Msza
Dodano: Piątek, 14 maja 2021 10:13

Nowe Środowiskowe Domy Samopomocy w Małopolsce

W miejscowościach Cerekiew i Mszana Górna powstaną nowe Środowiskowe Domy Samopomocy.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2019 12:30

Relikwie św. Mikołaja w Krakowie

6 grudnia parafia św. Mikołaja w Krakowie obchodziła uroczyste wprowadzenie relikwii św. Mikołaja oraz odpust ku jego czci.

Dodano: Niedziela, 15 września 2019 12:46

Podhale pod Krzyżem (zdjęcia)

Kilkaset osób uczestniczyło we Mszy Św. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, która odbywał się w ramach akcji "Polska pod Krzyżem".

Dodano: Piątek, 17 maja 2019 20:00

Koncert proAge w Muzycznym Folwarku

Muzyka POP&ROCK

Dodano: Niedziela, 28 kwietnia 2019 15:04

Abp Jędraszewski: Iść przez życie za św. Faustyną z ufnością w miłosierdzie Boże. Msza św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

- W przeciwieństwie do przeszłości, wiele możemy zrobić zarówno w teraźniejszości jak i w odniesieniu do przyszłości. Tutaj bowiem otwiera się przed nami ta przestrzeń działania, do której wzywa nas sam Jezus Chrystus: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”- mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odprawionej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Dodano: Wtorek, 25 grudnia 2018 11:55

"Budujmy na fundamencie Dekalogu i przykazaniu miłości!". Pasterka w Katedrze na Wawelu (zdjęcia)

KRAKÓW. "Słowo Ciałem się stało i zamieszkało pomiędzy nami” - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Katedrze na Wawelu podczas Mszy św. pasterskiej.

Dodano: Niedziela, 11 listopada 2018 09:29

Wolność jest darem

- Módlmy się, za przyczyną błogosławionej Anieli i świętego Jana Pawła II, o piękne rozumienie wolności, o pełne prawdy kochanie naszej Ojczyzny - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu, gdzie sprawował Mszę św. z okazji uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed Eucharystią na cmentarzu parafialnym miało miejsce błogosławieństwo tablicy poświęconej Sieprawianom, uczestnikom I Wojny Światowej oraz błogosławieństwo pomnika św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy „Naucz nas być wolnymi” na placu obok Sanktuarium. Metropolitę przywitał proboszcz i kustosz Sanktuarium ks. Piotr Kluska.

Dodano: Wtorek, 15 maja 2018 14:45

Msza św. z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II na inaugurację obchodów jubileuszu 40-lecia pontyfikatu papieża Polaka

98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża - świętego Jana Pawła Wielkiego. To tutaj młody Karol Wojtyła dorastał i rozeznawał swoje powołanie, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.

Dodano: Czwartek, 10 maja 2018 09:28

Małopolscy strażacy obchodzili swoje święto

Mszą świętą w mariackiej bazylice wczoraj zainaugurowano święto małopolskich strażaków. Po mszy pododdziały z licznymi pocztami sztandarowymi poprzedzane reprezentacyjną orkiestrą Straży Granicznej z Nowego Sącza przeszły na płytę Rynku Gł.pod wieże ratuszową.

Dodano: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018 13:27

Msza św. dla motocyklistów na rozpoczęcie sezonu 2018

"Zanim wszyscy rozjedziemy się po Polsce na zloty rozpoczynające sezon motocyklowy 2018 zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie – jak w poprzednich latach – odbędzie się Msza św. z prośbą o bezpieczny przebieg sezonu motocyklowego" - przypomina Motopodhale.info

Dodano: Niedziela, 28 stycznia 2018 17:27

Stanowcze „Milcz!" wobec zła. Msza św. dla pracowników MPK Kraków (zdjęcia)

KRAKÓW. - Świat nie chce słuchać Boga. Świat odwraca się od Ewangelii. Jest przekonany, że wreszcie osiągnął pełnię wolności - mówił podczas homilii do pracowników MPK w Krakowie abp Jędraszewski.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:27

Spotkanie oplatkowe górali ze Związku Podhalan oddział w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Liczne grono zakopiańskich górali ze Związku Podhalan spotkało się na tradycyjnym corocznym opłatku. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele na Krupówkach.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 21:10

Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej (zdjęcia)

„Związek małżonków musi być nastawiony na rodzenie dzieci, na to, żeby rozwijał się Kościół, rozwijała się rodzina ludzka, żeby poprzez właściwe życie małżeńskie i rodzinne dawano jednoznaczne świadectwo o Bogu, który jest miłością" - mówił abp Marek Jędraszewski do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Poniedziałek, 25 grudnia 2017 17:43

Msza św. na Boże Narodzenie i zakończenie Roku św. Brata Alberta

- To, że Słowo zamieszkało między nami, że stało się człowiekiem sprawia, że naraz odkrywamy swoją godność, nieporównywaną z jakimkolwiek istnieniem tego świata. Jesteśmy bowiem nakierowani ku Boskości, a to znaczy, że mamy żyć w tej światłości, którą jest Chrystus - mówił podczas Mszy św. na Wawelu w uroczystość Narodzenia Pańskiego abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Czwartek, 7 grudnia 2017 22:00

Mieszkańcy Mszany Dolnej zyskają bezkolizyjne rondo (zdjęcia)

To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz kierowców poruszających się drogą wojewódzką 968 łączącą Łącko i Mszanę Dolną z zakopianką. Za półtora roku w miejscu istniejącego skrzyżowania z ul. Orkana w Mszanie Dolnej powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

Dodano: Poniedziałek, 30 października 2017 21:15

Pożegnanie Marka Pacuły

Dzisiaj przyjaciele i rodzina pożegnali Marka Pacułę.

Dodano: Niedziela, 22 października 2017 18:33

Uroczystości nałożenia paliusza abp. Markowi Jędraszewskiemu (zdjęcia)

W niedzielę 22 października, w 39. rocznicę Mszy św. inaugurującej pontyfikat św. Jana Pawła II, w Katedrze Wawelskiej odbyły się uroczystości nałożenia paliusza abp. Markowi Jędraszewskiemu. Na Mszy św. obecni byli przedstawiciele władz państwa, województwa i miasta, na czele z Parą Prezydencką i Premier Beatą Szydło.

Dodano: Niedziela, 15 października 2017 20:12

Dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Uroczysta msza św. w Katedrze Wawelskiej (zdjęcia)

Dokładnie 200 lat temu zmarł Tadeusz Kościuszko - inżynier wojskowy, polski i amerykański generał, uczestnik wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, najwyższy naczelnik siły zbrojnej narodowej w czasie Insurekcji w 1794 roku. Z tej okazji w Katedrze Wawelskiej odprawiono uroczystą Mszę św., w której wzięła udział m.in. Para Prezydencka. Przewodniczył jej natomiast Abp Marek Jędraszewski.

Dodano: Poniedziałek, 2 października 2017 21:20

Msza święta w rocznicę ocalenia świątyni (zdjęcia)

Strażacy z całego Podhala zjechali się do kościółka św. Krzyża na Obidowej w 23. rocznicę ocalenia go od całkowitego spalenia.

Dodano: Niedziela, 16 października 2016 18:23

Procesja fatimska w Zakopanem (zdjęcia)

Procesją ulicami Zakopanego z liczącą kilkadziesiąt koni góralską banderią zakończyły się tegoroczne uroczystości fatimskie w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Dodano: Środa, 21 września 2016 10:17

Zlot harcerzy z Chorągwi Krakowskiej (zdjęcia)

Harcerze z Chorągwi Krakowskiej ZHP rozpoczęli nowy rok harcerski zlotem w Mszanie Dolnej. Przez trzy dni tysiąc harcerzy z całej Małopolski wędrowało po górach oraz brało udział w grach i koncertach. W inauguracji wzięli udział również harcerze z Podhala.

Dodano: Czwartek, 9 lipca 2015 08:27

Mefedron na kolonii. Zażyły go trzy nieletnie kolonistki

MSZANA DOLNA. Trzy młode dziewczyny z Warszawy trafiły na obserwację do szpitala w Mszanie Dolnej. Uczestniczki kolonii zażywały mefedron. Policja wyjaśnia, skąd miały środki odurzające.

Dodano: Niedziela, 29 marca 2015 11:39

XI Papieska Msza Święta na Krowiarkach (zdjęcia)

Na polanie na przełęczy Krowiarki została odprawiona uroczysta Msza Święta dla uczczenia papieża, św. Jana Pawła II.

Dodano: Poniedziałek, 23 lutego 2015 12:27

Mszana Dolna: Bezpłatne warsztaty wokalne dla młodzieży

Dziś i jutro w kinie "Luboń" zorganizowane zostaną pierwsze warsztaty muzyki gospel odbywające się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Dodano: Poniedziałek, 8 grudnia 2014 22:44

Przywróćmy pamięć Żołnierzom Niezłomnym! Msza Święta wypominkowa w Bazylice Mariackiej (zdjęcia)

W niedzielę odprawiona została uroczysta Msza Święta za Żołnierzy Niezłomnych – Wyklętych, którzy jak przysięgali - walczyli o Polskę aż do ofiary życia.

Dodano: Środa, 6 sierpnia 2014 15:05

Ogromne straty po nawałnicy w rejonie Mszany Dolnej

Na kilkadziesiąt milionów złotych szacowane są straty, jakie wyrządziły nocne nawałnice w mieście i gminie Mszana Dolna. Najgorzej sytuacja wygląda w miejscowości Kasinka Mała, gdzie rzeka porwała drzewo z tartaku i wylała, niszcząc wszystko po drodze. W Kasince zerwane są m.in. dwa mosty. Miejscowość odwiedził już wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, pod wieczór ma przyjechać minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Dodano: Niedziela, 13 lipca 2014 14:46

Msza Ludzi Gór pod Turbaczem (zdjęcia)

Dziś na Polanie Rusnakowej spotkali się Ludzie Gór na tradycyjnej Mszy św. Nabożeństwo pod Turbaczem było pierwszym - nowego kapelana Kaplicy Pasterskiej - ks. Kazimierza Dadeja. Sercanin zastąpił zmarłego cztery miesiące temu ks. Kazimierza Krakowczyka.

Dodano: Niedziela, 22 czerwca 2014 21:04

Msza Świętojańska w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej w Zakopanem (zdjęcia)

W zakopiańskim Kościele Św. Krzyża odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji artystów Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej oraz Księży: Stanisława Szyszki, Stanisława Olszówki i Kazimierza Podsiadły w 50-lecie ich kapłaństwa

Dodano: Piątek, 24 stycznia 2014 17:46

Wypadek pijanego policjanta w Mszanie Dolnej - śledztwo przeniesiono

Decyzją prokuratora apelacyjnego w Krakowie śledztwo w sprawie policjanta, który, prowadząc samochód w stanie nietrzeźwym, spowodował wypadek w Mszanie Dolnej, zostanie przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Dodano: Czwartek, 16 stycznia 2014 20:35

Policjant z Mszany Dolnej ma kłopoty przez Facebook’a

Mszański policjant, który zdaniem prokuratury jechał po pijanemu Porsche i w niedzielny poranek spowodował wypadek w Mszanie Dolnej, ma poważne kłopoty.

Dodano: Wtorek, 14 stycznia 2014 17:24

To policjant z Mszany Dolnej kierował po pijanemu Porsche?

Takie są najnowsze ustalenia Prokuratury Rejonowej w Limanowej, która postawiła właścicielowi samochodu, 33-letniemu mieszkańcowi Lubnia, zarzuty utrudnienia śledztwa (wziął na siebie winę po wypadku) oraz udostępnienia kluczyków od samochodu pijanemu policjantowi. Zdaniem prokuratury, naraził tym innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Sam policjant, który po wypadku trafił do szpitala, nie został jeszcze przesłuchany z uwagi na stan zdrowia.

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2014 20:44

Nowe fakty ws. wypadku Porsche

Kierowca Porsche, który w niedzielny poranek rozbił się samochodem w Mszanie Dolnej (powiat limanowski), w wyniku czego ranny została pasażer-policjant, opuścił limanowski szpital zanim policja zdążyła go zbadać alkomatem.

Dodano: Poniedziałek, 13 stycznia 2014 02:58

MSZANA DOLNA. Spłonęło porsche w wyniku wypadku

W niedzielę, 12 grudnia ok. godz. 6:00 na drodze krajowej nr 28 w Mszanie Dolnej doszło do wypadku. Rozpędzone porsche, jadące od strony Kasiny Wielkiej, wpadło w poślizg na ul. Piłsudskiego, uderzyło w słup energetyczny, odbiło się od niego i zaczęło się palić na jezdni.

Dodano: Piątek, 27 grudnia 2013 13:57

MSZANA DOLNA. Pijany mężczyzna napadł na kolędników i chciał odebrać im pieniądze

W drugi dzień świąt, 26 grudnia, pomiędzy godz. 18 a 18.30 w Mszanie Dolnej do idących chodnikiem nastoletnich kolędników podszedł młody mężczyzna i szarpiąc za odzież jednego z nich zażądał oddania uzbieranych przez nich pieniędzy. Szybko wezwano pomoc, dzięki czemu policyjny patrol zatrzymał napastnika. Żadnemu z kolędników nic się nie stało.

Dodano: Niedziela, 11 sierpnia 2013 16:58

33. Msza Tischnerowska (zdjęcia)

W Gorcach na polanie Rusnakowej odprawiona została tradycyjna Msza święta Tischnerowska. Zgromadziła prawdziwe tłumy.

Dodano: Poniedziałek, 22 lipca 2013 21:12

Janusz YANINA Iwański w Starej Winiarni

MSZANA DOLNA: Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów - Janusz YANINA Iwański - wystąpił z koncertem w Folwarku Starej Winiarni.

Dodano: Sobota, 11 maja 2013 14:45

37-ma Miesięcznica Smoleńska w Krakowie(zdjęcia)

Wczoraj, 10 maja o godz. 17:30 w Archikatedrze Wawelskiej odprawiona została Msza Święta w intencji śp. Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Wszystkich Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Po niej odbyło się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński.

Dodano: Czwartek, 9 maja 2013 20:53

W niedzielę - tradycyjne spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu

W najbliższą niedzielę o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu.

Dodano: Czwartek, 18 kwietnia 2013 18:30

Katyńsko-smoleńskie uroczystości w mszańskim parku

W Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej, którym zadedykowano Dęby Pamięci i pamiątkowe tablice na obelisku w Parku Miejskim. W uroczystościach wzięła udział Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. prezesie Instytutu Pamięci Narodowej Januszu Kurtyce, który zginął na pokładzie tupolewa w 2010 roku oraz krewni ofiar zbrodni komunistycznej.

Dodano: Czwartek, 11 kwietnia 2013 17:36

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na starszą kobietę

W Mszanie Dolnej (powiat limanowski) idącą po ścieżce obok torowiska 65-letnią kobietę zaatakował młody człowiek. Napastnik przewrócił kobietę na ziemię i usiłował wyrwać jej torebkę.

Dodano: Środa, 11 stycznia 2012 19:39

NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI, A GŁUPOTA DALEKO!

18 lutego kolejny koncert w Klubie Czarny Kot w Mszanie Dolnej. Na scenie pojawią się ZESPOŁY POŁUDNIA łączące regiony: Krakowa, Czechowic Dziedzic, Rabki i pobliskiej Limanowej. Zagra SKTC, Tripis, Theffekt i Here Comes The Pain.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2011 18:18

Rodzinny Dzień Dziecka w Starej Winiarni (film)

Takiego oblężenia nie przeżywał Folwark Stara Winiarnia od zamierzchłych czasów. Tłumy mieszkańców Mszany Dolnej i okolicznych miejscowości wzięły udział w Rodzinnym Dniu Dziecka. Nawet gwałtowna burza nie zniechęciła uczestników imprezy, a humor i dobra zabawa to były hasła tego dnia.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2011 14:39

Wiosenne atrakcje w Folwarku Stara Winiarnia

MSZANA DOLNA. W kwietniu i maju Folwark Stara Winiarnia zaprasza na kolejne degustacje wina, koncerty i wernisaż. Szczegóły - poniżej.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl