Mors
Dodano: Sobota, 13 czerwca 2020 21:51

Policja nie odpuszcza - odholowuje źle zaparkowane samochody

- Odholowanych już jest 16 samochodów i cały czas czynności trwają - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. To kolejny już weekend akcji.

Dodano: Niedziela, 23 lutego 2020 09:24

Mecz hokejowy na tafli Morskiego Oka (zdjęcia)

To był klasyczny winter classic, czyli mecz na otwartej przestrzeni. A owej przestrzeni nie zabrakło, bowiem zawodnicy drużyny Gazdy postanowili rozegrać spotkanie w Tatrach, na tafli Morskiego Oka. Duże przedsięwzięcie? Tak, ale organizatorzy zapowiadają, że za rok będzie jeszcze większe.

Dodano: Niedziela, 2 grudnia 2018 21:15

Bez pomysłu na korki na drodze do Morskiego Oka

Żadnych konkretnych rozwiązań, które w najbliższej przyszłości mogłoby poprawić sytuację na drodze do Morskiego Oka, nie przyniosła kolejna już debata, zorganizowana w Starostwie Powiatowym w Zakopanem.

Dodano: Sobota, 16 czerwca 2018 21:16

Zobacz dno Morskiego Oka (zdjęcia)

Tatrzańskie Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego udostępniło zdjęcia ze szkolenia sekcji nurkowej w Morskim Oku. Widać na nich, jak wygląda dno tego górskiego jeziora.

Dodano: Czwartek, 17 maja 2018 11:03

MORSO zaprasza do działania

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku do 31 grudnia 2018 r. prowadzi Marszałkowski Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w subregionie Sądeckim (MORSO), który ma za zadanie wspierać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także mieszkańców subregionu Sądeckiego chcących aktywnie partycypować w rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 14:06

Tłok w górach, tłok na drogach

Parking do Morskiego Oka jest pełny. Policja zamknęła drogę i kieruje samochody w stronę Bukowiny i Jurgowa.

Dodano: Niedziela, 18 marca 2018 13:46

Morsom zimno nie straszne

"Mieliśmy okazje sprawdzić jaka woda jest w Wiśle w Krakowie" - komentują członkowie koła "Morsy z Mielca"

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 16:02

Postanowili morsować w Sole, żyją dzięki policji

W nowy Rok dwójka mieszkańców Oświęcimia postanowiła się… wykąpać. w rzece Jednak zabawa w morsów pod wpływem alkoholu nie była dobrym pomysłem i nieomal nie zakończyła się tragedią.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 08:10

Kto będzie właścicielem schroniska nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki?

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wezwały Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego do wydania schronisk nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki. Podejmowane od pięciu lat negocjacje zakończyły się fiaskiem. Sprawa może się skończyć w sądzie.

Dodano: Poniedziałek, 23 października 2017 11:42

Śnieg w Tatrach

Biało robi się na Kasprowym Wierchu, nad Morskim Okiem, a nawet w Dolinie Chochołowskiej. W Zakopanem pada deszcz.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 11:32

Orawskie morsy zakończyły sezon (zdjęcia)

Miłośnicy lodowatych wrażeń znad Jeziora Orawskiego, położonego przy granicy polsko-słowackiej, tradycyjną kąpielą zamknęli sezon.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 09:32

Kąpiel w Morskim Oku (film)

Na pomysł pływania w Morskim Oku wpadł turysta zza wschodniej granicy. Nagranie z kąpieli zamieścił w internecie.

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:48

Kamienna lawina w Morskim Oku

Tatrzański Park Narodowy poinformował o trudnościach, jakie mogą napotkać turyści wędrujący w stronę Morskiego Oka.

Dodano: Piątek, 27 maja 2016 12:50

Nowa armata dla bezpieczeństwa morskiego (zdjęcia)

Rozpoczęła się integracja nowej polskiej automatycznej armaty morskiej Tryton 35 mm z systemami okrętowymi korwety ORP Kaszub. W projekcie realizowanym przez konsorcjum z udziałem Zakładów Mechanicznych Tarnów, Wojskową Akademię Techniczną (lider), obecnie PIT-RADWAR S.A. oraz Akademię Marynarki Wojennej do realizacji pozostał etap badań morskich systemu. Armata ma służyć do zwalczania celów powietrznych, jak i nawodnych.

Dodano: Piątek, 17 lipca 2015 20:59

Tatrzański Park Narodowy odpowiada na zarzuty: "pracujące konie są zdrowe"

"W odniesieniu do informacji dystrybuowanych przez organizacje prozwierzęce na temat wyników badań okresowych koni pracujących na drodze do Morskiego Oka Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego pragnie wyjaśnić błędy interpretacyjne, jakie pojawiły się w wypowiedziach przedstawicieli ww. organizacji" - czytamy w oświadczeniu TPN.

Dodano: Piątek, 26 czerwca 2015 12:20

Są wyniki badania koni wożących turystów do Morskiego Oka

Tatrzański Park Narodowy przedstawił wyniki badania stanu zdrowia koni zaprzęgowych pracujących na drodze do Morskiego Oka. - Przebadano 256 koni, z czego 237 zostało zakwalifikowanych do pracy - poinformował.

Dodano: Niedziela, 21 czerwca 2015 12:04

Doroczne badania koni z Morskiego Oka (zdjęcia)

TATRY. Na drodze do Morskiego Oka trwają doroczne badania koni, wożących turystów na tym szlaku. Działania wykonywane na zlecenie Tatrzańskiego Parku Narodowego potrwają do poniedziałku.

Dodano: Wtorek, 16 czerwca 2015 20:16

Koniec prawnego sporu o protest ekologów na drodze do Morskiego Oka

Manifestacja obrońców praw zwierząt na drodze do Morskiego Oka została uznana za legalną. Nie będzie ponownego postępowania w tej sprawie. Minister Administracji i Cyfryzacji utrzymał w mocy decyzję Wojewody Małopolskiego, odmawiającą staroście tatrzańskiemu udziału w postępowaniu.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:18

Tatrzański Park Narodowy ogłosił przetarg na wykonanie prototypu pojazdu zaprzęgowego ze wspomaganiem elektrycznym

Takie rozwiązanie będzie sprawdzane na drodze do Morskiego Oka i ma służyć odciążeniu koni pracujących na tej trasie. Zgodnie z wytycznymi prototyp wozu ze wspomaganiem elektrycznym ma być wyposażony w system, który pracuje automatycznie, samodzielnie dobierając odpowiednią moc w oparciu o czujniki sił działających na konie pracujące w zaprzęgu. Silnik ma wyeliminować obciążenia wynikające z nachylenia terenu.

Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 13:38

VIII. edycja "Przeciągnij Smoka przez Wisłę"

W niedzielę, 25 stycznia odbędzie się VIII. edycja imprezy „Przeciągnij smoka przez Wisłę”. Wydarzenie rozpocznie się Paradą Morsów z Rynku Głównego o godz. 11.

Dodano: Niedziela, 16 listopada 2014 11:47

Próby pojazdu "hybrydowego" na drodze do Morskiego Oka

W sobotę w Tatrach przeprowadzono dwie próbne jazdy z użyciem wozu ciągniętego przez konia i dodatkowo wspomaganego silnikiem elektrycznym. Pierwszy test zakończył się awarią "hybrydowego fasiągu". Dlatego zdecydowano się na kolejną próbę.

Dodano: Niedziela, 9 listopada 2014 11:31

Awantura na drodze do Morskiego Oka. Obrońcy zwierząt zablokowali trasę (zdjęcia)

Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych zorganizowali protest przeciwko wykorzystywaniu koni jako środka transportu w Tatrach. Między protestującymi, a fiakrami doszło do przepychanek. Na miejscu pojawiła się Policja.

Dodano: Sobota, 8 listopada 2014 12:46

Obrońcy praw zwierząt chcą zablokować w niedzielę drogę do Morskiego Oka

Ponad 700 osób zapowiedziało na Facebook'u swój udział w niedzielnej blokadzie drogi do Morskiego Oka. Uczestnicy akcji chcą zatrzymać dorożki z turystami i uniemożliwić im przejazd. Ma to być, jak twierdzą, forma protestu przeciwko wykorzystywaniu koni.

Dodano: Piątek, 7 listopada 2014 12:21

Czy konie w Tatrach pracują za ciężko? Opinie są sprzeczne

Przeprowadzone badania mające na celu ustalenie wysiłku koni pracujących na drodze do Morskiego Oka nie przyniosły jednoznacznej odpowiedzi, czy praca w warunkach górskich powoduje nadmierne obciążenie zwierząt. Ekspert z Uniwersytetu Przyrodniczego mówi, że "nie", przedstawicielka organizacji pro-zwierzecych, że "tak".

Dodano: Piątek, 24 października 2014 13:35

Przeprowadzono badania czy konie wożące turystów do Morskiego Oka nie pracują za ciężko (zdjęcia)

TATRY. Na Palenicy Białczańskiej miała miejsce kolejna kontrola koni wożących turystów nad Morskie Oko. Od jej wyników zależy, czy utrzymana zostanie obecna aktualna liczba osób przewożonych przez wozy, czy też zostanie zmniejszona.

Dodano: Czwartek, 16 października 2014 20:02

Konie nadal będą wozić turystów do Morskiego, ale zostaną odciążone

W siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Roboczej ds. Sytuacji Koni na Drodze do Morskiego Oka, poświęcone przyszłości transportu na tej drodze.

Dodano: Sobota, 11 października 2014 21:33

Nurkowanie w Morskim Oku w stylu retro (zdjęcia)

TATRY. Nurkowie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Miłośników Historii Nurkowania - HDS Poland oraz ratownicy TOPR zeszli na dno Morskiego Oka zaopatrzeni w replikę hełmu nurkowego, skonstruowanego w 1935 r. przez prof. Romana Wojtusiaka.

Dodano: Środa, 10 września 2014 01:11

Testy melexa zakończone. Czy pojazd zastąpi konne powozy na trasie do Morskiego Oka?

Zakończył się pierwszy, trwający prawie trzy tygodnie, etap testów pojazdu typu Melex, jako jednej z rozważanych form transportu turystów na trasie prowadzącej do Morskiego Oka.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 11:43

Związek Podhalan: utrzymać transport konny w górach

W dyskusji jaka pojawiła się po tym, jak padł jeden z koni pracujących na trasie do Morskiego Oka, głos zabrał także Zarząd Główny Związku Podhalan. W wydanym oświadczeniu czytamy: "Wyrażamy zaniepokojenie prowadzeniem kampanii zmierzającej do dyskredytacji tego tradycyjnego góralskiego zawodu związanego z tatrzańską ziemią i jej kulturą".

Dodano: Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:42

Zwłoki młodego mężczyzny znalezione przy drodze do Morskiego Oka. Okoliczności śmierci nieznane

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci ok. 20-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono dziś rano w Brzezinach, przy drodze z Zakopanego do Morskiego.

Dodano: Wtorek, 22 lipca 2014 21:37

Upadek konia na drodze do Morskiego Oka

"W pogoni za dudkami w tym upale nie każdy wytrzymuje. Co z tego, że wozacy muszą m.in. przestrzegać liczby przewożonych osób na jednym wozie, skoro przy odpowiedniej prędkości to nawet z jednym turystą można zagonić konia" - komentuje Marek Rabiasz.

Dodano: Niedziela, 28 lipca 2013 16:41

Ronda i tablice świetlne - sposób na zmniejszenie korków do Morskiego Oka

Korki, które w sezonie turystycznym tworzą się na drodze prowadzącej z Zakopanego do Morskiego Oka, powinny zmniejszyć się po wybudowaniu dwóch rond i zainstalowaniu zintegrowanych tablic świetlnych. Projekt ma być zrealizowany do końca 2014 r. Przedsięwzięcie będzie kosztowało około 4 mln zł, sfinansuje je Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Dodano: Sobota, 17 listopada 2012 17:52

Od przyszłego roku każdy wóz z turystami wjeżdżający na trasę do Morskiego Oka będzie monitorowany

Zaprzęgi konne wożące turystów do Morskiego Oka będą od przyszłego letniego sezonu kontrolowane za pomocą systemu kamer. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały się na takie rozwiązanie po wykryciu szeregu nieprawidłowości ze strony wozaków.

Dodano: Piątek, 17 sierpnia 2012 22:38

Nowa odsłona Dróżniczówki (zdjęcia)

TATRY. - Wędrując w stronę Morskiego Oka, warto wstąpić do Dróżniczówki, położonej po prawej stronie drogi, tuż przed Wodogrzmotami Mickiewicza. W budynku właśnie otwarto nową wystawę - namawia Szymon Ziobrowski z TPN.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl