Minister
Dodano: Czwartek, 28 listopada 2019 08:31

Zanieczyszczona woda w Ptaszkowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego zaopatrującego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej. Wyniki badania wody wykazały obecność w wodzie bakterii grupy coli.

Dodano: Wtorek, 26 listopada 2019 20:15

130 lat Muzeum Tatrzańskiego

Z okazji jubileuszu, podczas uroczystej gali 25 listopada instytucja została odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Dodano: Czwartek, 21 listopada 2019 16:39

Eksperymenty w Zębie

Można się było dowiedzieć między innymi w jaki sposób nasz umysł postrzega rzeczywistość, siedząc na wirującym krześle można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczył tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki pobudziły do logicznego myślenia.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 23:30

Ponad milion złotych od Ministra Kultury na Festiwal im. Jana Kiepury

Wniosek złożony przez Burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwalu im. Jana Kiepury został oceniony bardzo wysoko. Pan Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować trzy kolejne Festiwale łączną kwotą 1 200 000 złotych. Spośród blisko stu dofinansowanych wniosków tylko trzy wydarzenia zostały dofinansowane podobna kwotą co Festiwal im. Jana Kiepury.

Dodano: Piątek, 16 marca 2018 12:07

Minister składa obietnice podhalańskiej uczelni

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski powiedział, podczas spotkania z władzami Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, że resort jest skłonny współfinansować budowę hali sportowej na terenie starego szpitala.

Dodano: Czwartek, 15 lutego 2018 12:44

Już ponad 200 produktów z Małopolski znalazło się na ministerialnej liście

Kiełbasa wiejska z Podstolic, jagnięcina jurajska z owcy olkuskiej, kukiełka podegrodzka czy jodłownicki kołacz z serem – to tylko kilka małopolskich przysmaków wpisanych na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wkrótce - okazja by skosztować tych pyszności.

Dodano: Środa, 31 stycznia 2018 21:10

Minister Ziobro zapowiada "wielki program dla OSP"

RABKA-ZDRÓJ. - Program ukierunkowany jest na podniesienie bezpieczeństwa Polaków. A strażacy są zwykle pierwsi na miejscu wypadku. Mają znakomite wyszkolenie, ale czasami słaby sprzęt i to właśnie chcemy zmienić - powiedział Minister Sprawiedliwości, dziękując posłowi z Podhala Edwardowi Siarce, który przekonał go do wyłożenia 100 mln zł na ten program.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 09:40

Minister kultury przekazał ponad 31 mln zł na remont wyposażenia Pałacu Czartoryskich

KRAKÓW. Minister kultury Piotr Gliński przekazał dyrektorowi MNK, Andrzejowi Betlejowi, umowę o dofinansowanie remontu i wyposażenia Pałacu Czartoryskich. Mowa o kwocie ponad 31 mln zł. Według zapewnień do Muzeum będzie otwarte w grudniu 2019 roku. Całkowity koszt prac to 43 mln zł.

Dodano: Wtorek, 5 grudnia 2017 07:20

Sędziowie z Małopolski krytykują decyzje ministra

Serwis prasowy Sądu Okręgowego w Krakowie opublikował komunikat w sprawie zebrania sędziów z 4 grudnia 2017 roku. Odbyło się wtedy wspólne zebranie sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie i Sądu Rejonowego w Myślenicach.

Dodano: Środa, 29 marca 2017 21:34

Minister Cyfryzacji z wizytą Zakopanem (zdjęcia)

W Zakopanem rozpoczęło się IV Forum Kierowników IT w Administracji. Gośćmi specjalnymi pierwszego dnia konferencji byli Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec.

Dodano: Poniedziałek, 20 lutego 2017 17:55

Wizyta ministra Krzysztofa Jurgiela oraz ministra Stanisława Szweda w Małopolsce

W poniedziałek Małopolski Urząd Wojewódzki gościł ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz sekretarza stanu w Ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda. Ministrom towarzyszył wojewoda małopolski Józef Pilch.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 12:02

Zatrzymani dwaj sprawcy fałszywego alarmu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Krakowscy policjanci szybko namierzyli telefon, z którego dzwoniący mężczyzna zgłosił podłożenie ładunku wybuchowego. Zatrzymani zostali dwaj 16-latkowie – przebywający w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Dodano: Wtorek, 14 kwietnia 2015 17:29

16 mln zł dla małopolskich, podkarpackich i świętokrzyskich seniorów

W tym roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekaże organizacjom, fundacjom i stowarzyszeniom 40 mln zł na realizację 452 projektów dla seniorów. Z tego 16 mln zł trafi do województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dodano: Środa, 8 kwietnia 2015 18:56

Podsekretarz stanu MON wylądowała w Nowym Targu (zdjęcia)

Na nowotarskim lotnisku wylądował dziś śmigłowiec z Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Beatą Oczkowicz.

Dodano: Czwartek, 8 stycznia 2015 10:51

Ministerstwo Zdrowia i Porozumienie Zielonogórskie zakończyło negocjacje

Wszystkie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej w Małopolsce zostały otwarte i przyjmują pacjentów. Negocjacje Ministerstwa Zdrowia z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego trwały 15 godzin.

Dodano: Wtorek, 16 grudnia 2014 17:27

Konferencja dyrektorów szkół rolniczych

Konferencja dla dyrektorów prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn.: „PROW 2007-2013 impulsem rozwoju obszarów wiejskich – ZSCKR – wzajemna współpraca w nowym okresie programowania”.

Dodano: Piątek, 19 września 2014 19:49

Sukces negocjacji Kontraktu Terytorialnego - gwarancje dla nowej "zakopianki" z Lubnia do Rabki-Zdroju

Budowa nowego odcinka "zakopianki" z Lubnia do Rabki-Zdroju, to jedna z inwestycji, dla których władzom regionu udało się wywalczyć gwarancje podczas negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 1 września 2014 11:08

Promesy dla małopolskich samorządów

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przyznało jednostkom samorządu terytorialnego województwa małopolskiego środki z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Do 28 sierpnia br. Małopolska otrzymała promesy w łącznej wysokości blisko 146 milionów złotych.

Dodano: Niedziela, 31 sierpnia 2014 13:33

Wspaniała wiadomość dla miastowych i drobnych rolników

W Ministerstwie Zdrowia i Rolnictwa są już projekty rozporządzeń dotyczące sprzedaży bezpośredniej produktów pochodzących od rolników.

Dodano: Czwartek, 14 sierpnia 2014 21:17

22 miliony dla Małopolski na naprawę szkód po sierpniowych ulewach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało pieniądze na naprawę szkód w Małopolsce. Zostaną wykorzystane na remont i odbudowę dróg, mostów i przepustów, które zostały uszkodzone podczas silnych burz, które przeszły nad regionem 6-8 sierpnia.

Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:18

Ruszyła akcja "Nie bądź jeleń, weź paragon"

W poniedziałek, 20 stycznia rusza zimowa odsłona ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Finansów „Nie bądź jeleń, weź paragon”, która potrwa do 28 lutego. Kontrole będą prowadzone na targowiskach, w punktach handlowych, lokalach gastronomicznych, parkingach, wyciągach narciarskich, wypożyczalniach sprzętu, pubach, dyskotekach, stacjach paliw.

Dodano: Piątek, 17 stycznia 2014 16:40

Minister Władysław Kosinak-Kamysz spotkał się ze studentami oraz samorządowcami z Podhala, Spisza i Orawy

NOWY TARG. Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkał się dziś i ze studentami i uczniami oraz z samorządowcami i przedstawicielami instytucji państwowych. Oba spotkania były ciekawe i przedstawiciela rządu "nie oszczędzano", bowiem osoby które przyszły na spotkanie z ministrem były do rozmowy przygotowane.

Dodano: Środa, 18 grudnia 2013 18:29

"Lokomotywa" wjeżdża do Nowego Sącza, w obecności minister Małgorzaty Marcińskiej

NOWY SĄCZ. W budynku przy ul. Łokietka otwarta została placówka opieki nad najmłodszymi dziećmi. Żłobek z projektu "Lokomotywa" otwarty został w obecności wiceminister Małgorzaty Marcińskiej, która w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odpowiada za projekty unijne.

Dodano: Środa, 13 listopada 2013 15:50

Pieniądze z Ministerstwa Finansów dla prywatnych przewoźników - szansa na wypłatę zaległych świadczeń

Minister finansów zdecydował o przesunięciu 5 171 449 zł z rezerwy budżetowej na rekompensatę kosztów związanych ze stosowaniem ulg biletowych w środkach publicznego transportu zbiorowego. Pieniądze trafią do małopolskich przewoźników prywatnych za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 14 października 2013 14:26

Nowatorski projekt informowania o zagrożeniach

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Telewizja Polska S.A. zawarły dziś umowę dotyczącą Regionalnego Systemu Ostrzegania. Dokument podpisali Roman Dmowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Juliusz Braun, prezes TVP S.A.

Dodano: Środa, 9 października 2013 06:04

Ponad milion zł dla ratowników TOPR i GOPR

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada przekazanie z rezerwy budżetowej 1,2 mln zł dla Tatrzańskiego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego ekwipunku. GOPR otrzyma ok. 990 tys. zł, a TOPR ponad 200 tys. zł.

Dodano: Czwartek, 3 października 2013 21:03

Minister Obrony przekaże nieruchomości Akademii Muzycznej w Krakowie

W piątek, (4 października br.) z wizytą w Krakowie będzie przebywał minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. W obecności szefa resortu obrony będzie uroczyście podpisany akt notarialny o przekazaniu Akademii Muzycznej w Krakowie przez Wojskową Agencję Mieszkaniową, nieruchomości przy ul. Skrzatów z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby Uczelni.

Dodano: Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 13:09

Minister rolnictwa gościem na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego

Dziś XLI sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Weźmie w niej udział minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Tematem spotkania z radnymi będzie polityka wobec rolnictwa i obszarów wiejskich w nowej perspektywie finansowej UE 2014 – 2020 z uwzględnieniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodano: Poniedziałek, 3 czerwca 2013 21:36

KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości

W czwartek, 6 czerwca, w Krakowie odbędzie się konferencja "KIC jako centrum innowacji i przedsiębiorczości" organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz KIC InnoEnergy.

Dodano: Sobota, 6 kwietnia 2013 11:26

Pogrzeb Krzysztofa Kozłowskiego

W Krakowie pożegnano Krzysztofa Kozłowskiego, pierwszego Ministra Spraw Wewnętrznych, byłego senatora, eksperta "Solidarności" oraz publicysty i dziennikarza związanego z "Tygodnikiem Powszechnym".

Dodano: Środa, 27 marca 2013 10:40

Raport Ministerstwa Zdrowia: zarobki małopolskich lekarzy poniżej średniej krajowej

Według ministerialnego raportu ordynator zarabia w województwie małopolskim 9,5 tys. zł, czyli ponad tysiąc złotych mniej niż jego koledzy w innych województwach. Podobna różnica jest w wynagrodzeniu specjalistów: małopolskie - 6,6 tys. zł, kraj - 7,5 tys. zł.

Dodano: Wtorek, 5 marca 2013 20:14

Ponad 13 mln zł z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na małopolskie sceny kulturowe

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki I naboru w 2013 roku do Programu „Wydarzenia Artystyczne”. Z puli prawie 40 mln zł przeznaczonych na ten cel wnioskodawcy z Małopolski otrzymali ponad 7 mln zł, co stanowi 17,5% wszystkich dostępnych środków i ponad 15 % dotowanych zadań we wszystkich priorytetach.

Dodano: Wtorek, 12 lutego 2013 23:35

Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Małopolsce

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha będzie w środę gościem Małopolskiego Kongresu Sportu Powszechnego organizowanego przez Województwo Małopolskie w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W kongresie uczestniczyć będą również władze Małopolski, parlamentarzyści, przewodniczący samorządowych komisji sportu z gmin miejskich, rektorzy szkół wyższych, dyrektorzy małopolskich szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i przedstawiciele klubów sportowych.

Dodano: Piątek, 11 stycznia 2013 20:24

Robocza wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej w Małopolsce

- Budowa trasy S7 ruszy jeszcze w tym roku – obiecał podczas wizyty w Małopolsce Sławomir Nowak. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odwiedził Tarnów, Wieliczkę i Niepołomice.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl