Muzeum Armii Krajowej
Dodano: Piątek, 1 lutego 2019 11:00

Plany Muzeum Armii Krajowej na 2019 rok

31 stycznia w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” miała miejsce konferencja prasowa poświęcona omówieniu planów i działalności instytucji w roku 2019.

Dodano: Czwartek, 31 stycznia 2019 19:20

Muzeum Armii Krajowej - zaprasza

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiło plany na najbliższy rok, podsumowało minione wydarzenia, a także zaprezentowało nową stronę internetową i logo.

Dodano: Piątek, 9 marca 2018 15:32

"Piękna Niepodległa" - wystawa w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (zdjęcia)

Legionistki, sanitariuszki, działaczki polityczne i społeczne. Kilkanaście opowieści o kobietach, które brały udział w odzyskiwaniu przez Polskę i niepodległości i w budowaniu niepodległego kraju znalazło się na wystawie "Piękna Niepodległa" prezentowanej w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2015 10:22

Wytwórnie granatów w Krakowie

Ile było wytwórni granatów w Krakowie, jak udało się je zakonspirować i przede wszystkim: jak wyglądała taka produkcja? To tylko niektóre pytania, na które znajdziecie odpowiedź już w tę niedzielę w krakowskim Muzeum „AK” na wykładzie „Krakowskie, podziemne wytwórnie granatów”.

Dodano: Środa, 4 marca 2015 21:15

Promocja książki "Stracony dom"

Muzeum AK w Krakowie zaprasza na promocję książki Jadwigi Lazarowicz „Stracony dom”. Gośćmi czwartkowego spotkania, które rozpocznie się o 18-ej będą dzieci Adama Lazarowicza ps. „Klamra”: Danuta Iwan oraz Zbigniew Lazarowicz.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 21:48

Niezłomni - historie wyklęte (zdjęcia)

Oficjalna propaganda nazywała ich bandytami i zdrajcami, a ich nazwiska miały ulec zapomnieniu. Od kilkunastu lat pamięć o walce „Wyklętych” na rzecz niepodległej Polski jest systematycznie przywracana. Żołnierzy nazwano „Niezłomnymi” dla upamiętnienia ich heroicznej walki o wolność i suwerenność ojczyzny. Właśnie ku pamięci „Niezłomnym żołnierzom” otwarto dziś w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” wystawę.

Dodano: Wtorek, 25 września 2012 14:00

KRAKÓW. Otwarcie stałej ekspozycji Muzeum Armii Krajowej

W czwartek, 27 września zostanie otwarta nowa ekspozycja stała w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila". W tym dniu obchodzony jest dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00. Podczas otwarcia wystąpi Chór Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie oraz aktorzy Teatru „Groteska".

Dodano: Środa, 29 sierpnia 2012 20:26

Nagroda „MODERNIZACJA 2011” dla Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Modernizacja 2011” dla najlepiej zmodernizowanych i zaadaptowanych obiektów w Polsce. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 900 projektów z całego kraju. W kategorii „kultura” pierwsze miejsce otrzymało Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl