Golemo
Mikołaj
Dodano: Piątek, 17 kwietnia 2020 14:55

Grupa OKNOPLAST i Szpital Uniwersytecki w Krakowie łączą siły w walce z COVID – 19

Grupa OKNOPLAST włącza się w walkę z pandemią koronawirusa i rozpoczyna współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Firma pomoże rozwinąć działalność laboratorium diagnostycznego, tak, by testy na COVID-19 mogły być wykonywane przez całą dobę co pozwoli zwiększyć ilość wykonywanych testów trzykrotnie.

Dodano: Środa, 26 lutego 2020 19:45

Dialogi-polskie na deskach Teatru Bagatela

Już w najbliższą sobotę, 29 lutego, w Teatrze Bagatela odbędzie się premiera spektaklu pt. „Dialogi polskie, czyli rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem”. Przedstawienie na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, Henryka Rzewuskiego i Jędrzeja Kitowicza wyreżyserował Mikołaj Grabowski

Dodano: Poniedziałek, 23 grudnia 2019 09:00

Rozbłysły światełka na choince przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wziął udział w tradycyjnym spotkaniu przed Oknem Papieskim, w czasie którego zaświecono lampki na choince.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2019 12:30

Relikwie św. Mikołaja w Krakowie

6 grudnia parafia św. Mikołaja w Krakowie obchodziła uroczyste wprowadzenie relikwii św. Mikołaja oraz odpust ku jego czci.

Dodano: Piątek, 30 listopada 2018 15:50

Potencjalni Mikołajowie ruszają w trasę!

Wolontariusze znad Soły 1 grudnia wyruszają w trasę, aby obdarować blisko 380 osób paczkami mikołajowymi. Siedmiu wolontariuszy dotrze do dzieci z domów dziecka, niepełnosprawnych czy objętych pomocą społeczną z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 16:30

Kulinarne Mikołajki z Mikołajem Reyem

Już 8 grudnia w Baroque Food & Style odbędzie się niezwykły wieczór zatytułowane: "Kulinarne Mikołajki z Mikołajem Reyem". Mikołaj Rey - najbardziej znany kucharz wśród arystokratów i arystokrata wśród kucharzy, reporter kulinarny stacji TVN. Potomek słynnego Mikołaja Reya, urodzony we Francji, zakochany w Polsce.

Dodano: Wtorek, 27 listopada 2018 15:18

Mikołaj wcześniej zawita nad Sołę

To znak, że zima puka do naszych drzwi. Święty rozdający prezenty zawita na oświęcimski rynek w pierwszy weekend grudnia.

Dodano: Wtorek, 27 lutego 2018 10:20

Rozmowa z Andrzejem Mikołajewskim – Dyrektorem Naczelnym ZIKiT

W Krakowie podejmuje się szereg inicjatyw mających na celu ograniczenie emisji spalin. I pierwsze efekty zaczynają już być widoczne. W działania zmierzające do systematycznej poprawy jakości powietrza włącza się również Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który wprowadził szereg pozytywnych zmian, mających wpływ na codzienne życie mieszkańców regionu. Przede wszystkim postawiono na komfortową dla pasażerów komunikację zbiorową i elektromobilność.

Dodano: Wtorek, 12 grudnia 2017 19:18

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja w Krynicy-Zdroju

W dniach 15-17grudnia po raz trzeci odbędzie się w Krynicy-Zdroju „Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja”. W turnieju weźmie udział ok. 300 dzieci zawodników z rocznika 2008 i młodsi.

Dodano: Poniedziałek, 11 grudnia 2017 08:42

„Studenci dzieciom - Mikołajki 2017” - zebrano ponad 52 tys. zł

Rekordową kwotę 52 tys. 86 zł 69 gr zebrali studenci Politechniki Krakowskiej w czasie 30. akcji charytatywnej „Studenci dzieciom - Mikołajki 2017”. Pieniądze przeznaczyli na prezenty dla podopiecznych małopolskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Dodano: Niedziela, 10 grudnia 2017 09:45

Zakopiańskie Mikołajki

Pomimo gęsto padającego śniegu, na Placu Niepodległości w Zakopanem zgromadziły się tłumy. Wszystko za sprawą Festynu Rodzinnego Zakopiańskie Mikołajki.

Dodano: Sobota, 9 grudnia 2017 19:50

Święty Mikołaj w polskiej stolicy integracji (zdjęcia)

Ponad 1200 prezentów rozdał dziś w Stróżach św. Mikołaj. Świąteczne podarki trafiły do dzieci niepełnosprawnych i z wielodzietnych rodzin. W radosnym spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, minister Piotr Naimski i senator Stanisław Kogut.

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 21:43

Dzieci dzieciom – spotkanie ze Św. Mikołajem

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.”

Dodano: Środa, 6 grudnia 2017 10:52

Nad Sołą powstał szlak dla prawdziwych bibliofilów

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu Galeria Książki przygotowała specjalny prezent na Mikołajki! Miłośnicy książek będą zachwyceni.

Dodano: Wtorek, 5 grudnia 2017 21:36

Miłośnicy samochodów okazali wielkie serce (zdjęcia i film)

Grupa miłośników i posiadaczy aut z koncernu Volkswagen zorganizowała kolejny Spot Mikołajkowy ze zbiórką nakrętek na rehabilitację Patryka.

Dodano: Niedziela, 3 grudnia 2017 14:47

III Zakopiańskie Mikołajki

ZAKOPANE. W sobotę na placu Niepodległości zorganizowane zostaną "Zakopiańskie Mikołajki", czyli świąteczny kiermasz, koncerty, spektakle uliczne, pokazy cyrkowe, konkursy z nagrodami, spotkanie z Mikołajem oraz uroczysta zapalenie światełek na miejskiej choince.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 15:05

Święty odwiedzi miasto znad Soły!

Wcześniej niż nakazuje tradycja- bo już 3 grudnia - na oświęcimski rynek przybędzie Święty Mikołaj.

Dodano: Czwartek, 16 listopada 2017 21:23

Orszak św. Mikołaja na Rynku Głównym w Krakowie (zdjęcia)

Dzisiaj na Rynku Głównym pojawił się po raz pierwszy w tym roku orszak świętego Mikołaja.

Dodano: Środa, 10 grudnia 2014 22:08

Buty Świętego Mikołaja w Krakowie!

Było to tak: w 1870 roku tajemnicza postać o imieniu Wollman ofiarowała krakowskiemu Muzeum buty ze skóry renifera. I może nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że idealnie zachowane buty podarowane ponad sto czterdzieści lat temu noszone były przez Lapończyków czyli Samów.

Dodano: Sobota, 6 grudnia 2014 23:08

Mikołajki na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Na dzień 6 grudnia dzieci z Orawy przygotowywały się od dłuższego czasu. Na konkurs "Mikołajki" zorganizowany przez Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce nadesłano ponad 1000 prac wykonanych przez dzieci nie tylko z Orawy.

Dodano: Czwartek, 4 grudnia 2014 19:11

Mikołajki na lodzie. Mecz MMKS Podhale (kobiety) - Nauczyciele

NOWY TARG. Jak co roku tak i w tym Święty Mikołaj zawita na nowotarskie lodowisko. Będą słodkie prezenty, ale przede wszystkim dużo zabawy i śmiechu.

Dodano: Środa, 3 grudnia 2014 13:06

Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie 6 i 7 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską. Przygotowano liczne atrakcje związane z wystawą, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. W programie m.in. oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dorosłych, ścieżka edukacyjna dla dzieci, zniżki na katalog wystawy „Olga Boznańska” oraz niektóre gadżety z nią związane, a także akcja promocyjna „Od Mikołaja dla Mikołaja” i specjalna oferta w muzealnej kawiarence.

Dodano: Niedziela, 8 grudnia 2013 00:23

Orawskie Mikołajki. Ordery św. Mikołaja dla Zofii Palenik i szkoły w Kiczorach (zdjęcia)

JABŁONKA. Mszą św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Jabłonce Borach, z udziałem uczniów startujących w konkursach „Mikołajki 2013” oraz zaproszonych gości i parafian rozpoczęły się w sobotę tradycyjne orawskie Mikołajki.

Dodano: Wtorek, 11 grudnia 2012 22:28

XII Powiatowy Nocny Bieg Mikołajkowy Olszana (duża galeria)

Po raz dwunasty na terenie gminy Podegrodzie odbył się Nocny Bieg Mikołajkowy. W poprzednich latach kolejne edycje tej imprezy odbywały się w Gostwicy, w Podegrodziu i – jak obecna – w Olszanie.

Dodano: Piątek, 9 grudnia 2011 16:39

Rozstrzygnięto VII Ogólnopolski Konkurs na List do Świętego Mikołaja

RABKA-ZDRÓJ. W tym roku na konkurs nadesłano 103, napisane w różnych formach literackich. Ich autorami były dzieci i dorośli głównie z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości, choć były też listy z rożnych regionów Polski.

Dodano: Wtorek, 29 listopada 2011 22:37

VII Pochód 100 Mikołajów

KRAKÓW. VII Pochód 100 Mikołajów z wodami mineralnymi odbędzie się 6 grudnia. Początek o godz. 15.30. Trasa pochodu: Plac Jana Matejki – ul. Floriańska – Rynek Główny – ul. Szewska – Planty pomnik Mikołaja Kopernika – plac Wszystkich Świętych – pomnik Mikołaja Zyblikiewicza – ul. Grodzka- Rynek Główny – Wierzynek – estrada na Rynku.

Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl