Golemo
Morskie Oko
Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 09:31

Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdżających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko komunikaty w mediach społecznościowych TPN i mediach ogólnopolskich, ale także banery informacyjne umieszczone przy drogach dojazdowych.

Dodano: Środa, 4 sierpnia 2021 07:28

Tłumy turystów chcą jechać do Morskiego Oka. Gigantyczna kolejka do busów

Jedna z największych atrakcji Tatr - Morskie Oko - przezywa oblężenie. Kolejka do busów przy dworców PKP w Zakopanem, które jadą na Palenicę Białczańską, liczy momentami 200 metrów. Stoi w niej kilkaset osób.

Dodano: Wtorek, 29 czerwca 2021 10:18

Hybrydowy wóz konny na trasie do Morskiego Oka (zdjęcia)

Tatrzański Park Narodowy zaprezentował wczoraj kolejny wóz ze wspomaganiem elektrycznym, który ma sprawić, że praca koni na drodze do Morskiego Oka będzie lżejsza. Prototyp kosztował ok. 130 tysięcy zł. Jeśli wóz przejdzie wszystkie testy - fiakrzy będą musieli sobie kupić takie wozy.

Dodano: Wtorek, 29 grudnia 2020 20:53

Halny nadal duje na Podhalu

Halny powalił 18 drzew na drodze pomiędzy Palenicą Białczańską a Włosinicą. Pracownicy TPN szybko usunęli drzewa i odblokowali przejazd dla siedmiu zaprzęgów konnych. Dziś halny zelżał i nie było już wielu zgłoszeń.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2020 09:24

Mecz hokejowy na tafli Morskiego Oka (zdjęcia)

To był klasyczny winter classic, czyli mecz na otwartej przestrzeni. A owej przestrzeni nie zabrakło, bowiem zawodnicy drużyny Gazdy postanowili rozegrać spotkanie w Tatrach, na tafli Morskiego Oka. Duże przedsięwzięcie? Tak, ale organizatorzy zapowiadają, że za rok będzie jeszcze większe.

Dodano: Niedziela, 2 grudnia 2018 21:15

Bez pomysłu na korki na drodze do Morskiego Oka

Żadnych konkretnych rozwiązań, które w najbliższej przyszłości mogłoby poprawić sytuację na drodze do Morskiego Oka, nie przyniosła kolejna już debata, zorganizowana w Starostwie Powiatowym w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 16 czerwca 2018 21:16

Zobacz dno Morskiego Oka (zdjęcia)

Tatrzańskie Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego udostępniło zdjęcia ze szkolenia sekcji nurkowej w Morskim Oku. Widać na nich, jak wygląda dno tego górskiego jeziora.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 14:06

Tłok w górach, tłok na drogach

Parking do Morskiego Oka jest pełny. Policja zamknęła drogę i kieruje samochody w stronę Bukowiny i Jurgowa.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 08:10

Kto będzie właścicielem schroniska nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki?

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wezwały Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego do wydania schronisk nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki. Podejmowane od pięciu lat negocjacje zakończyły się fiaskiem. Sprawa może się skończyć w sądzie.

Dodano: Poniedziałek, 23 października 2017 11:42

Śnieg w Tatrach

Biało robi się na Kasprowym Wierchu, nad Morskim Okiem, a nawet w Dolinie Chochołowskiej. W Zakopanem pada deszcz.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 09:32

Kąpiel w Morskim Oku (film)

Na pomysł pływania w Morskim Oku wpadł turysta zza wschodniej granicy. Nagranie z kąpieli zamieścił w internecie.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:48

Kamienna lawina w Morskim Oku

Tatrzański Park Narodowy poinformował o trudnościach, jakie mogą napotkać turyści wędrujący w stronę Morskiego Oka.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:18

Tatrzański Park Narodowy ogłosił przetarg na wykonanie prototypu pojazdu zaprzęgowego ze wspomaganiem elektrycznym

Takie rozwiązanie będzie sprawdzane na drodze do Morskiego Oka i ma służyć odciążeniu koni pracujących na tej trasie. Zgodnie z wytycznymi prototyp wozu ze wspomaganiem elektrycznym ma być wyposażony w system, który pracuje automatycznie, samodzielnie dobierając odpowiednią moc w oparciu o czujniki sił działających na konie pracujące w zaprzęgu. Silnik ma wyeliminować obciążenia wynikające z nachylenia terenu.

Dodano: Niedziela, 9 listopada 2014 11:31

Awantura na drodze do Morskiego Oka. Obrońcy zwierząt zablokowali trasę (zdjęcia)

Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych zorganizowali protest przeciwko wykorzystywaniu koni jako środka transportu w Tatrach. Między protestującymi, a fiakrami doszło do przepychanek. Na miejscu pojawiła się Policja.

Dodano: Piątek, 7 listopada 2014 12:21

Czy konie w Tatrach pracują za ciężko? Opinie są sprzeczne

Przeprowadzone badania mające na celu ustalenie wysiłku koni pracujących na drodze do Morskiego Oka nie przyniosły jednoznacznej odpowiedzi, czy praca w warunkach górskich powoduje nadmierne obciążenie zwierząt. Ekspert z Uniwersytetu Przyrodniczego mówi, że "nie", przedstawicielka organizacji pro-zwierzecych, że "tak".

Dodano: Piątek, 24 października 2014 13:35

Przeprowadzono badania czy konie wożące turystów do Morskiego Oka nie pracują za ciężko (zdjęcia)

TATRY. Na Palenicy Białczańskiej miała miejsce kolejna kontrola koni wożących turystów nad Morskie Oko. Od jej wyników zależy, czy utrzymana zostanie obecna aktualna liczba osób przewożonych przez wozy, czy też zostanie zmniejszona.

Dodano: Czwartek, 16 października 2014 20:02

Konie nadal będą wozić turystów do Morskiego, ale zostaną odciążone

W siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Roboczej ds. Sytuacji Koni na Drodze do Morskiego Oka, poświęcone przyszłości transportu na tej drodze.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 21:33

Nurkowanie w Morskim Oku w stylu retro (zdjęcia)

TATRY. Nurkowie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Miłośników Historii Nurkowania - HDS Poland oraz ratownicy TOPR zeszli na dno Morskiego Oka zaopatrzeni w replikę hełmu nurkowego, skonstruowanego w 1935 r. przez prof. Romana Wojtusiaka.

Dodano: Środa, 10 września 2014 01:11

Testy melexa zakończone. Czy pojazd zastąpi konne powozy na trasie do Morskiego Oka?

Zakończył się pierwszy, trwający prawie trzy tygodnie, etap testów pojazdu typu Melex, jako jednej z rozważanych form transportu turystów na trasie prowadzącej do Morskiego Oka.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 11:43

Związek Podhalan: utrzymać transport konny w górach

W dyskusji jaka pojawiła się po tym, jak padł jeden z koni pracujących na trasie do Morskiego Oka, głos zabrał także Zarząd Główny Związku Podhalan. W wydanym oświadczeniu czytamy: "Wyrażamy zaniepokojenie prowadzeniem kampanii zmierzającej do dyskredytacji tego tradycyjnego góralskiego zawodu związanego z tatrzańską ziemią i jej kulturą".

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:42

Zwłoki młodego mężczyzny znalezione przy drodze do Morskiego Oka. Okoliczności śmierci nieznane

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci ok. 20-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono dziś rano w Brzezinach, przy drodze z Zakopanego do Morskiego.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 21:37

Upadek konia na drodze do Morskiego Oka

"W pogoni za dudkami w tym upale nie każdy wytrzymuje. Co z tego, że wozacy muszą m.in. przestrzegać liczby przewożonych osób na jednym wozie, skoro przy odpowiedniej prędkości to nawet z jednym turystą można zagonić konia" - komentuje Marek Rabiasz.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2012 17:52

Od przyszłego roku każdy wóz z turystami wjeżdżający na trasę do Morskiego Oka będzie monitorowany

Zaprzęgi konne wożące turystów do Morskiego Oka będą od przyszłego letniego sezonu kontrolowane za pomocą systemu kamer. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się na takie rozwiązanie po wykryciu szeregu nieprawidłowości ze strony wozaków.

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2012 22:38

Nowa odsłona Dróżniczówki (zdjęcia)

TATRY. - Wędrując w stronę Morskiego Oka, warto wstąpić do Dróżniczówki, położonej po prawej stronie drogi, tuż przed Wodogrzmotami Mickiewicza. W budynku właśnie otwarto nową wystawę - namawia Szymon Ziobrowski z TPN.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl