 14 sierpnia 2012 10:05

Pasowani na zbójników - Polak, Słowak i Czech

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Podczas Sabałowej Nocy do grona zbójników dołączyli Jan Kotarba, Andrzej Niedoba i Józef Górka. Miano "Wierchowyj Orlicy" otrzymały Maria Kuchta, Zofia Budz (członkinie bukowiańskiego amatorskiego zespołu teatralnego im. Pitoraka) oraz minister rozwoju regionalnego, senator Elżbieta Bieńkowska.

Dodano: Piątek, 10 sierpnia 2012 11:58

Konkurs na projekt Pomnika Armii Krajowej

Został ogłoszony konkurs architektoniczno–rzeźbiarski na projekt Pomnika Armii Krajowej, który ma powstać w planowanym Ogrodzie Pamięci Narodowej na Bulwarze Czerwieńskim. Prace konkursowe można składać do 6 listopada.

Dodano: Sobota, 4 sierpnia 2012 13:50

Na nowotarskim lotnisku rozpoczął się dwudniowy modelarski piknik (zdjęcia)

NOWY TARG. Siódma edycja RC Air Show zgromadziła ponad 70 pilotów z Polski, Niemiec i Słowacji. Na płycie lotniska w oczekiwaniu na swoją kolej w lotach - prezentują się wspaniałe, ogromne modele. Rozpiętość skrzydeł niektórych przekracza 5 metrów.

Dodano: Piątek, 13 lipca 2012 22:28

Cykl Koncertów Muzyka Zaklęta w Drewnie

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”, który odbędzie się w niedzielę 22 lipca o godz. 17:00 w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa „Sądecki Bartnik” w Stróżach. W plenerowym koncercie muzyki żydowskiej wystąpi DI GALITZYANER KLEZMORIM. Jego członkowie są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie. W obecnym składzie występują od 1998 roku.

Dodano: Środa, 11 lipca 2012 17:52

"Bezpieczna drabina" - KRUS ogłasza konkurs dla rolników

Jak informuje Tomasz Skupiński z placówki terenowej KRUS w Nowym Targu - celem konkursu "Bezpieczna drabina" jest wdrażanie i propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz wpływanie na ograniczenie liczby wypadków spowodowanych upadkami z wysokości.

Dodano: Wtorek, 10 lipca 2012 09:49

Rowerowy piknik w Koninkach - Goń się sam

Już 15 lipca 2012 r. w Koninkach (Gorce) odbędzie się druga w tym sezonie edycja pikniku rowerowego, przeznaczonego dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego, Goń się Sam.

Dodano: Sobota, 23 czerwca 2012 20:57

Aero Moto Weekend w Popradzie (duża galeria)

SŁOWACJA. W Popradzie po raz kolejny odbył się piknik lotniczy połączony z wystawą starych samochodów. W tym roku - w wersji uboższej niż poprzednio, ale to nie znaczy, że atrakcji było mniej.

Dodano: Niedziela, 17 czerwca 2012 22:51

Piknik Rodzinny w Nowej Wsi (zdjęcia)

Piękna pogoda i bogaty program Plenerowego Święta Szkoły sprawiły, że na terenie szkoły i orlika w Nowej Wsi już od południa gromadziła się publiczność.

Dodano: Czwartek, 14 czerwca 2012 19:56

Super Rodzinka na super pikniku

Trwa II edycja konkursu "Super Rodzinki". Do ostatniego etapu zakwalifikowano trzy rodziny z całej Polski. Nasz region reprezentuje Rodzina Pędzimężów z Krakowa. Ostatni etap to Piknik Rodzinny, który ma na celu zgromadzić jak najwięcej uczestników.

Dodano: Wtorek, 12 czerwca 2012 22:24

Złoto dla Prywatnego Technikum Hotelarskiego!

SŁOWACJA. Uczennice Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wzięły udział w IV Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym Oheň náš darca. Jest to konkurs organizowany przez Hotelową Akademię Otta Brucknera w Kežmaroku.

Dodano: Środa, 6 czerwca 2012 17:31

Szukaj człowiek...pokaż człowiek"... Szkolenie psów ratowników Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR (zdjęcia)

"Szukaj człowiek!'", "Pokaż człowiek" - takie okrzyki rozbrzmiewały przez kilka ostatnich na Hali Łabowskiej. Na terenie Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się kolejne centralne szkolenie zespołów ratowniczych Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR.

Dodano: Sobota, 5 maja 2012 18:04

"Maj w Mundurze" - impreza plenerowa w Kętach (zdjęcia)

Urząd Gminy Kęty zorganizował z okazji obchodów święta Konstytucji 3 maja rodzinny piknik pt. „Maj w Mundurze”. Na tej patriotyczno-edukacyjnej imprezie odbyły się koncerty, pokazy i konkursy, których wspólnym mianownikiem było wojsko i służby mundurowe a także organizacje pozarządowe związane z propagowaniem patriotyzmu oraz szeroko rozumianej rekreacji.

Dodano: Środa, 21 marca 2012 18:25

Film dokumentalny „Śmietnisko” i opowieść „Dzienniki kołymskie” Hugo-Badera zwyciężyły w Krakowie.

Na zakończonym 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły” i „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów świata” w Krakowie, głosami publiczności przyznano nagrodę „Czwarty Żywioł”. Laureatami zostali Jacek Hugo-Bader za opowieść „Dzienniki kołymskie” i Lucy Walker za film dokumentalny „Śmietnisko”.

Dodano: Wtorek, 31 stycznia 2012 21:37

Wycieczki z przewodnikiem po Gorczańskim Parku Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza miłośników turystyki narciarskiej na sobotnie wycieczki otwarte z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody chronionej w Gorczańskim Parku Narodowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Terminy wycieczek: 11, 18 i 25 lutego 2012.

Dodano: Piątek, 20 stycznia 2012 18:16

Spotkanie przyszłych weterynarzy z psami zaprzęgowymi (zdjęcia)

NOWY TARG. Ostatnie zajęcia praktyczne w klasie II technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się na świeżym powietrzu. Było to spotkanie z hodowcami północnych psów zaprzęgowych.

Dodano: Środa, 21 grudnia 2011 23:27

Koncert kolęd w Zakopanem - wystąpi m. in. Nika Lubowicz

ZAKOPANE. Organizuje się ich co roku wiele, ale ten będzie zupełnie niezwykły, i to z kilku powodów. Odbędzie się on w czwartek 29 grudnia br. w Miejskiej Galerii Sztuki, a jego organizatorem jest Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, przy współpracy burmistrza Zakopanego, Galerii oraz Towarzystwa Edukacji Artystycznej.

Dodano: Środa, 7 grudnia 2011 14:21

5. Krakowskie Spotkania Podróżników

KRAKÓW. W niedzielę w Centrum Dydaktyki AGH odbędą się 5. Krakowskie Spotkania Podróżników. Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie oficjalnym prologiem największej podróżniczej imprezy w Polsce - Kolosów.

Dodano: Piątek, 11 listopada 2011 12:38

Konkurs książkowy: "Pamiętnik wiejskiego proboszcza"

Prezentujemy dziś Państwu książkę pt. "Pamiętnik wiejskiego proboszcza", której autorem jest Georges Bernanos. Jak co tydzień, dla pierwszych pięciu Czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy pięć egzemplarzy dzieła Bernanosa.

Dodano: Sobota, 8 października 2011 19:27

Dla piłkarzy, kibiców i sponsorów - pierwszy na Podhalu Rocznik Piłkarski

NOWY TARG. Rocznik Piłki Nożnej na Podhalu, Spiszu i Orawie. Sezon 2010/11 - to dzieło podhalańskiego dziennikarza sportowego - Macieja Zubka. - Może tego od razu nie widzicie, ale za kilka lat docenicie tę publikację - mówił podczas prezentacji książki Dariusz Grzyb.

Dodano: Wtorek, 16 sierpnia 2011 21:10

Marszon dla Sebastiana

Dwudziesty Pierwszy Marszon rozpocznie się 2 września w Krynicy. Marsz dedykowany jest Sebastianowi Niklowi. Start o godzinie 22.00, meta w Schronisku PTTK Trzy Korony. Do przejścia jest ok. 65 km.

Dodano: Wtorek, 2 sierpnia 2011 13:50

Piknik Wolności – Kadrówka 2011 i VIII MTB Michałowice (6 - 7 sierpnia)

Zapraszamy na wielki rodzinny piknik do Michałowic, gdzie czeka na Państwa wiele atrakcji, m.in. wesołe miasteczko, maraton rowerowy, pokazy ogni sztucznych, zabawy i konkursy dla dzieci, pokazy tańca brzucha, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nikt z Państwa nie będzie się nudził.

Dodano: Sobota, 2 lipca 2011 17:41

Polski akcent na Red Bull Aipower - relacja z największego w Europie pikniku lotniczego (zdjęcia)

AUSTRIA. Red Bull Airpower to jeden z największych pikników lotniczych w Europie. Organizowany jest co roku na wojskowym lotnisku w Zeltweg. Już pierwszego dnia przyjechało ponad 140 tys osób z całej Europy.

Dodano: Wtorek, 21 czerwca 2011 13:24

Letnie Spotkania Podróżników

Ponieważ gdyńskie Kolosy z roku na rok robią się coraz większe i przez to brakuje na nich czasu na integrację podróżników - zdecydowano zorganizować imprezę, która zaspokoi zapotrzebowanie na niezobowiązujące spotkanie środowiskowe: coś mniejszego, bardziej kameralnego, na większym luzie: Letnie Spotkania Podróżników w Krakowie.

Dodano: Piątek, 17 czerwca 2011 20:32

8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły rusza w czerwcu, na Głodówce!

W dniach 22 - 25 czerwca 2011 odbędzie się podtatrzańska edycja 8. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Tym razem pokazy, filmy, koncerty będzie można zobaczyć w namiocie festiwalowym przy schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej (1138 m n.p.m.).

Dodano: Czwartek, 9 czerwca 2011 15:36

Wprowadzenie relikwii bl. Jana Pawła ii i Małopolskie Święto Młodego Wolontariusza

W sobotę (11) na terenie Białych Mórz w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II do Sanktuarium Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!” oraz imprezy w ramach Małopolskiego Święta Młodych Wolontariuszy.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 09:55

Weekend z Maluchem - wyjazd w Beskid Śląski 11 - 12 czerwca

Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na wyjazd w Beskid pod hasłem: „Weź Malucha w góry - pod chmury!”. To oferta dla wszystkich rodziców lub opiekunów z bardzo małymi i średnio małymi dziećmi (w wieku kilka miesięcy - 3-4 lata).

Dodano: Wtorek, 26 kwietnia 2011 11:03

Piknik Historyczny w Sękowej pod Gorlicami (8 maja)

Podczas Pikniku Historycznego zaplanowano inscenizację Bitwy pod Gorlicami. Jak zapowiadają rekonstruktorzy - mają być przedstawiciele 13 p.p. armii c.k. Krakowskie Dzieci. W mundurach galowych - będą niewątpliwie ozdobą i atrakcją pikniku. Swój przyjazd zapowiedziały również inne grupy rekonstrukcyjne z późniejszych okresów.

Dodano: Wtorek, 12 kwietnia 2011 16:19

Wieczernik Świętej Gościnności

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Benedyktyński Instytut Kultury „Chronić Dobro” serdecznie zapraszają do uczestnictwa w cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem "Wieczernik Świętej Gościnności".

Dodano: Sobota, 19 lutego 2011 09:48

Bezpłatne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Z tej okazji od soboty do poniedziałku organizowane będą bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Krakowie.

Dodano: Piątek, 28 stycznia 2011 08:06

„Podróżnik WC” - książkowy konkurs dla Czytelników

Jak co dwa tygodnie w piątek, prezentujemy naszym Czytelnikom nowości książkowe o tematyce religijnej, lub wydane przez katolickie wydawnictwa. Pierwsze pięć osób, które odpowiedzą poprawnie na nasze pytanie, otrzyma książkę w prezencie.

Dodano: Wtorek, 18 stycznia 2011 12:39

Dziennikarze czytają dzieciom baśnie

KRAKÓW. Centrum Sportu i Kultury „Sidzina” (ul. Działowskiego 1) zaprasza w sobotę 22 stycznia br. o godzinie 15.00 na akcję pod hasłem: „Dziennikarze czytają dzieciom baśnie”. Dodatkowo wystąpi wokalistka Ewa Niewdana-Hady i pianista Rafała Muszyński, znany też jako Karmel.

Dodano: Czwartek, 30 grudnia 2010 13:11

Budowa zbiornika w Świnnej Porębie

Według zapewnień Janusza Chwieruta, posła Platformy Obywatelskiej budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie otrzyma w przyszłym roku finansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 325 mln zł

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl