Muzeum Lotnictwa Polskiego
Dodano: Piątek, 27 lipca 2018 16:20

Wiedzieć więcej. Nowy cykl spotkań w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego na nowy cykl spotkań pod hasłem "Wiedzieć więcej o...". Uczestnicy poznają wiele ciekawych historii związanych z lotnictwem, pilotami i pilotkami. Będzie to wyjątkowa okazja na poszerzenie wiedzy z dziedziny historii szeroko rozumianego lotnictwa.

Dodano: Czwartek, 8 marca 2018 18:10

"Wielcy kompozytorzy polscy w pieśni"

Już 10 marca o godz.18.30 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie usłyszymy arcydzieła liryki wokalnej w wydaniu symfonicznym. Na program wieczoru złożą się wybitne kompozycje na głos i orkiestrę najznamienitszych twórców muzyki polskiej XX i XXI wieku.

Dodano: Sobota, 18 lutego 2017 12:04

Bieg Pamięci w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W niedzielę 26 lutego, punktualnie o godz. 12 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie startuje bieg: Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Nie jest to zwykły bieg. To wydarzenie wystartuje w tym samym dniu i o tej samej godzinie w 240. polskich miastach, oraz Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Wilnie i wielu innych, gromadząc na starcie ponad 60 000 biegaczy!

Dodano: Czwartek, 30 kwietnia 2015 16:34

Myśliwiec 714 Cyclone trafił dziś do Krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego (zdjęcia)

Na świecie zachowały się tylko dwa takie samoloty. Dwa lata trwały starania o pozyskanie takiego eksponatu do Krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dziś Caudron Renault - na pokładzie transportowca C-130 Herkules dotarł do Małopolski.

Dodano: Wtorek, 28 kwietnia 2015 08:28

Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego wzbogaci się o kolejny eksponat - myśliwiec 714 Cyclone

Od ponad roku Agencja Lotnicza ALTAIR – wydawca Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska - wespół z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie czynią starania o pozyskanie do ekspozycji w Polsce francuskiego samolotu myśliwskiego Caudron Renault CR. 714 Cyclone – ikony historii polskiego czynu zbrojnego w II wojnie światowej. Jutro zabiegi wsparte pomocą MON i MSZ - zostaną uwieńczone sukcesem – sprowadzeniem do Polski, do Krakowa z Finlandii jednego z dwóch zachowanych na świecie CR.714 Cyclone.

Dodano: Sobota, 15 listopada 2014 17:22

Wydobyty z Bałtyku bombowiec A-20 zostanie odnowiony w Krakowie

Amerykański bombowiec Douglas A-20 z II wojny światowej, który został wydobyty na początku października z Bałtyku, znalazł się na placu obok warsztatu konserwatorskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – poinformował w piątek dyrektor muzeum Krzysztof Radwan.

Dodano: Czwartek, 30 października 2014 23:41

Nowy eksponat w Muzeum Lotnictwa Polskiego - Messerschmitt Bf-109G-6

Myśliwiec Messerschmitt Bf.109 G6 dotarł już do Krakowa. Odwiedzający Muzeum Lotnictwa Polskiego – instytucję kultury Województwa Małopolskiego będą mogli go oglądać jeszcze w tym tygodniu. A jest co podziwiać - to jedyny egzemplarz w Polsce i jeden z niewielu na świecie.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 18:02

Skrzydła Wielkiej Wojny w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Dobiega końca zorganizowany na nowotarskim lotnisku przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Nowy Targ piknik lotniczo-historyczny z okazji wybuchu I wojny światowej.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 10:27

Wystawa "Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014" w Muzeum Lotnictwa Polskiego

W niedzielę otwarto wystawę w Krakowie, na której można zobaczyć jedną z najbogatszych na świecie kolekcji samolotów z okresu I wojny światowej.

Dodano: Środa, 29 stycznia 2014 16:10

Ferie zimowe w Muzeum Lotnictwa Polskiego

KRAKÓW. Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami na zajęcia edukacyjno-warsztatowe, które będą prowadzone w ramach projektu Bon Kultury.

Dodano: Poniedziałek, 14 czerwca 2010 10:12

Lotnicza wystawa na dziedzińcu urzędu wojewódzkiego

KRAKÓW. W tym roku przypada 100 lat od początków lotnictwa w Małopolsce. Na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku, 14 czerwca, oglądać można będzie wystawę, przygotowaną przez Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa pt.: „Lotnicze dziedzictwo Małopolski”.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl