Kopalnia
NCK
Dodano: Sobota, 1 maja 2021 13:00

Prawie 60 milionów złotych dla powiatu wadowickiego

Podczas uroczystości, która odbyła się w Dworze w Stryszowie – Oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu, wojewoda przekazał samorządom z ziemi wadowickiej symboliczne czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W uroczystości uczestniczyli również posłowie Filip Kaczyński oraz Krzysztof Kozik.

Dodano: Piątek, 8 lutego 2019 09:17

Pożar w Lanckoronie

W Lanckoronie płonie sklep zlokalizowany na zabytkowym Rynku miejscowości.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 10:45

Książęcy ślub w Szczawnicy

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński żeni się z hrabianką Heleną Mańkowską, dziedziczką majątku w Szczawnicy. Jap podaje "Wprost" - wesele zaplanowano na przyszły rok i odbędzie się w Pieninach.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2018 21:00

Adam Zagajewski w NCK Kraków

Wieczorem 26 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie liteARTura: „Poezja dla początkujących” – czyli wieczór autorski z Adamem Zagajewskim, które prowadził Michał Piętniewicz

Dodano: Czwartek, 11 października 2018 14:11

Koncert piosenek Georgesa Brassensa - Justyna Bacz i Karol Podkul

Koncert piosenek Georgesa Brassensa w wykonaniu Justyny Bacz, która śpiewała i grała na gitarze w towarzystwie Karola Podkula na akordeonie, który prowadziła- Basia Stępniak-Wilk odbył się wczoraj 10 pażdziernika wieczorem w NCK.

Dodano: Wtorek, 2 października 2018 17:00

Nowohuckie Centrum Kultury świętuje 35 urodziny

W niedzielę 30 września na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpił jeden z najbardziej krakowskich duetów - Maja i Andrzej Sikorowscy.

Dodano: Wtorek, 25 września 2018 14:00

Stanisława Celińska i jej "Malinowa"- koncert w NCK

W Nowohuckim Centrum Kultury w niedzielę 23 września odbył się koncert Stanisławy Celińskiej w wyremontowanych wnętrzach sali teatralnej. Artystka przedstawiła swój najnowszy album ”Malinowa”.

Dodano: Piątek, 21 września 2018 18:00

Kraków 1960 – Paryż 1962 - wystawa fotografii Konrada Pollescha

W galerii Nowohuckiego Centrum Kultury otwarto wczoraj niezwykłą wystawę fotografii czarno-białej Konrada Karola Pollescha z lat 1960 i 1962

Dodano: Piątek, 21 września 2018 08:36

Nowy sezon w Nowohuckim Centrum Kultury

Przez trzy miesiące sala teatralna w Nowohuckim Centrum Kultury była nieczynna. Pomieszczenie zostało zmodernizowane, a zakres prac był bardzo szeroki.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 22:40

Msza św. w rocznicę pogrzebu śp. Pary Prezydenckiej (zdjęcia)

- Modlimy się najpierw za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, za ich rodziny i najbliższych, pogrążonych w żalu i żałobie, modlimy się za tych, którzy, mimo trudności, pamiętali o nich i pragną nadal pamiętać. Z pamięci o ofiarach Smoleńska, a wcześniej Katynia, wyciągajmy wielkie zobowiązanie, jak żyć, służyć i poświęcać się. - mówił abp Marek Jędraszewski w 8. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej - p. prof. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii w Katedrze na Wawelu.

Dodano: Czwartek, 12 marca 2015 22:56

Echa prezydenckiej wizyty w Nowym Targu

NOWY TARG. Przytoczona przez dziennikarza wypowiedź Anny Paluch że "miasto zapłaciło za wiec wyborczy Bronisława Komorowskiego" spotkała się z oburzeniem burmistrza Nowego Targu. Grzegorz Watycha oczekuje sprostowań. Posłanka prostować niczego nie zamierza, bo jak mówi - dziennikarz przekręcił jej słowa.

Dodano: Poniedziałek, 20 października 2014 10:26

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca

50. Festiwal Piosenki studenckiej dobiegł końca. Tegoroczną laureatką została Małgorzata Kucharska z Bydgoszczy. Wyniki ogłoszono w sobotę podczas koncertu laureatów w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

Dodano: Środa, 23 kwietnia 2014 22:36

Studenckie wspomnienie o Janie Pawle II

Po Świętach do Krakowa wracają ze swoich domów zamiejscowi studenci. Niektórzy z nich tuż po kilku dniach wykładów pojadą na kanonizację Jana Pawła II. Wśród studentów jest Julia Wiejksznar, studentka pierwszego roku filmoznawstwa i nowych mediów z Uniwersytetu Jagielońskiego.

Dodano: Poniedziałek, 4 listopada 2013 15:24

Nauka dla obronności - studenci piszą prace dyplomowe we współpracy z ZM

Gdzie na polu walki znajdują się aktualnie działa, jaki rodzaj amunicji wykorzystują , a jaki jest im najbardziej potrzebny? Na te i podobne pytania ma odpowiadać aplikacja informatyczna opracowywana przez studentów PWSZ w Tarnowie we współpracy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów. Słuchacze kierunku elektronika i telekomunikacja, w ramach pracy dyplomowej, budują system wykorzystujący dane GPS, przeznaczony dla dowódcy wozu amunicyjnego,

Dodano: Piątek, 13 września 2013 22:38

Prezentacja książki zatytułowanej "Bohaterowie wyklęci na ziemi myślenickiej w latach 1945-1956"

Rekonstruktorzy Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" – Podhale zapraszają do Myślenic wszystkich zainteresowanych historią Żołnierzy Niezłomnych mjr Józefa Kurasia "Ognia" działających na obszarach Małopolski i Podhala.

Dodano: Niedziela, 25 sierpnia 2013 16:55

Para Prezydencka na inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Kościele pw. Św. Krzyża odprawiona została uroczysta Msza św. ekumeniczna inaugurująca jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Niespodzianką dla uczestników była obecność Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką.

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 14:45

37-ma Miesięcznica Smoleńska w Krakowie(zdjęcia)

Wczoraj, 10 maja o godz. 17:30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona została Msza Święta w intencji śp. Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Po niej odbyło się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński.

Dodano: Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 20:14

Zakończył się 9. Festival PKS.

W niedzielę, w krakowskim Centrum Kultury „Rotunda”, zakończyła się 9. Edycja Festivalu Przeglądu Kapel Studenckich. Laureatem został zespół MEOW. Publiczność swoją nagrodę przyznała grupie Seven Seeds.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2012 15:02

Podhalanie na obchodach II rocznicy pogrzebu Prezydenckiej Pary (zdjęcia)

18 kwietnia 2012 r. minęły dwa lata od pogrzebu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii . W tym dniu w Krakowie odbyło się wiele uroczystości upamiętniających prezydencką parę. Wzięła w nich udział delegacja Związku Podhalan.

Dodano: Wtorek, 24 maja 2011 09:55

Weekend z Maluchem - wyjazd w Beskid Śląski 11 - 12 czerwca

Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na wyjazd w Beskid pod hasłem: „Weź Malucha w góry - pod chmury!”. To oferta dla wszystkich rodziców lub opiekunów z bardzo małymi i średnio małymi dziećmi (w wieku kilka miesięcy - 3-4 lata).

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl