Golemo
Maniowy
Dodano: Piątek, 6 września 2019 17:48

Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują

Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach gotowe, by kształtować szacunek do własnej tradycji. Już niebawem ruszą zajęcia w ramach projektu „Moje i Twoje dziedzictwo”.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 15:00

Czysta woda z kranu w miejscowościach nad Jeziorem Czorsztyńskim

Mieszkańcy, ale także turyści wypoczywający nad Jeziorem Czorsztyńskim, za nieco ponad rok będą mogli korzystać z wody jeszcze wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki budowie nowej przepompowni oraz stacji uzdatniania wody, które powstaną w miejscowości Maniowy (powiat nowotarski). Umowy gwarantujące dofinansowanie ze środków unijnych, wynoszące ponad 1,54 mln zł, przekazał przedstawicielom Gminy Czorsztyn Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Dodano: Czwartek, 2 listopada 2017 15:04

Czysta woda z kranu dla mieszkańców – przekazanie umów

Mieszkańcy, ale także turyści wypoczywający nad Jeziorem Czorsztyńskim, już za nieco ponad rok będą mogli korzystać z wody jeszcze wyższej jakości. Będzie to możliwe dzięki budowie nowej przepompowni oraz stacji uzdatniania wody, które powstaną w miejscowości Maniowy (powiat nowotarski).

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 12:45

Poszukiwania mieszkańca Maniów nie przyniosły jeszcze rezultatu

Po dwóch dniach poszukiwań, strażacy, goprowcy i policjanci zakończyli penetrowanie terenu w rejonie Jeziora Czorsztyńskiego w poszukiwaniu 69-letniego mieszkańca Maniów, który zaginął 2 maja.

Dodano: Piątek, 14 kwietnia 2017 17:18

Z Jeziora Czorsztyńskiego wyłowiono ciało kobiety

Strażacy wyciągnęli je z wody w rejonie Maniów. Policja ustaliła, że to 69-letnia mieszkanka tej miejscowości.

Dodano: Środa, 16 lipca 2014 00:38

40 lat minęło. Maniowanie wspominają swoją historię (zdjęcia)

W miniony weekend w Maniowach podsumowano 40-letnią historię miejscowości, która została przeniesiona w nowe miejsce w związku z budową zapory wodnej na Dunajcu. Ponownie odżyły emocje. W niejednym oku zakręciła się łezka na wspomnienie o życiu w "najpiękniejszej dolinie", jak to określił jeden z mieszkańców w filmie dokumentalnym "Zapora".

Dodano: Czwartek, 5 września 2013 13:43

Była kontrola, ale nadal nie ma decyzji ws. złamania ustawy śmieciowej przez gminę Czorsztyn

MANIOWY. Gminę skontrolowała Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. Grozi jej kara do 50 tys. zł.

Dodano: Wtorek, 12 czerwca 2012 12:08

XX Powiatowa Parada Orkiestr Dętych

MANIOWY. Starosta Nowotarski, wójt Gminy Czorsztyn, Orkiestra Dęta OSP i Dom Kultury w Maniowach zaprasza w najbliższą niedzielę na XX Powiatową Paradę Orkiestr Dętych oraz Jubileusz 40-lecia orkiestry dętej OSP i Domu Kultury w Maniowach.

Partnerzy malopolskaonline.pl