Marszałek
Dodano: Niedziela, 19 stycznia 2020 13:00

Polonia Minor dla sołtysów

Blisko stu sołtysów przybyło do Starostwa Powiatowego na spotkanie świąteczno-noworoczne, w którym wziął również udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodano: Wtorek, 24 kwietnia 2018 21:40

Marszałek Krupa namawia: " Wspólnie świętujmy 100 lat niepodległości"

Pikniki patriotyczne odbywające się w całej Małopolsce, koncerty orkiestr i zespołów występujących równolegle na pięciu scenach całego województwa czy też spotkania na temat kobiet zasłużonych dla Ojczyzny – to tylko niektóre inicjatywy, na które mogą liczyć Małopolanie w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 15:56

Marszałek apeluje do premiera: "Oczekujemy od rządu wsparcia " w walce o czyste powietrze

"Obierzmy wspólny front w walce o czyste powietrze” – zwraca się marszałek Jacek Krupa do premiera Mateusza Morawieckiego. Apel jest związany z projektem rozporządzenia ministra energii, który dopuszcza stosowanie złej jakości węgla na terenie Polski. Proponowane przez rząd normy są mniej restrykcyjne, niż przepisy wprowadzone uchwałą antysmogową dla Małopolski.

Dodano: Poniedziałek, 19 marca 2018 18:40

Medal św. Jerzego dla marszałka Krupy

Za zbudowanie w Małopolsce europejskiego regionu przedsiębiorczości wyróżniono marszałka Jacka Krupę medalem św. Józefa. Gospodarzowi województwa przyznały go: Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolska Izba Budowlanych. Uroczystość odbyła się w dniu patrona miasta Krakowa – św. Józefa.

Dodano: Niedziela, 21 stycznia 2018 11:34

Nawet 200 mln zł na efektywność energetyczną i rewitalizację

Marszałek Jacek Krupa, wicemarszałek Stanisław Sorys oraz przedstawiciele Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowę na uruchomienie unijnych pożyczek.

Dodano: Poniedziałek, 13 listopada 2017 14:59

Marszałek podkreśla efekty w walce o czyste powietrze

Minął rok od zatrudnienia ekodoradców w małopolskich gminach, które włączyły się w nowatorski projekt LIFE. Czas na pierwsze podsumowania. 155 tys. udzielonych porad, 1300 spotkań dla mieszkańców czy pomoc w przygotowaniu wniosków na wymianę pieca na łączną pulę ponad 150 mln zł – to tylko kilka pierwszych efektów ich pracy. W całej Małopolsce pracuje w sumie 60 ekodoradców.

Dodano: Sobota, 29 listopada 2014 21:41

Marek Sowa ponownie Marszałkiem Małopolski

Sejmik Województwa Małopolskiego wybrał władze na kolejną czteroletnią kadencję. Marszałkiem pozostał Marek Sowa. Do zarządu województwa weszli: Wojciech Kozak i Stanisław Sorys (wicemarszałkowie) oraz Leszek Zegzda i Jacek Krupa - członkowie zarządu.

Dodano: Piątek, 12 lipca 2013 18:06

Małopolska będzie współpracować z obwodem swierdłowskim w Rosji

Marszałek Sowa podczas wizyty w Rosji podpisał umowę o współpracy między dwoma regionami. Jak mówił Marek Sowa - "wiele łączy oba narody". - My jednak chcemy tę więź zacieśniać i rozszerzać ramy współpracy - dodał marszałek zwracając się do gubernatora obwodu swierdłowskiego Jewgienija Kujwaszewa - tuż przed podpisaniem umowy.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl